Барај
  • Лаптоп
  • напишано:
  • Прочитајте: 1956

Teclast F6 Про бележник - надвор од Xiaomin!

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
Teclast F6 Про бележник - надвор од Xiaomin! - 5.0 надвор од 5 врз основа на 1 гласање

Оваа машина го привлече моето внимание, и во мојот случај, верувајте ми голем збор!

Teclast F6 Pro преносни компјутери 2

Премногу тестови се десетици на преносни компјутери ретко можам да добијам мојата глава до нов компјутер. За да се случи ова, не е неопходно да не биде силна за да биде силна, ниту да биде убава или тивка, туку да има потреба целата работа, дека машината треба да се состави со хардвер кој изгледа како ја поминувате цената. Вие дури и не би помислил колку е несреќно ова, постојат многу прескапата машини на пазарот. На Teclast F6 Про, сепак, не е така!

Teclast F6 Pro преносни компјутери 1

Оваа машина, новата Teclast машина, е добро и разновидна. Исклучително ефикасна, но во согласност со секојдневните предизвици на хардверот, со оглед на Intel Core процесор m3-7Y30 во него, што е само 1,1 GHz во нормален режим, но ако ви треба енергија, можете да се вртат до 2,6 GHz. Машината не е помалку од 8 GB на меморија, која е да се оцени во оваа книга категорија masináknál, додека за багаж е 128 GB SSD диск, кој ако не е доволно надградба, што значи добра вест е тоа што тие не се лемење се добива сад. 13,3-инчен дисплеј и резолуција terészetesen FHD, односно x 1920 1080 пиксели.

Teclast F6 Pro преносни компјутери 3

Машината сѐ уште би била единечна тетратка доколку не може целосно да се исфрли дисплејот, но може да биде! Ова ќе ја зголеми областа на користење на машината. Се разбира, за ова множење, екранот исто така мора да биде чувствителен на допир, се разбира, тоа е. Значи внатре кон надвор може да се користи за презентации или едноставно во собата на табелата може да се види филмови на него, и машината целосно со полагање огромен 13,3-инчен таблет компјутер се претвора во.

Teclast F6 Pro преносни компјутери 4

Така, вистинска сите позаоблена, и е совршен придружник за патување, дури и ако само сакате да се повлече од породилното elütni автобус, но дури и ако ние треба да патуваат некаде прашање на работа Teclast F6 Про. Перформанси нема да се израмни со 1000 1200 долари машини, се разбира, но ако се земе предвид дека цената на Xiaomi Бележник Про Про F6 две Teclast може да се земе, тоа е можеби разбирливо зошто.

На GearBest можете да најдете повеќе информации за вашиот Teclast, кликнете тука: Teclast F6 Pro бележник