person_outline
Барај

Xiaomi Што е MIX 3 или дали слајдот доаѓа повторно?

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна

По гласините за многу глупаво, новиот високо-технолошки телефон на Xiaomi дебитираше!

Xiaomi Mi Mix 3 4


воведната

На Xiaomi не го успори приближува крајот на годината, неодамна го претстави новиот член на нашиот Микс серијата, која веќе 3. последната генерација - Што е Микс 2s ráncfelvarrott битна верзија на 2, само ажурирани вашиот телефон. Со овој уред од страна на производителот покажа уште еднаш зошто тој треба да ги сфатат сериозно, се разбира, како и другите кинески производители, исто така. Тука не може да се каже не на вашиот мобилен телефон направени од принципот на копи-паста и másolnának други производители, како што беше на почетокот. Формирањето на 3 MIX претстави ваков телефон, кој ја оживеа долготрајната користи изглед, јас се разбира малку промислување.


хардвер

Спецификациите на телефонот, мислам дека нема да се жалат, ниту брутална сила, ниту средства за комуникација во врска со други податоци. Централната единица е веќе познато и докажано кученце 845, 8-core се уште се направени, 10-nm процес технологија. Осум јадра во пракса го прави парче 4 2,8 385 GHz Kryo златни и четири GHz Kryo 1,7 385 Сребрена семе. Во прилог на процесор Adreno 630 (710 MHz) графички забрзувач помага да се прикаже содржината. Големината на внатрешна меморија (UFS2.1) или може да 128 256 GB SD картичка не е можно за проширување. А доволно количество на достапна меморија на телефонот, бидејќи можете да изберете помеѓу големините и 6 8 GB, овој тип LPDDR4.

Xiaomi Mi Mix 3 2

Wi-Fi 802.11 се справува со стандардите a / b / g / n / ac, двоканални, знае MIMO. Bluetooth 5.0 (LE) верзија. Добиваме вообичаена поддршка за навигација, покрај системот ГПС, хардверот поддржува сателити ГЛОНАСС, БДС, ГАЛИЛЕО, QZSS, така што се гарантира брзо позиционирање.

Репертоарот нема лево НФЦ, така што е можно да се направат бесконтактни плаќања, што е побезбедно од paypass paycards. Вградената и единствена сервисна батерија 3200 mAh го поддржува QC 4.0 брзото стакло за полнење, така што батеријата може брзо да се рециклира. Ако не сакаме да го сториме тоа на традиционален начин, можеме да го имаме и максималниот режим на полнење 10 Watt QI. Производителот не пропуштил на полнач 18W QC3.0 Standard, а како бонус го добиваме безжичниот полнач 10. Јас ќе ве потсетам малку, други производители би можеле да го искористат ова како пример.

xiaomi ми се меша 3 5

На Xiaomi MIX 3 Ние се задолжителното ниво на мрежни режими со почит, како што тој поддржува мрежа B20, така да не мора да се даде некој малку 4G од било која земја. Производителот ветува дека ќе има меѓународна верзија на телефонот, иако ги знае задолжителните работи кои можат да се користат насекаде во светот. Добрата вест е дека тие ќе ја ветуваат верзијата 5G до почетокот на следната година, така што подобрувањата се навистина високи кај производителот.


надворешен

Точно на моето ветување, Сега тука е кожата длабоко, што го прави посебен белешка е Xiaomi Ние MIX 3. на физичкиот обем на уредот 157,9 74,7 милиметри на x x 8,5, 218 која е поврзана со грам тежина, телефонот не може да се каже ниту мала ниту лесно. Принципот на нешто за нешто тука, и искрено, јас со нетрпение овие димензии, производителот ги зема во предвид она што го создал.

Телефони, исто така, се истакнуваше во претходната серија телефони се еквивалент на многу, само мислам на предната камера поставена во долниот опсег, или монтирани зад звучникот на екранот. Вториот решение е доста проблеми се појавија, за среќа производителите слушаа поплаките на корисниците, ја научи лекцијата по вина на свој, и ја подобри кученца оценува ова решение, едноставно не можев.

