person_outline
Барај

Денес, тетратки од Xiaomi се поевтини на денот на пеење!

Преглед на читателите: 5 / 5

Ѕвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активнаЅвездата е активна
Денес, тетратки од Xiaomi се поевтини на денот на пеење! - 5.0 надвор од 5 врз основа на 1 гласање

Семејството на лаптоп Xiaomi се прошири значително во текот на изминатата година, а сега имаме четири варијанти со широк опсег со значителен попуст.

Xiaomi MI-лаптоп-воздух 12.jpg

Xiaomi Mi Notebook Air 13.3

Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 1

Xiaomi Mi Notebook Air 13,3 верзијата на Xiaomi Mi Notebook Air сега е достапна во две верзии. Заедничка карактеристика на двете серии се опремени со најновите Intel Core процесори i5-7200U, која може да се најде во близина 8 4 GB DDR256 GB меморија и PCI Express солидна држава уреди за csatolójú складирање. Она што се разликува во нив е графичкиот акцелератор. Поевтини вклучуваат интегрирана Intel HD Graphics 620 и поскапи NVIDIA GeForce MX 150.

Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 2

Со Xiaomi Mi Notebook Air, производителот се натпреварува со Apple машините, се разбира со Windows. Со ултра-тенка 1,48 сантиметар дебелина и мала тежина на 1,3 тежи срцата на сите технолошки манични и ултра-ексклузивни производи. Преклопената дебелина на дисплејот за овие машини е само 5,59 милиметри, што, благодарение на целото метално куќиште, останува стабилно.

Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 3

Како и сите преносни компјутери на Xiaomi, овие машини исто така имаат големи клучеви кои го олеснуваат печатењето. Други хардверски елементи се одлични. WiFi поддржува 802.11 a / b / g / n / ac стандардите, Bluetooth 4.1. На екранот е многу способен Full HD, 1920 x 1080 пиксел резолуција IPS панел. Со вградена батерија 5400 mAh, може да се постигне не помалку од 8 часови на чекање, и со до два часа брзо полнење, нула до целосно полнење. Квалитетот на звукот е исто така извонреден во моето сопствено искуство, и сосема изненадува колку силни и јасни звуците се од технологијата Dolby Audio Premium Sorrund која ја засилува басот.

Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 4

Верзијата на Xiaomi Mi Notebook Air 13 NVIDIA чип сега е достапна од складот ​​на Кина МК $ XMLAPAIR01 користејќи го купонскиот код за само $ 759,99. Приоритетната линија без давачки и без ДДВ е бесплатна Унгарија!

Овде ќе најдете: Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 - Код за купони: МК $ XMLAPAIR01


Xiaomi Mi Notebook Pro

Линијата не завршува тука, бидејќи тука е поголемиот Notebook Pro, кој беше објавен минатата есен.

Xiaomi Mi Бележник Про 1

Xiaomi Mi Notebook Pro е лаптоп мислам дека секој сака. Досега, ниту еден од моите пријатели го виде веднаш сакаше да се знае каков вид на машина што е, всушност, никој од нив веќе нареди своја. Не сум изненаден што оваа машина е во најскапата категорија и е многу поевтина од конкурентите со абразивни способности дома. Машината со најновите Intel Core Серија i5-8250U или Intel Core процесор е i7-8550U, услуга, или да си најдете 8- GB DDR16 4 256 GB меморија и PCI Express SSDs csatolójú. Машината е исто така празен PCI Express конектор, така што во иднина ако не се најде доволно простор да се прошири, како и.

Xiaomi Mi Бележник Про 3

Машината е изненадувачки тенка, нејзината дебелина е околу 1,5 инчи. Еден од моите познаници ми кажа дека ладилникот за лаптоп што го користел е многу подебел од мојот лаптоп. Задниот дел од магнезиумот е екстремно кружен, па и покрај смешно тенкиот дизајн, тој не се прилепува или не прицврстува. Клучевите се поголеми од вообичаеното, и тие се совршено прилагодени за пишување статии - за што пишувам.

