person_outline
Барај

Нектари како зло, популарни телефони без царина и ДДВ

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
Нектари како зло, популарни телефони без царина и ДДВ - 5.0 надвор од 5 врз основа на 3 гласови

По време на празниците гледавме околу кинеските телефони.

vernee_thor_e_2.jpg

Ние сме во текот на празниците, трговците и курирските компании конечно се здив. Се чини дека нарачките на ЕУ-Експрес кон крајот на ноември конечно се обработуваат, па се надевам дека сите во 1-2 ќе добијат пакет за кој се надеваше.

За жал, според моменталните информации, режимот на ЕУР Експрес за испорака нема да биде достапен за телефони во моментов. Мојата единствена надеж е дека мојата омилена интернет продавница ќе отвори многу европски магацини во втората половина на минатата година, па сега можеме да избереме од складот ​​8. Ова е добро од две причини. Едниот е тоа што овие пакети брзо доаѓаат, затоа што го зачуваме патот од Кина до ЕУ, а вториот е тоа што, бидејќи станува збор за европски магацин, не мораме да плаќаме ДДВ или давачки за покривање на трошоците за царинење.

Во оваа статија, ние зедовме седум телефони кои се популарни и не чинат многу повеќе отколку што се нарачани од Кина. Поентата тука, според тоа, е да ги задржиме нашите очи во магацините на ЕУ!

Вернее Тор Е

thore.jpg

Вернее произведува подобри и помалку подобри телефони и често се обвинува дека нивните спецификации на телефонот "случајно" се неточни. Сепак, постои телефон кој е еден од најсофистицираните уреди со месеци под 30 за под 1000 долари. Овој телефон е Thor E, што не е резултат на хардвер, но тоа е резултат на добро наредено железо и батерија со огромен капацитет.

vernee_thor_e.jpg

Телефонот Вернее е добар куп од многу аспекти. Прво, затоа што овие пари е пронајден во осум-јадрен процесор внатре, и второ, затоа се препорачува минимум 2 GB RAM меморија или повеќе, точно 3 GB во него, и трето, затоа што дури и со многу добра цена, корпулентен, 5020 mAh батерија е што значи дека може да постигнете многу подолг животен век од рефил. За среќа за големата батерија, ние исто така добиваме функција за брзо полнење! Во други погледи, зградата на телефонот е просечна. Зад класичен надворешен најдеме добро координирани внатрешни работи. На осум-јадрен процесор, 1,3 GHz и инчи и HD екранот 5. Камерите 5- 8 мега пиксели и некои кои се сосема прифатливо во оваа категорија, па цената на овие телефони навистина очекуваме крадат!

Повеќе слики и информации за телефонот тука: Вернее Тор Е

Xiaomi Redmi Забелешка 4X

xiaomi_redmi_4x_2.jpg

Redmi 4X е еден од најпопуларните телефони на Xiaomi. Не е премногу голем, само екранот 5 е дисплеј, кој е многу повеќе купувач отколку недостаток, но процесорот е веќе осум јадра. Покрај тоа, таму е исклучително популарен и сакан оперативен систем на Xiaomi телефони, софтверот базиран на Андроид MIUI.

xiaomi_redmi_4x_3.jpg

Телефонот во 435 кученце, Qualcomm е опремен со осум-јадрен процесор, во прилог на кои има Adreno графички забрзувач 505, 2 16 МК GB меморија и масовно складирање. На вградената батерија 4100 mAh, па затоа нема да биде проблем! Екран е 5 колос, HD резолуција. Уредот може да се најде 5- 13 и мегапикселна камера, GPS, A-GPS, GLONASS и навигација поддршка Beidou, како и акцелерометар, жироскоп и жироскоп, како и. стандарди Bluetooth 4,2, и се разбира, има WiFi b / g / n стандарди поддршка.

Повеќе слики и информации за телефонот тука: Xiaomi Redmi Забелешка 4X

Cubot X18

x18_1.jpg

Во случај на вашиот телефон Cubot, прво треба да го истакнете изгледот. Овој телефон го следи формат 6-7-8 на Samsung Galaxy S, но природно се занимава многу поевтино. Сепак, надворешноста беше убава, така што телефонот би бил убав, овој телефон би бил добар купувач.

x18_2.jpg

скриени во хардверот на телефонот за да го поставите X18 на влез на ниво на средината на опсег, со оглед на quad-core, 1,5 GHz процесор, меморија и складирање на 3 32 МК GB, само за да биде доволно. Ова железо ќе биде отстрането од многу, но 1 - пред една година и половина - ќе привлече неколку усти за тоа. Денес, 2 GB повеќе не е телефон, така што 3 GB е доволен за безгрижно користење. 32 ГБ вградена во просторот за чување е доволно, но ако се најде доволно, можете да го направите или еден 128 GB microSD мемориска картичка во телефонот, да бидат сигурни дека сите ваши фотографии ќе одговара на нив. Дополнително, постојат некои карактеристики на вашиот CUBOT кој нема да заглави. На пример, 16 мегапикселна Sony сензор на грбот и 13-мегапикселна Samsung сензорни пред камера, не помалку од 5,7 инчи, врз основа на IPS технологија, HD, x 1440 720 2 пиксели резолуција: приказ сооднос 1 или инсталирани Андроид 7 систем.