Xiaomi Mi Mix 3 6

Телефонот не започнува со појавата на предниот панел, бидејќи тоа е таму - тоа не се наоѓа на дното линија. Да почнеме со телефонот ако сакате лице! Всушност, ние не најде ништо необично тука, средната линија, се најде читач на врвот harmadnál, што го прави на работа со молскавична брзина во наслови. Се разбира, тоа е поддржан од страна на стабилизација на слика камера двојно на грбот, која е 12 мегапиксели (Sony IMX 363, f / 1.8) 12 мегапикселна камера и (SAMSUNG S5K3M3 + f / 2.4) помошни камера, која доби телефото леќа. Сместен меѓу двете камери LED блиц. Престрелката се олеснува вештачка интелигенција, како што побрза обработка на слика и интелигентни режими се исто така достапни. точка микс 3 103 на базата на податоци DXOMARK (официјалниот Xiaomi 108 страница е споменато погоре) од фотографија, videography и поле има 93 поени. Ако овие бројки не се каже многу, тоа е вреди да се спомене една споредба со слични резултати P20 Huawei, Samsung Галакси Забелешка 9, и HTC + U12 примена. Камерата не може да биде точки на жалба во однос на она што официјалните тест слики и илустрирани.

Xiaomi Mi Mix 3 7

Гледање на видеа, исто така, биле силни во однос на мобилни, мобилни за снимање на сликите кога тоа е можно да се 2160p @ 30 / 60fps, 1080p @ 30 / 60fps е снимен, но може да биде до 1080p @ 960fps szuperlassított снимање, како и.

Се разбира, само главните карактеристики, наведувајќи го целиот репертоар, се тешки, сите работи што програмерите ги ставија во софтверот на камерата. Но, малку преглед: HDR снимање, панорама, ноќно снимање, портрет (за двете камери) со позадинско замаглување - без разлика дали тоа е реално време или после ефекти, гламурозен режим (задолжително во Кина), препознавање на сцена и видео со супер бавно движење ние сè уште би можеле да сметаме.

Копчињата за јачина на звук на десната страна на телефонот и копчето за вклучување на левата страна на екранот се од десната страна на Xiaomi Personal Assistant. Ова е начинот на кој Xiao AI може да се повика, но компанијата контактираше со Google за да биде копчето посветено на пребарувачот во меѓународно издание. Ова звучи одлично, иако не е засилено, тоа е само гласина. Исто така, на оваа страница е и самата SIM-картичка, која може да прифати две нано SIM-картички, но за разлика од поевтината, втората SIM картичка не може да се замени со microSD картичка.

Надворешниот приклучок недостасува во согласност со новите трендови, подолу само со USB-C-конекторот и микрофонот. Xiaomi исто така мислеше на оние со слушалки за слушалки, во фабриката кутија добиваме USB C-3,5mm конвертор.

Xiaomi Mi Mix 3 3

На предниот панел е доминирана од страна на дисплеј кој е резултат за нас е огромен, 6,39 "големина (93,4% покриеност на предниот панел), да не се скрши речиси задолжително во денешно време - и не сакан од многу - Бразда. На екранот се пренесува Samsung, со оглед на типот на AMOLED панел, резолуција 1080 2340 пиксели x е 19.5 сооднос 9 Серија резултат на екранот и 403 ppi пиксели и густина, што е доволно за детален преглед. Друг изненадувачки факт е дека скенирањето на телефонот бескорисни да се погледне за "мора да има" пред камерата не се наоѓа на предниот панел. Се разбира, јас не пропуштајте го телефонот само за инженери и дизајнери се преземени стариот дизајн, и се сокри од очите. А тоа е пресврт на телефонот се издвојува од вообичаените, речиси едно-димензионална што го прави јасен победник. предниот панел на телефонот лизгање надолу да излезе од камери, кои 24 мегапиксели (SONY IMX576) szelfikamera и 2 мегапиксели (OmniVision OV02A10) помошен сензор. Кои детектираат длабочина и може да се користи во режим на портрет. лизгачки врати мотор не е направено, но со помош на моќни магнети и шини. Силна клик звук кога го задниот капак има правилна позиција. Механизмот е толку сигурен на производителот за да се гарантира 300 илјади надвор и затворени. Оваа употреба е врз основа на тригодишна 274 отворање-затворање циклуси на ден, што е речиси сигурно нема да ги искористат предностите на. Се надеваме дека, корисниците ќе се потврди правилното работење на решение и нема да има проблеми со него.

