person_outline
Барај

Ние купивме овие - кинески повеќето омилени Црн петок Xiaomi телефони

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
Ние купивме овие - кинески повеќето омилени Црн петок Xiaomi телефони - 5.0 надвор од 5 врз основа на 1 гласање

Еве го врвот на крајот на оваа година врз основа на статистички податоци од една од најголемите кинески продавници.

покривање на


воведната

Пред да се одлучите на телефонот на решавање на едно нешто што не боли пелени, не на кинески продавници Црн петок е најголемиот трговски одмор, но тие се нарекува ден од ноември 11 синглови, или како што проповедаат активностите на 11.11. Овој ден, се разбира, дури не доаѓа до фиксен ден од неделата, на пример во петок, ова е пример минатата сабота оваа година, што можеше да ни биде добро ако не беше работен ден. Поради ова, веројатно многу луѓе ја пропуштија поголемата акција. Ние повеќе не можеме да го помогнеме тоа, толку многу што ќе се прикаже во една статија која телефоните беа најголеми на денот на пеењето оваа година. Фокусот сега ќе биде на уредите Xiaomi, но како бонус ние ќе ви ги покажеме петте најпопуларни мобилни телефони што ги купивме од други производители. Во листата, постојат некои изненадувања кои чекаат на нас поради поставување на некои телефони и затоа што некои од успешните мобилни телефони не станаа најпопуларните.

Па, да почнеме со уредите Xiaomi прво.


1. Xiaomi Mi 8 6 + 128 GB

Xiaomi Ние 8 6.21 инчен 4G Phablet Global Верзија BLACK 1

За мене, тоа беше сигурно изненадување дека овој телефон стана најбогат Xiaomi мобилен телефон. Не затоа што тоа би било толку лошо, всушност, едноставно поради тоа што е еден од најскапите во понудата.

Xiaomi Mi 8 е предводник на компанијата. Дизајн, исто така, е опкружен со голем интерес, бидејќи гласини доаѓаат само неколку месеци, се повеќе и повеќе неверојатно, како на пример, скриени зад транспарентен задниот панел или пред стаклото на отпечатоци и препознавање на лице 3-сензор или инфрацрвена камера. Потоа се покажа дека ова е вистина, но за жал некои од спецификациите ќе бидат само во моделот Explorer, кој подоцна ќе се продава во Европа под Про.

"Ниски трошоци" 8 Што е Xiaomi не беше лош, беше AMLOED убав голем екран, беше препознавање на лице 3-D, и се разбира тоа е во моментов најмоќната кученце чип носи Серија 845 почне број. Како и неговиот претходник, Xiaomi Ние 6, осум верзии, исто така, доби голема камери, задните два мегапиксели чудо 12- пред 20 работат на тоа. Телефонот исто така може да се купи за повеќе меморија и масовно складирање, и секој од нив се продава убаво. На Xiaomi 8 Ние не само да стане од најпопуларните, бидејќи повеќето од нив се продаваат во 6 128 + GB верзија, но, исто така, затоа што се другите за пакување, како шеќер. Поради оваа причина, во некои места во врвната листа, само ќе го означам телефонот како сигнал, нема повеќе да пишувам за тоа.

Xiaomi Ние 8 6.21 инчен 4G Phablet Global Верзија BLACK 2

Mi 8 има три камери, две 12 мегапиксели на задната страна, и сензорот со мегапиксели 20 на предната страна ги претвора светлата во електрични сигнали. камери задни панели е важно да знаете пред 12 мегапиксели сензор е еден од леќа телефото, што го прави како хардвер зум, покрај тоа, телефонот има оптички стабилизатор на сликата.

Ви препорачувам подетален напис (ова е она што го направив), со што се занимавав со малку повеќе детали. Овде можете да прочитате: Xiaomi Што е 8 против Xiaomi MI MIX 2S, или што ми се допаѓа?

