Барај
  • таблет
  • напишано:
  • Прочитајте: 3310

5 е супер таблета со 11.11. под акција!

Преглед на читателите: 0 / 5

Ѕвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивна

Празник на кинескиот ден на пеење има изненадувачки добри попусти, и тука сме го забележале таблетот.

11.11 е подготвен

Денот на синглови првично беше кинески изум, но се прошири и на се повеќе и повеќе земји денес. На овој ден, можеме да очекуваме слични активности на црниот петок, па дури сега почнуваат да се подготви за на крајот на годината празници.

Една гранка од најпопуларните електронски gadgets, претставуваат една таблета, Gearbest листата подолу и го презентираше како од најпопуларните и најдобрите зделки за оваа тема. Тие се запре другите во училиште и на работното место, и на нивно место, тие се во можност да им служи на сите потреби за забава, бидејќи на нивните перформанси. Ајде да почнеме со тоа што гледаме што ви нуди да обрнеме внимание на акцијата 11.11!

ние рампа 4

1. Xiaomi MI Pad 4 - 209,99 долари

На Xiaomi висок квалитет, но сепак прифатлива електронски инсталации сега имаат украдено срцата на милиони во себе. На клупата Ние 4 претставува високо-технолошки таблета, која е загарантирана да се справат со сегашните предизвици. повик 8-инчен екран со живописни бои и импресивни детали внимание кон себе (основни IPS Full HD резолуција), па е идеален за гледање филмови, така и за гејмерски ентузијасти. Со неверојатно тенок и лесен дизајн Ние немаме поплаки за преносливост на 4 подлога.

Под голем дисплеј, Qualcomm кученце чип систем кој служи 660, 4,0 со помош на GB RAM меморија. 9 со оперативниот систем MIUI, овој пакет може да се справи со најновите игри без проблем, 64 GB внатрешна меморија и, секако, ќе бидат доволни за вашите датотеки приватни. Извонреден на 13 MP камера на задната страна, според извештаите што се на оган неочекувано добри слики. Ако сте во потрага за навистина моќна таблета, Xiaomi MI подлога 4 е идеален избор за нас!

Поврзани вести: Тие не спасиле ништо од новиот таблет на Xiaomi, Mi Pad 4

huawei m5

2. HUAWEI MediaPad M5 - 460,7 долари

Оваа "мала работа" може да се користи и за работа и забава. оперативниот систем работи на Android и 8.0-core процесори и осум GB на меморија 4,0, 32 GB внатрешна меморија проширување среќа - како и 256 GB SD картичка. 8,4 2-инчен дисплеј и има резолуција од (IPS панел), во врска со квалитетот на сликата нема да има причина да се жалат за тука. На M5 сигурно не е евтин договор, па барем ние се добие навистина одлични перформанси rendszerchippet (HiSilicon Кирин 960 СПЦ) за пари.

t20

3. Teclast T20 4G Phablet - 200,99 долар

екранот на 10,1-инчен сигурно е извонредно искуство од филмот, можеби ова може да биде вистинска сила на уредот. tízmagos на T20 напојува со процесор, имено MediaTek Helio X27 одговорен 4,0 GB Внатрешна меморија поставена веднаш до инженери, капацитетот ROM и felhizlalható 64 GB, но дури и 128 GB SD картичка. Оперативниот систем би можел да биде понов, сепак, ослободувањето на Android 7.0 е далеку од застарување. Еден од значајни 13 MP камера, Bluetooth и dual-band WiFi 4.0, а деталите може да се прочита на линкот подолу!

Поврзани вести: Неверојатен екстериер, десет јадрени процесори и огромен дисплеј, овој Teclast T20 таблет

сите x1

4. ALLDOCUBE X1 - 169,99 USD

Производителот веројатно тука сметам дека поголем не е секогаш подобро; може да се ужива елегантен и компактен уред 8,4-инчен дисплеј во движење исто така! Резолуција на екранот 2 сјае тука, како и, што очигледно покажува остра слика на оваа големина. Неквалитетна процесори не значи ништо во текот на курсот, сега за среќа тоа не е случај, бидејќи 10-core процесор Helio X20 одличен претставник на средната класа. Големината на RAM и ROM стандард (4 / 64 GB), и покрај разумна цена 13 мегапикселна камера може да се вклопат во буџетите на, а ние дури и не ги спомнав поддршка на Dual-СМС! Всушност, таму не се занимаваат со една реномирана производител основана серија, сепак, може да биде добар избор ALLDOCUBE X1.

5. Chuwi HI10 AIR Windows таблет - $ 169,99

chuwi

Последно, но не и најмалку важно, се препорачува прифатлива таблета за Windows. Работите го стартуваат оперативниот систем Windows 10, кој е компресиран во 64 GB внатрешната меморија - до 128 GB. Со голем 10,1 инчен дисплеј, овие Full HD материјали можат да уживаат во полн замав. Quad-core процесорот е поддржан од 4,0 GB меморијата, а визуелниот уред е Intel 8. генерација на графичкиот процесор. Овој ефективен таблет е совршено решение за секој кој размислува да користи машина како рекреација (прелистување, игри) и комерцијални цели (пишување белешки, преписка итн.).

поделени во овие пет се занимава со две групи: Chuwi HI10 AIR и ALLDOCUBE X1 Phablet пред се зголеми за да им служи на основните потреби (игри, филмови), па дури и на другите три предлог да се зголеми на забава може да биде цел, бидејќи овие таблети се значително помоќен хардвер , па тие суштински застануваат во нивната улога.

мислења

s3nki
0
Цитат:
А добро, 12 13-инчен 3: 4 скала про екран iPad таблет, кој (READLYN) постои оптимална списание читање?
16: 9, целосна HD резолуција е мала за оваа намена.

https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_009100214389.html?wid=1433363&lkid=11418493

Таблет компјутер Chuwi Hi12 CWI520

12-инчен дисплеј, 4: Односот 3 е, x резолуција 2160 1440 е, Intel Atom процесорот, RAM меморија 4 64 МК GB ROM-от, Windows 10
Купонот од доларот 199 важи за доларот 100, па може да го земете за $ 190.
цитат
Саби + +
0
Одлична идеја, со нетрпение очекувам да ви, ви благодариме и однапред!
цитат
Med1on
+1
Цитат:
А добро, 12 13-инчен 3: 4 скала про екран iPad таблет, кој (READLYN) постои оптимална списание читање?
16: 9, целосна HD резолуција е мала за оваа намена.

Ајде да погледнеме на нешто.
цитат
Саби + +
0
А добро, 12 13-инчен 3: 4 скала про екран iPad таблет, кој (READLYN) постои оптимална списание читање?
16: 9, целосна HD резолуција е мала за оваа намена.
цитат
Дај коментар!