person_outline
Барај

Овој 5 + 1 е најпопуларниот роботен правосмукалка од Кина

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
Овој 5 + 1 е најпопуларниот роботен правосмукалка од Кина - 5.0 надвор од 5 врз основа на 10 гласови

Црниот петок во Кина може да има правосмукалка во следните неколку дена со невидени цени.

роборок покритие


воведната

Роботичните правосмукалки се попопуларни, па затоа се многу добри во Божиќ и пролет. Популарноста пред Божиќ е разбирливо, бидејќи почиста робот вакуум не е евтин, на парчиња почне да се користи 40 илјади форинти, поврзувајќи многу на подароци Давање во долго копнееше за купување на правосмукалка. Јас го бележам, исто така, направи добро, како и во овој период се најголемата продажба, а од повеќе од еден месец до Божик, е робот ideérhet дури и Кина. Се разбира, ако не верувате, ова е уште една опција, како што може да се додели на Европската магацин малку поскапи, но 2 5 работно време-испорака дена. По опишувањето на машините, јас исто така ќе ја дадам оваа опција, укажувајќи, се разбира, на тековната кинеска и европска куповна цена.

Во овој напис, јас го претстави најпопуларните, или најчесто купени од страна на унгарската клиенти 5 (6) тип, и ќе добиете дополнителни машина, која не е робот, но тоа не е традиционална. Повеќе за оваа статија на крајот на статијата, ајде да почнеме со роботите сега!


1. iLife V5S Про роботски правосмукалка

ilife v5s pro

ILife правосмукалки се многу популарни во нашата земја, и оваа листа е најдобар доказ за тоа. Шесте машини останатите три се од производителот, другите три на Xiaomitól, тоа е да се каже дека со користење на овие два производители можат да скалпот на пазарот.

ILife V5S Pro е еден од најчесто купените модели, а не само поради цената, иако е најевтина во оваа листа. Значи добра цена не е доволно добра за вкусот, привлечни вештини се потребни, и V5S има многу додатоци.

Машината е исто така добра за традиционалните вештини. Добивме резервоар за литри 0,3, резервоар за вода 0,3 литри - тука одиме -. 2500 mAh батерија капацитет, што е најлош случај, може да испратите стотици нула минути 350 120 150, а ние може да се спаси минути на едно полнење. Овој капацитет е во просек 150 180 квадратни нога куќа или стан е доволно според производителот, но јас би рекол дури и помалку, особено ако станот е поделена. Се разбира, во ред е батеријата да се спушти, бидејќи се враќа на пристаништето. Кога станува збор за технички податоци, исто така, треба да се напомене дека на правосмукалка шасија може да ги надмине 15 проценти падина, порозни прагот висина 10 12-милиметри. Машината е ниска во градежништвото, така што повеќето мебел се чисти без проблеми.

Всисната моќ на V5S Pro е 850 Pa, што е добро во оваа категорија. Чистењето е поткрепено со фактот дека производителот има поставено две двојни четки на дното на машината, така што нема проблем со свиоци. Како што можете да прочитате, има резервоар за вода во машината, и тоа директно следи од функцијата MOP.

Која е функцијата на MOP? Многу луѓе велат дека е сосема непотребно, бидејќи робот правосмукалка не само што може да обирам тест него. Можеби изненадувачки, овие луѓе се во право, robotporszívók навистина не може да обирам во смисла дека тој протри на подот со четка. Исушените капки од малина нема да исчезнат. Функцијата MOP е сосема поинаква. Кога чистење со правосмукалка, машината треба да има силен, дури и по работа, можеме да видиме дека подот беше уште досадна. Тоа е затоа што тенок слој прашина секогаш ќе остане по вакумување. MOP го осудува ова. Тоа е, машини felsöpörnek круг четка, замав на ѓубре под машината, ролери четка сјајни подови, добар случај отстранува нечистотијата заглавени, на MOP ќе имаат завршено чистење, ги елиминира останатите тенок слој на прашина на подот и да ја направат сјај.

Што друго да знаете за преносливиот правосмукалка iLife V5s Pro? Исто така има и некои интересни работи, како што е далечинскиот управувач. Оваа машина сè уште не добила dial-up апликација, но има далечински управувач кој може да го контролира уредот на растојание од приближно четири метри.