Ha nektek is fáj a fogatok az idei 11.11 legnépszerűbb telefonjára, akkor most a fekete péntek akcióban a dvH6gP6w kuponkóddal 369,99 dollárért ((105 000 Ft) 389,99 dollárért (~ 111 500 Ft) itt megtaláljátok: Xiaomi Mi 8 6 + 128 GB - (Приоритетна линија давачки и ДДВ бесплатен превозот слободен)


2. Xiaomi Redmi Забелешка 6 Про 4 + 64 GB

Xiaomi Redmi Забелешка 6 Про 1

Вториот беше телефонот што го очекував за прв пат, што во моментов е најдобра вредност за парите од понудата на Xiaomi.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro е првиот Quad-мобилен телефон на Xiaomi. Ова е добро, но за спасение тоа би било малку. Со цел да ми го украде мојот ум, има уште многу да имам четири камери, па сакам 4 да биде добра камера и да добијам перкусионен хардвер до камерите. Можеби не морам да кажам нешто за Забелешка 6 Pro.

Срцето на телефонот е еден од најдобрите средината на опсег процесор Qualcomm кученце спектар на 636. Осум основни на максимум 1,8 GHz часовникот брзина на изобилство под доволно речиси сечија програмата ги поддржува сите видови на LTE радија, тоа може да се додаде за да го спарите со сензори камера со висока резолуција и е во состојба да се вози екрани со висока резолуција, исто така, во овој случај, врз основа на IPS технологија камера + островот сензор со 6,26 инчен 2280 x 1080 пиксели панел за резолуција.

Xiaomi Redmi Забелешка 6 Про 2

Тие се големи претпријатија и еден пар на камери е пред камерите и зад каде што камерата е релативно мал помошни felbontásukkal се овозможи реално време замаглување на позадината, со други зборови, кој е одговорен за кршење на длабочина перцепција. За да ги пресвртувате броевите со мегапиксел од 20 + 2, еден пар од 12 + 5 мегапиксели на задната страна. Исто така е важно да се напомене дека на инженерите Xiaomi овој мобилен телефон е опремен со батерија 4000 mAh, што е навистина пријатна, тоа би можело да имаат нивните телефони на друг, што сега може да биде на второто место. Ова е она што јас ќе го направам малку подоцна.

Како Xiaomi Ние 8 во, така што ова е мобилен телефон може да се купи неколку видови на градежни активности, како што Оз може да ги исполни друга варијанта е малку пониска, но има само маргинално споменати.

Ha szeretnétek magatoknak tudni az általam jelenleg legkedveltebb Xiaomi telefont, akkor akkor most a fekete péntek akcióban a 2lmWaoK1 kuponkóddal 179,99 dollárért (51 000 Ft) 195,99 dollárért (~ 56 000 Ft) megvehetitek, ha ide kattintotok: Xiaomi Redmi Забелешка 6 Pro - (Приоритетна линија давачки и ДДВ бесплатен превозот слободен)


3. Xiaomi Mi 8 Lite 4 + 64 GB сино

Xiaomi Mi 8 Lite Глобална верзија 4G Phablet BLUE 1

На третото место на листата, "сиромашниот" човек е Xiaomi Mi 8, верзијата Лајт. Долниот степен на подиумот е исто така многу добар резултат, особено бидејќи Lite и стандардната верзија се во прилог на името и фактот дека ова е исто така телефон кој не е многу честа појава.

Пред неколку месеци напишав статија во која објаснив дека Xiaomi Mi 8 SE е најдобрата верзија на Xiaomi Mi 8. Сега морам да кажам дека морам да се поправам затоа што не е SE, но Lite е телефонот што го најдов за посакувано купување. Ништо не е túlgondolva тоа едноставно беше prima кученце е Procion 660, 6,26-инчен IPS екран со огромен 2280 1080 x пиксели и одлична камера. На екранот, тоа треба да се напомене дека faceplate големина на сликата е речиси иста како nagytesónál бидејќи додека во случај на Xiaomi 8 Што е приказ на 83,3- на предниот панел ќе го окупираат 82,5 проценти Лајт, која може да биде доста убаво перформанси.