x18_5.jpg

Кога е на екранот, важно е да се забележи дека соодносот на 2: 1 е најновиот тренд на пазарот на паметни телефони. CUBOT X18 го прави ова со дизајнот без рамка, и телефон кој нашите пријатели ќе изгледаат изненаден ќе биде подготвен. И згора на тоа, добиваме сè што доаѓа од таков телефон. Ние имаме n стандардна WiFi и Bluetooth 4.0, добиваме GPS, и многу важно, CUBOT X18 исто така го поддржува B20 800 MHz LTE бендот во Унгарија, каде што моменталниот најбрз мобилен интернет е достапен во земјата ќе го користите со телефон!

Повеќе слики и информации за телефонот тука: Cubot X18

Leagoo T5

leagoo_t5_4g_phablet_6.jpg

На Leagoo повеќе добро познато име во пазарот, и нема ништо чудно, бидејќи во секој случај тоа е мое мислење ТОП-5 меѓу новите производители. Нивните телефони во T5 минатото лето излегоа на полиците за продавници и веднаш се бореа со најпопуларните мобилни телефони. Ова не е ни чудо, бидејќи во него доаѓа сериозен хардвер.

leagoo_t5_4g_phablet_3.jpg

Централната единица е осум јадро, основни 1,5 GHz MTK6750T решение. До SoC, не постојат помалку од системската меморија 4 GB и складиштето 64 GB, што можете да го додадете на 320 GB со microSD картичка. Хардверот на Leagoo T5 е доволно силен, но може дополнително да го подобри уживањето. На екранот е 5,5 инчен дијагонала, со Sharp IPS панел со резолуција од 1920 x 1080 пиксели, односно Full HD. Постојат три камери на телефонот. на задната страна, камерата со мегапикселна 13 доаѓа со сензор за слика на Sony, плус премиум решение со мегапикселна 5 за подобар квалитет. Особено интересен е фактот дека дури и предната камера, односно Seiko, има резолуција од мегапикселна 13.

Повеќе слики и информации за телефонот тука: Leagoo T5

Ulefone MIX

ulefone_mix_1_1.jpg

Улефон не можеше да остане надвор од линија, мораше да отвори телефон наречен MIX. Неколку пати пишував дека не ја разбирам логиката, има смисла да го копирате името, само би било доволно да го "дизајнирам" дизајнот, да го продадам без име.

ulefone_mix_1_2.jpg

Телефонот веќе беше убава, верно го следи патот поставени од страна на MIX Xiaomi, тоа навистина не може да се снабдува со улов. Хардверот не е проблем, како и осум-јадрен процесор и изградена веднаш до 4 64 МК GB RAM и ROM во денешно време речиси се што е доволно. Доволно, но особено, така што резолуцијата на дисплејот на "само" HD, па процесорот е централната единица за лесно може да се вози на телефон за време на натпреварите. Од телефонот добиваме сè што се очекува во оваа категорија. На предниот панел е 8- на грбот и на 13 0,3 + мегапикселна камера, компас сензори Да, сензор за гравитација и жиро, радио и поддршка за домашна употреба B20 800 LTE MHz бендот.

Повеќе слики и информации за телефонот тука: Ulefone MIX

Blackview S8

blackview_s8.jpg

Како што сугерира името, овој телефон повторно е Samsung Galaxy S8 клон. Ова во крајна линија не е проблем, надворешниот изгледа добро, овој уред е убав. Хардверот во својата категорија е прилично среден до силен, всушност има многу сличности со досега презентираните парчиња.

20171010120206_23540.jpg

На инчен 5,7, 18: 9 е сооднос, HD + резолуција, во овој случај зад 1440 720 x-пиксели, екран е со осум јадра, кои работат 1,5 MTK6750T GHz процесор. 4 GB на меморија, за складирање 64 GB. 8 мегапикселна камера во предниот дел на грбот на 16 0,3 + мегапикселна камера сместени во парови. Одделни позитивни дека овој телефон нема да биде проблем, ако сакате да го користите на интернет од дома се користи како B20, 800 LTE MHz бендот.

