person_outline
Барај
  • PDA статии
  • напишано:
  • Прочитајте: 13127

Ulefone Armor серија - удар и водоотпорни телефони за вечноста

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна

Во нашата статија, ги разгледуваме моментално достапните членови на серијата од евтини до најскапи.

покривање


воведната

Меѓу мобилните телефони, безжични телефони се многу уникатен жанр. Тие се направени за релативно мал слој поради нивните многубројни предности, како што се шок и отпорност на вода, тие исто така имаат многу недостатоци. Од нив, вреди да се истакне дебелото покритие поради отпорност на удар, што ги прави овие телефони подебели, повеќе гломазни и потешки од просекот.

Поентата е, според тоа, дека овие телефони ги бараат оние кои се принудени да ги користат поради некои посебни околности. Ова може да биде потреба која произлегува од работа или опасно хоби, на пример, во мојот случај, купувањето на поевтини безжични телефони стана прашање на моторите.

За да останам со мојот сопствен пример, во моментот водам мотор за спортско патување (само степени 10), и не можам да користам водоотпорен држач за телефон што може да се заклучи поради дизајнот на воланот. И телефонот мора да биде, бидејќи ако не го користам телефонот додека возите, навигацијата е од суштинско значење за подолги патувања. Значи поентата е дека телефонот е изложен на ефектите на околината. Сонцето е на оган, врне дожд, и во спротивно тоа е предмет на силни вибрации. Што е решението? Очигледно паметен телефон!

На Ulefone со семејството Armor е докажано со години. Нивните уреди се продаваат со соодветни хардверски ставки и, според повратните информации, тие навистина се обидуваат многу од животот. Поради оваа причина, во оваа статија кратко ќе ги претставиме мобилните телефони достапни од Armor, од најевтините до најскапите.


Ulefone Armor X2

Најевтиниот член на семејството Armor е X2. Иако хардверот се чини дека е слаб во споредба со врвните телефони, мислам дека тоа ќе биде доволно за денес, особено кога станува збор за телефон кој е специјално користен за работа, а не за игри.

Ulefone оклоп X2 3G инчен Андроид Phablet 5.5 8.1 MT6580 Quad-core 1.3GHz 2GB 16GB RAM + ROM 13.0MP 5.0MP задна камера отпечатоци сензор Вграден 5500mAh - Роуз злато Европската унија

Во Armor X2, MediaTek Quad-Core 1,3 GHz процесорот работи со 2 GB RAM и 16 GB вградено складирање. Оваа моќ, оваа брзина за основни телефонски операции, е доволно, и, се разбира, исто така се врти без никаков навигациски софтвер. Мора да се осигураме дека не сакаме да извршуваме многу програми во исто време, бидејќи 2 GB меморијата ќе биде ниска.

Други способности целосно да ја преземе оваа мобилни, како и HD екран + 5,5 инч резолуција x 1440 720 и пиксели, камери назад 13 5 + мегапикселна камера мегапиксели сензор и 8 работат на предниот панел. Јас дури и не би рекол дека ова се гради во неговата категорија, но тој е целосно надвор од цената.

Ulefone оклоп X2 3G инчен Андроид Phablet 5.5 8.1 MT6580 Quad-core 1.3GHz 2GB 16GB RAM + ROM 13.0MP 5.0MP задна камера отпечатоци сензор Вграден 5500mAh - Роуз злато Европската унија

Евтина е само еден момент да се исклучи, не мора да го прашате овој телефон ако го поддржува B20 800 MHz LTE бендот, бидејќи воопшто нема LTE радио. Тоа е, ние само може да талкаат со кули кои емитуваат широкопојасна мрежа од далеку, а не на други.

Препорачувам купување за оние кои немаат потреба од мрежа, тие само сакаат да направат телефонски повик и, се разбира, да не го скршат екранот првиот пат кога ќе седат или пуштат.

Сегашната цена на телефонот е 31 403 за која Приоритетната линија без ДДВ и ДДВ е бесплатна.

Овде можете да го купите: Ulefone Armor X2


Ulefone Armor X

Претходно дискутираната Armor X2 е глупава верзија на овој телефон, или обратно, Armor X е подобрена верзија на X2.

