person_outline
Барај

Ulefone Armor 6 во супер-забавен забава

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна

Тоа е еден од ретките случаи кога барам нешто поефтино и поевтино.

armor6

Пред неколку дена напишав статија за серијата Ulefone Armor. Веќе беше очигледно дека Armor 6, сегашниот high-end уред, беше премногу скап. Бев толку нервозна што го напишав ова на GearBest, а денес чудното чудо беше одговорот.


Ова го напишав во статијата:

Ulefone оклоп 6G Phablet 4 6.2 8.1 инчен Андроид оперативен систем P60 Helio (MT6771) Octa-core 2.0GHz 6GB 128GB RAM ROM 8.0MP предна камера отпечатоци сензор Corning Gorilla Glass 5 5000mAh Вграден Црното IP68- Европската унија

Ако немате многу сто илјади цена за безжичен телефон, Armor 6 е измислен за вас. Овој телефон има се што може да биде вградено во него. Неговата заштита е IP69K стандард, што значи дека ги исполнува воените стандарди за удар, отпорност на вода и прав. Сепак, изгледа одлично! Не ги добиваме старите куци чудовишта за нашите пари, иако сеуште е многу повеќе од просечен телефон, Armor 6.

Ulefone оклоп 6G Phablet 4 6.2 8.1 инчен Андроид оперативен систем P60 Helio (MT6771) Octa-core 2.0GHz 6GB 128GB RAM ROM 8.0MP предна камера отпечатоци сензор Corning Gorilla Glass 5 5000mAh Вграден Црното IP68- Европската унија

Нема да има поплаки за хардверот. Напредната единица Helio P60, која вклучува напреден интелигентен процесор, обезбедува доволно перформанси со осум јадро и 2 GHz часовник. Вие не може да се пожалите за меморијата и вградениот простор, бидејќи првиот е 6-128 GB. Од кутијата се издвојуваат 6,2 инчи, 2246 x 1080 пикселскиот дисплеј и трите камери (16 + 8 MP, 8 MP) и комбинираните капацитети 5000 mAh. Исто така постои и NFC, мноштво радија, што овозможува да се користи земјиштето во речиси секоја земја. Екстремно безжично полнење и УВ-тестирање се исто така достапни, па ако вашето сонце не го прави, Ulefone Armor 6 сигурно ќе ве заштити од изгореници од сонце.

Ulefone оклоп 6G Phablet 4 6.2 8.1 инчен Андроид оперативен систем P60 Helio (MT6771) Octa-core 2.0GHz 6GB 128GB RAM ROM 8.0MP предна камера отпечатоци сензор Corning Gorilla Glass 5 5000mAh Вграден Црното IP68- Европската унија

Хардвер кој ги исполнува сите барања денес, богатство на способности, усогласеност со стандардот IP69K, и последно, но не и најмалку важно, високи надворешни пари, не е помалку. За мобилниот, ние мораме да платиме 103 за илјадници долари, но ако ви треба полноправен телефон и силен телефон, тогаш нема да морате да ги пропуштате овие пари.


Па, крајната линија е, како резултат на моето писмо, цената на купоната на телефонот е намалена на 99 300, а ние исто така добивме купон за да ја намалиме цената на 95 600. Па сега изгледа многу подобро.

Користете за да го купите вашиот телефон МК $ UF6666 купонскиот код тука: Ulefone Armor 6