person_outline
Барај

8 кул gadgets, за да преживее зимски вечери

Преглед на читателите: 0 / 5

Ѕвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивна

Зимата доаѓа, долгата темна студена ноќ, каде снегот се намалува, но добиваме многу влага и тешки мразови. Ние направивме кратка листа на gadgets, кои можете да ги преземете со вас за да добиете преку зимата.

winter_gadgets.jpg

1. Xiaomi ракавици за мобилни телефони и таблети.

xiaomi_kesztyu.jpg

Нема ништо полошо отколку кога мраз треба да се погледне за нечија телефонски број или со започнување на APPO да дознаете кога возот што доаѓа. Во овој случај ние сме принудени да ги тргнеме нашите ракавици, betömködni во нашите џебови да се фати на мразот помеѓу забите за контрола на мобилен телефон студено прсти. Па, тоа е завршена кога ќе купите еден од Xiaomi ракавици. Достапен во три бои прсти ракавица е во можност да детектира екранот на мобилниот е, така да не мора да ги тргнеме повеќе отколку што треба mobiloznunk!

Проверете тука: Xiaomi ракавици


2. Метеоролошка станица

idojaras_allomas.jpg

на другата страна на прозорецот ветер беснее лелек на волците, мечките весело во потрага за топло место додека седите во топла стан и минус szörnyülködsz појавува на метеоролошка станица. Значи зима е добра, снег е зад прозорецот, а најубавите божиќен мирис се најубавите. Затоа, не излегувајте да видите колку степени е, наместо да земете метеоролошка станица.

Да речеме, најде еден тука: Метеоролошка станица


3. Загреан ќебе

futott_takaro.jpeg

Загреан ќебе е најдобар начин да се избегне смрзнување. Но, сериозно, па дури и го напушти станот, но замислете ако треба да го напуштите вашиот автомобил и ние немаме друг автомобил да се запре átülj ако се појави проблем. Во овој случај, загреан ќебе може да се спаси. Се разбира, тоа не боли нешто во креветот, но претпоставуваме дека секој има греење и греење во домот. Биди така! Со цел да се купи автомобил може да биде загреан ќебе, ѓаволот спие дури и во зима, дури и кога замрзнати портите на пеколот!

Еве еден за вас: 12 волан загреан ќебе


4. Играчки Конзоли

konzol.jpg

Што можете да направите за долгите зимски вечери ако не сакате да гледате телевизија? Пушти го! Пронајдете некои добри телевизиски или рачни конзоли, додајте додатоци, потоа стартувајте ја битката на вода во воздухот или само сакате да ја видите на конзолата. Тоа не мора да биде најскапиот PlayStation и Xbox дома, главната работа е да се игра со семејството, нема ништо подобро, кажете му на никого!

Внесете тука: Држачи и додатоци


5. ТВ-приемници

tv_box.jpg

Со Android ТВ-приемниците веќе може да имате дина. Илјадници и таму е разновидност од нив на продавницата полиците и се погодни за утробата на нето или од компјутерот со телевизорот ќе се трансформира во омилени или sorozatainkat нашите филмови. Нема потреба од непријатни и долги кабли кои го преминуваат станот, само ТВ паметни и WiFi мрежа. Друга голема предност на нашите гаџети за Android е тоа што ние можеме да инсталираме некој Android софтвер на нив, па дури и да можеме да играме на телевизорот без да имаме конзола! Со ТВ-тјунер, хипи-подрипнувањата се долгите зимски вечери, и ќе бидете до пролет!

Еве многу работи на Android: ТВ-приемници


6. Загреани ракавици

futott_kesztyu.JPG

Сега многу луѓе се на челата, зошто не мислевте на тоа пред тоа? Загреани ракавици се добра работа, па прстите ќе бидат среќни. Дали е тоа така или така? Не ми треба ова повеќе од жестока перница комбинации и надворешен батерија, гориво се внесува во мали флексибилни тело има USB порта. Се плашам од зима, затоа што повеќе не се плашам од тебе, ги имам моите заробени ракавици!

Навистина кул овие работи: Загреани ракавици


7. Мини USB овлажнител

mini_usb_parasito.jpg

Сите знаеме дека воздухот е сува во зима. Тоа е ладно, вуди не ми се допаѓа ладно и се преципира каде и да може. Но, тоа не може да биде во нашите грла и во наши очи, па сувиот воздух ќе се тресат и двете. Ќе, но само ако нема USB овлажнител. Само приклучете ја тока во USB-портата на лаптоп или компјутер и има дури и заблуда, дури и миризлива, ако ви се допаѓа. афион сувост, грлото мелење!

Еве неколку варијанти: Мини USB навлажнувачи


8. Интелигентен сад за готвење

xiaomi_rizsfozo.jpg

Замислете си зимска вечер! Што гледате порано? Дедо крстозбори, бабата на 215000. капчиња чипка на телевизија, додека пред пет години имаше lapostévétek. Тато само држи блиц и ги заглавува забите. А ти, најмилиот член на секое семејство, мамо, што правиш? Се разбира дека седите на телевизија и го гледате Сулејман. Во ваши раце, вашиот паметен телефон е слеп за вашата умен сапуница Xiaomi во кујната и го контролира процесот на готвење на екранот на допир. Подобро мирисаат, желудниците брзаат, но не стоите во кујната додека другите не се релаксираат. Дали, што мислите така? Ако глагол, можете да ѕиркаат овој паметен готвење тенџере, ориз шпорет да рекламирате, како да се биде во можност да се подготви 3000 видови на ориз јадења. Се разбира, има само малку креативност, бидејќи не сме кинески да јадеме ориз секоја вечер!

Тука е, најмногу плетенка на садови: Xiaomi паметен ориз шпорет

Се надевам дека ви се допадна кратката листа, и сфативте дека зимата нема да биде толку страшна ако го вооружите со некои гаџети.

Дај коментар!