Xiaomi Mi 8 Lite Глобална верзија 4G Phablet BLUE 2

Обично се запознавам повеќе за камерите, бидејќи тоа е она за што многу луѓе се заинтересирани. Задниот панел е еднаква на Редман Забелешка Про + 6 12 5 мегапикселна пар живее, веднаш до каде главната камера е асистент на камера 5 мегапикселна добиена што одговара на впечатливост длабочината така можат да го остварат во реално време длабочина blur решение. На предната, сепак, има само една камера, но тоа е 24 мегапиксели и има автоматска HDR функција. Важно е да се напомене дека постои значајна разлика помеѓу Mi 8 и фактот дека камерите го изгубиле оптичкиот стабилизатор на сликата.

Значи, ако сакате да го имаме нашиот 8 и да не ги чини поскапи, тогаш не се срами да го купите. Ќе имате одличен телефон со пријателска цена!

A fekete péntek akcióban a j4QsvRG6 kuponkóddal 209,99 dollárért (60 000 Ft) 269,99 dollárért (~ 77 200 Ft) megvehetitek itt: Xiaomi Mi 8 Lite 4 / 64 GB - (Приоритетна линија должност и ДДВ бесплатен превозот цена е 0 HUF)


4. Xiaomi Mi 8 6 + 64 GB

Xiaomi Ние 8 6.21 инчен 4G Phablet Global Верзија BLACK 1

Како што ветив и друг Mi 8, но сега со помалку вградено складиште. Инаку тоа е исто како и првиот играч, само цената е помала.

Itt találjátok a fekete péntek akcióban Cf4KPdJq kuponkóddal 319,99 dollárért (91 000 Ft) 369,99 dollárért (~ 105 000 Ft): Xiaomi Mi 8 6 + 64 GB - (Приоритетна линија давачки и ДДВ бесплатен превозот слободен)


5. Xiaomi Pocophone F1 6 + 128 GB

Xiaomi Pocophone F1 6.18 инчен 4G Phablet Глобална верзија GRAPHITE BLACK 1

Ќе се обложувам дека многу луѓе сметаат дека овој телефон ќе биде најпопуларен. Ако е така, не сте во право.

На Xiaomi Pocophone името лансираше нов бренд, чија мудрост која обезбедува високо-ниска цена хардвер, во овој случај на кученце чип 845 серијата, многу меморија и масовно складирање и ладење со течност! Со ова, овој телефон стана најевтиниот мобилен телефон во светот со најдобриот чипови за кученце! Ова звучи многу добро, затоа што навистина добиваме мозочен удар, но во исто време и евтина цена има цена. Тоа е цената да се заборави на метал, стакло или керамика поддршка, сите пластични тука.

Xiaomi Pocophone F1 6.18 инчен 4G Phablet Глобална верзија GRAPHITE BLACK 2

Во просторни камери, ако се погледне во целост, добиваме послаба комбинација од Mi 8 Lite и Redmi Note 6 Pro. Не е лошо, ова е важно да се нагласи, но дефинитивно полошо. На задната страна, стандардниот 12 + 5 мегапикселен комбо е опремен без амортизација на вибрации и 20 мегапикселен сензор без никаква помошна камера. Не е лошо, но ако вашата камера е најважна работа за вас, можете да добиете уште подобро со Redmi Note 6 Pro. Се разбира, ако сакате силен телефон, тогаш ќе се компромитирате и ќе речете дека оваа камера ќе биде добра, ако во замена за Snapdragon 845 срце.

Значи поентата е, треба да одлучите евтин мускулен телефон или подобра камера. Или, се разбира, ќе добиете торба со пари и ќе купите најдобро, Ми 8!

