person_outline
Барај

10 + 1 може да се користи како паметен телефон од Кина под 33 илјадници

Преглед на читателите: 4 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е неактивна

Станува подобро и попаметно со влезните ниво телефони!

покријте го капакот на телефонот

воведната

На крајот на 2017, напишав кратко резиме за она што хардверот го очекувам за 2018 во различни категории. Затоа морам да кажам дека моите предвидувања во многу случаи не се вистинити на реалноста.

Cubot Забелешка Плус 4G паметен телефон 5.2 инчен за Android 7.0 MTK6737T Quad Core 1.5GHz RAM меморија 3GB RAM 32MP Задна камера Сканер скенер-сина

Се разбира, постојат неколку причини. Да почнеме со фактот дека домашната валута е сериозно ослабена во споредба со доларот, што значително ја зголеми цената на телефоните. Додека на почетокот на минатата година 240 беше еден долар, до крајот на годината девизниот курс се искачи над 280. Ова ни доведе, обични телефонски купувачи, да добиваме помалку, полошо пари. За жал, знаејќи ги целите на нашата влада, малку е веројатно дека форинтата драматично ќе ја подобри својата позиција, иако, ако порастот на каматните стапки стане неизбежен, сепак може да биде малку поттик.

Па, да ги оставиме економските прашања токму сега, ајде да тргнеме кон техничките прашања. Се надевав дека четирите основни единици на централните единици ќе бидат вратени назад во позадината, со исчезнувањето на мобилните телефони со 1 GB, а 3 GB ќе биде општ. Масовно складирање, исто така, ќе се зголеми, телефони 8 GB ќе умрат, а згора на тоа, 32 GB ќе биде повеќе типичен, но, се разбира, исто така, ќе најдеме уреди со 16 GB складирање.

За жал, моите предвидувања беа само делумно. 1 GB мемориската опција исчезна полека, но 3 GB едноставно не сакаше да дојде. Ова е исто така случај и за уредите за масовно складирање, 8 GB е веќе на навистина евтини мобилни телефони, но 32 GB на Ханаан едноставно не сакаше да пристигне. И не вреди да се зборува за централните единици. Новите случувања едноставно не сакаа да го донесат крајот на quad-core процесот.

Cubot Забелешка Плус 4G паметен телефон 5.2 инчен за Android 7.0 MTK6737T Quad Core 1.5GHz RAM меморија 3GB RAM 32MP Задна камера Сканер скенер-сина

За среќа, нешто се случи на крајот од минатата година, а на почетокот на оваа година, па и покрај тоа што ќе биде лизгање за една година, можеме да видиме промена. Како што ќе видите повеќе телефони со 3GB меморија и прифатлив уред за масовно складирање во статијата, покрај тоа, минималниот екран за резолуција HD + стана чест, а во многу случаи и трите камери.

Во оваа статија, се обидов да ги сортирам најдобрите уреди за влез ниво. Горната граница на цената беше нацртана во 33 илјадници форинти, еден телефон кој ќе биде од неколку стотици форинти, поради што го дадов насловот на статијата 10 + 1. Ајде да видиме што вреди да се подигне ако не сакате да потрошите средства на нов мобилен телефон, но сакате уред кој може да се користи за вашите пари!


1. UMIDIGI A3 Pro

Нашиот прв телефон е вистински шампион во цената. Врз основа на екстериерот, можеме да зборуваме за апсолутно свеж, модерен телефон, чиј екранот може природно да ја пропушти засекот, кој е врвот монтиран сензор / остров на камера.

Меѓу способностите на телефонот е quad-core централната единица со брзина 1,5 GHz. За среќа, и покрај многу ниската цена, 3 GB меморијата веќе беше достапна во конфигурацијата, но ова складирање беше жртва на масовно складирање кое беше "само" 16 GB. За среќа, ова не е голем проблем бидејќи телефонот може да се справи до 256 GB SD картичките, па можете да добиете доволно простор за да ја завршите картичката со вградената меморија.

Она што досега не го рековме е HD + резолуција (1440 x 720 пиксели), камерите од кои има три, 8 на предната страна, и 12 + 5 на грбот. Батеријата на телефонот е малку поголема од просечниот капацитет на 3300 mAh.

На крајот, цената што го прави овој телефон навистина вкусна. Во моментов, ние мораме да платиме за 25 700 за кој покрај царината и ДДВ, бесплатен превозот чини само 200. Се разбира, телефонот е независен од давателите на услуги и го поддржува B20 800 MHz LTE бендот што се користи дома.

