Ne do t'ju ndihmojmë të zgjidhni këto cams të preferuar të veprimit të verës me një klik të vërtetë!

Lexuesit Rishikimi: 0 / 5

Yll nuk është aktivYll nuk është aktivYll nuk është aktivYll nuk është aktivYll nuk është aktiv

Nëse pika diku e vërtetë që jo të gjithë që ndrit është ar, ju mund të jeni i sigurt fusha kamera e veprimit. Do të jetë mirë të kujdesesh!

thieye t5 buzë 1

hyrës

Nëse je një aparat fotografik, atëherë GoPro. Gjithkush e njeh këtë emër, por relativisht pak e kanë këtë. Arsyeja për këtë është çmimi. Kamerat GoPro janë të mira, por jo shumë vite të tëra. Ngadalë ata shkrihen në fushë, sot konkurrenca kineze ka nxitur tregun. Nuk është rastësi që kompania është në thelb në falimentim. Arsyeja për këtë është për shkak të viteve, por pikë është se asnjë pionier i pajisjeve që fillimisht ishte pioniere nuk mund të bënte asgjë të re. Ideja nuk mund të zhvillohet në të njëjtin nivel me pamjen e kamerave të para. Kemi dalë nga idetë dhe le të shohim se nuk është çudi. Ndërkohë, emri GoPro është ende i mirë sot, i cili mund ta bëjë, ta përballojë, ta blejë atë. Kushdo që nuk ka, është një zgjedhje midis konkurrentëve kinezë, përveç emrit, shumë herë të paktën po aq mirë sa paraardhësi i madh.


Technologia

Ashtu si me telefonat, ka edhe disa pika të rëndësishme në hardware që vlen të përmenden. Këtu, këto chipset dhe sensor, dhe natyrisht, optikë, dhe nga këto, në varësi të rezolutës së imazhit ose video, numri i korniza për sekondë, dhe prania ose mungesa, të tilla si Vibration Reduction funksioneve .. Natyrisht, ka detaje të tjera të rëndësishme të tilla si ekranin e panelit të pasme madhësinë, rezolutën, ose nëse mund të lundroni nëpër menynë me prekje ose butona. Madhësia e baterisë, numri dhe cilësia e aksesorëve janë gjithashtu të rëndësishme.

MGCOOL Explorer Pro 4K 30fps Sporti Kamera që zgjat 1

Për fat të keq, kamerat e veprimit janë shumë të lehta për t'u ulur sepse shumica e prodhuesve janë të shtrirë në sy me specifikimet. Në përgjithësi, megjithëse ne e dimë harduerin në kamera, e dimë se çfarë është e aftë, por mund të shohim vlera më të mira në fletën e të dhënave. Për shembull, ne e dimë se një sensor i dhënë është fizikisht i paaftë për të kapur imazhet 4K, sepse nuk ka mjaft pika të mjaftueshme për t'u përshtatur me 4K, por ka një logo të madhe 4K në kamera. Ju mund t'i kërkoni ata ta bëjnë këtë dhe përgjigja është e thjeshtë. Shumica e njerëzve nuk do të shohin se çfarë është chipset, çfarë lloj sensori po punon në kamera, kështu që përballet vetëm me faktin e trishtuar që ata janë mashtruar pas blerjes. Nëse ndonjëherë e zbuloni, sepse shumica e kamerave ende bëjnë disa regjistrime në 4K, por nuk do të ketë falënderime. Nëse kjo bëhet me një aparat fotografik të porositur nga një dyqan në internet, veçanërisht nëse jeni duke ardhur nga një vend i largët, nuk do të jeni në gjendje ta dërgoni kamerën prapa.

Ne tashmë kemi shkruar një artikull mbi këtë temë, që mund të lexoni këtu: Shenja 5 nga e cila mund të zbuloni se jeni gati për të blerë një aparat fotografik të rreme 4K!

ambarella a12

Çfarë mund të jetë pak pozitiv në këtë histori se një përqindje e madhe e përdoruesve nuk kanë nevojë për rezolucion 4K është e mjaftueshme për HD të plotë, por në thelb çdo aparat që është në dispozicion sot bën pa ndonjë gabim. Ju mund të kërkoni, nëse unë jam tashmë në, pse nuk e bëjmë në 4K? Përgjigja është se për shkak se përmbajtja e magazinimit 4 tepër hapësirë ​​konsumojnë, për masakër të tyre nuk do të dëmtojë një fabrikë të mesme të energjisë kapaciteteve në shtëpi, kështu që as nuk përpiqet nën procesor Core i5 dhe 8 GB të memories, por edhe me këtë pajisje do të jetë nyögvenyelős detyrën. Pra, le të them vetëm tani për tani se 4 pasion një zotëri të vogël, sidomos aty, ku ne nuk mund të shohim 4 në regjistrimin për shkak se nuk ka një shfaqje të tillë rezolutë nuk është përdorur, as e gjithë familja.


testit Videos

Kjo është me të vërtetë vetëm disa fjali. Për fat të keq, unë nuk kam të gjitha kamerat në dorën time kështu që nuk mund të bëj video me ta dhe nuk mund t'i vendos ato në një formë të shkarkueshme në server. Kjo do të ishte e nevojshme, sepse Youtube është e pashpresë sikur të ishte e papërmbajtur për pamjet më të mira, kështu që videot e testimit nuk mund të zbulojnë shpesh dallimin në mes të një ose një aparati tjetër. Megjithëse mendova se dëshiroja të kërkoja për videot, thelbi do të përshkruhej, sepse prodhuesit e sensorëve dhe seteve të çipeve nuk gënjejnë, ndërkohë që disa prodhues të kamerave po bëjnë reklama zero-realiste në fytyrat tona.


