person_outline
Барај
  • Xiaomi вести
  • напишано:
  • Прочитајте: 2262

Еве ги лаптопите Redmibook, и тие се навистина евтини!

Преглед на читателите: 0 / 5

Ѕвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивнаЅвездата е неактивна

Уште од лансирањето на марката Редми, ние само бевме со уста за добри цени. Сега не се разликува!

Xiaomi RedmiBook 14 инчен лаптоп Windows 10 OS / Intel Core i5-10210U 4.2GHz процесор / 8GB DDR4 RAM меморија + 512GB SSD лаптоп засилена верзија

Многумина од вас знаат дека веќе подолго време го користам Xiaomi Notebook Pro, така што не сум случајност на настанот Xiaomi. Никогаш не сум имал толку добра тетратка, тоа е лесна, убава и брза, и ја купив по многу пониска цена од слични машини во мојата земја, секако од Кина.

Кога пристигнаа првите вести за лаптопите на Редми, знаев дека добиваме добри цени. Машините Xiaomi не беа познати по нивните високи цени, но можевме да се надеваме на уште подобри ознаки на цени под брендот Редми. Сега кога се достапни верзиите Intel Core i7 и Core i5, можеме да видиме дека нашите пресметки функционираат добро. Компјутерите изгледаат и се чувствуваат исто како и Xiaomi Notebook Pro. Ултра-ниско процесорите со моќност на Intel вклучуваат 8 GB меморија и 256 или 512 GB SSD складирање, а интегрираниот GPU доаѓа со посветен NVIDIA MX250 со 2 GB меморија.

Сепак, постои разлика и тоа може да се најде во податоците за дисплејот. Иако резолуцијата е иста, полн HD, односно 1920 x 1080, дијагоналата е помала. Додека Notebook Pro доаѓа со 15 пол, Redmibook има дијагонала од само 14 инчи. Ако ги погледнете машините во категоријата, овој 14 col е попросечен, па претпоставувам дека не е голем недостаток. Особено кога гледате во предноста на цената! На пример, верзијата Intel Core i5 - иако со купон - чини едвај 600 $, додека верзијата Core i7 чини 760 $. Во нумеричка смисла, ова се споредува со предност на цени на Notebook Pro 200-300, или со други зборови, четвртина од Редмибук до една петтина поевтина од слично изградениот Xiaomi Notebook Pro, што е навистина голема разлика!

Ако сакате ладна и моќна тетратка за работа оваа есен, искористете ги предностите на купонот сега достапни! Цени и забавни кодови во:

Xiaomi RedmiBook Core I7-8565U 8GB RAM меморија 512GB SSD - Код за купони: BGXRB1 - $ 859,99 наместо 759,99

Xiaomi RedmiBook Core i5-8265U 8GB RAM меморија 512GB SSD - Код за купони: BGXMRB - 749,99 наместо 609,99