Pra blini në dyqane të mëdha kineze

Lexuesit Rishikimi: 5 / 5

Yll është aktiveYll është aktiveYll është aktiveYll është aktiveYll është aktive

Ku mund të blini një kupon, çfarë lloji të transportit që zgjidhni, këtu është ndalesa e shpejtë, kështu që jeni të sigurtë se nuk do të paguani më shumë se sa duhet!

Suporte 777x437


hyrës

Dyqanet kineze të internetit po rriten si kërpudha dhe shumë kompani po përpiqen të përfitojnë nga mundësitë e ofruara nga tregu. Megjithatë, ekzistojnë dallime të mëdha midis një dyqani të uebit dhe një webshop, për shembull, nga fakti se shumë njerëz nuk janë të vetëdijshëm për dallimin midis tregut dhe rrjetit aktual.

Le të fillojmë me këtë pyetje. Tregjet funksionojnë në mënyrë që të mund të marrim shumë shitës të vegjël apo të mëdhenj në një sipërfaqe të vetme. Të tilla si Ebay ose Aliexpress. Këto tregje kanë përparësi të madhe për të pasur një përzgjedhje të madhe, por kjo është gjithashtu një disavantazh sepse është shumë më e vështirë të zgjedhësh produktin e duhur. Ju duhet t'i kushtoni vëmendje se sa keni blerë nga tregtari dhe për çfarë vlerësimi të klientëve ka marrë tregtari juaj. Nëse blejni pamjen, lehtë mund të hidhesh në lojëra elektronike më të mëdha, atëherë mund të bisedosh me tregtarin, operatorin e tregut ose, nëse ka një shans për të blerë Pay Palos, me PayPal.

Dyqani klasik i internetit është krejtësisht i ndryshëm. Këto mbikëqyren nga një kompani, nuk ka shumë tregtarë. Pengesë është se kjo ngushton furnizimin, përparësia është se në shumicën e rasteve është më e lehtë për t'i arritur ato në rast të një problemi. Në lidhje me çmimet, ka shumë shpërndarje, ju duhet të jeni një dyqan klasik, ju duhet të bëni të mundur fitimin e tregut. Në përgjithësi, ju rekomandojmë që nëse jeni fillestar ose më shumë në dyqanet klasike të departamentit, nëse jeni një praktikues i kualifikuar jashtë vendit, të paktën ju flisni anglisht në një nivel që mund t'i përdorni, ju mund të shkoni në një treg.

Në këtë artikull, ne do të merremi me tre webshops, do të paraqesim sipërfaqen e tyre, ku do të zgjedhim mënyrën e dërgimit ose ku do të futim kodin kupon, kështu që ne mund të vazhdojmë të përballojmë produktet që janë ende mjaft të mira.

Unë do të doja të ju them se unë nuk mund të ketë një dyqan unë nuk kam dëgjuar rreth, apo edhe një ankesë serioze. Kjo nuk më ka bërë kurrë të paralajmërohem për blerjen sepse, nga njëra anë, një pjesë e ankesës është një pjesë e blerjeve pa ankesa, ankesa duket tingëlluese. Nga ana tjetër, duhet të pranojmë se çmimi i lirë është se në rastin e një ankese nuk do të gjejmë një dyqan fizik ku mund të hackojmë tryezën, ose ndoshta të kërkojmë librin e blerësve. Ne duhet të prezantojmë praktika të tjera në dyqanet e mëdha kineze, por do ta shkruaj në fund të këtij artikulli.


GearBest

Së pari, sipas njoftimit të tyre, Kina është dyqani i dytë më i madh pas Aliexpress. Kjo sigurisht jep disa besim, sidomos që Aliexpress, siç lexoni më sipër, nuk është një dyqan klasik.

Avantazhi i GearBest është madhësia e tij. Për shkak të kësaj, ka shumë produkte, telefona dhe më shumë në këtë ndërfaqe, kështu që së pari ne mund ta blejmë këtu. Përveç kësaj, për shkak të madhësisë, ne presim shumë veprime, për raste më të mëdha, si veprimi i ditëlindjes ose promovimet e premtimeve të zeza, ofrojnë çmime bombash.

Një avantazh tjetër është se GearBest ka hapur shumë depo evropiane në vitet e fundit. Prej këtyre produkteve të porositura mund të arrini shumë shpejt tek ne nëse nuk ka ndërprerje, madje edhe brenda ditëve të punës 5-7. Përveç kësaj, ne mund të jemi të sigurtë se nuk ka asnjë detyrim doganor ose TVSH për çmimin e shfaqur në dyqan, kështu që ne nuk duhet të paguajmë asgjë përveç transportit dhe transportit.

Gearb është produkt i pajisjeve teknike, kështu që telefonat, tabletët, printerët 3D dhe homologët e tyre mund të gjenden në përzgjedhjen më të madhe. Por kohët e fundit ka gjithnjë e më shumë lojëra dhe veshje, kështu që mund të themi se gjithçka që po kërkon është me vlerë të shikojmë përreth. Cili nuk është tipik i pjesëve dhe paketave DIY. Pra, këtu nuk vlen të shikoni për pjesë të droni - ka, por jo shumë - por ia vlen të shikohen drunjtë sepse ka të mira.