Cili është ky artikull?

Para së gjithash, ne do të kemi një listë të lartë të 10-it prej nesh që do të shohim se çfarë kamerash veprimi ka më shumë gjasa të shpenzohen në dyqanin tonë të preferuar kinez. Ne i pëlqejmë këto lista sepse themi se kaq shumë njerëz nuk mund të gabojnë, kështu që popullariteti zakonisht është shkaku. Megjithatë, kjo listë është e kondensuar me faktin se, përveç përshkrimit të kamerave, ne gjithashtu e dimë se çfarë mund të bëjë hardware i ndërtuar në jetën reale.

Mos e bëni më gjatë, le të godasim kuajt, le të shohim kamerën e dhjetë të vendosur së pari.


10. Elefant ELE Explorer 4K Ultra HD Kamera - Dollarë 56,99 (~ 15 500 Ft)

Emri i Elefonit njihet më së miri nëpërmjet telefonave të tij, por natyrisht ato prodhojnë gjëra të tjera, të tilla si kamera. Për këtë aparat, siç është sot, është marrë shenja 4K, pasi nuk mund të shitet pa të, askush nuk do ta blejë atë. Thuaj unë mendoj se kjo është pak e tepërt për momentin, por ky është mendimi im, madje edhe kamera 4K që shikon Suleyman në shtëpi në një tub foto.

Elefant Origjinal ELE Explorer 1

ELE Explorer është një aparat fotografik me pamje të plotë, duke ndjekur me besnikëri rrugën e GoPro. Është gjithashtu mesatare në aspektin e dimensioneve fizike, me një masë gram 62 dhe një zgjatje të 5,9 x 4,1 x 2,4 centimetra. Kontrolluesi nuk ka surpriza, butoni i fuqisë është në front, butonat e navigimit lart dhe poshtë mund të navigohen në menynë dhe butoni i sipërm ju lejon të regjistroni cilësimin. Ka dy lidhje plug-in, një pajisje USB që mund të përdoret për të ngarkuar ose ruajtur materialin e regjistruar dhe HDMI për të transferuar imazhin e kamerës në pajisje të jashtme.

Kamera plotësisht mesatare vjen me pajisje të zakonshme me madhësi të plotë. Ne kemi një rast të papërshkueshëm nga uji, fasteners vetë-ngjitës, për shembull, për një përkrenare dhe një shul për timonin e biçikletave. E vetmja gjë interesante është tableti i vogël që mund të vendosni kamerën.

Tani le të shohim specifikimet dhe të mbulojmë aftësitë reale të kamerës!

Specifikáció

prodhues elephone
lloj ELE Explorer
chipset Allwinner V3
sensor

Omnivision OV4689

Numërimi i vërtetë i pikselëve 4 megapixel
hapje ?
Këndi i pamjes Gradë 170
Shfaqja e prapambetur 2 col, 320 x 240 pixels,
bateri 1050 mAh
Rezolucioni dhe shkalla e kornizës

720p - 120 FPS

1080p - 60 FPS

2,7K - 30 FPS

4K - 15 FPS

stabilizimin e imazhit jo
Kapaciteti i kartës së kujtesës max 64 GB
WiFi furgon

Chipset Allwinner V3 është mjaft popullor me kamerat 4K, gjë që është e çuditshme për shkak se nuk mund të jetë 4K. Natyrisht, ka mjaft pak nga këto çipa, dhe Allwinner është mes të tre grupeve më të njohura të rreme 4K. Më e mira e Novatek's 96660 është, dhe në fund të keq, ka marrëzira të ndryshme të Sunplus. Pra, ne kemi një chipset që nuk mund të 4K, por çfarë lidhje me sensor? Fat me të, sepse vetëm Megapixels e 4689 OV4, në mënyrë që e njeh 4 ka munguar të jetë 8 Megapixels e pikave të imazhit. Pra, kjo kamera vetëm ankohet se 4K është në gjendje të shohë korniza 15 për sekondë në videon e rezolucionit 4K. Është mirë të dihet se kjo është kështu, kamera merr photo interpoluar 15 - 4 sepse csinálni- fizikisht i paaftë në fotografi atëherë këto fotografi me software bashkangjet një film tashmë, në qoftë se në finale filmi rezultat csúfolhatjuk.

Vlerësimi: Nuk rekomandohet - Patate të skuqura Allwinner janë lënë, por sensori OV4689 është i paqëndrueshëm. E gjithë kjo me një çmim si kamera tjetër. Harrojeni!

Ju mund të blini kamera këtu: Elefant ELE Explorer 4K Ultra HD

Test Video:


9. EleCam Explorer Elite 4K Kamera e Veprimit - Dollarë 58,99 (~ 16 100 Ft)

Lojtari i nëntë i listës, i preferuari i nëntë i muajit të kaluar, është Elefoni. Është pak më i madh se aparati i mëparshëm, 5,92 x 4,10 x 2,98, dhe pesha e tij është më pak se 55 gram.

