Válassza az Oldal lehetőséget

AOC AGON AG271QX gamer monitor teszt

AOC AGON AG271QX gamer monitor teszt

Ahogy azt az előző oldalakon olvashattátok, a monitor TN panelt kapott. Ez a technológia sok hátrányt szenved el az IPS technológiához képest. Rosszabb a színhűség, rosszabbak a feketék, rosszabb a kontraszt, a betekintési szögek pedig egyenesen csapnivalók. Ez persze egy játékos számára irreleváns információk. Én például csak keveset játszottam rajta, azt is csak a próba kedvéért, viszont sokat dolgoztam, videót vágtam, képet szerkesztettem és szöveget írtam. Ettől azonban, bármennyire is úgy tűnik, hogy szapulom a monitort nem hullott ki a szemem és nem is látok rosszabbul.

AOC AGON AG271QX 2

A neten fellelhető részletes és szakmai elemzések mind alátámasztják a szubjektív véleményemet, miszerint az AOC AGON AG271QX egy kimondottan jó monitor, és nem csak a TN panelesek között. A teszterek megegyeznek abban, hogy a háttérvilágítás szinte teljesen egységes, bár, ahogy azt a hasonló termékeknél megszokhattuk a képernyő sarkainál van egy kis plusz, a középső terület pedig egy picit sötétebb.

AOC AGON AG271QX 5

A fényerő nagyon jó, igazából még jobb is a gyári specifikációnál. Ez azonban, a TN panel működési elve miatt ront a kontraszton, mármint, ha teljesen felemeljük a fényerőt. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy minél nagyobb a fényerő, annál szürkébbek lesznek a fekete részek.

AOC AGON AG271QX 17

További pozitívum, hogy az sRGB színtér lefedettsége 100 százalékos, igaz, az AdobeRGB viszont csak 77 százalékot tud. Mivel itt nem egy grafikus munkára tervezett monitorról beszélünk, ezek az értékek teljesen elfogadhatóak!

Mi a véleményem egy hónapi használat után az AOC AGON AG271QX monitorról?

Számomra az első jó pontot a beüzemelésénél az jelentette, hogy a monitor állványának köszönhetően mind a magasságot, mind a dőlést teljesen az igényeimre tudtam szabni. Aki annyit ül a képernyő előtt mint én, az tudja, hogy ez mennyire fontos szempont egy monitor megvásárlásánál.

AOC AGON AG271QX 13

Bár keveset használtam a Quick Switch panelt, amikor kellett nagyon kényelmes volt, hogy nem a monitoron lévő apró gombokkal kellett bűvészkednem.

Ahogy azt írtam, játékra időhiány miatt viszonylag keveset használtam a kijelzőt, de azért igyekeztem erre is időt szakítani. Én alapvetően az FPS játékokat szeretem, ahol a gyors mozgás dominál. Ezeknél, és talán a szimulátoroknál a legfontosabb, hogy a kép gyorsan, másodpercenként megfelelő mennyiségben, és egyenletesen, szaggatásmentesen kerüljön a panelre. Ilyen szempontból az 1 ms válaszidő mindenképpen nagy előny, ahogy az AMD FreeSync technológia és a 144 Hz-es frissítési sebesség is.

AOC AGON AG271QX 6

Hátrányként talán csak azt említhetem, hogy semmilyen, amunkavégzést támogató előre programozott profilt nem találtam a monitor beállításai között. ez persze elég csekély hátrány az előnyökkel szemben, főleg, hogy az AOC AGON AG271QX egy vérbeli gamer monitor, így erre a célra bátran merem ajánlani minden kedves olvasómnak!

Editor’s rating

{REVIEW}

label=Overall

decimal=0

max=10

Design=9

Features=7

Styles=8

Ease of use=8

Price=7

{/REVIEW}

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.