Válassza az Oldal lehetőséget

Beszólt a Sony az LG-nek!

Beszólt a Sony az LG-nek!

Beszólt a Sony az LG-nek!Néhány hete jelent meg egy tanulmány, ami az LG felkérésére készült. Erre válaszolt most a Sony.

Az LG tanulmányában arra keresték a választ, hogy a vevők az aktív vagy a polarizált 3D eljárást részesítik-e előnyben ha új 3D televíziót vásárolnak. A válasz egyértelmű volt, a polarizált jobb. Erre a felmérésre reflektált most a Sony, ami nem is csoda, hiszen polarizált 3D technológiával működő TV-t egyelőre csak az LG állít elő, a konkurencia még mindig az aktív, vagyis shutteres technológiát erőlteti.

A Sony részlegvezetője, Mike Abary azt írja, hogy a vásárlók a készülékek vásárlásakor inkább az ár alapján döntenek, ráadásul egy 2011 májusi adat szerint az aktív és a polarizált technológiát használó készülékek eladási aránya hat az egyhez. Természetesen nem maradhatott ki a nyilatkozatból az egyetlen igazán ütős érv sem, miszerint a shutteres televíziók nem csak 2D-ben, hanem 3D-ben is teljes HD képet adnak.

Megjegyeznénk, hogy a nyilatkozat első két állítása semmit sem bizonyít, hiszen arra a kérdésre, hogy melyik technológiánál jobb a 3D érzet nem lehet válasz az, hogy amelyik olcsóbb. Az a tény pedig, hogy hatszor annyi shutteres mint polarizált fogyott inkább kedvező adat az LG-re nézve, hiszen ez azt jelenti, hogy legalább minden hatodik 3D TV LG gyártmány volt, hiszen az összes többi gyártó shutteres készülékekekkel van jelen a piacon.

Visszatérő kérdés a teljes HD felbontás 3D tartalmaknál, hiszen az LG a váltottsoros megjelenítéshez hasonló módszert használ. A képsorok egyike a jobb, a másika a bal szem számára készül, így alakul ki a térérzet. Ez viszont azt jelenti, hogy a függőleges felbontás feleződik a 3D képnél. Igaz, az LG egy tanulmányra hivatkozva azt állítja, az ő TV-jük is teljes HD képet ad, hiszen az agyban a két szemből érkező kép áll össze egy egésszé, így pedig teljesen mindegy, hogy a jobb és a balszem külön-külön teljes HD képet kap, vagy azt csak a két szem egyszerre kapja meg. Ezzel a tanulmánnyal a magunk részéről nem kívánunk vitatkozni, azt azonban nyugodtan állíthatjuk, hogy 4 méteres távolságból már egy 126 centi képátlójú megjelenítő esetén is jó szemre van szükség ahhoz, hogy a 720p és az 1080p között különbséget tegyünk.

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.