Xiaomi Mi Mix 3 13

Уредот е достапен во четири бои: Jade Green, Sapphire Blue, Onyx Black и Forbidden City Blue. Вториот ќе биде ограничена верзија со 10 GB меморија и подарок за отпадоци во пакетот како изненадување.


Szoftver

Телефонот сега го користи системот MIUI 9 базиран на Android 10 (Pie). Секој кој претходно го користел MIUI, не мора да го покаже. Лично, јас сакав прв пат од индивидуализира, логичка структура, многу корисни програми и поставувања во него, верзија 10 е се смета за интерфејс повторно. Поминаа беа меки копчиња (за среќа тој може да се врати), но контролер гест е во фокусот, што е многу добро користени и нови мелодии пристигна во интерфејсот - природата ги инспирираше пријатен звучи - и други мали подобрувања се направени на телефонот повеќе податлив. Последно, но не и најмалку важно, MIUI го познава унгарскиот јазик, така што нема да има проблем за никого.


Чарли

Xiaomi MIX 3 беше еден од најдобрите мобилни телефони оваа година, бидејќи беше првиот што се збогуваше со многуте омразени места. Покрај тоа, не се користат комплицирани механизми за да се сокријат и пред-детонираат предните камери, на пример, без дополнителен мотор, кој го нагласува островот на камерата. Сметаме дека е поуспешно и за ушите, бидејќи ако случајно го отвориме џебот, тоа може да предизвика сериозни галаксии.

Пред објавувањето, слушнавме гласини дека MIX 3 ќе го добие најновиот процесор Snapdragon, но бидејќи оваа вест не е потврдена. Тоа би било чудно, бидејќи Snapdargon 855 официјално ќе биде претставен подоцна. Сега очекуваме дека, како и со претходничкиот модел, подоцна ќе добиеме набрчкана верзија, може повторно да биде обележан S и палубата, се разбира, со ветување за иднината со чип Snapdragon 855.

Xiaomi Mi Mix 3 11

Во Кина, основниот модел може да се купи за 3299 јуани, што е приближно еквивалентно на 135.000. Речиси незамисливо дека таква цена Xiaomi Ние MIX 3 се стигне до Европа, но тоа дефинитивно е причина за надеж дека миленикот на производство дури и не се обиде да го опсадува нивото на цени од $ 1000 врв Sete уред. Се разбира, знаејќи ја деловната политика на компанијата, што навистина не изненади никого.

Може да се каже дека добивате добро осмислени, долготрајни телефони, кои ја плаќаат следната набавна цена за тоа.

Телефонот може да се купи во три верзии на GearBest. Цените може да се најдат подолу!

мислења

Цитат:
Изгледа дека од декември (некои страници се однесуваат на датум на декември 1), интернационалната верзија исто така ќе биде достапна за купување. Кинеската верзија исто така го познава B20, но нема услуга на Google и може да зборува само англиски и кинески. На меѓународно ниво ќе има унгарски јазик и сите вообичаени услуги.

Сигурен сум дека утре ќе дојде со мене. :)
Изгледа дека од декември (некои страници се однесуваат на датум на декември 1), интернационалната верзија исто така ќе биде достапна за купување. Кинеската верзија исто така го познава B20, но нема услуга на Google и може да зборува само англиски и кинески. На меѓународно ниво ќе има унгарски јазик и сите вообичаени услуги.
+1
Цитат:
Добијте некои нови информации за овој напис. Механизмот беше тестиран од MiMix3, и наместо 300 илјадници ветувања што ги вети производителот, 600 1000 беше неуспешен и користен без никакви проблеми. Ова е добра изведба :
Видео за тестот: https://youtu.be/iBZ5D_BMcD4

Затоа, поради оваа причина, никој не треба да има непроспиени ноќи, работите најверојатно ќе го преживеат дури и неговиот господар. :D
+1
Добијте некои нови информации за овој напис. Механизмот беше тестиран од MiMix3, и наместо 300 илјадници ветувања што ги вети производителот, 600 1000 беше неуспешен и користен без никакви проблеми. Ова е добра изведба :
Видео за тестот: https://youtu.be/iBZ5D_BMcD4
Цитат - Чиста глава:
Еј сите ебани бубачки во твојата уста. 8)

Конечно, барам коректор, говедско месо, некој кој ги коригира правилата.
Те молам поправете грешки во правописот во текстот! 8)

Решен: Med1on :D