Válassza az Oldal lehetőséget

Legnépszerűbb olcsó telefonok 2017-ben az Egyesült királyságban

A lista természetesen a nyár végéig készült összesítés alapján készült.

umidigi_s2_1.jpg

A Huawei-ről a, a ZTE-ről vagy a Lenovo biztos hallottál már, ahogy gyanús, hogy ismerős lezs a Xiaomi neve is, amit már a kínai Apple-ként emlegetnek. Ezek a cégek népszerű telefonokat gyártanak.

Aztán ott vannak Meizu, Letv, Oppo, Homtom, Vernee, UMI, Ulefone, Elephom, Doogee, Leagoo, Mazze, Bluboo, Oukitel és mások, amelyeket feltörekvő márkáknak mondunk, és csak mostanában kezdjük megismerni a nevüket. Ezek a cégek rendkívül jó ár-érték arányú telefonokat gyártanak, így egyre több ember választ az Ő termékeik közül az Egyesült Királyságban is.

Lássuk milyen alőnyei és milyen hátrányai vannak az olcsó kínai telefonoknak!

Miért vásárolnak, és miért nem olcsó telefont Angliában?

Előnyök:
• Kiváló ár-érték arány
• Versenyképes specifikáció
• Két SIM
• A barátaid egyikének sem lesz ugyan olyan telefonja mint neked

Hátrányok:
• A hibás eszközökt nehézkes a szervizbe juttatni
• Előfordulhat, hogy vámot és ÁFA-t kell fizetni a telefonra (számla alapján és fizetési bizonylat alapján)

Jellemzők és specifikációk

A listában szereplő kínai telefonok többsége kettő SIM kártyát kezel, néha azonban ez a második SIM csak akkor használható, ha a telefonba nem teszünk memóriakártyát. Egyre több telefon támogatja a 4G-et mindkét SIM-kártyahelyen, de a kettő SIM kártyás telefonoknál választanod kell, hogy melyik kártya legyen, amin a mobilnetet használod. Az a tény, hogy egy kínai telefon támogatja a 4G-t, nem feltétlenül jelenti azt, hogy az a Te országodban is gond nélkül működni fog. Mindig ellenőrizze a telefon frekvenciasávjait a vásárlás előtt, mert a kínai telefonok gyakran hiányoznak a 800 MHz-es sáv (20 sáv), ami akkor okozhat gondot, ha gyérebben lakott országrészben élsz.

A Qualcomm által gyártott processzorok népszerűek az Egyesült Királyságban, de sok kínai telefon érkezik olcsóbb MediaTek chipekkel. A leggyorsabb közülük a Helio X25, X27 és X30. Általában nem olyan gyorsak, mint a Qualcomm-os unokatestvérei, de ezek is több mint képesek a mindennapi feladatok ellátására. Három vagy négy gigabájt RAM nem ritka, egyes telefonokban akár 6 GB-ot is találhatunk, míg a háttértár általában 32 GB vagy 64 GB.

Szinte biztos, hogy találsz ujjlenyomat-olvasót, valamint 13 megapixeles kamerát hátul és 5- vagy 8 megapixelest elől. A fényképezőgép funkciói nagyon hasonlítanak bármely más Android telefonhoz, de előfordulhat, a gyártó egyéb extrákat is beépít. A teljes HD képernyő a leggyakoribb, a Quad-HD nagyon ritka, de az olcsó kategóriában még mindig megtalálható a HD felbontás is. Legtöbbjük nagyméretű, 5,5 colos képátlójú vagy akár még ennél is nagyobb. A képernyő általában jó minőségű IPS panel, és gyakran alkalmaznak a gyártók 2,5D üveget. Ez nem azt jelenti, hogy a kijelző panelje görbült, csak annyit,  hogy a képernyő szélei kissé íveltek. A Gorilla Glass egy újabb közös jellemző, aminek mi nagyon örülünk, hiszen így kevésbé karcolódik a telefonok kijelzője.

1. OnePlus 5

oneplus-5-1.jpg

A OnePlus 5 a legkedveltebb telefon idén a brit piacon. Ezen nagyon nem is kell csodálkoznunk, hiszen szuper képességekkel rendelkezik. Qualcomm Snapdragon 835 SoC nyolc maggal és 2,45 GHz-es sebességgel, 6 GB memória és 64 GB háttértár, valamint 5,5 colos FullHD kijelző a hardver főbb komponensei.

A minden extrával, ezer és egy szenzorral felszerelt telefon további képességei közül talán a kamerákat érdemes még kiemelni, hiszen az előlapi 16 megapixeles fényképező mellett a hátlapon egy 16- és egy 20 megapixeles kamera páros dolgozik.

Nem olcsó ez a telefon, de a mellékelt ábra alapján sokan gondolják úgy, hogy megéri az árát!

További információk itt: OnePlus 5


2. Xiaomi Mi6

xiaomi_mi_6.jpg

Valószínű, hogy csak minimális különbséggel maradt le a dobogó tetejéről a Xiaomi telefonja. Processzor, memória és háttértár tekintetében nem tér el a OnePlus 5-től, de ennek a kijelző nem 5,5- hanem 5,15 colos. Kamerák tekintetében is gyengébb, bár valószínű, hogy a hátlapi 12+12 megapixeles kombó nem fog csalódást okozni. Mindezekhez megkapjuk a Xiaomi megszokott remek minőségét. Vonzó ajánlat!

