person_outline
Барај
  • PDA статии
  • напишано:
  • Прочитајте: 4625

4 + 1 може да се користи за телефон 20 под 1000 долари

Преглед на читателите: 0 / 5

Ѕвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивна

Вие исто така може да се земе нормален телефон кој само го прави тоа!

oukitel_c5_pro_1.jpg

На пазарот беше преплавен со евтини телефони. Секако, ќе има некои читатели кои ќе објават дека не треба да купуваат телефон под 150, но ние се расправаме со нив малку. Употребливоста за нас е релативно скромна за телефонот, но има ниво под кое не сметаме дека вреди да се внесе. Денес, quad-core процесор, 2 GB меморија, 8-16 GB масовно складирање и LTE конекција значи. Се разбира, само оние кои се во домашна средина можат да ги снајдат, односно да го користат B20 800 MHz бендот. Насловот на статијата стана 4 + 1, бидејќи последниот уред оди подалеку од 20 илјади форинти, па се надевам дека ни прости.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ C5 Pro

oukitel_c5_pro.jpg

Првиот уред доаѓа од работилницата на OUKITEL. Класично опремената куќа има четири-јадрен 1,3 GHz MediaTek MTK6737 централна единица и 2 GB RAM и 16 GB ROM. Постојат два камери на телефонот, предниот 2 и задните 5 мегапиксели. Резолуцијата на дисплејот за колони 5 е 1280 x 720 пиксел.

Овој телефон не е мускулен, но би било доволно да се вратиме во минатото 2-3 години и би можеле да го наречеме среден опсег. Хардверот во него има доволно моќ да работи Андроид 6 досега, но нема да сакате да го извршите 5-10 одеднаш.

Цената на телефонот е во директна пропорција со вашето знаење, и се бараат 18 200 форинти. Дознајте повеќе за ова: ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ C5 Pro

ALLCALL Рио С.

allcall-Рио-s-5_1.jpg

Централната единица AllCall Rio S е четири-јадрен 1,3 GHz MediaTek производ, заедно со процесор и графички акцелератор Mali-T720. Меморијата е 2 GB и капацитетот на складирање е 16 GB. Хардверот е 5,5 колос, па затоа е релативно голем HD екран. Постојат три камери на телефонот. 2 мегапикселна фронт и пар на камерата 8 + 2 мегапиксели на задната страна. Капацитетот на батеријата е малку повисок од просекот, со капацитет на 3200 mAh. Се разбира, постојат сите видови на радио и сензори, можеби читателот на отпечатоци е единствениот што можеме да го пропуштиме. Сепак, големо задоволство е што телефонот е навистина многу низок во поддршката за LTE, а недостасува B20 800 MHz поддршка во Унгарија!

Овој телефон ќе чини само $ 31 во воведното дејство до октомври 70, па мора да платиме 18 200. За да го направите ова, не ви треба код за забава или друга магија, само кликнете овде: AllCall Rio S

Oukitel K7000

oukitel_k7000.jpg

Нашиот втор продукт на OUCITEL е суштински ист како и поевтината точка што ја започнавме оваа статија. Централна единица, меморија и масовно складирање, но дури и фотоапарати се слични. Што е различно, односно батеријата и куќиштето. Првиот е за жал со помал капацитет од брат, само со 2000 mAh, но очигледно повеќе време се троши за дизајнирање на второто. Рамката на телефонот е направена од алуминиум и стакло преку грбот, а екранот е заоблен така што телефонот дава значително висок квалитет на впечаток.

За овој хардвер, вградената батерија е доволно, па ако го ставите надворешниот дизајн на сметка на работното време, овој телефон ќе биде ваш избор. Овде ќе најдете: Oukitel K7000

Blackview A7 Pro

blackview_a7_pro.jpg

Вашиот Blackview телефон ги копира и претходните уреди. Проци исто така живее во единицата MediaTek MTK6737, која е quad-core 1,3 GHz телефон. Меморијата 2 GB и масовно складирање се повторно 16 GB. Постои читач на отпечатоци на задната страна на екранот, и дупликат камера е додадена на секој од овие уреди. Навистина, тоа не е премногу комбо, бидејќи камерата со мегапикселна 8 доаѓа со помошна камера од 0,3 мегапиксели. Телефонот е доста импресивен на сликите. Нема важничене, тука е класичната постава. Како што беше случај, овој телефон е способен да користи широкопојасен LTE бенд B20 800 MHz.

Доколку сакате, можете да најдете повеќе информации тука: Blackview A7 Pro

DOOGEE X5

doogee_x5_max_pro.jpg

Како што споменав во воведот, овој телефон се лизна малку од 20 илјади форинт бенд. Ова сигурно не е причина за proci бидејќи е иста како и другите процесори на листата. Причината за меморијата и позадината не може да биде поради тоа што е и 2 или 16 GB, исто како и другите. Но, ниту може да се прикаже, бидејќи истото е и 5 colos HD, 1280 x 720 пикселниот панел. Зошто е поскапо? Бидејќи овој телефон има голем капацитет на батерија во споредба со неговата категорија. овој број значи 4000 mAh. Значи овој телефон има малку статисти. Покрај тоа, не можеме да се жалиме однадвор, има многу убава куќа, но тоа е исто така очигледно од сликите.

Овде ќе најдете повеќе фотографии и информации: DOOGEE X5

Ако сакате да купите еден од телефоните, побарајте ја ЕУ Експрес како средство за испорака, која, според ветувањето на дилерот, дозволува царина и пратка без ДДВ.