Овде можете да купите: UMIDIGI A3 Pro


2. ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ C12 Pro

Можеби име кое е подобро од еден степен, но можеби тоа е зошто, во речиси секоја област, тоа е послаб мобилен по истата цена.

C12 Pro исто така е модерен мобилен телефон опремен со дисплеј. Централната единица е и Quad-core Quad-core 1,5 GHz часовникот, батеријата. За жал, сличноста тука завршува со UMIDIGI A3 Pro. Меморијата е само 2 GB, иако има три камери, тие имаат пониска резолуција (5 MP напред, 2 + 8 MP одзади), а резолуцијата на екранот е само 480 x 996 пиксели.

Сè на сè, овој телефон не е лош, но препорачувам да го купите само ако сте врзани со производителот, инаку подобро е да инвестирате во UMIDIGI A3 Pro.

Можете да го купите вашиот телефон за 25 700 за: ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ C12 Pro


3. CUBOT King Kong 3G

Понекогаш постои мобилен телефон кој го бараме во некоја слабост, бидејќи знае што конкурентот не го прави за слична цена. Таков е Куботот Кинг Конг.

Многу е важно да има поевтина и поскапа верзија на овој телефон, а постојат значителни разлики меѓу двете. Ние се занимаваме со поевтини телефон сега, па не мешајте ги двата!

Овој поевтин телефон е опремен со quad-core, 1,3 GHz процес, меморија со 2- и масовно складирање со капацитет 16 GB. Приказот на телефонот е мал во споредба со денешните трендови, само со 5 инчи, со резолуција од HD (1280 x 720 пиксели). Добиваме две камери, напред 5-назад 8 мегапиксели. Можеби најголем недостаток на телефонот е тоа што ние можеме да го користиме само 3G мобилниот, LTE радио е пропуштен.

Зошто го оценив овој телефон достоен за вашето внимание со многу слабост? Поради тоа што е еден од најевтините IP68 водорани и правливи телефони со хардвер кој сè уште може да се користи. Тоа е, ако некој треба пауза и веселба за работа или хоби за безбеден мобилен телефон, добијте го Кинг Конг по добра цена!

Сега можете да купите евтини безжичен телефон за 28 600 бесплатно, со Приоритетна линија без ДДВ и ДДВ! Кликни тука за да купите CUBOT King Kong 3G


4. Вернее T3 Pro

Вернее е еден од моите омилени производители. Иако не можам да кажам дека телефоните што ги имав досега беа совршени, тие сепак даваат еден од најдобрите квалитети во евтината категорија.

Vernee T3 Pro го носи просекот на еден од најниските цени на телефонот, можностите и цените на компанијата, така што од оваа точка, тоа е само прашање на вкус, без разлика дали купувате еден или натпреварувачки производ. T3 Pro се напојува со MediaTek MT6739 procija, која е quad-core, со максимална брзина на часовник од 1,3 GHz. Задоволство е дека 3 GB меморијата е вклучена тука, но помалку дека вградената меморија е само 16 GB. За среќа, до 32 GB капацитетот може да се користи како мемориска картичка, така што овој 16 GB капацитет нема да биде проблем.

Телефонот има HD + дисплеј со 5,5 коло, со HD + резолуција, односно 1440 x 720 пиксели. За овој мобилен телефон се користеа три камери, и пар на мегапиксели 5 + 13 на предниот панел. Секако, добиваме сензор за стек од компас преку жироскопот до читачот на отпечатоци, има Wifi, Bluetooth и GPS. Во секој случај, треба да се нагласи дека овој телефон има батерија што е поголема од просекот, со капацитет 2 mAh, така што просечната количина на хардвер во него може да се користи за еден и пол или два дена користење со едно полнење.

Ако ви се допадна Верни T3 Pro, можете да го купите сега за 28 600, заедно со испорака на Приоритетна линија без царина и ДДВ, само за 195.

Овде можете да го купите: Вернее T3 Pro


5. Ulefone S9 Pro

Овој телефон не е еден од моите омилени, малку поскап отколку што вреди, барем мислам.

Во однос на изгледот, претходниот дизајн е поддржан од 5,5 col, HD + резолуција, но не е речиси без рамка, задниот дел не намигнува на врвот на екранот. Нема големи работи со хардверот, proci е quad-core, 3 GHz, споменат на повеќе од еден телефон, а меморијата е 2 GB на 16 GB. Во областа на камери, ситуацијата е релативно добра, а 5 + 5 мегапикселиот пар на задната страна на предниот 12 мегапиксел, што е извонредна карактеристика во својата класа. Батеријата е само малку поголема од просекот, со капацитет 3300 mAh.