Elefant EleCam Explorer Elite 1

Ky aparat është i njohur për mua, brenda dhe jashtë janë saktësisht të njëjta si një aparat Excelvan. Brenda, ka disa nga këto kamera në dispozicion, por unë gjithashtu kam Excelvan. Kamera është mjaft e zakonshme me aftësitë, numri dhe pozicioni i lidhësve janë të njëjta me kamerën e mëparshme të Elephonit. Aksesorët janë të kualitetit të mirë - mund ta vendos në fillim - por troni për kamerën e mëparshme nuk është përfshirë në paketim. Çështja është, le të shohim se çfarë Elite Explorer Elite mund të bëjë në realitet.

specifikim:

prodhues elephone
lloj Explorer Elite 4K
chipset Novatek 96660
sensor

Sony IMX078

Numërimi i vërtetë i pikselëve 12 megapixel
hapje f / 2.8
Këndi i pamjes Gradë 170
Shfaqja e prapambetur 2 col, 320 x Pixel 240
bateri 1050 mAh
Rezolucioni dhe shkalla e kornizës

720p - 120 FPS

1080p - 60 FPS

2,7K - 30 FPS

4K - 24 FPS

stabilizimin e imazhit elektronik
Kapaciteti i kartës së kujtesës max 64 GB
WiFi furgon

Me këtë aparat do të keni një ndjenjë të dyfishtë, duke e mbështjellur atë. Letra nuk është aspak e keqe, si chipset dhe sensor janë mjaft të përhapur. Ky i fundit nuk është një copë e re, madje edhe në fund të 2011, dhe si pasojë ka dyshime serioze për zgjidhjen, ajo nuk mund të regjistrohet në rezolutat 4K amtare. Me chipset, kjo është e njëjta situatë, vlera reale në rezolucion dhe numri i kornizës është 2880 x 2160 pixels 24 imazhe për sekondë. Kjo nuk është një letër shumë e mirë e rekomandimit deri tani.

Për fat të mirë, ky sensor ka një lojtarë chipset përvojë disa praktike, siç kam shkruar Elephone nuk dihet, por mënyra unë shoh paketimit është bërë nga të dy kamerat në një vend. Çështja është, kamera është e përsosur në 1080p. Imazhi është i qartë, nuk larë në skaj, nuk ka shtrembërim, me përjashtim të shkallëve 170 të vizionit dhe zvogëlimi i dridhjeve të softuerit nuk lë asnjë shpresë për të. Ndoshta nuk është e habitshme me thënë se ai e do dritën, me të vërtetë ngjyra e bukur dhe tehe të mprehta do të marrin në dritë të mirë, por për fat të mirë shumica e ditës sportive në vend se të përzënë jashtë gjatë natës. Ky aparat është me vlerë të kostos së qëndrimit me 1080p!

Vlerësimi: I kufizuar i rekomanduar - Vetëm për videot me rezolucion 1080p, por me cilësi të përsosur, dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishme, zvogëlimi i dridhjeve.

Ju mund të blini kamera këtu: EleCam Explorer Elite 4K Kamera e Veprimit

Test Video:


8. Kamera e Veprimit H9 Ultra HD 4K - Dollarë 39,99 (~ 11 000 Ft)

H9 Ultra HD 4K Veprimi 1

Kalë i zi në fushë. Në mënyrë të veçantë, është gri, sepse edhe pse nuk kam ide se çfarë funksionon sensor, chipset është i njohur, mjerisht. Përmasat dhe pesha e kamerës janë të njëjta me listën 10. por chipset është i ndryshëm, kështu që sigurisht që nuk është e njëjta kamera me përbuzje të tjera. . Paneli i përparmë është i ndryshëm, por butonat janë të njëjtë, por kjo nuk do të thotë asgjë, pothuajse çdo aparat ku ndodhen. Megjithatë, kjo listë është një aparat i quajtur ON H9R poshtë, e cila është një lloj i letër R, e cila përfaqëson funksionin e largët, që është, operacion të largët. Kapacitetet kamera, pesha dhe madje edhe jashtë është i njëjtë, por nëse ju dyshoni se kjo nuk është e mjaftueshme, ju mund ta instaloni software ynë në celular është i njëjtë. Pra, pas disa sherlock, ne pothuajse me siguri mund të themi se ky aparat fotografik dhe kamera Eken janë të njëjta. Unë them se është me të vërtetë interesante, sepse unë kërkoj për dollarë 53, 40 u quajt kështu, që nuk ka rëndësi, sidomos që në bazë të përshkrimit të lidhur telekomandës ndaj saj.

Deri tani lajmi i mirë, le të shohim specifikimin dhe vlerësimin, unë ju premtoj se buzëqeshja e lumtur së shpejti do të zhduket nga fytyra juaj!

specifikim:

prodhues ?
lloj H9
chipset Sunplus 6350
sensor

?

Numërimi i vërtetë i pikselëve 12 megapixel
hapje ?
Këndi i pamjes Gradë 170
Shfaqja e prapambetur 2 col, 320 x Pixel 240
bateri 1050 mAh
Rezolucioni dhe shkalla e kornizës

720p - 120 FPS

1080p - 60 FPS

2,7K - 30 FPS

4K - 24 FPS

stabilizimin e imazhit elektronik
Kapaciteti i kartës së kujtesës max 64 GB
WiFi furgon

Siç kam shkruar më lart, ky aparat është në vështirësi serioze. Për fat të keq, unë nuk kam qenë në gjendje të identifikoj prodhuesit, kështu që gjërat si lloji i sensorit janë krejtësisht të panjohshëm. Është pak fat për ta njohur të paktën chipsetin, kështu që ne mund t'ju sigurojmë se natyrisht ky aparat nuk mund të regjistrohet në 4K. Le të themi në këmbim se nuk do të kushtojë shumë, kështu që diçka për ndonjë arsye tashmë është e dukshme për çmimin, nuk është një kamerë 4K. gjykatat në lidhje me chipset sa më shumë njohuri në fushë aftësitë e kamerave të mëparshme Novatek 96660-al është në të njëjtën ligë, por nëpërmjet shqyrtimit dhe mund të gjenden në web kritikat e bashkëtingëllore të shumta testi klip cilësia e imazhit nuk është gati aq i mirë sa Novateknél. Thuaj, çmimi mund të kompensojë me të vërtetë edhe për kamerën Novatekes, sepse nuk ka rëndësi nëse e lëshoni 11 ose 16 një mijë forintë në arkë.

