person_outline
Барај

Тие не спасиле ништо од новиот таблет на Xiaomi, Mi Pad 4

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
Тие не спасиле ништо од новиот таблет на Xiaomi, Mi Pad 4 - 5.0 надвор од 5 врз основа на 2 гласови

Тоа е добро време за компанијата да го позајми со свежа таблета. Ние сега добивме и не сме разочарани!

Xiaomi Mi Pad 4 8

Во Xiaomi, таблетните компјутери се третирани како остеопороза досега. Имаше таков производ на палетата, но не беше до датум, не беше можно да се добие третиот сет. Сега, тука е Xiaomi Mi Pad 4, нашиот наследник, кој не заслепува со прилично хардвер од тапан.


процесор

За телефони, ние исто така започнавме со централната единица на таблет компјутерите за да започне хардверска демонстрација. Xiaomi на оние кои не се спаси, пријатно големите плочки направени од táblájukba. Ова е никој друг, од Qualcomm кученце 660, кој има, на пример, се сретнавме поскапи Elephone U во Про сигналот е оваа година повеќе телефон, но тоа ќе биде управувано од страна на Xiaomi следната генерација на гигант мобилен телефон, Што MAX 3 во него!

На Qualcomm Snapdragon 660 MSM8976 Плус работат осум јадра во процесор, но не на АРМ, но Kyro семиња. Ова кученце 660 за да знаете на Qualcomm на среден опсег мобилни телефони, но тоа е вреди да се знае дека, благодарение на подобрувањата се приближува врв Резолуција на работењето на претходната година, на кученце 835 пет, останете без разлика дали во 10 15-проценти!

кученце 660 3

Snapdragon 660 има осум семиња, кои исто така се поделени во две групи. Во долниот, побавен кластер, четири 1,84 GHz и четири 2,2 GHz максимално Kyro 260 јадрото работат во втората најбрза група. Овој чип е направен во 14 нанометарската ширина на ширината, исто така, и 64 бит, а поддржаниот нареден налог е ARMv8. Покрај интегрираниот графички акцелератор на процесорот, оваа картичка е опремена со Adreno 512 за овој телефон.

кученце 660 2

Денес, централизираните производствени компании ставаат голем акцент врз суровата моќ на развивање мултимедијални способности. Затоа чипот со среден опсег како Snapdragon 660 не може да ја пропушти напредната поддршка за камерата. За оваа единица на телефони изградена на тоа, ако се користи задната камера, тоа може да потрае до 24 пиксел сензор под леќа, но ако имате два апарати, се уште може да се дојде до 16 милиони точки, се разбира камера. е да се најде помеѓу можностите за поддршка на камери, како заостанување на нула блендата, па нема доцнење откако ќе се притисне чкрапалото, веднаш за да направите фотографија, ние се добие хибрид авто фокус и оптички зум, исто така, има, се разбира, ако производителот на телефонот ги користи овие кученце нафора потенцијални можности.

кученце 660 1

Кученце во можност да се вози до 660 2560 1200 дисплеј x-пиксели, исто така, видео-снимка е можно да се забрза 4 30 1080 120p FPS или FPS. Ова се сериозни вештини, особено ако знаеме дека сѐ уште зборуваме само за плочка од среден ред.


Меморија, масовно складирање

Xiaomi Mi Pad 4 1

Следниве е гигабајти како што може да се поврзе со централниот нафора, на пример, зависи од memóriavezérlőtől интегрирани во каков вид на меморија може да се вградени во машината. Таблетата Xiaomi ќе биде достапна во две верзии. На поевтини копии Покрај 3 32 МК GB RAM меморија простор за складирање, простор за складирање се добива во прилог 4 64 GB RAM меморија на повисока цена. Меморијата за побрзо LPDDR4X, што не е изненадувачки, бидејќи Sapdragon 660 не на старите плочки, па се очекува да не мора да се спакуваат обезбедени DDR3 меморија. Тоа не се ни изненадување, тоа е се добиени режим двојна канал благодарение на интегриран мемориски контролер. врз основа на вообичаените 5.1 од eMMC видови складирање, без оглед на тоа решение големина.


