Válassza az Oldal lehetőséget

Se oldala, se teteje, mi az? Antec Skeleton házbemutató!

A Skeleton arányait tekintve leginkább egy barebone házhoz hasonlít. Talpai négyzet alapot zárnak körbe, és magassága is nagyjából megegyezik, bár kicsit kisebb, mint az alap négyzetének oldala. Alapvetően egy kétszintes megoldásról van szó, ahol az alsó szinten találjuk a meghajtókat és a tápegységet, a felsőn pedig az alaplapot, és az alaplapba illeszkedő hardvereket, bővítőkártyákat.

A ház anyaga a műanyagok és a fém egy érdekes ötvözetét mutatja. A hardverek beszerelésére szolgáló szintek mindegyike fémből készült (még jó hogy), az egészet egységgé varázsoló keret viszont műanyag.

Se oldala, se teteje, mi az? Antec Skeleton házbemutató! 1 Se oldala, se teteje, mi az? Antec Skeleton házbemutató! 2

A fémrészek vastagsága lényegében mindenhol meggyőző, az egyetlen kivétel talán a tápegység beépítő kerete, de ez sem gond, hiszen a tápegység amúgy is megadja majd neki a megfelelő stabilitást. A műanyagok mindegyike az Antectől elvárható minőségű matt, illetve egy helyen víztiszta. A keretet alkotó részek matt, karcra kevéssé érzékeny anyagok, melyek vastagsága a fémrészekhez hasonlóan bőven elegendő stabilitást nyújtanak. Igaz ez a felső ventilátort tartó részre is, így a légkergető garantáltan nem fogja a szerkezetet rázni. A műanyagok kicsit barnás, kicsit platinás beütést kaptak, a fémrészek pedig kivétel nélkül feketére lettek fényezve. Itt persze nem találunk sem zongoralakkot, se krómot, ám ettől eltekintve ez az egyszerű fekete fényezés sok gyártónak becsületére válna. A festésen nem találunk megfolyást, és narancsosodást sem, egyszerűen kifogástalan.

Se oldala, se teteje, mi az? Antec Skeleton házbemutató! 3 Se oldala, se teteje, mi az? Antec Skeleton házbemutató! 4

A számítógépházaknál fontos szempont a szerelhetőség, és ahogy nyájas olvasóink sejthetik itt ezzel sem lesz probléma. A merevlemezek, és az optikai meghajtók egyszerű sínes rendszerrel csúsztathatók a helyükre, és hasonló módon szerelhető be a tápegység is. Meghajtókból egyébiránt összesen nyolc darabot használhatunk. Ebből két 3,5- és két 5,25 colos egység a házon belülre kerül, négy darab 3,5 colos háttértárat pedig az oldallapokra akaszthatunk fel. Nem tévedés, nem elírás, fel kell ezeket akasztani a beépítő keretekkel együtt, arról pedig, hogy ne essenek le, két-két csavar gondoskodik vinyónként.

Se oldala, se teteje, mi az? Antec Skeleton házbemutató! 5 Se oldala, se teteje, mi az? Antec Skeleton házbemutató! 6

Az alaplapot is könnyedén be tudjuk csavarozni, hiszen két csavar oldásával a teljes alsó beépítő keret egyben kicsúszik a ventilátor alól. A beépítő tálcát két csavar tartja a helyén, ezeket eltávolítva a tálca kiemelhető, majd az alaplap felcsavarozása után egyben helyezhetjük vissza. A házban található kábelek hossza elegendő arra, hogy mindent még kicsúsztatott fiókkal dugdossunk a helyére, és utána az egész beszerelt szerkezetet egyben visszatoljuk.

Se oldala, se teteje, mi az? Antec Skeleton házbemutató! 7 Se oldala, se teteje, mi az? Antec Skeleton házbemutató! 8

A kártyákat viszont csak akkor tudjuk beszerelni, ha az alaplap a helyére került. A kártyákat tartó víztiszta rögzítőt két csavar tartja, így a könnyebb beszerelés kedvéért ezt is könnyen el tudjuk távolítani addig, amíg a hardverek a slotokba kerülnek.

Se oldala, se teteje, mi az? Antec Skeleton házbemutató! 9 Se oldala, se teteje, mi az? Antec Skeleton házbemutató! 10

Ha ezeken túl vagyunk kész is vagyunk a szereléssel. Nézzük, mit találunk még a házon, pontosabban a kereten. Először is két ventilátort, amelyek közül a nagyobb 250 milliméteres, ráadásként még világít is. Ezt a ventit egy pici kapcsoló segítségével pedig három fokozatban állíthatjuk a fordulatszámot. Legmagasabb fordulat esetén 800-at forog percenként, ilyenkor a gyártó adatai szerint 157 köbláb levegőt mozgat meg, és 32 dBA zajt termel. Középső állásban 600-as fordulat mellett a légszállítás 118 köblábra, a zaj 26 dBA-re csökken, míg a legcsendesebb üzemmódban a fordulat 400 percenként, a légszállítás 78 köbláb, a zaj pedig mindössze 17 dBA. A második ventilátort a „házhoz” mellékelt dobozban találjuk. Ez egy 92 milliméteres légkergető, és semmi más dolga, mint a merevlemezek hűtése. A ventilátoron mutatós rácsot találunk, mely dizájnban illeszkedik a házikó többi részéhez. Ez percenként 1100-at forog, és 12,7 dBA mellett 15 köbláb levegőt mozgat meg. A ventilátor mellett még egy kapcsolót találunk, aminek a nyomogatásával a venti fényének színét választhatjuk meg. Ez lehet kék, zöld, piros, vagy ezen színek keveréke (piros-zöld, kék-piros, stb.), illetve van egy állás ahol teljesen kikapcsolhatjuk a fényt, és egy, ahol automatikusan váltogatja a színeket az elektronika.

Se oldala, se teteje, mi az? Antec Skeleton házbemutató! 11

A keret „előlapján” találjuk a bekapcsoló és a reset gombot, valamint itt helyezkednek el a különféle ki- és bemenetek. Az Antecnél ezeken sem spóroltak, megtalálunk mindent, amire manapság szükségünk lehet. A két USB kapu mellett IEEE 1394, és külső SATA csatlakozó is van, de természetesen nem hiányozhat a fejhallgató kimenet, illetve a mikrofon bemenet.

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.