person_outline
Барај

Затоа, купи во големи кинески продавници

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна

Каде да купите купон, каков вид на превоз ќе го одберете, тука е брза станица, па сигурно нема да плаќате повеќе отколку што треба!

Suporte 777x437


воведната

Кинеските продавници растат како печурки, а многу компании се обидуваат да ги искористат можностите што ги нуди пазарот. Сепак, постојат големи разлики помеѓу веб-продавницата и веб-продавницата, на пример, од фактот што многу луѓе не се свесни за разликата помеѓу пазарот и вистинската webshop.

Да почнеме со ова прашање. Пазарите работат така што можеме да добиеме многу мали или големи дилери на една површина. Како што се Ebay или Aliexpress. Овие пазари имаат голема предност да имаат одличен избор, но тоа е исто така недостаток, бидејќи е многу потешко да се избере вистинскиот производ. Треба да обрнете внимание на тоа колку сте купиле од трговецот и до кои евалуации на клиентите вашиот трговец добил. Ако купите необезбедени, лесно можете да скокнете во поголеми слотови, тогаш можете да преговарате со трговецот, операторот на пазарот или, ако постои можност да купите Pay Palos, со PayPal.

Класичниот веб-продавница е сосема поинаква. Овие се надгледувани од страна на една компанија, нема многу трговци. Недостатокот е тоа што ова го стеснува понудата, предноста е во повеќето случаи полесно да се стигне до нив во случај на проблем. Во однос на цените, постои голема расеаност, мора да биде класичен веб-продавница, мора да се направи на пазарот победи. Генерално, препорачуваме дека ако сте почетник или повеќе во класичните стоковни куќи, ако сте квалификуван лекар во странство, барем зборувате англиски на ниво што можете да го користите, можете да отидете на пазар.

Во оваа статија ќе се занимаваме со три веб-продавници, ќе ја претставиме нивната површина, каде ќе го избереме начинот на испорака или каде ќе влеземе во купонскиот код, за да можеме да продолжиме да ги нудиме производите кои се уште се доволно добри.

Би сакал да ви кажам дека не можам да имам продавница за која не слушав, па дури и сериозна жалба. Ова никогаш не предизвика да бидам предупреден за купување, бидејќи, од една страна, дел од жалбата е дел од купувањата без приговори, жалбата звучи погласно. Од друга страна, мораме да прифатиме дека цената на евтината е дека во случај на жалба нема да најдеме физичка продавница каде што можеме да ја пробиеме масата, или можеби ќе побараме книга за купувачи. Треба да воведеме други практики во кинески стоковни куќи, но јас ќе го напишам на крајот од овој напис.


GearBest

Прво, според сопствената најава, Кина е втора по големина продавница по Aliexpress. Ова сигурно дава одредена доверба, особено што Aliexpress, како што прочитате погоре, не е класична продавница.

Предноста на GearBest е нејзината големина. Поради ова, има многу производи, телефони и повеќе на овој интерфејс, за да можеме прво да го купиме тука. Покрај тоа, поради големина, чекаме многу акција, за поголеми прилики како акција за роденден или промоции во црн петок нудат цени за бомби.

Друга предност е што GearBest во последниве години отвори многу европски магацини. Од овие нарачани производи можете да пристигнете многу брзо до нас ако нема прекин, дури и во рамките на 5-7 работни дена. Покрај тоа, можеме да бидеме сигурни дека не постои царина или ДДВ за цената прикажана во продавницата, така што ние не мора да плаќаме ништо друго освен превозот и превозот.

Gearb е производ на технички уреди, па телефони, таблети, 3D печатари и нивните колеги може да се најдат во најголемиот избор. Но, во последно време се повеќе и повеќе игри и облека, па можеме да кажеме дека она што го бараме вреди да се гледа наоколу. Што не е типично за делови и DIY пакети. Значи тука не вреди да се бараат делови за беспилотни летала - има, но не многу - но вреди да се гледа на лекарите затоа што има добра стока.

