Válassza az Oldal lehetőséget

Kipróbáltuk: Kingston DataTraveler HyperX Predator, vadállat a zsebedben

Kipróbáltuk: Kingston DataTraveler HyperX Predator, vadállat a zsebedben

Itt van tehát az asztalomon egy USB drive, ami a Kingston műhelyéből került elő. Szép, mondhatni különleges fémdobozban érkezett, ami azért mutatja, hogy bár elérhető, megvásárolható, mégsem mindennapi eszközről van szó.

DataTraveler HyperX_Predator_512GB_Embalagem_DTHXP30_512GB_tin

A Kingston DataTraveler HyperX Predator, a maga 512 GB kapacitásával egy igazi monstrum, és nem csak a nagy tárhely, hanem a külső mérete alapján is. A dobozt felnyitva szivacságyon találjuk a meghajtót, de láthatjuk, hogy a Kingston csomagolt mellé még egy rövid USB kábelt és egy kulcstartót is. A kábel értelmét akkor látjuk csak meg, amikor a Predatort kiemeljük. Hatalmas jószág, magassága lényegében megegyezik a szélességével, így egy nagy hasábot fogunk a kezünkbe.

DataTraveler HyperX_Predator_512GB_na_embalagem_DTHXP30_512GB_opentin

Manapság, amikor előfordulhat, hogy egy hordozható gép vastagsága mindössze 1-2 centiméter beláthatjuk, hogy egy 21 milliméter magas USB meghajtót nehezen tudunk csak csatlakoztatni. Persze a szélessége sem kevés, így előfordulhat, hogy csak a kábelt használva tudjuk az egymás mellett lévő USB csatikat használni.

DataTraveler HyperX_Predator_512GB___DTHXP30_512GB_s_hr

Ha már a csatlakozóról beszélünk, akkor fontos megemlíteni, hogy a Predator esetén nem találunk a csatlakozót védő kupakot. A csatlakozó a meghajtó „összenyomásakor” bukkan elő. Ez a módszer biztos védelmet nyújt a csati letörése ellen, ráadásul nem áll fenn a veszélye annak sem, hogy a kupakot elhagyjuk.

DataTraveler HyperX_Predator_512GB____DTHXP30_512GB_so_hr

Ahogy írtam, a dobozban találunk egy kulcstartót is, ezt használva kicsit kisebb a veszélye, hogy elhagyjuk a drága kütyüt.

A Kingston DataTraveler HyperX Predator nem csak méretes, nem csak nagy kapacitással bír, de gyors is. A burkolaton belül egy SSD drive lapul, és ez a gyártó adatai szerint 240 MB/másodperces olvasási, 160 MB/másodperces írási sebességet produkál, ami az USB 3.0 felületen keresztül bármelyik hagyományos merevlemeznél gyorsabb adatelérést tesz lehetővé, főleg, ha a mobil gépekbe épített, 5400-as fordulatú egységekről beszélünk.

Ha már a sebességnél tartunk, akkor fontos megemlíteni, hogy a gyártó, vagyis a Kingston, az optimális, vagyis legmagasabb adatátviteli sebességet USB 3.0 támogatású alaplapok, illetve nagyméretű fájlok esetén tartja elérhetőnek. Az is fontos, hogy a sebesség nagy mértékben függhet a gép, illetve a processzor sebességétől is, így a gyári adatot felfoghatjuk olyan laboratóriumi körülmények között mért értéknek, aminek elérésére otthon vajmi kevés esélyünk van.

Ha a meghajtót szétbontjuk, akkor láthatjuk, hogy az 512 GB nem fér el egy NYÁK lemezen.

DTHXP30 internal_689

A fémburkolaton belül egy műanyag burkot találunk, ez rejti a három nyákot, ami közül az egyiken a Phison vezérlőjét, míg a két szélsőn nyolc-nyolc darab, 19 nanométeres eljárással készített Toshiba NAND Flash lapkát találunk. Rövid fejszámolással kideríthető, hogy ezek egyenként 64 GB-os kapacitással bírnak.

DTHXP30 internal_unfolded_689

Mielőtt a mérésekbe belefognánk ismerkedjünk meg a meghajtó paramétereivel a gyári adatok segítségével!

  • Sebesség USB 3.0: 240 MB/s olvasási és 160 MB/s írási sebesség
  • USB 2.0: 30 MB/s olvasási és 30 MB/s írási sebesség
  • Kapacitás: 512 GB, 1 TB
  • Méretek: kulcskarika nélkül: 72 mm x 26,94 mm x 21 mm, kulcskarikával: 88,53 mm x 26,94 mm x 21 mm
  • Hőmérséklet működés közben: 0°C és 60°C között
  • Tárolási hőmérséklet: -20°C és 85°C között
  • Visszamenőleges kompatibilitás az USB 2.0 technológiával
  • USB 3.03: a legfrissebb USB-szabvány garantálja a visszamenőleges kompatibilitást az USB 2.0 technológiával
  •  

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.