Válassza az Oldal lehetőséget

890FXA-UD7 kontra CrossHair IV Formula, X6 1090T-vel — az AMD visszavág?

890FXA-UD7 kontra CrossHair IV Formula, X6 1090T-vel — az AMD visszavág?

 

Mikor ezeket a sorokat írom (ez nem feltétlenül a cikk kikerülésének a napja) kedd délután van, tikkasztó a hőség, nyomott a levegő, s3nki szerint ez a közeledő hidegfront jele, amit délutánra ígértek. Valószínűleg igaza van, de ettől még bágyadtan dőlök el a székben, a 4 óra alvás és a benti 28 fok nem tett jót a munkamorálnak. Kibúvó viszont nincs, összefoglalást írni kell, hiszen ez a cikk utolsó oldala. Mivel az Inteles X58-as csúcslapokat bemutató művünk még nem oly rég került ki az oldalunkra, ezért a most következő sorok lehet, hogy egyes olvasóink számára ismerősnek fognak tűnni. Hogy miért? Mert a szituáció ugyanaz.

890FXA-UD7 kontra CrossHair IV Formula, X6 1090T-vel -- az AMD visszavág? 1

Adott a jelenlegi két legnagyobb alaplapgyártó két csúcsmodellje, melyek nem csak technológiai zászlóshajók, hanem presztízs értékű termékek is egyben, így mind az ASUS, mind a GIGABYTE igyekezett tökéleteshez közeli műalkotást létrehozni. Mivel mindkét cég igen nagy rutinnal bír ezen a területen, és a forrásai is megvannak, tényleg sikerült valódi, minőségi csúcslapokat összehozni, AMD-s fronton is. A 890FXA-UD7-en 6 darab, míg a CrossHair IV Formulán 4 darab teljes szélességű PCI-Express sín található, így mindkét deszkára brutális többkártyás Radeon grafikus erőmű építhető. Processzorból a legerősebbet tudtuk beléjük ültetni, mely ráadásul teljesen új vendég volt az AMD Phenom II X6 1090T személyében, hiszen ha visszatekintünk az utóbbi pár évre, szerencsétlen módon nem csak hogy újabb, de régebbi AMD CPU-val se nagyon találkozhattunk, reménykedünk benne, hogy most megindult valami, és a jövőben az AMD-s rendszerek nagyobb teret nyernek tesztpadunkon és oldalunk hasábjain.

890FXA-UD7 kontra CrossHair IV Formula, X6 1090T-vel -- az AMD visszavág? 2

Kicsit csépelem a szót, pedig értékelni kéne az alaplapokat is, de hogyan lehet két csúcs deszkát reálisan értékelni? Baromi gyorsak, minden rajtuk van ami kell, tuningra termettek, és baromi* drágák. Egymás közötti teljesítménybeli különbségük gyakorlatilag elhanyagolható, ahhoz hogy kiderüljön hogy tuningban melyik a jobb, nem ilyen körülmények kellenének. Ár/teljesítmény mutatót ilyen szegmensben teljesen felesleges vizsgálni, hiszen egyáltalán nem erről szól a történet, hanem arról, hogy nekem BMW-m van, Neked Audid, azonos köbcentivel és felszereltséggel, és akkor most döntsük el, hogy melyik a jobb! A döntés kulcsa megint egy szó: a szimpátia. Már csak azért is, mert mindkét lap hozzávetőlegesen 55 és 60 ezer forint között már elvihető, tehát ha esetleg az ár számítana, jelen esetben ez sem lehet befolyásoló tényező. *Az mondjuk mindenképpen elgondolkodtató, hogy az előző cikkben 120-150 ezer forintos tételekről beszéltünk, most ennek a feléről, majdnem harmadáról van szó, persze ez már egy erősen másik történet.

890FXA-UD7 kontra CrossHair IV Formula, X6 1090T-vel -- az AMD visszavág? 3

Szerintünk az ASUS CrossHair IV Formula és a GIGABYTE GA-890FXA-UD7 hozta a tőle elvárt szintet és minőséget, egyiket sem tudnánk egyértelműen a másik elé helyezni, így a döntést a vásárlóra bízzuk. Szerkesztői ajánlat plecsnit az X58-as alaplapos cikkhez hasonlóan ezúttal sem osztogatunk, hiszen a kategória és az ár miatt (noha ez az AMD-s ársáv jóval barátságosabb mint a Intelesé) nem igazán lenne értelme, habár az ínyencségek kedvelőinek és az AMD-s tuningmestereknek mindenképpen ajánljuk őket. Az viszont egyértelmű, hogy mindkettő tetszett, így két jelvény már kovácsolódik is mindkét delikvens számára.

Cikkünkhöz fórumunkban szólhattok hozzá!

Az ASUS CrossHair IV Formula alaplapot az ASUS hazai képviselete, míg a GIGABYTE GA-890FXA-UD7 modellt a GIGABYTE hazai képviselete biztosította a teszthez, köszönjük!

890FXA-UD7 kontra CrossHair IV Formula, X6 1090T-vel -- az AMD visszavág? 4 890FXA-UD7 kontra CrossHair IV Formula, X6 1090T-vel -- az AMD visszavág? 4

GIGABYTE GA-890FXA-UD7 ASUS CrossHair IV Formula

 


 

A cikkben szereplő állandó tesztkomponenseinkért az alábbi támogatóinknak jár köszönet:

A cikket írta: s3nki, Med1on és gabi123