V5S Pro може да се исчисти во четири режими. на Автоматско чистење тоа е јасно, ние го започнуваме и ги користиме неговите сензори за да го исчистите секој агол од станот. на Чистење на работ ѕидови и мебел околу станот, што е, многу е добро да се отстранат колички од прашина на агли и ѕидови. на Чистење на место станбени работи во одредена точка, може да се користи во повеќе загадени подрачја, и за мене, оваа функција беше добро кога се скрши стакло. Јас зедов поголеми парчиња, туку затоа што на многу мали, речиси не се видливи фрагменти во вакуум поттикнаа цената местото на несреќата. Последен пат на Чистење на распоред, која покрива навремено чистење. Можете да го поставите на правосмукалка започнува во кое време на вашиот бизнис, како што се чистење може да истече во периодот кога се работи, децата се на училиште и на машина може да ја работи својата работа без проблеми.

Како што можете да видите iLife V5S Pro е навистина добра структура. Тој знае многу за неговата цена, и ако не ја чувствуваме потребата за dial-up апликација и Wi-Fi конекција, тоа е навистина добар избор.

ILife V5S Про робот правосмукалка може да се пресмета цената сега 11.11 40 форинта, на трошоците HUF 500 790 превозот, како дел од акцијата со избирање на службената должност и ДДВ-бесплатно приоритет превозот.

ILife V5S Про е во парк може да се нарача во Европа (Брз и брзо-29 36) порано од 49 илјади, вториот може да се објави цената на HUF 51500, но авионот ќе пристигне во текот 5 7-работни дена!

Тука можете да го купите правосмукалката: iLife V5S Про роботски правосмукалка


2. Роботен правосмукалка iLife A4S

iLife A4S

Во редот, односно, втората машина дојде од iLife. Оваа машина е малку побавна од претходната, но тоа е подобро во некои способности. Ќе се обидам да се фокусирам на разликата помеѓу iLife V5S Pro и следната машина!

Значи iLife A4S се препорачува за корисници кои не се придржуваат до функцијата MOP, но живеат во поголем стан или куќа. Тука вреди да се спомене, што јас го напишав само во претходната машина, во која се наведува:

Капацитетот на квадратен метар што го дава производителот може да варира во зависност од поделбата на станот. Залудно, големата батерија, долгиот работен век, кога просториите се полни со преклопени столици, собите се мали, а многу од нив. Сите тие го продолжуваат времето на чистење, па затоа е важно да се опише како добра идеја да се постави малку нарачка пред чистење. Машината може да работи побрзо и попрецизно!

ILife A4S доби 50 проценти повеќе прашина сад од V5S Про. Ова е оправдано затоа што машина има повисока вшмукување моќ, тоа е бројно наместо Паскал 85 100, па подобро да се користи валкани простории. Капацитетот на батеријата е непроменета, но производителот го даде идеална апликација област 180 200 квадратни метри стан поради поголема ефикасност чистење. Повисоката сила на вшмукување ја прави машината погласна, но сепак не вознемирувачки, со само дебелеење на 65 децибел максималниот износ на бучава.

Голем дел од додатоците споменати во претходната машина може да се најдат тука. Постојат далечински управувач и двоен круг четка, машината само 7,6 см висина, односно ниски пораст да биде во можност да се чисти под мебел. Машината, се разбира, знае четири методи за чистење наведени во претходната верзија, а доби една петтина, функција Мини-соба чистење, што го прави осомничен за помали простории во името на чистење поефикасно.

Затоа, роботниот правосмукалка iLife A4S се препорачува за семејства кои живеат во поголеми и / или повеќе преносливи домови, не се држат до функцијата MOP.

Како што можете да видите, iLife A4S е посилна машина без исклучување, а во замена за поголема моќ, ние само треба да платиме малку повеќе.

ILife A4S цена за доделената акција сега е силно намалена 11.11, 46 300 Кинески акции форинти треба да платат за тоа, цената на превозот, царина и ДДВ-бесплатно приоритет превозот линија е бесплатно!

Оваа машина, исто така, може да се купи од европски складиште (Fast-23), и тоа е едвај поскапо од крајниот исток. ЕУ се доделени од магацин само 48 илјади форинти треба да платат за тоа, кој може да смета на уште форинта 1400 транспортни трошоци, да ја раката под вакуум до-3 5 работни дена!