Улефон исто така е добро име, па веројатно вреди да се размислува за тоа на камерата. Уште повеќе, има многу луѓе кои претпочитаат постари, "класични" дизајни од најновото лудило.

Цената на телефонот во моментов е 29 700 форинта и трошоците за превозот до 3400.

Овде можете да купите: Ulefone S9 Pro


6. Cubot Забелешка Плус

Ми се допаѓа Cubot телефони како Вернее, а Забелешка Плус е една од моите омилени во категоријата за влез!

Забелешка Плус го следи трендот пред една година, што е многу повеќе од предност од недостаток. Приказот е 5,2 инчи, но не и плус. Во овој случај, ова значи дека првиот мобилен во оваа листа е не-HD, но FHD дисплеј, кој е нумерички 1920 x 1080.

Процесорот на телефонот не е досадно 1,3 GHz парче, туку побрза варијанта на 1,5 GHz. Бројот на семиња тука е четири. Но, што е уште поважно, овој телефон го нагласува 3 GB со вградено складиште за 32 GB меморијата. Во случај на Cubot Забелешка, треба да го привлечам вашето внимание кон слабост, што е "само" просечна батерија со капацитет од 2800 mAh, или дека има само три камери со 13 мегапиксели напред и назад. Значи, ова е само релативна слабост, бидејќи телефонот со оваа способност веќе не беше на телефонот.

Цената на телефонот не се повлече со навистина добар хардвер, тие бараат 31 400 за кои испораката на приоритетна линија без тарифа и трошоците за ДДВ чини само HUF 200.

Овде можете да купите: Cubot Забелешка Плус


7. Xiaomi Redmi 6A

Секое патување води кон Рим и нема телефонски повик без Xiaomi. Ова се законите кои не можам да ги сменам.

Xiaomi Redmi 6A е апсолутно влез ниво за компанијата, по пониска цена не може да добие големо чувство за Xiaomi. Во споредба со претходните уреди, тука може да се забележат интересни варијации на хардвер. Во Xiaomin, тие мислеа дека заштедуваат меморија, само телефонот доаѓа во 2 GB, но за возврат добивме 32 GB вградено складиште, и уште поважно, понапреден процесор од било кога, кој, иако quad-core, може да се прошири барем до 2 GHz. Тоа е, повеќе суровини моќ со помалку меморија за рецепт.

Не постои голема љубопитност во другите вештини. Екранот е 5,45 инчи, резолуцијата е HD +. Постојат две камери, 5 на предната страна, 13 мегапиксели на задната страна, и батеријата со просечен капацитет 3000 mAh.

Цената на овој телефон не излегува од досегашниот опсег, па сигурен производител, и се разбира цената на цените на 30 400 е еден од најдобро препорачаните мобилни телефони во листата. За Приоритетна линија без ДДВ и ДДВ, ние треба да платиме HUF 500.

Овде можете да го купите: Xiaomi Redmi 6A


8. Леново A5

Уште еднаш, Xiaomi е повеќе познат производител. Ние исто така се наоѓавме на тестот Lenovo A5, мојот колега беше задоволен од цената и вештините!

Моќта на телефонот е обезбедена од познатите MT6739 proci, кои се обидуваат да ги надминат пречките со четири јадра и максималната брзина на часовникот на 1,5 GHz. Хардверот е инаку просечен, RAM 3 - ROM 16 GB, екранот е HD + резолуција. Добиваме две од комората, ова се 13 и 8 мегапиксели. Она што се издвојува е просечниот капацитет на батеријата, во овој случај 3920 mAh.

За повеќе детали, ве молиме прочитајте го нашиот тест: Леново A5 - не се ни стотици!

Цената на телефонот е 31 400 форинта, приоритетна линија без царина и ДДВ е тука достапна, чија цена е 50.

Кликни тука за да купите Леново A5


9. LeTV Le X526

Овој телефон е миленик на денешната листа, но многу луѓе не сакаат да го купат, а не без причина.

Овој телефон е производ на суштински непостоечки производител. Ова е важно бидејќи надградбите на фабриката сеуште не се достапни, но во замена за неверојатна сума пари може да се каже дека железото е сѐ уште силно денес! Да почнеме токму сега, на овој мобилен, единствениот во листата е осум-јадрен, а исто така и процесор за Snapdragon. Тоа не е доволно 3 GB меморија, и единственото 64 GB масовно складирање повторно. Но, ние можеме да продолжиме со извонредните карактеристики на екранот, кој во овој телефон не е HD + но FHD (1920 x 1080 пиксели), или камери, задната страна е 16 мегапиксело парче, така што не гледаме толку многу пари за други слични цени телефони.

