Барај

GeForce GTX 1180 се појави во виетнамска продавница

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
GeForce GTX 1180 се појави во виетнамска продавница - 5.0 надвор од 5 врз основа на 1 гласање

Сосема точно е опфатен модел ASUS ROG Strix.

NVIDIA Turing лого

видео картички кои работат во GT104 е (Тјуринг архитектура) графички чип е опремување на NVIDIA GDDR6 на меморија, па 256 GB / s на пропусниот опсег може да се постигне и покрај 409,6-битна магистрала меморијата - ефективна брзина од мемориски чипови 14,0 GHz. На GeForce GTX 1180 3 584 распоредува на CUDA процесор (веројатно игнорира тензор јадра), па како да се користи доволно високи оперативни фреквенција ќе секако нема поплаки од брзината на производот.

gtx 1180 спецификации gtx 1180 спецификации. 01jpg

добивме некои трошки на фреквенцијата достапноста и цената, исто така е порано од септември 28-на гласини, а вториот е споменато 1 500 долари - сигурно достоен за таква нестабилна пазарот на животната средина која било од податоците се зема здраво за готово!

Извор: techpowerup.com

мислења

joci
0
Цитат - Med1on:
Постои огромна несигурност во оваа област. Еден ден прочитав дека доаѓа летото, следниот ден велат дека само на крајот од годината. Конечно, не донесов никакви вести.

Па, да. Вести се менува речиси секојдневно; тогаш прилагодете (кој ќе биде вистински) на кој знае. :) Најавите на производителот остануваат, иако тие не секогаш ја покриваат реалноста (на пример, "Интел" објави дека Z390 не е наведен залудно, иако имало блок-дијаграм на нивна страна, поради нивните производни проблеми, ова беше отстрането / откачено, а Z370- нема да можете да го конвертирате и повторно да го продадете како Z390, што порано беше Z270).
цитат
Med1on
+1
Цитат - Joci:
Се прашувам дали тие ќе го лансираат така "рано" (бидејќи производителите се полни со заглавени акции).

Постои огромна несигурност во оваа област. Еден ден прочитав дека доаѓа летото, следниот ден велат дека само на крајот од годината. Конечно, не донесов никакви вести.
цитат
joci
0
Се прашувам дали тие ќе го лансираат така "рано" (бидејќи производителите се полни со заглавени акции).
цитат
Дај коментар!