Повеќе нема да разговарам за овој телефон. Постојат само три разлики меѓу нив, од кои две се значајни! Едно е дека иако процесорот е quad-core, тој има посилен чип 1,5 GHz. Вториот е дека овој телефон веќе има добиено LTE радио, кое за среќа доби поддршка од B20 800 MHz, така што мобилниот телефон може да оди таму во нашиот џеб. Третата, помалку тешка промена е тоа што верзијата Bluetooth не е 4.1, туку 4.2, но се сомнева дека централната единица (заедно со процесорот) е посовремена.

Ulefone оклоп X 4G инчен Андроид Phablet 5.5 8.1 Орео MT6739 Quad Core 1.5GHz 2GB 16GB RAM + ROM 13.0MP 5.0MP задна камера отпечатоци сензор Вграден 5500mAh Темно сива

Ако сте човек чиј мобилен телефон е важен, но сепак не сакате да поминете еден месец на вашиот мобилен, тогаш изберете обичен Х наместо Armor X2. Иако цената е повисока, сепак може да се плати!

Можете да го купите мобилниот телефон Улефон за 46 форинта на 500, а Приоритетната линија без ДДВ и ДДВ е бесплатна. Кликни тука за да купите: Ulefone Armor X


Ulefone Armor 5

Чудна ситуација е дека Armor 5, еден од најмодерните телефони во серијата, е под Armor 2 и Armor 3. Се разбира, ова е твојата причина, ти кажувам што.

Ulefone Armor 5 е малку надвор од серијата Armor. Овој телефон беше рекламиран како прв телефон во светот IP68, па повеќе би сакал да кажам тежок моден телефон. Од ова може да се претпостави дека иако се задржани многу вредни способности, некои треба да се збогуваат, жртвувани на олтарот на убавината.

Ulefone оклоп 5G 4 5.85 инчен Андроид Phablet 8.1 Орео MTK6763 Octa Core 2.0GHz 4GB 64GB RAM + ROM 16.0MP 5.0MP задна камера отпечатоци сензор вграден во Blue 5000mAh

Armor 5 сеуште е убава на свој начин. Гумањето е само на рабовите, па затоа не е толку компактен, сосема телефонски. Што е оставено од посериозната, воена стандардна усогласеност, Armor 3 знае, шалтерот вклучен во верзијата 2, срцевиот монитор, транспортирот и манометарот за воздух вклучени во две и три верзии.

Значи, Armor 5 е убав телефон, силен телефон, добар телефон, но тоа е пропуштено од телефонот. Нема да има поплаки во врска со хардверот, процесот на 2 GHz од осум проценти е добар како 4 GB RAM и 64 GB ROM се доволни. Екран е 5,85 инчи, тоа не е конкретно бежичен телефон, неговата резолуција е HD +, што е 1512 x 720 пиксели. Има сè што ви треба, сензор за стек, WiFi стандард и батерија со капацитет 5000 mAh.

Ulefone оклоп 5G 4 5.85 инчен Андроид Phablet 8.1 Орео MTK6763 Octa Core 2.0GHz 4GB 64GB RAM + ROM 16.0MP 5.0MP задна камера отпечатоци сензор вграден во Blue 5000mAh

Го препорачувам овој телефон на луѓе како мене. Ми треба вода отпор, не боли да се скрши ако падне на неговата пета, но не ми требаат брутални безжични телефонски вештини. За возврат, надворешноста сеуште може да се преземе ако го ставам на маса на судењето.

Веќе постои цена за силен бербер, а да не спомнуваме стотици илјади. Во моментот треба да оставиме 65 илјадници форинти на исходот, но барем овде е бесплатна испорака на Приоритетна линија без царина и ДДВ.

Можете да го купите телефонот тука: Ulefone Armor 5


Ulefone Armor 3

Ulefone Armor 3 е за оние кои работат во екстремни услови.

Овој телефон не е во согласност со IP68, но со многу построги IP69K стандард. Ова значи дека може да издржи 2 часови на длабочина од 2 метри, и 24 часови под еден метар вода, како и да бидат испуштени од центарот 120. Како додаток на IP69K, не само што преживува подводната операција, туку исто така треба да биде способна да издржи сериозен притисок на вода дури и кога е испуштен во зракот. Операцијата е загарантирана во степени на 60 или во влажност на 90 проценти. Значи ова може да се користи речиси насекаде на земјата.