Правосмукалката е тука: Роботен правосмукалка iLife A4S


3. iLife V7S Plus роботски правосмукалка

iLife V7S Plus

Јас нема да пишувам премногу за оваа машина, бидејќи тоа е наследник на првиот член на листата. Покрај тоа што е целосно точна, потомството на iLife V7S Pro беше наследник на Plus a Pro. Лудиот големи разлики тука се различни од претходните верзии. Помалку, наместо роверот, има само една тркалезна четка, но софтверот е нешто понапреден, што веројатно го прави овој недостаток незабележан. Тука е тука и функција за MOP, што е добредојдено. Значајна разлика е во тоа што резервоарот за вода и садот за прав се интегрирани, и покрај тоа, и резервоарот за вода го зголеми својот капацитет од 3 децимали до 4,5 децибели. Зголемена моќност на вшмукување, тука е 1000 pa, што предвидува производителот да препорача поголеми станови и покрај тоа што капацитетот на батеријата е непроменет.

Се разбира, тука е далечинскиот управувач, и постојат четири методи за чистење, па ние нема да се откажеме од ништо.

ILife V7S Plus е развиена верзија на V5S Pro за нешто повисока цена. Во моментов, акција треба да биде 11.11 46 300 форинти да плаќаат за уредот, превозот, ако изберете на службената должност и владата приоритет ДДВ-бесплатно е 1250 форинти.

За жал, во овој европски склад нема алтернатива за овој правосмукалка.

Правосмукалката е тука: iLife V7S Plus роботски правосмукалка


4. Xiaomi Ми robot прав екстрактор

Xiaomi Ми robot прав екстрактор

Xiaomi ја претстави оваа машина на пазарот за правење роба за прашина, а можеби дури и велат дека тоа е шампион во својата категорија. Оваа категорија беше јасно на врвот, бидејќи овој правосмукалка ја спушта просторијата околу собата со не-инфраред сензор, а не со камера, но со ласерски сензор. Ова е од најголема важност затоа што конечно можевме да го заборавиме случаен вакуум, кој случајно се движи. Машината Xiaomi ја спушта собата во реално време и планира најоптимална насока. Поради оптимизацијата, речиси е невозможно да се оди долг пат во една област, освен ако не сакаме, така што работи побрзо и попрецизно.

Високото чувство е потврдено со фактот дека не се добива никаква моќност за вшмукување на 850 или паскал, но 1800 pascal, што е значајна разлика. Точно, тоа исто така значи дека машината е погласна на максимална големина, но може да биде разбирлива, влезот на воздухот од вишокот воздух се планира залудно, оптимизиран за бесконечност, воздухот ќе звучи поради внесување и празнење.

Можеме да ја погледнеме батеријата како дополнителна, која е способна за двоен капацитет, прецизен 5200 mAh за досега презентираните машини. Ова не е само добро бидејќи ќе продолжи да работи со полнење, но исто така и поради тоа што капацитетот на батеријата ќе се намали со текот на времето, но 5200 mAh ќе мора да се намали. Кога ќе знаете, само половина од вредноста на фабриката ќе биде колку што е во новата ера на поевтиниот правосмукалка.

Значи ова правосмукалка може да се користи за чистење поголеми станови, тоа нема да се исуши од право на глас. За овој поголем капацитет, резервоарот за прав колектор беше, исто така, големина, што не е 3 но 4,2 одлука.

Значи ова правосмукалка има силен хардвер, а сега не само што ја добивам всисната моќ, туку и хардверот што го разгледуваме поради капацитетот за нумерирање. Постојат три процесори во машината со богатство на сензори, така што не постојат само во реално време рутирање, но исто така и други интересни функции тука!

Високото чувство е засилено со управувањето со апликацијата на телефонот и дека машината може да се вметне во Xiaomi паметниот домашен екосистем. Ова значи дека правосмукалката се поврзува на интернет преку wifi, па дури можеме да почнеме да чистиме преку нашата мобилна работна станица, па дури и со минимално задоцнување, можеме да видиме каде правосмукалката е во станот.