дисплеј

Xiaomi Mi Pad 4 2

Непотребно е да се жалат, бидејќи на екранот, сепак, мора да се признае дека е исклучително добар. Се разбира, врз основа на IPS технологија, 1920 1200 пиксели x осум-инчен дијагонала панел со неговиот екран ви дава доволно густина на пиксели, а не да тагуваат. Ајде да влеземе во деталите, тука е многу податоци за да знаете што да очекувате!

Дијагонала инчи 8 Значи, ова е токму 20,32 сантиметри. Ова има дијагонала и 17,23 10,77-инчен страници, беше проценет од овие податоци по кратко извршување математика, процентот на сајтови 16: 10 е. Погоре се густина на пиксели, што е 283 ppi. IPS панел боја длабочина 24 битот, сооднос на контрастот од 1200: 1 понуда. панел на екранот е тенок раб благодарение заземаат значаен дел од предниот панел, посебно 77,3 проценти.


Камери

Xiaomi Mi Pad 4 6

На Xiaomi Mi Pad 4, можете да користите две камери. Како и кај телефоните, тука се наоѓаат две различни парчиња. Послабите S5K5E8 Samsung работи на сензор кој седи 4,92 мегапиксели и вредноста решетка од f / 2.0 завршена. моќен телефон со фото апарат може да одат нагоре, како и, тоа не е felsőkategóriásba, но тоа е медиум. Во областа на Omnivision OV13855 плочки може да се пофали резолуција 13 мегапиксели, која може да снима слики или 4160 пиксели целосна рамка стапка HD видео x 3120 30. Блендата е на f / 2.0, што е особено добро за телефон száítana добро, јас би рекол одлична tablettol.


Други вештини

Xiaomi Mi Pad 4 3

На Xiaomi подлога Што 4 достапен во две меморија и градежни активности за складирање, варијансата се зголемува за да овие избрани 4g или WiFi верзија. Вториот очигледно не ја поддржува употребата на SIM картичка, но за жал ние не сме среќни felhötlenül поранешниот, бидејќи тоа беше 4G нема да биде во можност да користат падна поддршка B20 800 MHz опсег.

Сепак, сигурно нема да жалам за способноста за пристап до безжични мрежи. таблета Xiaomi пронајден во каналот, MIMO и 2x2, 802.11ac интерфејс стандард, кој гарантира дека hhogy пријатен брзина на сурфање со висок квалитет на рутер.

Од нивните радио се уште се Bluetooth, во прилог на стандардните 5.0 патот, и можете да го користите навигација програми, тоа е оставена со GPS, GLONASS и Beidou не го поддржува. Машината има две места, стандарден џек за слушалки, што е вообичаено за слушалки или цел еден тип C, на телефон, може да се полнат или датотеки преку која másolgathatunk. На крајот сепак останува важна работа, а тоа е батеријата, што е Литиум полимер базирани и 6000 mAh.


Заклучни согледби

Xiaomi Mi Pad 4 9

Како што можете да видите од погоре, добар Xiaomi беше спакуван заедно. Тоа не е беспрекорно, но блиску до него. Врз основа на моето искуство можам да кажам дека, иако на хартија како подобра способност да се поевтино некои од новите продавачите, но во форма на таблети може да работи во уште погруб од telefonnoknál смрди кога ќе немаат квалитет со добри вештини на хартија. Прикажува може лесно да се испукани, оштетени за време на снабдувањето со месеци на евтини машини карактеризираат батерии, па вреди да се размислува да се инвестира пари во нашите докажано, реномирани производители masinájába.

Во моментов wifis, 4 / 64 GB veruió всушност купени, продадени LTE 4 / 64 3 и WiFi / однапред 32 е, почетокот на испорака на овие модели може да бидат испратени 1 август, дека штом во две недели, ако нарачате денес. Цените се како што следува:

Xiaomi Mi Pad 4 4 / 64 GB wifi: 339,99 долари 319,99 долар - купони код: ИТ $ TAMI4

Xiaomi Mi Pad 4 4 / 64 GB LTE: 375,99 USD

Xiaomi Mi Pad 4 3 / 32 GB wifi: 289,99 долари

мислења

joci
Системот за управување заостануваше. Тоа е, MIUI 9 доаѓа со овие стоки.
Сепак, само кинески и англиски јазик се поддржани јазици - односно, кој само ќе се обиде да комуницира со него на унгарски, тој сè уште мора да почека.
Покрај тоа, недостаток е што постои само верзија на 8.