Válassza az Oldal lehetőséget

Kipróbáltuk a Bulldozert: FX-8150 és három 990FX-es alaplap a tesztpadon

Kipróbáltuk a Bulldozert: FX-8150 és három 990FX-es alaplap a tesztpadon

Tömörítés és kódolás:

7-zip_1

A 7-ZIP-et most először alkalmaztuk méréseink során, talán éppen itt volt az ideje. A legújabb béta változatot telepítettük fel, azt remélve, szépen látszódnak majd a magok (és szálak) mennyisége között a különbségek. Így is történt: nem nagy meglepetésre a 980X az élre állt, az FX-8150 viszont képes volt befogni a 2600K-t, tuningolva pedig jelentőset gyorsult.

winrar_1

Winrarból is a mérés idején elérhető legújabb verziót vetettük be, bízva a “Bulldozer-támogatásban”. Ez a lépés nem volt hiába való, ugyanis az FX-8150 gyakorlatilag leiskolázta a mezőnyt, a 2600K-t és a 980X-et egyaránt nagy különbséggel sikerült lenyomni. Bíztató jelek a jövőre nézve.

dbpoweramp_1

A dBpoweramp is egy frissen bevetett alkalmazás, egyszerű és gyors kódoló program. A mérés során fogtunk egy 93 MB-os FLAC fájlt, amit MP3-ba kódoltunk át. A program a folyamat végén megjelenítette az átkódoláshoz szükséges időt, mi pedig ezt jegyeztük fel és véstük be a grafikonba. Ez a Bulldozer gyengébbik formáját hozta elő, és a mezőny végére került, az Intel CPU-k megint fél kör előnnyel haladtak az élen.

mediaespresso_1

A MediaEspresso már rutinos alkalmazásnak számít tesztjeink során. Előnyös, mert a CPU-erő mellett GPU-gyorsítással is használható, és rengeteg formátumot ismer. Mi az 1080p-s nyersanyagot négyféle formátumba kódoltuk át, tisztán CPU-erővel. Az eredményekből az látszik, hogy az FX-8150 ereje nagyban függ az adott kódolási formátumtól, de az Intel processzorokat, konkrétabban a 2500K-t csak m2ts és h.264 esetén sikerült megszorítani, vagy legyőzni.

x264hdb_1

A X264 HD Benchmark a nevéből adódóan kimondottan erre a formátumra szakosodott, egy gyors és egyszerű tesztprogram, mely parancssorban fut, és kódolás végeztével közli az eredményt. A grafikonba az FPS értékeket vittük fel. Az 1 pass az Intel CPU-k fölényét hozta, míg a 2 pass-nál az FX-8150-nek sikerült megvernie a 2500K-t és elérni a 2600K szintjét.

truecrypt_1

A TrueCrpyt segítségével AES titkosítással kapcsolatos műveletvégzési sebességet tesztelhetünk. A Phenom II még nem rendelkezik hardveres AES támogatással, ezért a láthatjuk azt, amit. A többi központi egység viszont birtokában van a képességnek, és az FX-8150 most egész jól teljesít. A 2500K-t egyértelműen veri, a 2600K-t pedig sikerül szépen megközelítenie, tuninggal pedig keményen meg is veri. A 980X az abszolút király.

990fxa_konfig1k