A telefont itt találjátok meg a fekete péntek akcióban a EhVu6vQB kuponkóddal 339,99 dollárért (96 000 Ft) 359,99 dollárért (~ 103 000 Ft): Xiaomi Pocophone F1 6 + 128 GB - (Приоритетна линија давачки и ДДВ бесплатен превозот слободен)


6. Xiaomi Mi 8 Lite 4 + 64 GB црно

Xiaomi Mi 8 Lite Глобална верзија 4G Phablet BLACK

Само над две, само бојата се менува. Се чини дека сината верзија е подобра за народите - за мене - од оваа црна. Тоа беше она што беше!

Itt tudjátok megvenni a fekete péntek akcióban a PGTyFBcs kuponkóddal 209,99 dollárért (60 000 Ft) 239,99 dollárért (~ 69 000 Ft): Xiaomi Mi 8 Lite 4 + 64 GB црноe - (Приоритетна линија давачки и ДДВ бесплатен превозот слободен)


7. Xiaomi Pocophone F1 6 + 64 GB

Xiaomi Pocophone F1 6.18 инчен 4G Phablet Глобална верзија GRAPHITE BLACK 1

Изненадувачки, повторно, поскапата верзија, 128 GB масовно складирање модел беше попопуларен, оваа 64 GB верзија беше турна назад. Нема разлика меѓу двата телефони, но цената е, се разбира, пониска од помалото вградено складиште.

Еве акција со црн петок за $ 329,99 (~ 94 500 Ft): Xiaomi Pocophone F1 6 + 64 GB - (Приоритетна линија давачки и ДДВ бесплатен превозот слободен)


8. Xiaomi Mi 8 Lite 6 + 128 GB сино

Xiaomi Mi 8 Lite Глобална верзија 4G Phablet BLUE 1

Изгледа дека некој друг го видел одличниот телефон кој е Mi 8 Lite, третиот најпопуларен меѓу нив, повторно со сина верзија, но масовно складирање не е 64, туку 128 GB, што е поскапо.

Овде можете да најдете акција на црниот петок за $ 329,99 (~ 94 500 Ft): Xiaomi Mi 8 Lite 6 + 128 GBk - (Приоритетна линија должност и ДДВ бесплатен превозот цена е 120 HUF)


9. Xiaomi Mi 8 6 + 64 GB сино

Xiaomi Mi 8 4G Phablet Глобална верзија BLUE

И да, повторно тука е најскапиот, но во исто време, е Ми 8. Сега 6 + 64 GB е RAM меморија и ROM, но бојата е сина, наместо црна. Интересно е да се напомене дека поскапите потрошувачи се поконзервативни во однос на бојата, бидејќи додека Mi 8 Lite е сино, Mi 8 е црно од црна варијанта.

Може да го ставите овој телефон тука во кошница за акција со црн петок за $ 369,99 (~ 106 000 Ft): Xiaomi Mi 8 6 + 64 GB сино - (Приоритетна линија давачки и ДДВ бесплатен превозот слободен)


10. Xiaomi Redmi Забелешка 6 Про 3 + 32 GB

Xiaomi Redmi Забелешка 6 Про 1

Еве го мојот срцев квиз телефон на Redmi Note 6 Pro. Го напишав погоре за да не се повторам. Вреди да се напомене дека најскапата верзија беше најпопуларна, а 3 GB RAM и 32 GB ROM се чини дека се помали од оние во оваа категорија.

Ако сеуште доволно и евтино би сакал да знам остатокот од хардвер magatokénak, ве молиме кликнете тука и може да се купи за $ 168,99 (~ £ 48 500) Црн петок акција: Xiaomi Redmi Забелешка 6 Про 3 + 32 GB - (Приоритетна линија давачки и ДДВ бесплатен превозот слободен)


11. Xiaomi Redmi 6A 2 + 16 GB

Xiaomi Redmi 6A 4G паметен телефон Глобална верзија GOLD 216GB 1

Зборував за тоа, иако еден од најевтините телефони во Xiaomi пристигна на крајот на листата, чудно е колку поскапо тоа беше. Има пари тука како што велат. Се разбира дека е вистина дека Божиќ се приближува, а потоа чашите се малку пошироки.