Правосмукалката Xiaomi Mi robot е затоа највисокиот производ, поради што неговата цена е повисока од досега наведените правосмукалки. Сепак, пред да ја разгледате цената, треба да знаете нешто. Цената на правосмукалката Xiaomi робот се намали за околу третина во последниот месец, а во актуелната акција 11.11, ние треба само да платиме само $ 78. Знам дека 78 е илјада форинти, а не мала сума на пари, но ако погледнеме во што ќе чиниме слични решенија од конкурентските производители, тогаш ќе видиме дека Xyomi Mi роботскиот правосмукалка сега е најдобрата машина во светот! Може да има една причина зошто јас не би го избрав ова ако можам да ја добијам надградената верзија (која ја купив)

Правосмукалката на Xiaomi робот по оваа ниска цена може да се нарача само од Кина, но добра вест е дека испораката на давачки за давачки и давачки за ДДВ е бесплатна, па затоа не мора да плаќаме дополнителни трошоци!

Тука се наоѓаат правосмукалките: Xiaomi Ми robot прав екстрактор


5 + 1 / 2. Xiaomi Roborock S50 и S55 роботски правосмукалка

xiaomi roborock s50

Денес сме на врвот на правосмукалката. Најдобар (но не и последен) правосмукалка за Xiaomi е јасно понатамошен развој на Xiaomi Mi роботот за прашина. Најважно е тоа што левата ласерска кула на покривот е оставена, што точно може да ја мапира просторијата, вградениот компјутер, бидејќи тука зборуваме за компјутер, може да се мапира во реално време и планирање на пат. На машината работи верзија на Линукс, која им овозможува на експерименталните корисници да ја менуваат програмата.

Со оваа машина, ние го гледаме подобрувањето на едно место, што е изглед на функцијата MOP. Ова не беше случај, бидејќи беше решено од страна на Xiaomin да го избрише целиот стан со само 1,4 децибели. Во материјалот MOP, се применува природен раствор, што го прави уредот за чистење со правосмукалка да ја третира водата многу рамномерно, овозможувајќи рамномерно и многу ретко подот, дополнително, кога машината ќе застане, водата нема да истекува понатаму.

Сепак, со развојот се случија и други случувања. Софтверот и сензорите се еволуирале, и што е уште поважно, моќта на вшмукување без глупост е дополнително подобрена. 1800 паскалот на претходник беше наследен од 2000 pascal, но без бучава, иако може да се намали, може да биде само дека висината на звукот е променета за помалку одвлекување. Се разбира, ова мораше да се модифицира со воздух. Важно е да се додаде дека оваа релативна гласност може да се елиминира со намалување на всисната моќ, бидејќи секако можеме да го направиме тоа преку телефонската апликација.

xiaomi roborock s55

Не сакав повторно да одам на концертот затоа што можете да прочитате детален тест за овој правосмукалка. Можете да прочитате за вистинските искуства, бидејќи за неколку месеци служевме на Xiaomi Roborock S50! На крајот, има толку многу да се знае дека не постои разлика помеѓу моментално достапните S50 и S55. Нема многу во цена, па ако некој го најде црниот робот за правосмукалка да биде поладно, само земи го S55, ако ви се допаѓа белото ви се допаѓа или не, исто така се чувствува како неколку долари од црно поради црна верзија !

Да речеме неколку збора за цената. Цената на Xiaomi Roborock S50 беше нешто над $ 500 кога беше воведена. Тоа не се промени долго време, а потоа добивме цена околу $ 450, а потоа се приближувавме до $ 400 еднаш засекогаш, со само специјални купонски договори. Но, благодарение на продажбата на годишно ниво, S50 и S55 можат да се купат со невидени цени. Цената на Xiaomi Roborock S50 во 11.11 е само $ 370 и S55 $ 380. Добро е да се знае дека само пред неколку месеци, Xoomi Mi робот правосмукалка може да се купи за тоа, па ако мислите дека го сакате најдоброто, тогаш тоа е најдобро време да се инвестира во него. Како што запишам на претходната машина, 107 и 109 не се многу пари за роботот за прашина. Можеме да добиеме употреблива машина од половина од таа сума, но кој сака да го извлече најдоброто од најдоброто, само затоа што тука е точно дека во претходниот правосмукач не гледате слични роботи по толку ниски цени.

