Válassza az Oldal lehetőséget

Az 5 legjobb középkategóriás telefon Kínából 60 ezer forint alatt – szeptember

Az 5 legjobb középkategóriás telefon Kínából 60 ezer forint alatt – szeptember

Meg fogsz lepődni milyen jó telefonokat kaphatsz ennyi pénzért!

Az 5 legjobb középkategóriás telefon Kínából 60 ezer forint alatt – szeptember


 

Bevezető

A 200 dollár körüli kategóriában eddig is szerettem nézelődni, de ha lehet most még jobban, mert kitűnő telefonokat kapunk ezért a pénzért. Látszik, hogy vége a nyárnak, a kínálat bővül, így most, a szeptemberi válogatás alkalmával már nem kellett kutatnom a jó telefonok után, sokkal inkább az volt a kérdés, hogy fájó szívvel ugyan, de melyiket hagyjam ki a listából. A szortírozás eredményét most Ti is láthatjátok.

Csak a válogatás végén vettem észre, hogy az öt telefonból négynek megegyezik az ára, így még könnyebb lesz eldönteni, hogy melyik telefont vedd meg. Az ötödik készülék egy kicsit kakukktojás lett, majd meglátjátok miért. Csapjunk a húrok közé!


 

1. Huawei Honor 9 Lite

HUAWEI Honor 9 Lite

A Huawei nem csak itthon, hanem az egész világon az egyik leggyorsabban fejlődő gyártó. Ez nem is csoda, hiszen most már nyugodtan elmondhatjuk, hogy a telefonban épített kamerák terén világelső minőséget képes nyújtani, a friss hírek szerint pedig akár az is elképzelhető, hogy ők fognak elsőként összehajtható kijelzős mobilt piacra dobni. Szóval van miért szeretni a telefonjaikat, akkor is, ha Lite jelzőt kaptak, mert ahogy alább olvasható, azért ez a telefon annyira nem is Lite!

A mobil központi egysége egy Kirin 659, amiben nyolc mag dolgozik 2,36 GHz-en, mellette 3 GB RAM és 32 GB ROM lakik. Kamerákból is találunk bőven, elől is és hátul is 13+2 megapixeles egység dolgozik. A kijelző a mai csúcskészülékekhez képest kicsi, mindössze 5,65 colos, de a felbontása jó, hiszen a 18:9-es oldalarányú kijelző 2160 x 1080 pixel felbontással rendelkezik.

A telefon kapott ujjlenyomat érzékelőt, iránytűt és gravitációs szenzort is, a navigáció is megoldott a GPS, GLONASS és Beidou támogatásnak hála. Természetesen van wifi és Bluetooth is, a beépített akkumulátor pedig 3000 mAh kapacitású.

További adatok és vásárlás: Huawei Honor 9 Lite (210 dollár, ~ 58 700 Forint)


 

2. Xiaomi Redmi Note 5

Xiaomi Redmi Note 5

Néhány hónapja már megjelent ez a telefon és azóta stabil helye van a legjobbak között, sőt az utóbbi hónap statisztikáit nézegetve egyre több vásárlónak akad meg rajta a szeme, és teszi a kosarába. A Xiaomi középkategóriás gyilkosát a Qualcomm Snapdragon 636 működteti, 3 GB RAM-mal és 32 GB belső tárolóval szerelték fel (kapható 4GB/64GB-os kiszerelésben is). A hardver egy nagy, 5,99 hüvelykes LCD IPS kijelzőt hajt meg 1080 x 2160px felbontással (FHD+).

A Redmi 5 Note egy 12 megapixeles hátsó kamerát kapott egy 5 megapixeles segédkamerával kiegészítve, hogy képes legyen kis mélységélességű fotókat készíteni. Az előlapon egy 13 megapixeles szelfikamerával fényképezhetjük magunkat. Az okostelefonba egy nagy 4000 mAh kapacitású akkumulátort csomagoltak, MIUI-t futtat az Android 8.0 Oreo-ra alapozva, és global verziójában támogatja a 4G hálózatok széles körét.

További adatok és vásárlás: Xiaomi Redmi Note 5 (210 dollár, ~ 58 700 Forint)


 

Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2

A múlt havi válogatásba csak a gyengített képességekkel rendelkező A2 Lite fért ebbe a listába, de nagy örömünkre ebben a hónapban már a teljes értékű verzió ára is konszolidálódott, így a Lite-ot lecserélhetjük az egyik kedvencünkre, a Xiaomi Mi A2-re.

A telefon a központi egység terén tényleg erős lett, de a lényeg még sem ez, hanem ahogy az előd esetén is,  a MIUI mentes, tiszta Android és a kamerák. A központi egység a Qualcomm Snapdragon 660 MSM8976 Plus nyolc magot dolgoztat a processzorban, azonban ezek nem ARM, hanem Kyro magok. A Snapdragon 660-ról tudni kell, hogy a Qualcomm a középkategóriás telefonokba szánja, ám azt is érdemes tudni, hogy a fejlesztéseknek hála teljesítményben megközelíti az előző év csúcsmegoldását, a Snapdragon 835-öt, attól 10-15 százalékkal marad el!

Garantáltan meglepő, de amíg a Lite verzióban a notch-csal csúfított kijelző került, addig ebbe a telefonba egy teljesen átlagos FHD+ felbontású, 2160 x 1080 pixeles IPS panelt rámolt a Xiaomi. Ez gyaníthatóan megegyezik a Xiaomi MIX 2 és MIX 2S-ben is használt megoldással, legalábbis a képátló, a panel fizikai méretei mind erre utalnak.