Rating: Rekomanduar - Kryesisht për fëmijët në pushimet e verës ose, në qoftë se në mënyrë rigoroze për 10, rreth një mijë forints, ne jemi jashtë buxhetit për një aparat fotografik!

Ju mund të blini kamera këtu: Kamera e Veprimit H9 Ultra HD 4K

Test Video:


7. ThiEYE T5 Edge Gjuha 4K WiFi Action Camera - Dollarë 99,99 (~ 27 200Ft)

ThiEYE me të vërtetë është bërë një emër i mirë në vitet e fundit. Kjo nuk është çudi, pasi ata prodhojnë kamera të mira me çmime të volitshme. Dhe në këtë rast, gjaku mirë Tessera merret shumë seriozisht, sepse kjo kompani është ai që shkruan kamera për 4 seriozisht dhe mendoj atë. E pra, fakti që hyrja nivelit T5 Edge prej tyre, kështu që ai dinte pak nga kamera më e shtrenjtë se $ 150, por ajo mund të marrë të paktën një regjistrimet drejta 4 me të.

thieye T5 buzë 2

Për shembull gjë e mrekullueshme për të marrë për $ 100 lagështim elektronik, i cili i përgjigjej me një sinjal xhiroskop të prodhuesit të jetë smoothness më të përsosur e regjistrimeve, nuk qëndrojnë në një dridhje të vogël. Por jo vetëm atë ekstra. kamera mund të kontrollohet me telekomandë, ose edhe me komandat zanore, por kjo mund të bëhet vetëm në gjuhën angleze. Deri tani, të gjitha lajmet janë të mira, le të shohim specifikimet dhe vlerësimin nëse do të jetë ose do të zhgënjehet përsëri!

specifikim:

prodhues thieyan
lloj T5 Edge
chipset iCatch V50
sensor

Panasonic MN34112

Numërimi i vërtetë i pikselëve 14 megapixel
hapje ?
Këndi i pamjes Gradë 170
Shfaqja e prapambetur 2 col, 320 x Pixel 240
bateri 1100 mAh
Rezolucioni dhe shkalla e kornizës

720p - 120 FPS

1080p - 60 FPS

2,7K - 30 FPS

4K - 30 FPS

stabilizimin e imazhit elektronike xhiroskop +
Kapaciteti i kartës së kujtesës max 64 GB
WiFi furgon

Më në fund mund të jemi të lumtur që kjo është një aparat fotografik që nuk është vetëm një shaka në lidhje me rezolucionin 4K, por gjithashtu e kupton atë. Për të marrë edhe 4 30 regjistrimin frame rate, e cila ka qenë një dhëna të besueshme, jo si një shaka e keqe (nuk është edhe e vërtetë) ose korniza 24 15. Nëse kjo nuk është e mjaftueshme nga një gjë e mirë, është e rëndësishme të dini se kamera ka një stabilizim elektronik foto, por jo vetëm në 1080p, por edhe në rezolucion maksimal 4, e cila është performanca megsüvegelendő, veçanërisht në qoftë se ju shikoni në çmim.

Vlerësim: Rekomandohet lartë - Rezolucion i vërtetë 4K me çmime të volitshme!

Ju mund të blini kamera këtu: ThiEYE T5 Edge Gjuha 4K WiFi Action Camera

Test Video:


6. Xiaomi Kamera Sferën 4K Kamera e Veprimit Panorama - Dollarë 259,99 (~ 70 800 Ft)

Xiaomi është një kohë e mirë për krijuesin tim të preferuar. Ky aparat është me të vërtetë një mur i shijshëm, sepse nuk duket vetëm përpara, duket përreth gjithçkaje. Kjo arrihet duke gjetur sensorë dhe optikë në të dy anët e kundërta të kamerës. Kjo e fundit ka një kënd të gjerë të këndit 190. Që shkallën e plotë 360 për të parë se dy gradë më të larta kënd shikimin imazh të 180 jo vetëm plotëson, por është i mbuluar nga një grup hollë me njëri-tjetrin. Pra, ka vetëm një softuer dhe pajisje të mirë që do ta konvertojë këtë imazh në një sferë, kështu që do të merrni panoramën e plotë sferike. Fytyra kamfore e këtyre kamerave është saktësia e bashkimit të dy imazheve, ka mungesë të gjërave, dmth cilësinë.

Xiaomi Mi Sphere Kamera 4K Panorama 1

Xiaomi nuk është ruajtur në hardware, i Ambarella A12 dhe Sony 16 IMX206 Palë megapixel sensor duke përdorur prodhuesit më të mëdha të shtrenjta, lartë fund përdorimit kamera, të tilla si GoPro gjithashtu ka arritur të combo. Pra, kjo nuk do të jetë në rregull, por gjëja është ende duke u larguar me një rezolutë të ndryshme nga zakonisht, dhe ka problem të përshkruar më sipër për të dyja gjysmave. Unë rekomandoj që para se të blesh videos shikojnë në Youtube provë për të parë nëse ajo do të kënaqë ju (që dyshohet të përkeqësohet Youtube një shumë të cilësisë).