Површината на веб-продавницата е лесно транспарентна. На првата страница, веднаш погоре, пронајдете ги работите што треба да ги купите. Можеме да го избереме јазикот на страната, валутата во која сакаме да ја видиме цената на производите. Веќе има повеќе продавници во земјата, кои се примери за јазикот, но унгарскиот се уште не е меѓу нив. Навистина, врапчињата се чврчуваат дека наскоро ќе бидат.

Она што можам да сугерирам, ако сте малку, навистина е малку добро за ангелот, треба да го користите затоа што преводот може да биде машински, понекогаш интересни унгарски текстови. Од друга страна, вреди да се погледне цената на доларот, бидејќи веб-продавницата може да биде различна од износот на форинт прикажан на прекинувачот, па затоа е тешко да се спореди цената на производите. Затоа останете со доларот и користете го во секоја продавница. Ако сакате да купите еден ден на ден за да ги видите девизните курсеви, не морате да го направите подоцна, ќе лабаво ќе преминете од долар до форинт.

најбрзиот 1

Регистрацијата ќе биде едноставна адреса за е-пошта и лозинка, и други податоци, како што се адреса за испраќање, ќе бидат доволни ако навистина сте купиле нешто.

Ако се логирате тогаш а Мојот акаунт ќе најдете се што ви треба да направите со вашата продавница активност, односно вашите омилени производи (Мои Омилени), вашите нарачки (Мои нарачки), Вашите претставки (Мои билети), вашиот паричник за мојата фактура, вашите поени купени при купувањето, и другите купувања (Мои Поени), вашите поставувања (Мој Профил), купони што можете да ги користите само (Мојот купон).

Ајде да го видиме процесот на купување!

Ако го пронајдовме производот за кој сме заинтересирани, првото нешто што треба да направите е да погледнеме што може да се нарача. Цената може да варира во зависност од магацин, всушност тоа е обично разлика, така што мораме да ќе треба да одлучи дали да нареди потенцијално скапи склад ЕУ, која ќе биде побрза испорака, или да остане во Далечниот Исток депо, каде што подобра цена, но со подолг рок на испорака .

Во моментов кратенки за магацини (ве молиме кликнете на името на складот ​​или земјата):

Чувајте го кодот

земја

CN-099

Кина

CN-006

Spanyolország

Брза 07

Spanyolország

Брза 08

Lengyelország

Брза 23

Бохемија

Брза 27

Англија

CN-001

Англија

Брза 29

Spanyolország

Брза 026

Portugalia

Брза 30

Franciaország

Брза 36

Olaszország

HK

Хонг Конг

HK-2

Хонг Конг

Ако го избравте магацинот, можете да изберете од две копчиња. Ако знаеме дека не сакаме да купиме нешто друго, тогаш можеме Размислете за купување СЕГА, ако сакате да купите нешто друго, тоа е Додади го во кошничка. Со вторите, ние само ставивме во кошницата стоката, при што првата ја започнавме со плаќање веднаш.

најбрзиот 2

Ако а Размислете за купување СЕГА копчето на следната страница a Опции за доставување: изберете го начинот на испорака. За производи со повисока вредност, тоа е Приоритетна линија на ЕУ мора да го добиете производот нарачан од Кина без ДДВ и царина. Кога ќе купите од складиште во ЕУ, не морате да се занимавате со тоа, да одберете најевтин или најбрз што сакате.

Ако е така, може да дојде до попусти. Подолу и лево можете да одберете да ги користите вашите GearBest поени -Користете GB поени- или да го купите кодот и тоа -Користете купони. Двајцата нема да одат заедно. Ако користите купонски код, ископирајте го кодот за купони во прозорецот Промотивен код и притиснете го копчето Apply. Ако ваучерот е сѐ уште жив - знаеш за промотивниот фонд, тогаш цената на крајниот корисник ќе се намали. Ако сакате да ги користите поени, а потоа додадете тоа, тоа е максимизирано, па не можете да купите нешто само за бодови.