Значи поентата е, ако не ви пречи дека официјално достапната верзија на Андроид се уште е шест, ако не мислите дека нема да добиете официјално ажурирање, тогаш овој телефон ќе биде бомбардиран со хардвер кој ќе ја удвои вашата моментална цена без да ве мачи. ние ќе се исплатиме.

(Можете да го најдете 9 Андроид на телефон од неофицијален сајт)

Цената на телефонот моментално е 31 400 форинта, за која испораката Приоритетна линија без царински и ДДВ ќе чини HUF 330.

Можете да го погодите телефонот тука: LeTV Le X526


10. Леново K5 Play

Поновиот Леново телефон со егзотичен процесор за кученце.

Постојат многу разлики помеѓу K5 Play и A5, кои не се менуваат во цената. Поради оваа причина, иако го сакаме A5, играта може да биде подобар облог. Овој телефон има Процесор Snapdragon кој има осум јадра, но неговата брзина е релативно ниска, само 1,4 GHz. Меѓутоа, може да се каже дека е подобар од централната единица на Quad-Core MediaTek. Дополнително, Play има 3 GB меморија и масовно складирање на 32 GB, па нема да има поплаки во тие области ако го купиме.

Ние дури и не го споменавме екранот, кој во овој случај е HD + резолуција, со 5,7 col. Во телефонот има три камери, мегапиксели од 8 на предната страна и комбо од 13 + 2 мегапиксели во задниот дел. Се разбира, имаме многу сензори, можеме да користиме мемориска картичка за да го прошириме масовното складирање, имаме читач на отпечатоци, така што можеме безбедно да кажеме дека овој телефон е една од тајните шанси на нашата листа денес. Од добро познат производител до многу повисок од просечниот хардвер е навистина достапен.

Цената на телефонот е 31 400 за HUF, а за Приоритетната линија без ДДВ и ДДВ мораме да платиме 120.

Можете да го најдете телефонот тука: Леново K5 Play


+1 UMIDIGI A3 Pro

Последниот телефон од нашата статија денес е најскап, со најсовремен дизајн, најсилен во некои области, но во целина тоа беше подобро.

Поентата е, ако сакате силен, но не исклучително силен, но модерен телефон, треба да жртвувате плус 2000 за A3 Pro. Процесорот на телефонот е quad-core MediaTek бренд со максимална брзина на часовник од 1,5 GHz. Има 3 GB RAM и 32 GB вградено чување, така што нема срам во оваа област. Како и кај областа за прикажување, бидејќи модерната резолуција на екранот е HD +, таа се мери со 1512 x 720 пиксели.

Се разбира, во областа на сензорите, имаме сè што ни треба, вклучувајќи читач на отпечатоци. Камерите се особено силни во оваа категорија, со решение од мегапиксели 8 на предната страна и две камери на задната страна, со 12 и 5 мегапиксели.

Сè на сè, овој телефон воопшто не е слаб на ова поле, и е во првите редови во однос на изгледот и камерите, ако не и најдобриот. Со оглед на ова, тврдината 33 400 побара да изгледа дека не е многу, а 200 форинтата која е побарана за испорака на приоритетни линии без царина и без ДДВ е навистина смешна.

Можете да го купите телефонот тука: UMIDIGI A3 Pro


Заклучни согледби

Ова е крајот на препораката од овој месец. Мислам дека потопувањето во светот на влезните телефони е длабоко, многу уреди остануваат во нашата мрежа. И двајцата се различни, и надворешно и внатрешно, но во една работа тие се исти, вреди за стоката!

Важно е да ги наведеме само телефони кои се компатибилни со домашните мобилни мрежи, така што тие исто така ја поддржуваат B20 800 MHz LTE фреквенцијата за да уживаат во брзо мобилниот 4G.

CUBOT King Kong 3G паметен телефон за 7.0 5.0 инчен MTK6580 Quad Core 1.3GHz IP68 водоотпорна 4400mAh батерија 2GB RAM 16GB ROM-црна

Друга важна работа е дека Приоритетната линија е достапна за сите телефони, во повеќето случаи за пени. Ако одлучите да го направите ова, ќе мора да плаќате за телефонот додека го барате во продавницата, нема да има дополнителни трошоци.

Се разбира дека ќе бидам среќен да одговорам на сите прашања што можеби ги имате, ако сакате да купите телефон, но не сте го купиле од странство, ќе ви помогнам. Прочитајте ја нашата статија за прв пат, со што ви е полесно да: Затоа, купи во големи кинески продавници