person_outline
Барај

Топ 10 Xiaomi gadget без моќ

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
Топ 10 Xiaomi gadget без моќ - 5.0 надвор од 5 врз основа на 2 гласови

Добиваме повеќе и повеќе интересни работи под името Xiaomi.

20180330162343 72463


воведната

Во последниве години, Xiaomi стана повеќе запознаен со своите телефони, но во изминатата година се повеќе и повеќе производи од јаболка се појавија во компанијата што нудат неелектрични уреди и други алатки или облека. Една од нив е брендот Youpin, кој му припаѓа на Xiaomi, но поголемиот дел од времето го пушта уредот кој досега не го видел кинескиот производител. Ние наоѓаме традиционални маици, велосипеди за деца, термос за сè и, се разбира, сè на ист начин како што сме навикнати на Xiaom.

Во ова упатство, не само што, но повеќето од куриозитетите кои се појавуваат за време на брендот Youpin се оние кои не бараат излез или батерија.


Миксер и сад за миење

Под името Јупин, ќе најдете кујнски прибор, од кои некои треба да бидат вклучени, но сега остануваме во поедноставните работи. На пример, тука е првиот сет на мултифункционални множества.

20180626154507 84157

Прекрасно е Овошје зеленчук чување Пот вода за одвод кошница од Xiaomi Алатката под името Јупин е пластична чинија со капак за неа, нејзиниот надворешен дел е крут и неговиот внатрешен дел е направен од силикон. Со отстранување на внатрешниот дел на садот, може да се користи, на пример, со машина што тепа, бидејќи крутиот покрив спречува појава на пенење.

20180626154507 47065

Втората функција е садот за капење. Ова може да се користи, на пример, за плакнење на овошје или дури и за сушење на прибор за јадење по перењето. Купот достапен во две бои, сина и портокалова, не е евтин, но знаењето за квалитетот на Xiaomi може да биде вредно за цената. Слично на тоа, поквалитетни пластични кујнски садови се исто така достапни дома, така што само треба да го нарачате однадвор ако сакате да имате кујна со предмети Xiaomi.

Овде можете да најдете: Миксер и сад за миење


Xiaomi Youpin педалата за деца велосипед / трицикл

20180606113208 70156

Овој велосипед е еден од моите омилени Youpin производи. Се препорачува за деца помеѓу 18 и 36 месеци помеѓу 85 и 120 сантиметри и 20 килограми.

20180606113208 26263

Интересот на велосипедот е дека двајца од нив се во едно, бидејќи задните тркала се превртуваат со трицикл, вртејќи велосипеди. Сепак, трикот не е само тоа, производителот обрнуваше внимание на фактот дека додека детето расте во велосипедот, следи него во него. Седиштето може да се лизне напред и да се прилагоди навалувањето на воланот. Покрај тоа, ако тоа не е доволно, трицикл може да се конвертира педалата или педалата без, или како велосипед, може да се користи со мазна нога со туркање на две тркала.

20180606113208 39496

За жал, овој вид лудост е побаран од производителот, па не очекувајте да добиете зајаче, но речиси е загарантирано дека детето нема да може да оган, така што може да се користат дополнителни садници или ако не се планираат повеќе потомци, кој ќе падне врз него.

Овде можете да најдете повеќе слики од: Xiaomi Youpin педалата за деца велосипед / трицикл


Xiaomi Youpin Baseball Cap

Еве ја првата облека што ја предлагаме од YouPin. Со ова веќе имате лично искуство, имам дом таму. Јас ќе ти кажам искрено љубопитност беше управувано кога ќе нареди, бидејќи бејзбол капи изгледа дека сум заборавил половината лубеница школка. Копчето дојде и се обиде, и се покажа како прва бејзбол капак што не изгледаше како расадник за деца. Всушност, ако можете да кажете доволно добро за да го кажете тоа!

1525340614907203

Не можам да кажам премногу за квалитетот, толку колку што е совршено. Кој има оригинална американска безбол капа во раката, она што тие го продаваат во продавниците на тимот, може да има концепт за тоа што мислам по квалитет. Сликите може да се прикажат тука, само за да се почувствува квалитетот на материјалот и сечењето.

Значи, поентата е, ако не се жалам за правење пари и ги сакате бејзбол капи, тогаш јас сум среќен што го препорачувам!

Овде ќе најдете: Xiaomi Youpin Baseball Cap


Xiaomi Youpin шатор

Тоа е лето, ова е сезона на кампување, па го препорачувам и шаторот на Xiaomi. Веројатно добар квалитет, изгледа добро на сликите. Меѓутоа, комплетноста е дека ние сме добиваме таква големина и функционална преобразба дома за тоа, па како сад за мешање, велам дека можете да го поправите ако сакате да спиете во шаторот Xiaomi.

