person_outline
Барај
  • Xiaomi вести
  • напишано:
  • Прочитајте: 6125

[Купон] купон 22 под илјада за Xiaomi Redmi 5A телефон

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
[Купон] купон 22 под илјада за Xiaomi Redmi 5A телефон - 5.0 надвор од 5 врз основа на 1 гласање

Не сме го виделе овој телефон толку евтини, но вреди да се брза, бидејќи пакетот е доволно мал!

Xiaomi Redmi 5A 1

Redmi 5A е влезниот телефон на Xiaomi, што е добро илустрирано со фактот дека цената е доста скромна. Сепак, овој телефон е исто така вистински Xiaomi квалитет, па ако сакате сигурен, но евтин телефон, треба да размислите за купување. Основната цена е исто така висока, првично барајќи 1000 долари за 25, но сега можеме GBphoneclear2 забава кодот!

Xiaomi Redmi 5A 2

Телефонот има quad-core процесор според својата категорија, но не и послаба, туку посилна. Qualcomm Snapdragon 425 обезбедува доволно перформанси за сурфање, навигација или дури и играње на телефонот, додека игра не е симулатор од врвот на опсегот, туку наједноставните игри на Candy Crush Saga.

Xiaomi Redmi 5A 3

Во мобилниот има 2 GB меморија и 16 GB вградено складирање. Приказот е 5 colos, односно, тие лесно можат да се користат од луѓе кои биле благословени со помали дланки. Резолуцијата на панелот е HD, односно 1280 x 720 пиксели. Добиваме многу видови на сензори, акселери, компаси, сензори за гравитација и гироскопи меѓу другите. Две камери дојдоа од телефонот, предниот 5, 13 мегапикселот на задната страна.

Xiaomi Redmi 5A 4

Исто така, постојат сè, од радија, како што се стандардни WiFi, 4.1 Bluetooth и навигација за GPS, GLONASS и Beidou сателитите. Тоа е добра вест дека телефонот во оваа акција е во подем B20 800 MHz LTE фреквенција во Унгарија, па можеме да го добиеме најбрзиот мобилен дом во Унгарија.

Како што можете да прочитате, телефонот сега е достапен по многу ниски цени, толку евтино што ние навистина стануваме многу ретко. Кога ќе купите, користете a GBphoneclear2 купонскиот код тука: Xiaomi Redmi 5A

Во начинот на испорака, вие изберете EU Express, за да не мора да плаќаат дополнителни даноци и ДДВ. Ако не можете да го користите купонскиот код, можеби ќе заглавите некаде во продавницата, напишете го, ние ќе ви помогнеме.

мислења

s3nki
Цитат - tedimacko:
:o
За мене купонскиот код скокна на цената на 117 долари. Здраво Здраво

Нешто што згрешивте!

tedimacko
:o
За мене купонскиот код скокна на цената на 117 долари. Здраво Здраво