Le të shkojmë në veçanti. Pesha e aparatit është 70 gram, madhësia e saj është 6 x 5 x 4 centimetra. Centrat 4 përfshijnë mbytjen e optikës, ndërsa strehimi është më i hollë. nuk ka të bëjë shtëpinë thatë kamera, por vetë shtëpia e kamera, e cila është bërë ndryshe nga alumini ishte rating IP67-së, kështu që nëse ju notoni nuk ka marrë ju me mua, pak ujë nuk do të dëmtojë atë, si një shi i qetë duhet të përballojë. Lista e aksesorëve të Xiaomi Mi Sphere nuk është shumë e madhe, përveç kamerës, ka vetëm një trekëmbësh dhe një rast. Unë me të vërtetë nuk duhet të elkeseredni rritet, kamera strehimit është ndërprerë në pjesën e poshtme, web kamera dhe të shumta add-on mund të konsiderohet si një të holla thjeshtë.

Megjithëse ju mund të mendoni se nuk ka asnjë problem me hardware, lexoni edhe vlerësimin.

specifikim:

prodhues Xiaomi
lloj Mi Sphere
chipset Ambarella A12
sensor

Sony IMX206 x 2

Numërimi i vërtetë i pikselëve 16 megapixel
hapje f / 2.0
Këndi i pamjes Gradë 360 (gradë 2x190)
Shfaqja e prapambetur jo
bateri 1600 mAh
Rezolucioni dhe shkalla e kornizës

2048 x 512 - 120 FPS

2304 x 1152 - 60 FPS

3456 x 1728 - 30 FPS

stabilizimin e imazhit elektronik
Kapaciteti i kartës së kujtesës max 128 GB
WiFi furgon

Siç mund ta lexoni, kamera e Xiaomit është një copë shumë e veçantë, por në këtë paragraf nuk na intereson, por është në gjendje të bëjmë atë që premtojmë në letër. Lajm i mirë është, po. Ambarella A12 është një nga lojërat më të mira në chipset, dhe sensori Sony IMX206 siguron nativisht rezolucionin 4K. Ka dy sensorë në këtë aparat fotografik, por është e rëndësishme të dini se ky aparat ka për të trajtuar më shumë piksela sesa aparati mesatar për shkak të gjysmës së sferës në kamera për sensor. Bazuar në video tutorials gjetur në internet, zgjidhja Xiaomi duket të jetë shumë i mirë, por në qoftë se ju nuk keni nevojë për një kandele ose magji magji, ju do të jetë më mirë me një aparat konvencional një sensor.

Rating: Recommended - Shumë mirë kamera shkallë 360, çdo gjë mbledh rreth jush, shumë i veçantë, edhe pse ata presin se cilësia e imazhit nuk do të jetë e barabartë me një trup tradicionale të lartë-fund videokamera, dhe gjithashtu për të 4, në një shumë mjaft të të dhënave, kështu që nëse ju doni të shihni një video, ju duhet të shtoni disa hekurin për PC si.

Ju mund të blini kamera këtu: Xiaomi Kamera Sferën 4K Kamera e Veprimit Panorama

Test Video:


5. SJCAM SJ7 STAR WiFi Veprim Kamera 4K - Dollarë 149,59 (~ 41 000 Ft)

SJCAM është një markë e mirënjohur në shtëpi. Zgjedhja e kompanisë ose emrit është mjaft interesante, kështu që unë do t'ju them. Anno, disa vjet më parë u shfaq një aparat i quajtur SJ4000 në treg. SJ4000 për këtë duhet të dini se jo një, por shumë kompani kanë prodhuar një aparat të tillë, e cila ishte e mundur që teknologjia kamera është i licencuar, i cili bleu licencën, për të pasur përgatitur një aparat të tillë. Megjithatë, shumë kompani kineze krijuese kanë vendosur të ruajnë pak dhe për këtë arsye kanë kursyer komponentë të rëndësishëm nga hardueri, duke i zëvendësuar ato me zgjidhje më të lira. Kështu ndodhi që mund të ketë ndodhur, në mënyrë që ne SJ4000 inç FHD kamera në Kinë, e cila në praktikë mund rezolutë 320 200 X-it, i cili është shtyrë pas up software 1920 1080 x pixels. Ndoshta nuk kam nevojë të pastroj çfarë videoje mund të bëjmë në këtë mënyrë. Pastaj erdhi një kompani që pa mundësi dhe u bë i njohur si emri SJ shtuar në szócskával CAM, dhe pastaj ai shitur produktin e tij si SJ4000 origjinale SJCAM. Kishte shumë ndjenjë biznesi, por është një gjë e mirë për ata të thonë se kamerat e tyre nuk ishin veçse video të dobishme të FHD-së. Që atëherë, emri SJCAM ka luftuar për vete, gjë që nuk është çudi, pasi kompania ka prodhuar kamera vërtet të mira - jo një ose dy goditje.

SJCAM SJ7 STAR 1

SJCAM SJ 7 Star është aparati më i shtrenjtë në listë, falë faktit se është me të vërtetë një aparat fotografik i mirë. Ne kemi hardware të zgjuar dhe njohuri të denjë për paratë tona, ka rrahje të rregullt të dridhjeve dhe një kontroll të dobishëm të largët në paketim. Në të vërtetë, si disa ekstra, ekrani i panelit të pasmë është prekje e ndjeshme, kështu që mund të cilësoni cilësimet pa ndonjë buton fizik. Një tjetër gjë pozitive është se ne mund të përdorim një mikrofon të jashtëm, i cili është një ndihmë e madhe nëse duam të kapim tinguj të cilësisë së lartë pranë fotos.

specifikim:

prodhues SJCAM
lloj SJ 7 Star
chipset Ambarella A12S
sensor

Sony IMX117

Numërimi i vërtetë i pikselëve 12 megapixel
hapje f / 2.5
Këndi i pamjes Gradë 166
Shfaqja e prapambetur 2 col, 320 x 240 pixels,
touch-sensitive
bateri 1000 mAh
Rezolucioni dhe shkalla e kornizës