Xiaomi Redmi 6A е вистински евтин телефон. Ние го добиваме чувството Xiaomi, ние не мора да плаќаат многу за тоа, но хардверот што го добиваме е толку вредно. Четири-јадните процесори, 2 GB RAM, 16 GB ROM, всушност, не се многу од денес, па дури и она што не може да се нарече овој телефон токму сега.

Се разбира, ние не треба да заборавиме дека иако хардверот не е премногу силен, куќата е секој малку на пластика, со цел да собранието се чинеше дека Xiaomin е некако многу подобро чувство од она што би очекувале бизнис. Покрај тоа, ова е исто така работи на MIUI, што е многу удобен систем што некогаш се обидува ретко да го посакува после тоа.

Xiaomi Redmi 6A 4G паметен телефон Глобална верзија GOLD 216GB 2

Значи поентата е, ако сакате Xiaomie, но пријател е ретка, можете да изберете овој мобилен безбедно, без разочарување.

Овде можете да ја купите акцијата на Црниот петок за $ 105,99 (~ 30 500 Ft): Xiaomi Redmi 6A - (Приоритетна линија давачки и ДДВ бесплатен превозот слободен)


12. Xiaomi Redmi 6 3 + 32 GB

Xiaomi Redmi 6 4G паметен телефон Глобална верзија GOLD 1

За мене, овој телефон беше изненадувачки, барем во задниот дел. Не да се каже дека телефонски врвот, но релативно малку пари работи на осум-јадрен MediaTek чипови се вклучени, во прилог на 3 32 GB RAM меморија плус складирање GB сè уште е недоволен за да функционира правилно.

Постојат три камери на задната страна, со 12 + 5 мегапикселен сензор сензор, додека 5 мегапикселен сензор работи под оптика. Ова е нивото кое денес е минимално наречено камера. Не ме погрешно ме познава, знам дека сме биле среќни за ова неколку години, особено во овој ценовен опсег, но времињата се менуваат хардверот се развива, така што нашите легитимни потреби се разликуваат и со минималната конфигурација. Значи, можам да кажам ако не сакам да потрошам многу на Xiaomira, тогаш тоа ќе биде минимум што би го купил. Мислам дека би сакал да ја земам цената на RedMi6A малку.

Можете да го купите телефонот тука за $ 119,99 (~ 34 500 Ft) повторно во акцијата на црниот петок: Xiaomi Redmi 6 3 + 32 GB - (Приоритетна линија должност и ДДВ бесплатен превозот цена е 250 HUF)


13. Xiaomi Mi A2 4 + 64 GB

Xiaomi Mi A2 4G Phablet Глобална верзија BLACK 1

За мене оваа година е разочарување со овој телефон, и сега кога ја гледам оваа листа, изгледа дека не сум сам. Претходникот беше најпродаваниот телефон на Xiaomi од средниот опсег, A2 нема да биде загарантиран.

Xiaomi A1 беше фантастичен мобилен минатата година. Релативно евтина даде голема kamerapárost задните нозе, прифатливо силата на Procion кученце 625 маската, и не се сеќавам чиста Андроид систем, што ја прави привлечна за многумина од телефонот. Го чекавме потомството да стане ремек-дело, но некако тие беа заведени.

Не велам дека ова е лош мобилен телефон, но не е толку голем колку што беше во A1. Камерите се добри, бидејќи заден 12 20 + мегапикселна работа во парови, ние може да се најде решение 20 мегапикселна пред, но некако тие не беа kategóriájukból исклучително добро. Тие се просечни и покрај високата резолуција. Не заборавајте дека Xiaomi Ние 8 во она што сега е на врвот на мобилен "само" две 12 мегапиксели на задната плоча, што покажува дека бројот на пиксели и квалитет не се поврзани едни со други.

