Барај

Bluboo S1 - Со рамка без приказ, доаѓа новиот предводник

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
Bluboo S1 - Со рамка без приказ, доаѓа новиот предводник - 5.0 надвор од 5 врз основа на 11 гласови

Новиот телефон на Bluboo се очекува од многумина, бидејќи конкурентите имаат ист хардвер како и нивните конкуренти, но нивната цена е прилично пријателска. По оваа цена, неодамна најавената воведна акција ќе биде дополнително подобрена, со не помалку од $ 50 попуст. Пред да ја претставам акцијата, ајде да погледнеме на хардверот на телефонот, кој е интимно силен.

bluboo s1 facebook 3

Целосно заземениот телефонски процесор е Helio P25, кој работи на осум јадра и часовник е 2,5 GHz. Еден посветен Mali T880 GPU е одговорен за графика. Системската меморија на телефонот е 4 GB, додека масовно складирање е 64 GB, што секако може да го додадеме на microSD картичката, од која можеме да го користиме до капацитетот на 256 GB.

bluboo s1 2

Дисплејот на телефонот е 5,5 колос, FHD 1920 x 1080 пиксели панел, кој горила стакло 4 стакло штити од повреди. Кога станува збор за екранот, важно е да се напомене дека производителот му дава сооднос на 90% на однос на екранот и куќиштето, всушност процентот на 90 од видливата површина на телефонот е самиот дисплеј. Ова исто така значи дека хардверот е спакуван во најмало можно сместување и покрај големиот екран, така што може да се користи поудобно. Дополнително екстра, екранот има тристрано кадрирање. Ова во основа значи дека нема рамка на двете страни, а на врвот има многу тенка лента во звучникот.

bluboo s1

Bluboo S1 може да се справи со три камери. два во задниот и еден на предната страна. Предната камера е 5 мегапикселна, со 13 и 3 мегапиксел во задниот дел. вториот, исто така, природно добил блиц, или карактеристиките на камерата што се вообичаени за Андроид, како што е фокусирањето фокусирано на допир на екранот.

bluboo s1 4

Ајде да ги видиме радија! Добиваме WiFi за пристап до компјутерски мрежи, кои поддржуваат 802.11 a / b / g / n стандарди. За други уреди, можете да се поврзете со Bluetooth, што е прилично редок Bluetooth 4.0 верзија на овој телефон. Навигацијата исто така гарантира дека ќе работи добро, бидејќи Bluboo S1 има добиено GPS, A-GPS и GLONASS поддршка. Останаа само решенија за мобилни податоци. Телефонот, секако, е 3G и LTE, но многу е важно производителот да има поддршка за LTE 800 MHZ, па затоа мобилната широкопојасна мрежа може да се ужива несреќно во нашата земја.

bluboo s1 3

Сензорите, батеријата, физичките димензии и софтверот останаа на крајот. Bluboo S1 доаѓа природно со Android 7.0. Тие се опремени со најважните сензори, така што има светлосен сензор, магнетски и гравитациски сензор, така што искуството VR исто така ни дава очила што можеме да ги ставиме во неа. Не заборавајте го сензорот за отпечатоци од сензорите, иако ова е речиси задолжителен додаток во оваа категорија. Вградената батерија е 3500 mAh литиум-јонски полимер извор на енергија. Димензиите на телефонот се 14,86 x 7,43 x 0,79 сантиметри, а неговата тежина е 0,169 килограми.

bluboo s1 5

По хардверот, ајде да видиме акција! Треба да знаете дека во случај на вграден хардвер, телефонот со среден опсег како Bluboo S1 е во опсег од околу 190-210 долари. Цената на Bluboo вообичаено ќе биде 210 по акцијата за лансирање. За времетраењето на акцијата, односно од јули 10 до 17, цената на телефонот е само 160. Торта на торта е да се добие 80 долар од првите десет купувачи секој ден за време на акцијата. Важно е денот на денот да започне UTC временска зона во утринските часови 9. Сега сме на CEST, а CEST е еднакво на UTC + 2 часа. Затоа обидете се да купите телефон за 80 долари!

Цената на телефонот, според тоа, ако не можете да влезете во првите десет дена, е $ 160, што е приближно $ 46. Затоа, оваа цена е многу добро платена за железо, дури и ако мораме да плаќаме царина и ДДВ, вреди да се споредат цените на слично достапните телефони во домашниот пазар.

За повеќе информации за воведни активности тука: Bluboo S1 4G Phablet воведна акција

Повеќе слики, видеа и купувања од вашиот телефон тука: Bluboo S1 4G Phablet информации и купување