Ulefone оклоп 3G 4 5.7 инчен Андроид Phablet 8.1 Орео P23 Helio (MT6763T) Octa Core 2.5GHz 4GB 64GB RAM ROM 21.0MP задна камера отпечатоци сензор вграден во Orange 10300mAh

Ulefone оклоп 3G 4 5.7 инчен Андроид Phablet 8.1 Орео P23 Helio (MT6763T) Octa Core 2.5GHz 4GB 64GB RAM ROM 21.0MP задна камера отпечатоци сензор вграден во Orange 10300mAh

Покрај екстремните способности, постојат и "нормални" безжични телефонски функции како што се барометар, компас, монитор за срце, сензор за гравитација и жироскоп, но ниту еден од овој телефон не го пропушти NFC.

Хардверот е доста комбинација, иако е малку прашина повеќе. Хелио P23 централна единица со осум 2,5 GHz процесор, 4 GB RAM и 64 GB ROM, n стандардна WiFi. На екранот не може да се полни од страна на обвинителот, 5,7 col е дијагонала, но резолуцијата е најдобрата досега, 2160 x 1080 пиксели. Исто така, добиваме фотоапарати, а на задната страна можеме да фотографираме со сензор од мегапиксели 21 на предниот панел.

Ulefone оклоп 3G 4 5.7 инчен Андроид Phablet 8.1 Орео P23 Helio (MT6763T) Octa Core 2.5GHz 4GB 64GB RAM ROM 21.0MP задна камера отпечатоци сензор вграден во Orange 10300mAh

Значи Ulefone Armor 3 е мобилен со екстремни способности за оние кои не го знаат компромисот и најмалку на нивните телефони.

Цената е во моментов 74 500 форинта, која е придружена со бесплатна испорака на приоритетни линии без царина и ДДВ. Кликни тука за да го купите телефонот: Ulefone Armor 3


Ulefone Armor 2

Иако телефонот е сè уште достапен, нема причина да го купите. Хардверот е послаб од тројната верзија, не можеме да најдеме IP69K отпорност на вода. Дополнително, хардверот е исто така застарен од екранот преку процесорот до камерите, а капацитетот на батеријата е помал. Единствениот плус е педомерот во споредба со трите, но мислам дека ние сме добро без телефон.

Ulefone Armor 2 4G паметен телефон за Android 7.0 5.0 инчен Helio P25 Окта Core 2.6GB RAM 6GB ROM IP64 Водоотпорен NFC 68MP Задна камера-Златна

Поентата е, според мое мислење, дека сакате да го купите овој телефон најмногу ако се држите до обликот за нешто, и тоа е она што ви се допаѓа. Во спротивно, останете во тројна верзија или, ако потрошите повеќе пари на вашиот телефон, прочитајте го описот на тековниот врвен модел!

Ако сакате да го купите, можете да купите 77 за илјадници бесплатни испорака. Овде можете да најдете: Ulefone Armor 2


Ulefone Armor 3T

3T е навистина посебен телефон (неговото име сугерира дека Armor 3 е верзија со флип-флоп), така што нејзината цена е посебна, но сеуште е далеку под 100.

Ulefone оклоп 3G 4 5.7 инчен Андроид Phablet 8.1 Орео P23 Helio (MT6763T) Octa Core 2.5GHz 4GB 64GB RAM ROM 21.0MP задна камера отпечатоци сензор Вграден 10300mAh Црното

Да почнеме со статисти! Да почнеме со фактот дека овој телефон, исто така, е во согласност со IP69K стандардот како Armor 3. Нема повеќе да се занимавам со ова. Второто дополнително е тоа што телефонот има функција за воки-токи, така што нема да ја наплаќате вашата телефонска сметка во 7-10 километри. Третиот е тоа што батеријата има многу моќна 10 300 mAh батерија, што, според моето искуство, може да резултира со до една недела на водење на време со нормален хардвер и друг хардвер. Четврто, функцијата NFC е надополнето со платниот решение за исплата на Google Pay, а петтиот е Sony сензорот со мегапиксели 20 од Sony во задниот дел на камерата.