A telefon három kamerája tényleg erős lett. A lényegesebb, hátlapi egység egy dupla, 12+20 megapixeles páros. Ebből a 12 megapixeles egy Sony IMX486 Exmor RS lapkát használ, felette pedig egy f/1.75-ös rekeszértékű objektív feszül. A kisebb felbontású egység egy normál zoom átfogású lencsével dolgozik, a 20 megapixeles egy telefotó megoldás, ami képessé teszi a telefont a valós idejű, hardveres mélységelmosásra, illetve természetesen a hardveres, vagyis optikai zoomra is. Hogy ez ne legyen elég a jóból a Xiaomi az előlapi kamerával sem spórolt. Ide ugyanazt a Sony IMX376 Exmor RS szenzort használta amit a hátlapon a telefotó kamerához, de itt természetesen normál objektív jár mellé. Az eltérő objektív miatt itt a rekeszérték valamivel rosszabb, f/2.0-ás.

További adatok és vásárlás: Xiaomi Mi A2 4/32 GB (210 dollár, ~ 58 700 Forint)


 

Vernee X1

Vernee X1

A Vernee telefonjairól mostanában kicsit kevesebb szó esik, pedig érkeznek tőlük is érdekes készülékek. Utoljára igazán nagy dobás talán a nagyjából egy éve bemutatott Vernee MIX 2 volt, ami tényleg szép telefon lett, bár érkezett rá panasz is. A nálunk járt készülék ugyanakkor hibátlan volt, nagyon meg voltunk elégedve vele.

Idén a Vernee szakított a régebbi elnevezésekkel, új telefonjai M, X, V jelölésekkel érkeztek. Előbbi a gyengébb, középső az erősebb telefonokat jelöli, míg a V a strapa telefonokhoz használatos.

A Vernee X1 a papírforma alapján tökéletes mobil. A központi egység az MTK Helio P23, ami a cég egyik legjobban sikerült alsó-középkategóriás lapkája. Modern, keveset fogyaszt, a GPU elég erős lett benne, és persze a nyolc processzormagra sem lehet panaszunk. A működést ebben a telefonban 6 GB RAM és 64 GB beépített tárhely segíti, mind a két érték kellemes ebben az árkategóriában.

A telefonban négy kamera dolgozik, az előlapon egy 13+5 megapixeles, míg a hátlapon egy 16+5 megapixeles párost találunk. Egyéb képességekkel sincs baj, a wifi már az ac szabványt támogatja, a műholdas rendszerek közül boldogul a GPS és a Glonass jelekkel is. A telefon kijelzője 6 colos és FHD+, vagyis 2160 x 1080 pixel felbontású.

A külső magáért beszél az alábbi linkre kattintva találtok még több képet.

További adatok és vásárlás: Vernee X1 6/64 GB (210 dollár, ~ 58 700 Forint)


 

Blackview BV6000 IP68

Blackview BV6000

A Balckview telefonjait nem szerettük. Nem, ez nem is jó kifejezés, mondjuk inkább nem érdekeltek minket. Az egy dolog, hogy olcsók voltak, de a képességek terén is annyira hátul kullogtak, hogy nem mertük őket egyetlen ajánlóba sem beletenni. Aztán változott valami, a cég új irányt talált, elkezdtek a fősodortól eltérő telefonokkal foglalkozni, olyanokkal, mint például a BV6000.

A Blackview BV6000 ugyanis egy vérbeli strapatelefon, felszerelve olyan okosságokkal mint a légnyomásmérő vagy az iránytű. Emellett IP68-as víz és porállósággal rendelkezik, valamint ütésálló is.

A telefon, ahogy ebben a kategóriában megszokhattuk az átlagosnál kisebb kijelzőt kapott, a képátló mindössze 4,7 col. Ez azért kellett, mert a vastag burkolatok miatt, a kis kijelző ellenére a készülékház normál méretű maradhatott.

A központi egység meglehetősen erős lett, legalábbis ebben a kategóriában mindenképp az erősebbek között van. Az MTK6755-ös lapka 8 maggal és 2 GHz-es órajellel rendelkezik. Memóriából 3 míg háttértárból 32 GB áll rendelkezésre. A Blackview BV6000 tehát egy tökéletes, strapabíró túrázós telefon lett, legyen szó erdei kirándulásról vagy vadabb dolgokról, mint egy rafting túra vagy egy sziklamászás.

További információk és vásárlás: Blackview BV6000 3/32 GB (214 dollár ~ 59 800 Forint)


 

Zárszó

Egy ideje próbálunk olyan telefonokat válogatni, amik támogatják az itthon használt B20 800 MHz-es LTE sávot, hogy a gyors mobilnetnek se legyen akadálya. Szerencsénkre egyre több ilyen készülék kerül piacra, de azért manapság is fontos, hogy vásárlás előtt ellenőrizzétek a B20 meglétét a specifikációk között.

Ne feledkezzetek el róla, hogy az esetleges vásárlásnál a Priority Line szállítást válasszátok, ahol a forgalmazó elintézi helyettünk a vám és ÁFA kérdését.

Vásárlás előtt javasoljuk, hogy olvasd el ezt a cikket: Így vásárolj a nagyobb kínai áruházakban

…és nézz körül ezen az oldalon, hátha találsz a kiszemelt telefonhoz akciós árat: Kínai kuponok keresője

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.