720p - 240 FPS

1080p - 120 FPS

2,7K - 30 FPS

4K - 30 FPS

stabilizimin e imazhit xhiroskop
Kapaciteti i kartës së kujtesës max 64 GB
WiFi furgon

SJCAM SJ 7 Star nuk është vetëm emri, por në të vërtetë ju mund të përgatisë videot 4-përkufizim. Megjithatë, gëzimi nuk do të jetë i plotë, për shkak se edhe pse Sony IMX117 megapixel sensor 12 4 mjaftueshme për të, por vetëm sa për të thënë se një rezgéscsillapításról elektronik kudo ku ne duam të krijojmë 1080p / 60 FPS videon më sipër. Përveç kësaj, numri 4 30 nuk regjistrimi vlerën kerítésszaggató kornizë, edhe pse më mirë se konkurrentët nuk mund. Nuk do ta detyroja këtë mënyrë veprimi. Në kthim, megjithatë, të dy chipset dhe pjesa e cilësisë sensor, në mënyrë 1080p u kufizuar ose në qoftë se ju rrotullohen atë 2,5 dhe 2,7 cilësi filma në mungesë të vibrimit.

Rating: Rekomanduar - Nëse nuk paguani për emrin e prodhuesit, kamera mund të jetë një blerje e mirë. 1080p është i përsosur, kështu që nëse kjo rezolutë është e mjaftueshme për t'ju mbajtur të qetë, nuk do të zhgënjeni.

Ju mund të blini kamera këtu: SJCAM SJ7 STAR WiFi Veprim Kamera 4K

Test Video:


4. Kamera Mini Veprimi Hawkeye Firefly Micro 1080P - Dollarë 23,99 (~ 6700 Ft)

Hawkeye Firefly Mikro 1

Hawkeye prodhon kamera të mira. Është një ide e mirë për të zgjedhur produktet e një kompanie, sepse nuk është shumë për të na zhgënjyer. Firefly Micro është një copë shumë e veçantë. Dituria juaj është shumë e kufizuar, por qëllimi për të cilin është menduar është i përsosur. Ky synim ishte asgjë tjetër përveç krijimit të një drakonkamera të mirë dhe të lehtë për përdorim. Ata e bëri atë, është ajo për shkak të madhësisë dhe peshës, përveç të qënit vetëm i pranueshëm kamera 1080p merr të shtëna nuk di asgjë, por ajo shumë.

specifikim:

prodhues Hawkeye
lloj Firefly Micro
chipset General Plus
sensor

?

Numërimi i vërtetë i pikselëve 2 megapixel
hapje ?
Këndi i pamjes Gradë 160
Shfaqja e prapambetur jo
bateri 200 mAh
Rezolucioni dhe shkalla e kornizës

720p - 30 FPS

1080p - 30 FPS

stabilizimin e imazhit jo
Kapaciteti i kartës së kujtesës max 32 GB
WiFi jo

Ne mund të indukojmë me faktin se një prodhues më i shquar ka një aparat fotografik, por nëse bëjmë ne, nuk do të ishim të drejtë. Kjo është një copë pjesë, vetëm 24 x 24 x 32 milimetra, dhe fushëveprimi ndryshon nga kamerat e rregullta të veprimit. Prodhuesi ofron një imazh të trupit ose një regjistrues imazhi të ngritur nga diamanti për shkak të madhësisë së vogël dhe peshës së vogël. Pra, aftësitë e tij fizike janë të dëmtuara në kamera më të mëdha, por nëse e shikoni atë si një mjet unik, do të gjeni audiencën tuaj të synuar.

Rating: Rekomanduar - Vetëm për punë erëz, të tilla si heronj të vogël të racës. Ne nuk rekomandojmë marrjen e aventurave të verës, por duke luajtur për fëmijët mund të jetë mirë për shkak të çmimit të ulët.

Ju mund të blini kamera këtu: Kamera Mini Veprimi Hawkeye Firefly Micro 1080P

Test Video:


3. EKEN H9R 4K Kamera e Veprimit Ultra HD - Dollarë 52,99 (~ 14 500 Ft)

EKEN H9R 1

Nëse lexoj gjithçka nga fundi në fund, do të kuptoni pse nuk shkruaj më për këtë. Është edhe më interesante të vërehet se vlerësimi është bërë para se të zbuloja trazirat në kamerën H9. Pra, çdo fjalë në vlerësim është në vend, prandaj jini serioz!

specifikim:

prodhues
lloj H9R
chipset Sunplus 6335
sensor

Omnivision OV4689

Numërimi i vërtetë i pikselëve 4 megapixel
hapje ?
Këndi i pamjes Gradë 170
Shfaqja e prapambetur 2 col, 320 x 240 pixels,
bateri 1000 mAh
Rezolucioni dhe shkalla e kornizës

720p - 120 FPS

1080p - 60 FPS

2,7K - 30 FPS

4K - 25 FPS

stabilizimin e imazhit jo
Kapaciteti i kartës së kujtesës max 32 GB
WiFi furgon

Nëse ka një prodhues në terren i cili nuk do të humbasë Eken atë. Unë nuk kam parë një aparat fotografik prej tyre që me të vërtetë do ta dinin se çfarë premton specifikimi - megjithëse mund të jetë. Për fat të keq, H9R nuk varet nga kjo linjë. Në parim, kamera e aftë 4K mund të kompletojë plotësisht regjistrimin HD, por mbi të gjitha është tym dhe magji. Chipset Sunplus është fundi i çdo gjëje, ashtu si sensori OV4869 është gati të ketë diçka në këtë aparat që gjeneron sinjale elektrike nga drita hyrëse. Bazuar në videot në internet, ka probleme themelore me dritën, domethënë, nëse ka shumë probleme nëse ka shumë pak. Unë nuk po ju them edhe se veprimet zakonisht bëhen në lëvizje dhe është absolutisht e pamundur të regjistrohet në një cilësi normale pa zhurmimin e dridhjeve.