Ulefone оклоп 3G 4 5.7 инчен Андроид Phablet 8.1 Орео P23 Helio (MT6763T) Octa Core 2.5GHz 4GB 64GB RAM ROM 21.0MP задна камера отпечатоци сензор Вграден 10300mAh Црното

Се разбира, како во случајот со претходните телефони, тука се сите потребни вештини. Хардверот е компатибилен со Helio P23 проце, 4 GB меморија и 64 GB меморија, бидејќи нема проблем со 5,7 инчниот екран FHD +.

Ulefone оклоп 3G 4 5.7 инчен Андроид Phablet 8.1 Орео P23 Helio (MT6763T) Octa Core 2.5GHz 4GB 64GB RAM ROM 21.0MP задна камера отпечатоци сензор Вграден 10300mAh Црното

Го препорачувам овој телефон повторно на оние кои се наоѓаат во најтешките услови, но им треба моќта на хардверот, огромниот капацитет на батеријата и функцијата на токи-токи. Цената е висока, но тоа е разбирливо во смисла на вештини. Forint 88 500 ќе се наплаќа на благајната, а испораката со Приоритетна линија без давачки и ДДВ е бесплатна.

Можете да го најдете телефонот тука: Ulefone Armor 3T


Ulefone Armor 6

Ulefone Armor 6 е најновата, најмоќна членка на серијата, знае сè и повеќе.

Ulefone оклоп 6G Phablet 4 6.2 8.1 инчен Андроид оперативен систем P60 Helio (MT6771) Octa-core 2.0GHz 6GB 128GB RAM ROM 8.0MP предна камера отпечатоци сензор Corning Gorilla Glass 5 5000mAh Вграден Црното IP68- Европската унија

Ако немате многу сто илјади цена за безжичен телефон, Armor 6 е измислен за вас. Овој телефон има се што може да биде вградено во него. Неговата заштита е IP69K стандард, што значи дека ги исполнува воените стандарди за удар, отпорност на вода и прав. Сепак, изгледа одлично! Не ги добиваме старите куци чудовишта за нашите пари, иако сеуште е многу повеќе од просечен телефон, Armor 6.

Ulefone оклоп 6G Phablet 4 6.2 8.1 инчен Андроид оперативен систем P60 Helio (MT6771) Octa-core 2.0GHz 6GB 128GB RAM ROM 8.0MP предна камера отпечатоци сензор Corning Gorilla Glass 5 5000mAh Вграден Црното IP68- Европската унија

Нема да има поплаки за хардверот. Напредната единица Helio P60, која вклучува напреден интелигентен процесор, обезбедува доволно перформанси со осум јадро и 2 GHz часовник. Вие не може да се пожалите за меморијата и вградениот простор, бидејќи првиот е 6-128 GB. Од кутијата се издвојуваат 6,2 инчи, 2246 x 1080 пикселскиот дисплеј и трите камери (16 + 8 MP, 8 MP) и комбинираните капацитети 5000 mAh. Исто така постои и NFC, мноштво радија, што овозможува да се користи земјиштето во речиси секоја земја. Екстремно безжично полнење и УВ-тестирање се исто така достапни, па ако вашето сонце не го прави, Ulefone Armor 6 сигурно ќе ве заштити од изгореници од сонце.

Ulefone оклоп 6G Phablet 4 6.2 8.1 инчен Андроид оперативен систем P60 Helio (MT6771) Octa-core 2.0GHz 6GB 128GB RAM ROM 8.0MP предна камера отпечатоци сензор Corning Gorilla Glass 5 5000mAh Вграден Црното IP68- Европската унија

Хардвер кој ги исполнува сите барања денес, богатство на способности, усогласеност со стандардот IP69K, и последно, но не и најмалку важно, високи надворешни пари, не е помалку. За мобилниот, ние мораме да платиме 103 за илјадници долари, но ако ви треба полноправен телефон и силен телефон, тогаш нема да морате да ги пропуштате овие пари.

Можете да го најдете телефонот тука: Ulefone Armor 6


Заклучни согледби

Како што се гледа од погоре, серијата Ulefone Armor се состои главно од компромитирани мобилни телефони. Од вистински крвни ремени кои нема да се скршат лесно, тие нема да влезат и нема да бидат уништени од мал пустински песок. Стоката е малку повисока со сличен хардвер, но со традиционални телефони, но тие се само малку, па ако барате нов телефон и ви треба IP68 или IP69K заштита, не двоумете се да изберете од серијата Ulefone Armor !