најбрзиот 3

Кога сте подготвени, тогаш можеш Ставете ја вашата нарачка копчето и започнете да пазарувате! На следната страница можете да внеси начинот на плаќање, тука можете да изберете помеѓу Pay Pal, картичка или банкарски трансфер, а потоа кликнете на Pay Now за да го завршите купувањето.

Продавницата е тука: GearBest


Banggood

Banggood е еден од најголемите ривали на GearBest, тешка битка меѓу нив во однос на цените, што е добро за нас. Опсегот е малку поинаков од оној на GearBest, иако постојат и најпопуларни технички статии. Сепак, Banggood има многу работи како зачини, многу повеќе на пример компонента за беспилотни летала, но со среќа, можеме да најдеме дел од нашиот телефон, на пример, ако го скршиме екранот. Значи за делови, оваа продавница е многу посилна.

banggood 1

Во Banggood, тие ја фалат поддршката, односно услугата на купувачи, наводно подобра од GearBest. Во некои случаи се сретнав тука, па затоа не го споделувам тоа верување. Имајте на ум дека, како и со GearBest, проблемите тука се решаваат, но тука треба да се направи уште малку чекор.

Banggod, исто така, има европски магацини, и тоа е предност над GearBest дека можеме да ги бараме производите во нив посебно. Ќелав Продавница Сите категории на дното на опаѓачкото мени, можете да го изберете ЕУ складиште така што сите производи пронајдени овде ќе бидат гарантирани во складиштата на ЕУ.

banggood 2

Површината на Banggood е многу слична на интерфејсот GearBest, па некој кој е тука да се подигне е заробен. Затоа можеме да напишеме малку пократко, но не е потребно двапати да го опишеме. Единствената голема разлика е во тоа што тука постои Сакаат каде што можете да ги спакувате вашите омилени, или подоцна, производи што може да се купат.

Почетокот на купувањето на производот е ист како кај GearBest, т.е. Купи го сега копче за да го започнете процесот на купување веднаш Додади го во кошничка копчето за да го ставите производот во кошот и да изберете. Со избирање на второто, можете да ја отворите кошницата на врвот од кошничката во горниот десен агол.

banggood 3

Процесот на купување е ист, но страницата изгледа малку поинаква. на Купи го сега копчето на следната страница Внесете купони законик кутија, можете да го видите купонскиот код под него Внесете ги своите поени и бројот на нашите поени што треба да се продадат. Тука истото важи и за она што GearBest го има за поени.

Ако е, тогаш а Продолжи Проверете копче за да влезете на страницата каде што може да се одбере начинот на испорака. За Banggood, ако купувате од неевропски склад, тогаш a Европска директна пошта ќе биде наш, со кој царина и ДДВ ќе дојде со нарачаниот производ.

banggood 4

Ако е избран начинот на испорака, можете да одберете дали Pay Pal или банкарска картичка ќе биде начинот на плаќање, а потоа можете Поставите цел копчето за да го завршите купувањето.

Продавницата е тука: Banggood


Geekbuying

geekbuying 1

Geekbuying е мала продавница во споредба со претходните две, и можеме да кажеме дека е вознемирувачко. Можеби ова е причината зошто тие се претпазливи за ракување со подносителите нормално, а во последниве години некои производи, како што се телефони, имаат неверојатно добри цени, подобро од оние во поголемите продавници. Немојте да се колебате да имате давачки и ДДВ бесплатен превозот - Приоритетна линија на HKEU - и постојат и европски магацини. Тие се наоѓаат на врвот на десната мени во оваа продавница Локален Магацин. Исто така постојат и шпански, германски, италијански и полски продавници, од кои производите се испорачуваат побрзо и побрзо од претходните две продавници.

