Барај
  • Камера
  • напишано:
  • Прочитајте: 29377

Quelima SQ11 - многу мини камера за снимање со FHD резолуција

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
Quelima SQ11 - многу мини камера за снимање со FHD резолуција - 4.6 надвор од 5 врз основа на 18 гласови

Ситуацијата е дека на пазарот има многу големи касети за автомобили, но она што е толку мало што е толку евтино не може да биде многу.

Оваа SQ11 мини камера 1080P HD DVR 1

Ако почнавме да бидеме мали, тогаш да видиме како е! Големината на Mini Camera Quelima SQ11 е ограничена на 2,2 x 2,2 x 2,2 cm. Во споредба со нејзината големина, изненадувачки многу е да се знае! Резолуцијата е со полно HD, тоа е 1920 x 1080 пиксели, со 30 fps сликата освежување. Големината на објективот е 3,6 милиметар, аголот на гледање е 120.

Оваа SQ11 мини камера 1080P HD DVR 2

Вградената батерија на батеријата 200 mAh исто така може да се полни од USB-порти, со целосно време на полнење на 2-3 часа за да се постигне 1 часа на работа. Се разбира, во автомобил ова не може да биде пречка, бидејќи секогаш има пополнување во автомобилот. Постојат и други добри квалитети. 5-10 метри детектира движење, така што можете да работите како мала безбедносна камера. Тој е способен за континуирано снимање, па затоа е одличен во автомобилот како видео камера, бидејќи е практично никогаш не е наполнет со мемориска картичка. Ако веќе сме на мемориска картичка, максималниот поддржан капацитет е 32 GB, но ние ќе бидеме изненадени ако тоа не е доволно за некој.

Мини мини камерата навистина има мини-цена. Quelima SQ11 сега е во 12 долари, или приближно 3200 во HUF. Испораката е бесплатна!

Повеќе информации, слики, видеа и купувања тука: Оваа SQ11 мини камера 1080P HD DVR

Кликни тука и погледнете ги нашите други вести и статии, ќе најдете нешто друго што ме интересира.

мислења

s3nki
0
Цитат - Attila810115:
Имам и такво чудо, но не можам да го фатам. По вклучувањето, кратко притиснете го копчето за вклучување, но потоа се исклучува. Не можам да го направам за движење или директно снимање. Каков вид на датотечен систем ви е потребен? NTFS или fat32? Го гледав телефонот да се вклучи на инфраред, но ништо. Јас правам некоја комбинација од копчиња кои само ги исклучувам. Но, паметната мала камера би била описна.

Здраво!

За жал, одамна сум одамна. Ано јас воопшто не сфатив во прв план како треба да работи, и конечно најдов видео на Јутјуб што ми помогна. За жал, јас дури и не се сеќавам што е тоа. :(
цитат
Attila810115
0
Имам и такво чудо, но не можам да го фатам. По вклучувањето, кратко притиснете го копчето за вклучување, но потоа се исклучува. Не можам да го направам за движење или директно снимање. Каков вид на датотечен систем ви е потребен? NTFS или fat32? Го гледав телефонот да се вклучи на инфраред, но ништо. Јас правам некоја комбинација од копчиња кои само ги исклучувам. Но, паметната мала камера би била описна.
цитат
pliz
0
камерата пристигна ... некој знае како е името на видео камерата? Сакам да купам уште еден за да влезам во автомобилот.
Прифаќам и врска : Lol:
цитат
s3nki
+1
Цитат - plíz:
ако јас користам напојување (5v usb) во автомобил, тоа само ќе биде континуирано снимање или дали детекторот за движење може да се постави?

Па, јас нема да можам да одговорам на ова, нема да имам толку долго, дури и не се сеќавам обидувајќи се да го направам тоа. Но, зошто другите го користат активно ...
цитат
pliz
0
ако јас користам напојување (5v usb) во автомобил, тоа само ќе биде континуирано снимање или дали детекторот за движење може да се постави?
цитат
ИТИ
0
Што би рекле за звукот? Јас речиси не добив ништо.
цитат
голем jozsef1
0
Цитат - s3nki:
Цитат - Karesz95:
Може да вчитате додека снимате? Можете ли да користите скриена камера за снимање и континуирано стриминг, па никогаш не се откажувајте?


Не може да биде. Може да се користи како скриена камера со можност за детекција на движење, може да го издржи, но не може постојано да се полни. Може да имате некаква врска со USB, така што само камерата може да внесува само струја за полнење, но во основа, ако го вклучите снимањето со запирање на USB.Ако го приклучите напојувањето (5V USB), започнува снимањето во 720p, но јас веќе го напишав ова.
Ако моќта не успее, снимањето запира. Го користам во автомобил.
8GB е околу 1 часа. Тоа е малку потрошено, но јас само треба да ги имаат последните 10 секунди на крајот (но јас се уште не :-)
цитат
Udrik
0
Здраво!
Не знаете ли дека работите само со SD или SDHC?
цитат
ezittegy
+1
Цитат - s3nki:

Тој го донесе, го продадов. па претпоставувам дека батеријата е лоша за вас.

За жал, можам само да мислам на тоа.
Штета е затоа што е добра цел.

Наредив уште еден, можеби сум среќен. :-)
цитат
s3nki
0
Цитат - ова:
Цитат - s3nki:
Цитат - ова:
Добро, но времето за батеријата е навистина многу лошо .. : Сад:
Потребно е околу половина час да наплаќате добра 20perc запис.

Дали го најдеш ова поинаку? Или јас само земам слаба парче?!

Работно време: околу 60mins
Време на полнење на батеријата: 2 - 3 часови

Не сум изненаден што имам само 20 минути со половина час полнење. Според описот, часовникот 2-3 е време на полнење, по што следи 60 минути за време на работа.

Да, го прочитав ова, но по половина час тоа покажува дека е исполнето, па почнав да го користам, но сето тоа беше можно.
Исто така, се обидов да го игнорирам сигналот и се обидев да ја презакарам, но ништо не се сменило. 20 запира по неколку минути (4 * 5perc) видео.
Откако имаше петтина, што беше уште повеќе 1,5perc, па јас пишував за 20 минути.
Дали ги носите фабричките вредности?

Тој го донесе, го продадов. па претпоставувам дека батеријата е лоша за вас.
цитат
Дај коментар!