20180521162836 59511

Шаторот онака за три или четири лица за спиење место, и јас daresay дека среќните врз основа на големината (x 258 157 110 cm x) за да се пресмета уште три лица, или двајца родители и две деца. Се разбира, ако семејството е мало, ситуацијата е поинаква. Плимата е интересно да се отворат само 3 секунди. Океј, тогаш е во ред да го сториме тоа, но сигурно е да се заборават старите тубуларни чуда со овие шатори, што може да потрае неколку часа за да се соберат.

20180521162835 26182

Производителот нагласува отпорност на вода - основа за шатор, добра вентилација - мислам дека е исто така очекувана - и џебови за складирање во внатрешноста. Тоа е, знае дека сè што е потребно за шатор треба да се знае, брзо преклопено и преклопено, доставено во мали пакувања и тежи само 2,8 килограми.

Ако сте заинтересирани да најдете повеќе информации тука: Xiaomi Youpin шатор


Xiaomi Mijia 2 обувки за чевли

20180612152502 33841

Mijia е како јаболко како Youpin, но тие не се познати по своите погодни за носене. Исклучително, нивната најнова паметна чевли што ги видовме минатата година е единица која го задржува телефонот во допир со Bluetooth и ни помага да го подобриме нашиот стил на работа. Не само што го следи бројот на чекори, туку исто така дел од нашата нога која е прва што слета, а исто така и сила.

20180612152458 97522

Сега кога реков толку многу интересни работи за прататко, исто така ви велам дека овој чевел нема никаква умен функција. Тие подоцна може да ослободат вграден чип, но тоа не е случај. Сепак, наредив еден кој е на пат, но ако се гарантирате да добиете статија на неа.

20180612152459 22654

Значи, овој чевел не е љубопитност на чевелот, но фактот дека производителот има фабрикувано база од пет различни слоеви. Постои слој "носат", слој што апсорбира вибрации и нешто што се обидува да ги заштити стапалата на стапалата. Јас сум многу љубопитен за тоа, бидејќи изгледа добро на фотографиите и цената е многу пријателска. Во моментов, 50 долари, односно денешниот девизен курс, бараат 13-14 илјадници форинти, за да можеме да купиме евтини чевли за парите дома. Па јас сум со нетрпение очекувам на поштарот конечно да се заколнам!

Еве чевката: Xiaomi Mijia 2 обувки за чевли


Xiaomi Mijia ретро очила

Xiaomi исто така нуди и неколку видови очила за сонце, тие обично се навистина класични парчиња. за мене ми се допаднаа часовите на пилотот, но сфатив дека не треба да одам на улица, бидејќи беше толку лошо што моите сограѓани кои ставаа премногу внимание на естетскиот изглед се плашеа од несигурни работи.

1528182225489824

Очилата за сонце во ова шоу се повеќе како Џон Ленон од пилотите. Барем поради обликот, бидејќи гледајќи ги сликите ова не е мала тркалезна очила. Обликот е во ред, но големината е малку, таа е многу поголема.

Ако го земам квалитетот на пилотското стакло, морам да кажам дека нема да бидете разочарани. Амаз е навистина кул работи, убави работи, удобно носење. Цената на очните капаци не е претерана, но факт е дека кај Auchan се наоѓаме поевтино од сончање, така што е сигурно дека името и квалитетот се платени.

Можете да купите 50 долари, на пример, помеѓу 13-14 за илјадници HUF: Xiaomi Mijia ретро очила


Xiaomi VR очила

1477357593458850

Јас не пишувам став за оваа структура, поради што напишав некоја статија пред некое време. Ова е погодно, класично VR решение за 4,7 и 5,7 коло за телефони како што е опишано. Сум го шест-инчен MIX 2 Xiaomi телефон беше, исто така, со беше совршен користи, па фактот дека таков голем екран е оддалеченоста од мобилен телефон се уште не го посееш купување.

Види статија на очила тука: Ние тестирани Xiaomi евтини VR очила

Можете да ги купите вашите очила тука за околу 4500 форинти: Xiaomi VR очила


Xiaomi чадор

Се прашував што да пишувам за тоа, освен за чадор, но не го добив. Навистина, производителот наведува некои интересни или помалку интересни карактеристики, но исто така е тешко да се напишат долги реченици.