Белата правосмукалка е тука: Xiaomi Roborock S50 робот правосмукалка

И црно е тука: Xiaomi Roborock S55 робот правосмукалка

Можете да прочитате мојата статија за Xiaomi Roborock S50 тука: Прочистува, вакуум чисти и прашина на Xiaomi Roborock S50 робот правосмукалка


+ 1 Alfawise HC - 1D03 Батерија за правосмукалка

Алваза HC 1D03

Оставив уште една машина до крај што ми е драго да споменам кога станува збор за правосмукалки. Тоа не е робот, нема ништо автоматизирано, тоа е сосема конвенционален акумулатор наменет за батерии. Денес, овие машини се повеќе и повеќе популарни, иако не и примарниот правосмукалка, но тоа е само малку црвено, ако одеднаш ви треба нечистотија.

Овие машини се натоварени на одвртувач со ѕид, со полнење на 25 минути може да се исчистат, но тоа не е поента, бидејќи ние ќе ги користиме 25 минути на најретките начини. Тоа не е прашање да се биде во можност да поставите лесна машина во режим на слика, без да може да го искривувате кабелот за напојување и кабелот за напојување.

Има четири работи што можам да ги додадам на машината. Прво, тоа е без прашина, абсорбента сутритика може да се истури од пластичниот сад. Вториот е тоа што може да се користи како блендер со кратко притискање, бидејќи неговата тежина го прави погоден, но вшмукувачката моќност е многу поголема од традиционалниот бибер во прав. Третиот е главата со активна четка, која се напојува со електричен мотор кој се врти околу тврдокорната нечистотија од подот за време на вакуумското чистење. Четвртиот е цената. Alfawise е сопствен бренд на GearBest, продавницата под името се обидува да ги собере производите кои имаат најдобра вредност за парите. Од моето искуство, можам да кажам дека поголемиот дел од времето успеваат! На пример, за Alfawise HC - 1D03, знаеме дека вештините не се многу пониски од оние на најпочитуваните производители на најреномираните производители, имено процентуалната разлика на 20-25.

Значи, ако се чувствувате како да не ви треба робот за правосмукалка, но ви треба машина за брзо дезинфекција за вашата голема кофа, тогаш препорачувам ова!

Правосмукалката е тука: Alfawise HC - 1D03 Батерија правосмукалка


Иако во моментов се наведени правосмукалки се најпопуларни, можеби дури и не ги сакате. За среќа, има многу набавки, со кликање на оваа врска ќе најдете стотици роботи: роботи во прав


Затворен збор - или на нашиот врат 11.11, кинески црн петок!

Иако оваа статија е за најпродаваниот роботски правосмукалка во светот денес, има уште една тема што не треба да се пропушти, што не е ништо повеќе од кинески празник на црниот петок. Овој ден е ноември секоја година на ноември 11, односно 11. снег на 11, па затоа се вика 11.11, настан познат како ден на пеење во Кина.

11.11 gearbest

Сите знаеме дека кинеските продавници се евтини, па ги купуваме, но ако не ги исполнивте попустите на 11.11, тогаш не сте виделе ништо. Ако имаме среќа, можеме бесплатно да телефонираме, но има мали шанси. Имаме многу поголема шанса да играме во договорите со половина цена, бидејќи иако има премногу малку промотивни акции, тоа не е безнадежна работа. Минатиот ноември, на 11, на пример, успеав да купам телефон Xiaomi по половина цена.

Денес е ноември 8. некои попусти веќе се достапни во понеделникот, односно за петтина, но вистинскиот Mayday ќе биде во сабота или дури во сабота вечер, бидејќи во Кина, 6 часови се пред нас, па кога ќе се наоѓаме на полноќ со нас во шест часот попладне.

Ако навистина сакате да купите добра цена, тогаш проверете ја нашата страница на Фејсбук каде можеме да ги објавуваме сите достапни промоции на целиот ден: Фејсбук страница за Gadget Shop

Или, кликнете овде на централната страница на промоциите од кои можете да ги добиете сите попусти што ги работите: Промоции на GearBest 11.11

Ако имате какви било прашања за правосмукалки или 11.11 акции во оваа статија, ве молиме не двоумете се да испраќате коментари или, ако сакате, да не контактирате На нашата страница на Фејсбук. Ние ќе бидеме подготвени од сабота попладне да ви помогнеме да ги купите најдобрите цени!

Дај коментар!