Xiaomi Mi A2 4G Phablet Глобална верзија BLACK 2

Што е повеќе од болна точка е дека само батерија на 3010 mAh е додадена на телефонот за оние кои се јавува многу за само еден ден. Секако, во вечерните часови, треба да барате полнач на батерии и ова не е добро писмо со препорака.

Ако ме прашате дали би препорачал да го купите овој телефон, тоа би било болно, но морам да кажам не. Ја потенцирам уште еднаш не затоа што е лошо, само затоа што се подобруваме за парите.

Ако сеуште го имате јасно Android, потоа изберете A2 во светло на горенаведеното, инаку Забелешка 6 Pro или Mi 8 Lite е Вашиот телефон.

Ако сакате да го купите, кликнете тука за да добиете акција на црниот петок за $ 203,99 (~ 58 500 Ft): Xiaomi Mi A2 4 + 64 GB - (Приоритетна линија давачка и ДДВ бесплатен превозот е бесплатна)


14. Xiaomi Mi 3 4 + 64 GB

Xiaomi Mi Max 3 4G Phablet Глобална верзија BLACK 1

Дали овој телефон изненадува на крајот на листата? Всушност не. Тоа е добар уред, но поради неговата големина, тоа е љубопитност, а не вистински избор.

Xiaomi Mi MAX 3 во основа е ист како хардверот со Redmi Note 6 Pro. Истата централна единица работи на ова, и јас сум бил погоре, добар чип за овој кученце 636! помалите разликата помеѓу два телефони може да се проследи до камерата, бидејќи до почетокот на 6 Забелешка Редман, исто така, се најде две оптика, на MAX 3 само што влегов еден, во прилог на само 8 мегапиксели сензор. На задната камера камера двојно, исто така, 12 + 5 мегапиксели, се сомнева дека помошни камерата е исто така сензор за длабочина.

Но, големата разлика е големината на надворешната страна, и секако големината на екранот. Името MAX не е случајно, ова е најголемиот телефон Xiaomi со дијагонала 6,9 colos. Веќе неколку години, ние го нарековме таков уред како таблет, но знаеме дека помалите таблет компјутери денес се потешки од јаката. Значи, MAX 3 е вистински пекар или пинг-понг што го сакате. За споредба, резолуцијата не се зголеми, 2160 x 1080 пикселот остана, што резултира со помала густина на пиксели на оваа големина. Ова е она што јас го кажувам, кој за читање очила не треба да биде недостаток, а камоли пиксели и букви, но можеби е чудно што карактерот на малку коцкање е вознемирувачки.

Xiaomi Mi Max 3 4G Phablet Глобална верзија BLACK 2

Се разбира, овој телефон е исто така опремен со целата земја, хардверот го носи нивото кое Xiaomin од средината треба да го донесе денес!

Ha egy óriási Xiaomira vágysz erős hardverrel, akkor itt megtalálod, az ára a fekete péntek akcióban a GBMPBF1 забава кодот 239,99 dollár (~ 69 000 Ft): Xiaomi Mi 3 4 + 64 GB - (Приоритетна линија давачки и ДДВ бесплатен превозот слободен)


Ова е крајот на Xiaomi телефони. Исто така ми треба листа на алтернативни производители, но неколку зборови од листата погоре. За мене, успехот на поскапата категорија беше изненадувачки, и мислев дека Mi 8 Lite и Redmi Note 6 ќе го донесат сето тоа. Не толку, бидејќи Ми 8 стана најголем број на продадени телефони. За жал, немаше изненадување за неуспехот на Xiaomi Ми А2, па затоа го очекував некаде, но не беше дека денарот, Ми A2 Лајт ќе биде насекаде. Тоа не е лош телефон, и на некој начин, може да биде подобро да го купите од вашиот брат ако не е за чист Андроид систем.


