Válassza az Oldal lehetőséget

Fizikai számítások AMD-ATI módra

Az ATI elképzelései nyár óta nem sokat változtak, a koncepció szerint egyszerre három különálló videokártyát helyezne el egy alaplapon, melyből kettő a grafikus megjelenítésért, egy a fizikai gyorsításért felelne.

Az ATI által Asymmetric Physics Processing (APP) névre keresztelt technológia alapját egy CrossFire-kompatibilis alaplap és minimum kettő darab Radeon-alapú videokártya alkotja. Ekkor a fizikával kapcsolatos számításokat teljes egészében az egyik VGA-ra terhelik, míg a másik kártya a grafikai megjelenítéssel kapcsolatos hardveres gyorsítást végzi el.

Fizikai számítások AMD-ATI módra

Természetesen háromkártyás rendszer esetében még nagyobb teljesítmény érhető el, mindezt úgy, hogy nem feltétlenül kell a grafikus vezérlők típusának megegyeznie. Ezzel a felhasználók is nagyobb szabadságot kapnak többkártyás rendszer kiépítésénél, ugyanis maguk dönthetik el, hogy milyen összeállításban alkalmazzák a cég termékeit. Itt érdemes megemlíteni, hogy két kártya alkalmazása esetén a CrossFire-kapcsolat fizikai megvalósítása nem szükséges, viszont három esetében elengedhetetlen.

Fizikai számítások AMD-ATI módra

A jelenlegi állás szerint nagyon úgy néz ki, hogy kizárólag az AMD lapkakészletei lesznek felkészítve a technológiára. Ilyen az AMD 580X, ATI CrossFire Xpress 3200 és a közeljövőben megjelenő RD790. Azt nem lehet tudni, hogy a CrossFire-t támogató Intel 975X és P965 esetében alkalmazható lesz-e az APP, bár könnyen elképzelhető, hogy a technológia támogatása házon belül marad.

A szerzőről