20170724160657 42153

Суштината: чадорот може да се користи не само како чадор, туку и како чадор. Тие нема да ги уништат раните на УВ-зраците, па дури и да имаат одредена моќ за рефлексија на топлина, па затоа е малку подобра од времето над него. Се разбира, тоа е водоотпорно, бидејќи чадор ќе биде чудно ако дождот дојде над неа. Велиме ветровито, дури и ако велат дека верувам. Додатокот е автоматски! Очигледно тука ние се обично на квалитетот на Xiaomi, така да не ќе бидат разочарани, секако, во виткање мал, но се отвори голем чадор.

20170724160657 65475

Овде можете да купите 6700 за силен унгарски форинт: Xiaomi чадор


Xiaomi Youpin CIGA автоматски механички часовник

Секако, Xiaomi не само што подготвува паметни часови, туку и традиционална механика. Поточно механика, бидејќи постојат два од CIGA, новата, која не е квадратна, но традиционален круг не сум ја видел во веб-продавницата.

20180330162343 14203

Дизајниран од страна на телото на Мајкл Јанг е направен од високо издржливо легура од нерѓосувачки челик, тоа е предната и задната сафир "стакло" може да се најде, со цврстина на Мохсова скала 9 степени, тоа е во близина на цврстина на дијамант. Ова значи дека часовникот може да издржи гребнатини и разни физички влијанија. Часовникот може да се купи во две бои, во црна и сребрена боја.

Внатрешната структура базирана на Галакси ST2551JK е изработена од злато и сребро, со 21 600 осцилирачки движења на час со подвижни делови. Самиот часовник содржи 25 брзини, од кои некои ротираат на 19 рубин кристалот. Точноста на структурата е дадена од производителот -15 и + 30 секунди за време на 24 часа. Часовникот имал минимална заштита од вода и прашина, па затоа не сакав да го ставам под чешмата.

20180330162343 83314

ЦИГА не е евтина, но изгледа сосема ексклузивна дури и за оние што го гледаат часовникот речиси како скапоцен камен. За 45 за илјадници сили, можеме да земеме сериозен рачен часовник, но ајде да видиме дека никогаш нема да биде стилски како Xiaomi Youpin CIGA!

Овде можете да го купите: Xiaomi Youpin CIGA автоматски механички часовник


Ткаенина Xiaomi Youpin

20180503175225 59957

На крајот, остана парче ткаенина, едноставна кошула, маица, како што се нарекуваме западно од нас. На почетокот, зајаче Xiaomi е видливо, но тоа е доста чудно, но препознатливо е дека сите знаат што носи кошула Xiaomi. Многу луѓе велат дека се премногу скапи, и ова е точно, бидејќи цената е над 5000. Ние добиваме обична маичка дома по многу поевтина цена, но можете да побарате многу повеќе за подобра ставка, па затоа е само прашање на точка. Ако го земеме Xiaomit брендирани не само обични кинески џуџиња, тогаш не е скапо да се спореди со просечните кинески маици.

Ако мислите дека вреди цената што можете да ја купите тука: Ткаенина Xiaomi Youpin


Заклучни согледби

Очигледно, со оваа компилација, ние само го изгребавме врвот на понудата. Има многу разновидност и разновидност на производи надвор од Xiaomie дека тоа ќе биде тешко да се наведе. Сепак, во моето сопствено искуство е честа појава во овие производи, да биде името или ознаката на секое јаболко, што е квалитет. Производите Xiaomi од материјал за пакување за изборот на множество на карактеристики издвоите felhozatalból просекот кинески, па не само на нивните телефони, но било кој друг производ што може да се препорача чисто срце.

мислења

joci
Цитат - s3nki:
Тоа не е допрете, тоа е исто, мислам дека тоа е само друго име.

Па, јас не би помислил на ова (по 2 наспроти 3 секунди). :-)
...
Но, во секој случај, јас директно ги споредив двете и видов повеќе разлики - тоа е, јас повеќе би сакал да останам во "допрете" од "истиот".
s3nki
Тоа не е допрете, тоа е исто, мислам дека тоа е само друго име.
joci
Јас само се прашував што прават со такво име, па застанав во Татрињата. Оваа верзија се чини дека е совршена допрете на Кечуа; има само 2 секунда (2 секунда) шатор, тука за 3. Собранието не толку брзо и лесно - само ако тоа е повлечен многу пати ова лице (како што се навикнати на тоа што и она што треба да ги здружат силите, што треба да се наведна и се пресели заедно - но кој гледа нешто како првиот пат, почесто љубопитно ќе се види водич за преклопување :D ).