Барај

Топ 5 кинески паметен телефон 30 илјадници форинти - 2017 септември

Преглед на читателите: 4 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е неактивна
Топ 5 кинески паметен телефон 30 илјадници форинти - 2017 септември - 3.7 надвор од 5 врз основа на 3 гласови

Мој омилен сајт уште еднаш ја произведе врвната 5 листа на 30 за илјадници кинески телефони подолу.

xiaomi_4x_3_1.jpg

1. Xiaomi Redmi 4A

redmi_4a.jpg

Производот Xiaomi, кој е популарен кај нас, е исто така прво место. Овој компактен, мобилна единица работи ефикасно 5 инчен Qualcomm Snapdragon процесор 425, 2 32 GB RAM меморија и GB внатрешна меморија. На Xiaomi Редман n 4 13 мегапикселна задна камера со висока резолуција, 5 мегапикселна камера автопортретите на таму, батеријата е 3120 mAh. глобална верзија на паметниот телефон е на располагање, што значи дека 4G поддржува LTE во опсегот 20 е (меѓу другите), што е од суштинско значење за Европа. Можеби единствено негативно на телефонот е недостатокот на читач на отпечатоци.

Цената на телефонот сега е $ 99,99, или околу $ 26. Овде ќе најдете повеќе информации: Xiaomi Redmi 4A

2. AllCall Rio S

allcall_rio.jpg

Листата вклучува AllCall Rio S, алатка која има релативно добри перформанси и многу убав изглед. AllCall Rio S има голем 5,5 HD HD екран со заоблено стакло со 3D. Постојат две камери на задниот дел, еден 8 и еден 2 мегапиксел, а предната самоопрема е 2 мегапиксели.

Постојат MediaTek MT6737 процесор под хаубата има 2 GB RAM и внатрешна меморија 16 GB, овој вториот може да се прошири преку microSD картичка. Имаме поддршка за 4G LTE во вашиот телефон, вклучувајќи поддршка за 20. Вградениот капацитет на батеријата е 3200 mAh.

Вашиот телефон е $ 90, или $ 23. Овде ќе најдете слики и информации тука: AllCall Rio S

3. Uhans Забелешка 4

uhans_note_4.jpg

Овој телефон често се нарекува Xiaomi Redmi Забелешка 4 клон, не случајно. Фарбаторот е послаб, но тоа може да биде телефон Xiaomi однадвор. Се разбира, во Белешка беше да се добие во текот 4 100 можност долари, така што не може да биде во оваа листа, без разлика колку ние тоа го сакаат.

има Uhans Забелешка 4 5,5 инчен HD IPS екран, MediaTek MT6737 1,3 GHz proc област, 3 GB RAM и 32 GB внатрешна меморија (проширување). На задната страна на телефонот има камера со мегапикселна 13 и камера со мегапикселна 5 на предната страна. Важно е да се напомене дека во вашиот телефон има голема батерија од 4000 mAh, а јаболкото е верзијата на Android 7. Ја поддржува 4G LTE мрежата, вклучувајќи го и 20 бендот.

Цената на телефонот во моментов е околу $ 100 или приближно $ 26. Овде можете да најдете: UHANS Забелешка 4

4. Xiaomi Redmi 4X

redmi_4x.jpeg

Xiaomi Redmi 4X е веројатно најдобрата зделка во овој ценовен опсег. На паметен телефон има високи перформанси, 4100mAh-lon батерија, Qualcomm Snapdragon процесорот 435 2 3- или GB RAM и 16 32 МК GB или внатрешната меморија. На Редман 4X носи 5 инчен IPS HD дисплеј, над кои 2,5 сечила и заоблено стакло стегнат. Се наоѓа 13, камера со мегапикселна 5. Глобалната верзија на телефонот ги поддржува важните бендови B20 800 Hz LTE кои ни се важни! (Доларот 116 во оваа листа не е глобална верзија)

Овој телефон во моментов е $ 116, па само неколку стотици форинти, но поскапи од 30 илјадници унгарски форинти. Овде можете да најдете: Xiaomi Redmi 4X

5. Cubot Magic

cubot_magic.png

Во листата, последниот е Cubot Magic - сапун меур. Сите рабови на уредот имаат целосно искривен дизајн. Магијата има инчен HD екран од 5, над ова наоѓаме заоблен стакло на 3D. Во обвивка постои MediaTek MT6737 процесор 3 GB RAM и 16 GB внатрешна меморија (microSD картичка). На паметен телефон има двојна камера дизајн кој има главен 13 мегапикселен сензор и секундарен 2 мегапикселен сензор. Резолуцијата на предната камера е 5 мегапиксели. Магијата има младенче mAh батерија 2600, систем Андроид 7.0 нугат рок, и LTE поддршка, вклучувајќи и поддршка од шумата B20.

Телефонот е со цена од $ 90, т.е. прибл. 23 илјади форинти. Дознај повеќе тука: Cubot Magic

.

Дај коментар!