Vlerësimi: Nuk rekomandohet - Krahasuar me njohuritë tuaja, unë do të sugjeroja një dollar pak të kushtueshëm 25 për fëmijën për verën, por me këtë çmim nuk do ta blinte.

Ju mund të blini kamera këtu: EKEN H9R 4K Kamera e Veprimit Ultra HD

Test Video:


2. Xiaomi Mijia Mini Kamera 4K 30fps Kamera e Veprimit - Dollarë 133,99 (~ 36 500 Ft)

Xiaomi Mijia Mini Kamera 1

Përsëri, një kamera Xiaomi. Çmimi i saj është mbi $ 100, prandaj nuk ka shumë rëndësi për kamerat kineze. Në letër ajo ka aftësi shumë të mira, por ka një mungesë serioze që prodhuesi nuk i shton asnjë pajisje, kështu që ne duhet të bëjmë dollarë shtesë për të. Krahasuar me konkurrencën, ajo është e madhe në përmasa, ndonëse e hollë dhe ka një peshë prej gram 99, e cila është e lehtë për t'u prodhuar nga prodhuesi, megjithëse ka shumë kamera të lehta në treg. Reduktimi i anti-dridhjes ndihmohet nga një accelerometer përveç xhiroskopit, i cili është një ekstra, ashtu siç është edhe prekja e ndjeshme e prekjes. Vërtetë, çmimi i Xiaomi Mijia Mini ka për të ardhur tek ai, veçanërisht se ai nuk ka një rast të damnuar i papërshkueshëm nga uji. Telekomanda e kamerës, por vetëm në letër ose kur ne blejmë një telekomandë të veçantë. Pra, ndjenjat e mia janë pak të përziera, sepse, nga njëra anë, i dua prodhimet e Xiaomit, dhe nga ana tjetër, ndjej erë të keqe në ajër.

Por ajo që thotë specifikimi nëse komentet e mira janë me vlerë të blerjes.

specifikim:

prodhues Xiaomi
lloj Mijia Kamera MIni
chipset Ambarella A12S
sensor

Sony IMX317

Numërimi i vërtetë i pikselëve 8 megapixel
hapje f / 2.8
Këndi i pamjes Gradë 145
Shfaqja e prapambetur 2,4 col, 960 x 480 pixels,
touch-sensitive
bateri 1450 mAh
Rezolucioni dhe shkalla e kornizës

720p - 200 FPS

1080p - 100 FPS

2,5K - 30 FPS

4K - 30 FPS

stabilizimin e imazhit Gyro + Accelerometer
Kapaciteti i kartës së kujtesës max 32 GB
WiFi furgon

Xiaomi, numri është i zbutur pak. Kjo është për shkak të 8 megapixel, jo shumë të freskët, por të paktën cilësi të lartë të Sony sensor. Megapixel 8 është mjaftueshëm fizikisht për rezolucionin 4K, por nuk është më e mjaftueshme për të aktivizuar zvogëlimin e dridhjeve në këtë rezolutë. Kjo është mjaft keqardhje, veçanërisht në dritën e faktit se kamera ka një çmim mbi dollarin 100 dhe në këtë rajon duhet të luftohet me konkurrentë shumë të kombinuar. Përveç kësaj, në bazë të videove testuese në internet unë nuk do të guxoja ta vendosja kamerën në dhomën e sipërme.

Vlerësimi: Rekomanduar - Rekomandohet, por duhet të jetë i sjellshëm me ju. Vlen mbi $ 100 mbi aftësitë e çuditshme, maksimale për ata që rrinë në Xiaomi.

Ju mund të blini kamera këtu: Xiaomi Mijia Mini Kamera 4K 30fps Kamera e Veprimit

Test Video:


1. Kamera H9R me veprim të papërshkueshëm nga uji 4K Ultra HD - Dollarë 53,39 (~ 14 800 Ft)

FuriBee H9R 1

Gjëja është, në fund të këtij artikulli, se do të ishte një aparat shumë i mirë me të vërtetë i mirë për t'u goditur. Në fakt, kjo ishte vetëm një klikim, jo ​​vetëm mënyra se si e imagjinova. Kamera më e popullarizuar është një hekur që është vendosur në buzë të numrit gjatë shfletimit të specifikimeve. FuriBee nuk është një emër i keq, deri tani unë kam takuar me droniers. Marrja e një kamere është e habitshme për mua, por mund të ketë qenë vetëm injorant. Cila është pika, nuk po shkruaj asgjë për këtë aparat, sepse nuk dua që asnjë nga lexuesit e mi të konfirmojë titullin e kamerës sime të preferuar. Në zemrën time do ta hidhja poshtë, do ta digjej, do ta shtypja. Nuk po them se ka një pajisje të tillë në listë, por jo të paktën fituesi më i çmuar i çmimit të kamerave në kamera. Pra, le të shohim specifikimet, lexoni vlerësimin dhe zhurmojnë me mua.