Листа на други производители

Не сакам да го направам овој дел од мојот живот, но само ја запознав мојата љубопитност со ова највисоко ниво. Ве уверувам дека бев многу изненаден од уредите за кои никогаш не сум сонувал. Океј, тие не се сите, но тие се меѓу нив. Па ајде да видиме дека сте изненадени.


1. CUBOT King Kong 4 + 64 GB

CUBOT King Kong 3 4G Phablet BLACK

Се разбира, кога бев првиот играч на листата, морав да изгледа многу напорно за државата. Телефонот, кој не е Xiaomi и повеќето од кои мобилен телефон на CUBOT, Кинг Конг. Не е доволно тоа што не е повеќе истакнат производител, но исто така е релативно свеж телефон, а покрај тоа и мобилен телефон. Телефонот за рака е притиснат од новите произведувачи (освен Xiaomit, се разбира). На Кин Конг е веќе добра малку телефон, плочка работа MediaTek Helio среден опсег P23 во внатрешноста 4 64 МК GB RAM и ROM во друштво на приказот е доволно голем, 5,5 инчи, но само HD + резолуција. Постојат три камери кои одат со сода категорија. Сепак, како и секој нормален тешки IP68 како што е прав и вода отпор, висока отпорност на куќата и не беше најмалку 6000 mAh батерија. Значи, генерално, хардверот е добар, а производителот ми даде цена која сè уште не морам да ја направам. Совпаѓање на овој телефон е некаде помеѓу 200 250-долари, наместо приближување на горната граница, додека цената на Кинг Конг 160 долари. Затоа купувачите многу малку разбираат за тоа.

Овде можете да го направите CUBOT King Kong тука за акција на Black Friday за $ 159,99 (~ 46 000 Ft): CUBOT King Kong 4 + 64 GB - (Приоритетна линија давачки и ДДВ бесплатен превозот слободен)-2 3. OnePlus 6 A6000

OnePlus 6 A6000 4G ФАБЛЕР ОДБОР ЦРНО

На второ и трето место не беше изненадување, барем за мене, голем OnePlus телефон да OnePlus 6 A6000 излезе со вториот и третиот чекор на подиумот. Ова е сигурно телефон со производи на Xiaomi, како по квалитет, така и по цена. Најмоќната кученце чип, 845 работат во него, поевтина верзија 6 64 МК GB RAM и ROM, drágábbikban 8 128 МК GB RAM и ROM компанија. Огромен AMOLED екран, одлични камери (16 + 20 мегапиксели на задната страна, 16 мегапиксели на предната страна). Материјалите, монтажа, а се однесуваат на појавата на high-end производ, во однос на релативно ниска цена, па ако ја изберете оваа наместо Xiaomi Ние 8, не можам да кажам ништо лошо, јас може да се разбере, бидејќи одличен уред!

Az olcsóbbikat itt találod a O8oNaqXc kuponkóddal 369,99 dollárért (105 000 Ft) 389,99 dollárért (~ 111 500 Ft): OnePlus 6 A6000 6 + 64 GB - (Приоритетна линија давачки и ДДВ бесплатен превозот слободен)

A drágábbikat pedig itt a GBMPBF5 kuponkóddal 429,99 dollárért (122 000 Ft) 439,99 dollárért (~ 126 000 Ft): OnePlus 6 A6000 8 + 128 GB - (Приоритетна линија давачки и ДДВ бесплатен превозот слободен)


