person_outline
Барај
  • LG Display News
  • напишано:
  • Прочитајте: 1855

Играчите можат да сонуваат за LG 27L850G

Преглед на читателите: 0 / 5

Ѕвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивна

Најновиот во серијата UltraGear е големина на екран на 27.

ултразвук

резолуција на до-to-Нано IPS дисплеј технологија 2560 1440 × (WQHD) пиксели, што е неверојатно, 160 херци освежување паѓа (ова е overwound вредност, родум од 144 Hz). Една важна карактеристика поддршка за NVIDIA G-Sync, со што се намалува szakadozását сликата.

8WzNnbmVrfRCgMHA

Официјалниот спецификација 1000: 1 понуда вклучува сооднос на контрастот, овој 178 / 178 агол на гледање степен поврзани. нано IPS панел 98% од DCI P3 покриеност сцена не е изненадувачки, бидејќи без треперење осветлување смета новина. таму е исто така VESA конзола во поместување, ротирање и прилагодување на височината монитор конектори може да се каже дека: HDMI или DisplayPort, и две USB 3.0 и терминал (порта спротиводно и брзо полнење) и милиметри на 3,5 Џек не го пропушти ниту.

За повеќе детали кат Тука!

Извор: techpowerup.com