specifikim:

prodhues FuriBee
lloj H9R
chipset Sunplus 6350
sensor

Omnivision OV4689

Numërimi i vërtetë i pikselëve 4 megapixel
hapje ?
Këndi i pamjes Gradë 170
Shfaqja e prapambetur 2 col, 320 x 240 pixels,
bateri 1000 mAh
Rezolucioni dhe shkalla e kornizës

720p - 120 FPS

1080p - 60 FPS

2,7K - 30 FPS

4K - 25 FPS

stabilizimin e imazhit jo
Kapaciteti i kartës së kujtesës max 32 GB
WiFi furgon

Një nga sytë e mi qan, tjetri sobbing. Në kamerën time të preferuar, do të doja të hidhja në çizmet e mia të hekurosura me disa këmbë. Këtu është një chipset "i madh", Sunplus 6350, i cili, sipas burimeve zyrtare, është i aftë për 10 FPS me rezolucion 4K. Sensorët mbulohen nga një hije e dobishme, disa në OV4869 janë të shkruara në disa faqe, por një sensor i tillë nuk dihet as nga faqja e internetit e prodhuesit Omnivision. Megjithatë, ata e dinë 4689, e cila gjithashtu nuk është e aftë të 4K sepse është vetëm megapixel 4, kështu që në mënyrë specifike numri i pikselëve fizik nuk arrin 4K. Teoria ime këtu është se shumë njerëz nuk mund të gabojnë. Por!

Vlerësimi: Nuk rekomandohet - Blini vetëm nëse keni parasysh një video të rezolucionit 1080p të paqartë dhe të errët. Ju do të merrni këtë performancë me 20-25 dollarë më të lirë, të butë-mbushur. (por unë jam i zemëruar)

Ju mund të blini kamera këtu: Kamera H9R me veprim të papërshkueshëm nga uji 4K Ultra HD

Test Video:


Çfarë rekomandojmë?

Po, parimi që kaq shumë njerëz nuk mund të gabojnë, me të vërtetë janë penguar. Por me siguri që ata mund të jenë të gabuar, ata mund të hidhen në gungat e prodhuesve. Për fat të mirë, ne kemi parë sitë dhe shpresojmë se ju lexuesit e keni gjetur këtë artikull të dobishme. Pra, në fund të shkrimit, mund të bëni pyetjen e mirësisë, por nëse të gjithë janë të zbrazët, atëherë çfarë rekomandoni?

Për fat të mirë, ka disa kamera që duhet të ofrojmë!

  • Kamera e lirë: EleCam Explorer Elite 4K Kamera e Veprimit - Chipset Novatek 96660 dhe senzor Sony IMX078 janë një çift i mirë. Ju nuk e dini normale 4K, por 1080p, që është rezolucion i plotë HD ju do të jeni të kënaqur me rezultatin!
  • Kamera e çmimit të mesëm - ThiEYE T5 Edge Gjuha 4K WiFi Action Camera - Çmimi i saj nuk shpon yjet nga qielli, performanca e tij është e mirë dhe cilësia e fotove është me të vërtetë e mirë, sidomos në krahasim me çmimin e saj.
  • Kamera e shtrenjtë: SJCAM SJ7 STAR WiFi Veprim Kamera 4K - Ky aparat ka gjithçka që mund të presësh nga një aparat të përballueshëm sot. Ai nuk gënjen, ai nuk shkrin atë që premton.
  • Kamera speciale: Xiaomi Kamera Sferën 4K Kamera e Veprimit Panorama - Një veçori e vërtetë, harduer i fortë dhe panoramë sferike e plotë 360, kështu që ju kapni gjithçka rreth jush. Ju mund të shikoni të shtëna të përfunduara me realitetin virtual me syze, sikur të ishim në qendër të ngjarjeve, ose mund ta përdorim për videot Youtube që ne mund të shohim rreth me lëvizjen e miut. Është kënaqësi, por është shumë e shtrenjtë.

Hozzászólások

Med1on
+1
- Norbert Szabó:
Sziasztok!

Legjenda Sjcam Sj6 nuk është më e mirë? Unë mendoj se është më e lirë se sj7 dhe shumë më të përballueshme nuk do të di aq shumë! Por nëse gaboj, shkruajeni. Shumë nga këto krahasime duhet të jenë një shumë e kamerave të vogla të veprimit që kam qenë në gjendje të vendosë posaçërisht pas viteve 1.5! : Lol:

Hi!

Atëherë ju me siguri do të jeni të kënaqur që ne do ta provojmë plotësisht miratimin tonë shpejt. Materiali përforcon kategorinë e buxhetit.
Norbert Szabó
Sziasztok!

Legjenda Sjcam Sj6 nuk është më e mirë? Unë mendoj se është më e lirë se sj7 dhe shumë më të përballueshme nuk do të di aq shumë! Por nëse gaboj, shkruajeni. Shumë nga këto krahasime duhet të jenë një shumë e kamerave të vogla të veprimit që kam qenë në gjendje të vendosë posaçërisht pas viteve 1.5! : Lol:
NJ
Gitup G3 Duo;)
s3nki
Citim - Unë rekomandoj:
Unë e bëri, ishte të rechargeable bateri ajo merr 5, 2 bucks thieyan modelin T99e. Ambarella 12 117-TV dhe Sony për të lënë, doli kohët e fundit 2 Përditësimi firmware gjithashtu shtoi, kështu OK.

Ishte një aparat shumë i mirë, por fatkeqësisht nuk ishte në listën më të lartë.
Mirë për të rekomanduar
+1
Unë e bëri, ishte të rechargeable bateri ajo merr 5, 2 bucks thieyan modelin T99e. Ambarella 12 117-TV dhe Sony për të lënë, doli kohët e fundit 2 Përditësimi firmware gjithashtu shtoi, kështu OK.