geekbuying 2

Интерфејсот на Geekbuying е нешто различно од двете продавници во минатото. За среќа, нема голема разлика, така што нема да се изгубиме. Ако во горниот десен агол a Мојот акаунт копче, од лево ќе се појави мени за да најдете информации за нашите купувања и за нашата активност на продавницата. Одделете го износот на веќе платени средства (Потврдено е исплата), претплатата (Неплатено) и испорачаниот (испраќаат) нашите наредби. Ние исто така можеме да ја отвориме нашата кошница од тука (Моја кошничка), ние може да се справи со нашите купони (мојата Талони) и листа на желби (Моја листа). На дното од менито ги наоѓаме нашите сопствени поставки (Преференци на профилот) и наведените адреси за испраќање (Адресар).

geekbuying 3

Кога започнуваме да пазаруваме на избраната страница со производи само еден Додади го во кошничка копчето што можете да го најдете, кое се турка во кошницата на избраниот производ. Потоа ќе се појави прозорец во кој можете да изберете Прикажи ја мојата кошничка па ќе можеме да почнеме да плаќаме или да избереме Продолжите со купување копче за да продолжите да пребарувате производи.

geekbuying 4

Ние не можеме да поставуваме ништо на првата страница од кошницата, но можеме да провериме кои производи се во кошницата. на Продолжете со исходот копчето за да ја внесете страницата каде што можете да го изберете начинот на испорака (Приоритетна линија HKEU), или ако постои купонски код за тој производ, тогаш тоа е Ве молиме изберете или внесете го вашето купонско поле, и ако ваучерот е во живо, тогаш тоа Применуваат копче за намалување на цената. Се разбира, ние треба да ги обезбедиме нашите податоци ако не го направивме при регистрирањето, бидејќи не е проблем за веб-продавницата да знае каде да нарача нарачаниот производ.

geekbuying 5

Продавницата е тука: Geekbuying


Општи добри совети!

Прво, со поскапи производи, одберете превоз со владата со број за следење. Добро е да знаеме каде е нарачаниот производ во светот. Во продавниците, можете да најдете таков маркер на страниците за исплата: Осигурување. Ова е дополнително осигурување за изгубени пакети. Значи, ако платиме неколку долари, ќе имаме помалку надразнување, полесна администрација.


Fizetés

Кога ќе завршиш, можете да го користите PayPal да се плати. Ова може да се направи на неколку начини. Ние можеме да испратите пари во нашата сметка со PayPal, или да се регистрирате со кредитна картичка, па продавници може да се плати со исплата Пал ротори пари на вашата картичка, но вие не треба да го внесете вашата картичка секоја продавница. Дури и силен аргумент PayPal Покрај тоа, во случај на побарување, ако трговецот не успева да постигне гол со глава, на пример, во случај на изгубен багаж одби да рефундирање на куповната цена, ќе бидат подготвени да плаќаат Пол е побарувањето, ако тие се најде разумно барање, тие ќе се вратат на нашите пари, а потоа подоцна населат нашата продавница онлајн.

Што да сторите ако пакетот е изгубен, производот е оштетен и трговецот не сака да ги врати нашите пари. Прво, да го земеме нашиот помоќен себе. Слободно можете да се закануваат на дилерите се фокусира на PayPal, ако се плати преку, тоа е доволно обично се користи да биде голема загуба, тоа ќе биде за секоја стоковна куќа каде што, поради многу поплаки на PayPal да го раскине договорот со нив. За жал, имаше случај кога тоа не помогне - не ми се случи само помогна да го реши problémát-, таму е принуден да го споменам добивањето на полициски извештај што го напиша писмо до продавница. Тоа звучи страшно, но секој што го имам слушнато многу такви случаи во случај на семејно трговци, внимателни да не падне за да се купи пакет од салама во спротивниот агол продавница. Тоа е, огромното мнозинство на купувања се врши без проблеми, а ние дури и не слушаме за нив. Фрагмент, можеме да кажеме дека жалбите се под процентот на 1 и мрежата е гласна.