4. LeTV Le 2 X526 3 + 64 GB

LeTV Le 2 X526 4G Phablet ПЛАТИНУМ

Четвртото место не изненадува. Како и во народната уметност, јас не дадов подарок, а потоа нека оди на гулаб. Продуцентот на LeTV Le X526 исто така донираше подароци, но во овој случај морбидно тоа не беше подарок, туку подарок-творец кој отиде во банкрот. Тие направија одлични телефони, не отидоа во пропаст, го погодија агресивниот пазар на американскиот пазар. Беше тажно за нив, но бевме многу добри во одржувањето на складовите во тек со произведените уреди кои се уште се силни денес, но стоките се под поп-жаба. На X526 осум-core Snapdragon со про, 3 64 GB RAM меморија и позадина GB меморија, на врвот со HD дисплеј целосна толку евтини сега, само за да се добие овие пари изнемоштен quad-core телефони. Значи, од една страна е чудно што речиси нема постоечки телефон производителот се вклопува во врвот 5, од друга страна, тоа воопшто не е изненадувачки, бидејќи тоа е хардверски дека парите не е подарок, но вистинско чудо!

Можете да го најдете телефонот тука во акцијата на црниот петок за $ 95,99 (~ 27 500 Ft): LeTV Le 2 X526 3 + 64 GB - (Приоритетна линија должност и ДДВ бесплатен превозот цена е 400 HUF)


5. CUBOT P20 4 + 64 GB

CUBOT P20 4G Phablet BLACK

Последното место е повторно CUBOT, па веројатно ја затвориле годината добро. Нивниот телефон наречен P20 е вистинска невкусна, неверојатна работа. Не, воопшто не е лошо, главно поради парите што ќе се прашуваат за тоа, но тоа е толку здодевно, кои ќе бидат повеќе здодевни elaludnánk време на повик. Централната единица MTK6750 MediaTek, која ги има истите осум јадра, но тоа беше толку стари што можеби Ноевата се нарекува засолништа преку овој телефон кога е спуштена на ковчегот. Се разбира, кажувам дека има доволно за еден просечен корисник да го користи вашиот телефон, и тоа е точно, навистина доволно. Како што може да биде прилично мегапикселна задна плоча на предната камера и 20 13 мегапиксели, која може да се фотографира дури и во нормални услови на осветлување.

Единствената сила на телефонот е цената, толку многу пари што навистина вреди да се купуваат!

Тука ќе ја најдете акцијата на Црниот петок за 139,99 долари (~ 40 000 Ft): CUBOT P20 4 + 64 GB - (Приоритетна линија давачки и ДДВ бесплатен превозот слободен)


Заклучни согледби

Се извинувам затоа што оваа статија беше многу подолга од планираното. Ако сте уште тука, тоа значи дека сте заинтересирани за предметот, или сте биле добро напишани. Се разбира, се надевам дека во двете од нив, но можеби во вториот, подобро. Ако е така, благодарам за читање.

Запомни, ако решите да го нарачате на телефон, можете да го поставите на линија Приоритет превозот е евтин, од една страна, а од друга страна, пак, вие не мора да fizetnetek давачки и ДДВ, па оди добро со неа двојно.

Ако прашањето што го стави таму, ако hozzászólnátok предмет го направи тоа, trolls се, затоа што избришете без читање на нив, па непотребно да се трошат многу од своето драгоцено минути на мене. Ако не те сретнавме, тогаш можеш да имаш убав Божиќ!

мислења

s3nki
Цитат:
Беше изненадувачки што Mi8 направи толку добро. Мислев дека поевтини модели ќе одат подобро, а поскапите се дом на гаранцијата. Иако домашните цени се вообичаени, разбирливо е зошто е така. И не само цената игра улога, мислам дека тоа е исто така фактор што може да се купи во странство побрзо отколку дома :-)

Да, и јас бев изненаден кога добив листа. Почнав сортирање на телефоните и се покажа дека барем средната класа беше врвот на големиот, евтин и речиси ништо. Можеби поради Божиќ, не знам.
nagyistvaan
Беше изненадувачки што Mi8 направи толку добро. Мислев дека поевтини модели ќе одат подобро, а поскапите се дом на гаранцијата. Иако домашните цени се вообичаени, разбирливо е зошто е така. И не само цената игра улога, мислам дека тоа е исто така фактор што може да се купи во странство побрзо отколку дома :-)