person_outline
Барај
 • Следење
 • напишано:
 • Прочитајте: 2733

Како тестото на легенската Легија Y44w

Преглед на читателите: 0 / 5

Ѕвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивна

За ова, овој 43,4 инчен екран е продолжен.

Леново ултрамонитор

CES не е производ на просечни производи, па ние навистина не треба да биде изненаден од овој закривен дисплеј (1800R) чудовиште. Сепак, практиката е поинаква, а Легион Y3840w, кој работи со пиксел 1200 × 44, го привлече нашето внимание. Главните спецификации на ултра-широк монитор се сумирани подолу:

 • 99% sRGB / Rec.709 и DCI-P3 покриеност со бои;
 • максималната осветленост е 450 cd / m2 (HDR 400 поддршка);
 • 144 Hz брзина на освежување;
 • 4 милисекунда време на одговор (сива до сива);
 • отстранливи звучници Harman Kardon;
 • FreeSync 2 поддршка.

Во полето на пристаништа, можеме да пријавиме:

 • 2 × HDMI 2.0 и DisplayPort 1.4;
 • USB 3.1 Тип-C (Gen2) и USB 3.1 Тип-C (Gen1);
 • 4 × USB 3.0;
 • аудио излез.

Ѕверот може да се подигне, навалува и ротира, што сигурно ќе ни се најде кога ќе го ставиме на нашата работна маса. Ова ќе се случи порано во април, до кога ќе се одлучи дека Легијата Y44w ќе биде само скапа, или поточно луда скапо.

Извор: techpowerup.com