Поентата. Трговецот генерално ќе се обиде да го најде најдоброто решение за решавање на проблемот како едно решение. Не прифаќај, стои на нашите потпетици!


транспорт

Меѓу начините на испорака, ги наоѓаме сите три продавници кои ветија дека ќе пристигнат царински и без ДДВ. кога наредил производи во ЕУ или складиште поевтини тоа не е важно, но ако се додели над ~ 20 долари, одберете го ова. Тоа е важно да се знае обичаите и tekintetétben ДДВ не цената на некои производи, но, исто така, вредноста на пакетот ќе се смета, она што ние треба да смета на трошоците за превоз се исто така вклучени. Ако сакате нашиот пакет да пристигне брзо, не им отежнувате на трговецот да го испрати. Ако нарачате повеќе производи, а особено ако не се од магацин, тогаш секој производ е нарачан како посебен налог, па затоа не е време да купуваат производи во нашиот пакет од повеќе продавници за да можат да го извадат. пакетот нема да го изгуби целиот пакет, само 1-1 серијата.

Царина и ДДВ бесплатен превозот:

стоковна куќа Име на режимот на испорака
GearBest ЕУ Експрес, Приоритетна линија или Приоритетна линија на ЕУ
Banggood Европска директна пошта
Geekbuying Приоритетна линија на HKEU

купони Код

Добиваме многу прашања за купонските кодови и зделките. Се вели дека сите зделки на тортурата се она што не го прават. Ова е голема вистина, но не секогаш ја покрива реалноста.

Секоја продавница има купони бесплатни и купони се занимава. Првите се Flash Sale, а вториот се означува како купонски код. Промоциите за Flash продажба генерално траат подолго, а зделка е уште поголема. Промоциите на купони за промоции честопати траат само еден ден или два, но ако продолжите, има мали шанси да најдете намален производ, бидејќи има неколку парчиња. Сепак, пред да го купите вашиот производ, побарајте купонски код за сè што сакате да го купите.

Ние нудиме повеќе опции за купување промоции и купони кодови. Од една страна, имаме информатор преку кој ќе се претплатите преку е-пошта, ќе добивате дневни промоции од над три продавници. Од друга страна, нашата листа на акции се објавува секој ден на нашата страница.

Она што е важно е дека производите со купонски код се складирани, често во региони, како што се Централноевропскиот регион 30-50, кој се продава брзо. Во други случаи, постои пакет 1000-2000 на промотивни материјали, па напишав дека вреди да се гледа околу старите кодови, дури и ако имате среќа. На пример, на крајот од минатата година, GearBest издаде купонска шифра за беспилотното летало Mavic Pro, кое се уште беше во февруари оваа година. Секој кој беше заљубен и излезе со кодот го спаси 200 долари, што не е малку пари.

Ако пакетот е исцрпен со копирање на купонскиот код и Применуваат копчето, страниците ќе испечатат, како на пример дека купонскиот код пронајден во мрежата, на пример, не може да се користи во нашиот регион. Секако, кодовите што се појавуваат во нашиот билтен или во нашиот билтен им се издаваат на нашиот регион.

Значи, ако сакате купони кодови, пријавете се за нашиот билтен тука: GearBest, Geekbuying, Banggood купон кодот билтен

Придружете ни се на нашата Фејсбук група, која не само што е купонски код, туку и други промоции, па дури и продава графички купени купени од Кина: Кинески акции и јас купувам и купувам Фејсбук група

Или погледнете ја оваа страница каде што можете да најдете листа на неодамнешни промоции секој ден: GearBest, Geekbuying и Banggood промоции, купони со дневни ажурирања

Ако имате какви било прашања, имате коментар за горенаведеното, ве молиме напишете го, и ние сме среќни што ја завршивме статијата!