Xiaomi Mi Бележник Про 4

Со хардвер, добиваме суштински слични можности на колонот 13. Се разбира, екранот, кој е тука 15,6 colos, се базира на Full HD и IPS технологијата. Батеријата е поголема. Единицата за капацитет на 8000 mAh може да се полни со полнач со голема брзина на портата USb Type-C. Времето за полнење е максимум два часа, па во замена, според моето искуство, морам да наплаќам доволно напон по полнач за нормална употреба.

Можете да прочитате детален тест на оваа машина, бидејќи јас го користам речиси една година. Најди ги статиите тука: Xiaomi лаптоп Про - најдобар кинески лаптоп за тестирање

Xiaomi Mi Бележник Про 5

Како што реков, овие машини се изненадувачки евтини сега. Процесорот i5 со 8 GB меморија и уред за масовно складирање на 256 GB GBNB05 со користење на купонскиот код во моментов е 791,99 долар, додека лаптоп со Intel Core i7 процесор, 16 GB меморија и 256 GB SSD GBNB03 со користење на купонскиот код ќе ве чини $ 1008,99. Примање на линијата од приоритетна линија без ДДВ е бесплатна Унгарија!

Машините се тука:

Xiaomi Mi Notebook Pro - Core i5, 8GB + 256GB DEEP GREY - Код за купони: GBNB05

Xiaomi Mi Notebook Pro - CORE I7 16GB + 256GB DEEP GREY - Код за купони: GBNB03


Xiaomi Mi Бележник Руби

Ако не сте купиле лаптоп Xiaomi претходно, затоа што сте го сметале за скапо, тогаш вашето време дојде.

Xiaomi Лаптоп 15.6 инчен 128GB SSD 1TB HDD 2

Јас го користам секој форум за промоција на Xiaomi Notebook Pro, бидејќи тоа функционира за мене неколку месеци, и никогаш досега не сум имал таков одличен лаптоп! Се разбира Core Core i7 процесор и 256 GB SSD складирање треба да се платат и не е евтино да се произведе магнезиумски скелет и алуминиумско куќиште. Значи, машината не е евтина, се разбира, тоа не е само во споредба со другите кинески тетратки, бидејќи тоа е далеку подобро во домашните цени.

Xiaomi Лаптоп 15.6 инчен 128GB SSD 1TB HDD 1

Ако ви се допаднала машината, но не сакавте да платите повеќе од $ 1000, тогаш може да ја префрлите за новодојденец. Новата пренослива машина на Xiaomi претрпе некои наклонетости во поглед на можностите, но не е направено никакво значително бие за да се намали употребената вредност. Новата машина има Full HD екран со 15,6 колос, процесорот е Intel Core i5, но од осмата генерација. Во машината сеуште има 4 GB меморија, но ова може да се прошири благодарение на двојниот мемориски слот. Оперативниот систем може да се чува на вградениот SSD диск 128 GB, а ние може да ги зачуваме нашите датотеки на терабајти на конвенционален хард диск. Машината, исто така, доби и посветен VGA контролер во NVIDIA MX110 плочката, што нема да биде доволно за сериозни игри, но на основно ниво дури и може да работи на машината.

Xiaomi Лаптоп 15.6 инчен 128GB SSD 1TB HDD 3

Се разбира, новиот лаптоп е малку чудно за Notebook Pro, но овој недостаток е некако предност, бидејќи ова се должи на фактот дека меморијата не се залемени на матичната плоча. На хард дискот исто така е потребен простор, а неговата маса е поголема, меѓу другото, новата машина е околу половина пив потешка од нејзиниот поскап шеф. Она што е оставено со овој ладен раствор за ладење е тоа што е многу слично со Pro-верзијата, но може да биде дека истото решение е вклучено.

Xiaomi Лаптоп 15.6 инчен 128GB SSD 1TB HDD 4

Новиот лаптоп на Xiaomi во оваа акција е GBNB04 купони кодот користејќи 612,99 долари, се разбира, се разбира добиваме бесплатно за Приоритетна линија за испорака на давачки и бесплатно пристигнување со ДДВ!

Новиот евтин автомобил е тука: Xiaomi Лаптоп 15.6 инчен 128GB SSD + 1TB HDD - Код за купони: GBNB04