Повеќе слики и информации за телефонот тука: Blackview S8

HOMTOM S9 Плус

homtom_s9_1.jpg

Телефонот на HOMTOM веќе нема 16: 9 но 18: 9 сооднос на сликата. Телефонот со колоноскоп 6 е исто толку широк како и традиционалниот колор 5,5 благодарение на новиот сооднос. Во прилог на екранот 720 битна боја резолуција на HD користење IPS технологија, 1440 24 x пиксели со способност за прикажување на боја 16 777 216, 269 ppi пиксели густина.

homtom_s9_6.jpg

Во 2,5 сечила и заоблено стакло панели и IPS-тип на осум-јадрен MediaTek MT6750T централниот процесор единица се наоѓа. време на про семето се наоѓа во кластер на две, на дното четири Cortex-A53 основни наоѓа 1 GHz часовникот сигнал, а на врвот кластер, исто така, се најде A53 Cortex-јадра, но веќе 1,5 GHz. Процесорот за проток на нанометриски пропусен опсег 28 природно има 64-битна архитектура. Процесорот 8 + 32 KB со користење на множеството на инструкции ARMv32-A прими примарна и секундарна кеш на 512 KB. SoC, исто така, вклучува процесорот до процесорот, односно графичкиот акцелератор. Ова е АРМ Мали-t860 MP2-тип на единица, која работи 2 650 MHz јадрото на часовникот, и МК 4, 833 MHz успева LPDDR3 меморија. Постојат три камери на телефонот. Предната камера е 13 мегапикселна камера и камерата од мегапиксели 16 + 5 од задната страна.

Навигацијата е поддржана од GPS и GLONASS поддршка. Со други уреди, можете да се поврзете со Bluetooth со 4.0, додека поврзувате со локалната мрежа со конвенционалниот WiFi стандард 5 GHz N. Широкопојасниот интернет пристап е поддржан од присуството на бендот B20 800 MHz LTE во Унгарија. Меѓу сензорите, ние сме поважни од читателите на отпечатоци од прсти, гравитационите сензори и акцелерометарот. Исто така е важно да се знае дека батеријата има поголема батерија од 4050 mAh од вообичаеното.

Повеќе слики и информации за телефонот тука: HOMTOM S9 Плус

Како што ветив на почетокот на овој напис, упатствата на телефоните упатуваат на европско складиште. Лесно се препознаваат на етикетата на ЕУ. Ако сакате да купите еден од телефоните, задолжително изберете магацин на ЕУ!

мислења

s3nki
Цитат - Joci:
Цитат - Med1on:
Цитат - Joci:
Féloff:
Мислам дека цените ќе се зголемат ...
sg.hu линк


Уште добро е да се биде 2021.

Прашањето е дали тие ќе бидат влезени во цените (складишта на ЕУ и ЕУ Експрес шпедитерите), така што ако законот навистина дојде, тогаш може да се каже 2021. Во јануари 1, "нема зголемување на цените кај нас". Тоа ќе биде потег на типичниот дилер бидејќи тоа го прават на многу места ако очекуваат сличен пораст на цените.


Има нешто што треба да се разјасни. Ако купите од складиште во ЕУ, веќе имате должност и ДДВ за евтини производи. Само ако тие се доставуваат директно до клиентот под ограничување на вредноста. Мислам дека ...

Како и да е, се плашам дека ќе има значителна промена. Ќе има складиште во речиси секоја земја тука, или ќе има некое големо место, тогаш тие ќе ни служат од Кина. Тоа е уште поевтино да се купи од нив отколку во домашен малопродажен.
Med1on
+1
Имате добри шанси да го кажете она што го кажавте, и ќе видиме што е надвор од прашање. Инаку, јас зедов кат тука:

"Секој ден, 9 ќе испорача милиони пратки само од Кина, а една четвртина од нив ќе пристигнат во Европа".

Не е ништо.
joci
+1
Цитат - Med1on:
Цитат - Joci:
Féloff:
Мислам дека цените ќе се зголемат ...
sg.hu линк


Уште добро е да се биде 2021.

Прашањето е дали тие ќе бидат влезени во цените (складишта на ЕУ и ЕУ Експрес шпедитерите), така што ако законот навистина дојде, тогаш може да се каже 2021. Во јануари 1, "нема зголемување на цените кај нас". Тоа ќе биде потег на типичниот дилер бидејќи тоа го прават на многу места ако очекуваат сличен пораст на цените.
Med1on
Цитат - Joci:
Féloff:
Мислам дека цените ќе се зголемат ...
sg.hu линк


Уште добро е да се биде 2021.
joci
Féloff:
Мислам дека цените ќе се зголемат ...
sg.hu линк
s3nki
Цитат - DGT:
"... затоа што станува збор за европските акции не се загарантирани да биде без ДДВ да плати должност е да не бил да не зборуваме за цената на царинење."


Дали е тоа безбедно?

Го прашав ... и јас не го добив тој одговор! :(

И кој беше одговорот?
ДГТ
"... затоа што станува збор за европските акции не се загарантирани да биде без ДДВ да плати должност е да не бил да не зборуваме за цената на царинење."


Дали е тоа безбедно?

Го прашав ... и јас не го добив тој одговор! :(