További információk itt: Xiaomi Mi 6


3. Xiaomi Mi Note 2

mi_note_2.JPG

Az Mi Note 2 a Xiaomi egyik legszebb telefonja. A Qualcomm Snapdragon 821-es SoC ugyan csak négy magot tartalmaz, ennek ellenére gyngének még sem merném mondani. Ebben a telefonban is 4 GB memória és 64 GB háttértár dolgozik, mint a legtöbb hasonló kategóriájú készülékben.

Természetesen ez a telefon is fel van szerelve minden földi jóval, a 22,56 megapixeles hátlapi kamera hallatán pedig elégedetten csettinthetünk, ez már valami! Ennek ellenére gyanús, hogy aki ezt a készüléket választja az a külső, nem pedig a hardver miatt teszi. Megértjük őket!

További információk itt: Xiaomi Mi Note 2


4. Xiaomi Mi Mix

xiaomi_mi_mix_1.jpg

A Xiaomi Mi MIX A Snapdragon 821 központi egységet kapta, ami mellett 6 GB memóriát, és nem kevesebb, mint 256 GB háttértárat találunk. A kijelző átlója 6,4 inch, amihez 2048 x 1080 pixeles felbontás tartozik. A hardverek egy teljesen kerámiából készült házban laknak, ami egészen exkluzív megjelenést biztosít a telefonnak.

Ennek a telefonnak a legnagyobb különlegessége, ahogy az a felsorolásból is látszik, a kijelzője. Akinek már nem elég az 5,5 col, esetleg a telefonját a lehető legkevesebb alkalommal használja telefonálásra, és a lehető legtöbb alkalommal más tevékenységre, például böngészésre vagy játékra, annak ez a telefon tökéletes megoldás. A gyönyörű külső, a nagy méret és a Xiaomi minőség itt is döntő szempontok lehettek a vásárlóknál.

További információk itt: Xiaomi Mi MIX


5. Meizu Pro 6 Plus

meizu_pro_6_plus.jpg

Ez a telefon kilóg a sorból, hiszen nem Qualcomm és nem is MEdiaTek lapka lapul benne. A központi egység egység egy Exynos 8890, ami nyolc maggal sé 2,3 GHz-es órajellel gazdálkodhat. A RAM 4 GB, viszont a háttértár kiemelkedően sok, 128 GB ennél a készüléknél.

További információk itt: Meizu Pro 6 Plus


7. UMIDIGI Z Pro

umidigi_z_pro.jpg

Az UMIDIGI Z Pro fantasztikus értékkel rendelkezik, csaknem 200 font fölött. Nagy akkumulátort, tisztességes képernyőt és nagy teljesítményt nyújt. A kettős fényképezőgép nem nyújt eléggé megkönnyebbülést, mert reménykedtünk az UMI Z gyenge teljesítményéről, de ez még mindig nagyszerű telefon. Különleges a kijelző is, hiszen a szokásosnál egy picit nagyobb, 5,7 colos, rádásul 2560 x 1440 pixel a felbontása, amivel a csodás 518 ppi-s pixelsűrűséget is eléri.

Aki ezt a telefont választja, annak valószínűleg a kijelző és a nagy háttértár lesz a meggyőző érv, ugyan akkor ne feledkezzünk meg arról sem, hogy az UMIDIGI Z Pro egy nagyon szép, exkluzív külsőt kapott készülék lett.

További információk itt: UMIDIGI Z Pro


8. Elephone S7

elephone_s7.jpg 

Az Elephone S7 egy nagyon jó minőségű telefon, megfizethető áron. A listában az első, ami MediaTek procit kapott, mégpedig egy 10 magos Helio X20-at. A memória itt is 4-, a háttértár 64 GB-os. A kijelző FullHD. Az áráért egy ez kimondottan erős telefon. A legtöbb panasz a kamerájára érkezett.

Az Elephone esetében a listában még nem szerepel, nem is szerepelhet az új Elephone S8, aminek jelenleg tart a bevezető akciója, és minden tekintetben kitűnő készüléknek ígérkezik.

További információk itt: Elephone S7


9. Xiaomi Redmi Note 4X

 note4.jpg

A telefon igazi érdekesség a Xiaomi palettáján, mert a gyártó ebben a készülékben nem a régi partner, a Snapdragon, hanem a nagy rivális MediaTek központi egységét használja. Ez a SoC konkrétan egy tízmagos Helio X20, ami 2,1 GHz-en működik. egyebekben a készülék természetesen nem különbözik a társaktól, a minőséggel itt sem lesz probléma!

Érdekesség még, hogy ez a telefon elérhető lényegében az X verzióval megegyező külsővel és kiépítésben, de Snapdragon SoC-kal, mégis a MediaTek verzió került a lista utolsó helyére.

További információk itt: Xiaomi Redmi Note 4X

A cikk a techadvisor felmérése alapján készült.

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.