Sipërfaqja e dyqanit të internetit është lehtësisht transparente. Në faqen e hapjes, më sipër, gjeni gjërat që duhet të blini. Mund të zgjedhim gjuhën e faqes, monedhën në të cilën duam të shohim çmimin e produkteve. Ka tashmë një numër dyqanesh në vend, të cilat janë shembuj të gjuhës, por hungarezët ende nuk janë në mesin e tyre. Vërtetë, harabelat janë duke qarë se së shpejti do të jetë.

Ajo që unë mund të sugjeroj, nëse jeni pak, me të vërtetë paksa e mirë për engjëllin, duhet ta përdorni atë sepse përkthimi mund të jetë bërë në makinë, nganjëherë tekstet interesante hungareze. E dyta është se vlen të shikojmë çmimin e dollarit, sepse dyqani i uebit mund të jetë i ndryshëm nga shuma e parashikuar në forintë, kështu që është e vështirë të krahasohet çmimi i produkteve. Pra, qëndroni me dollarin dhe e përdorni atë në çdo dyqan. Nëse dëshironi të blini një ditë në ditë për të parë kurset e këmbimit, nuk keni për të bërë më vonë, ju do të kaloni lirshëm nga dollari në forintë.

gearbest 1

Regjistrimi do të jetë një adresë e thjeshtë e-mail dhe fjalëkalim, dhe të dhëna të tjera, të tilla si adresa e anijeve, do të jetë e mjaftueshme nëse ju keni blerë diçka në të vërtetë.

Nëse ju hyni atëherë a Llogaria ime do të gjeni gjithçka që ju duhet të bëni me aktivitetin tuaj të dyqanit, domethënë produktet tuaja të preferuara (Favoritet e mia), urdhrat tuaja (Porositë e mia), Ankesat tuaja (Biletat e mia), Portofoli i Faturës sime, pikat e blera me blerjen tuaj dhe blerjet e tjera (Pikët e mia), cilësimet tuaja (My Profile), kuponat që mund t'i përdorni vetëm (Kuponi im).

Le të shohim procesin e blerjes!

Nëse e gjejmë produktin që ne jemi të interesuar, gjëja e parë që duhet të bëjmë është të shohim se çfarë magazina mund të porositet. Çmimi mund të ndryshojë nga stoku në, ose zakonisht, kështu që duhet të vendosni nëse doni të porositni nga një depo ndoshta më e shtrenjtë e BE-së, nga e cila do të jetë më e shpejtë për të transportuar ose qëndruar në një depo të Lindjes së Largët me çmim më të mirë, .

Shkurtesat për depot aktualisht janë (ju lutemi klikoni mbi emrin e magazinës ose vendit):

Kodi Store

Orszag

CN-099

Kinë

CN-006

Spanyolország

Fast-07

Spanyolország

Fast-08

Lengyelország

Fast-23

Bohemi

Fast-27

Anglia

CN-001

Anglia

Fast-29

Spanyolország

Fast-026

Portugali

Fast-30

Franciaország

Fast-36

Olaszország

HK

Hong Kong

HK-2

Hong Kong

Nëse keni zgjedhur magazinën, mund të zgjidhni nga dy butona. Nëse e dimë se nuk duam të blejmë ndonjë gjë tjetër, atëherë mundemi Blej tani, nëse dëshironi të blini diçka tjetër, që është Shtoni në të Shporta. Me këtë të fundit, kemi vënë vetëm në shportë mallin, me të parin që fillon procesin e pagesës menjëherë.

gearbest 2

Nëse a Blej tani button në faqen tjetër a Opsionet e transportit: zgjidhni mënyrën e dërgimit. Për produkte me vlerë më të lartë, është Linja e Prioritetit të BE-së ju duhet të merrni produktin e urdhëruar nga Kina pa TVSH dhe detyrimet doganore. Kur bleni nga një magazinë e BE-së, nuk duhet të merreni me të, zgjidhni më të lirëin ose më të shpejtë që ju pëlqen.

Nëse po, atëherë zbritjet mund të vijnë. Më poshtë dhe majtas mund të zgjedhësh të përdorësh pikat GearBest -Përdorni Pikët GB- ose keni kodin tuaj kupon dhe atë -Përdor kupon. Të dy nuk do të shkojnë së bashku. Nëse përdorni një kod kupon, kopjoni kodin kupon në kutinë e Promovimit dhe shtypni butonin Aplikoni. Nëse karta është ende gjallë - ju e dini për stokun promovues, atëherë çmimi i përdoruesit përfundimtar do të bjerë. Nëse doni të përdorni pike, pastaj shtoni se, është maksimizuar, kështu që ju nuk mund të bleni asgjë për pikë vetëm.

gearbest 3

Kur të jeni gati atëherë mundeni Vendosni porosinë tuaj button dhe filloni të blini! Në faqen tjetër mund të futni metodën e pagesës, këtu ju mund të zgjidhni midis Pay Pal, pagesës së kartelës ose transferit bankar, më pas klikoni "paguani tani" për të përfunduar blerjen.

Dyqani është këtu: GearBest


Banggood

Banggood është një nga rivalët më të mëdhenj të GearBest, një betejë e ashpër midis tyre në aspektin e çmimeve, gjë që është e drejtë për ne. Gama është paksa e ndryshme nga ajo e GearBest, edhe pse ka edhe artikujt më të njohur teknik. Sidoqoftë, Banggood ka shumë gjëra të ngjashme me erëzin, shumë më tepër për shembull një komponent me droni, por me fat, mund të gjejmë një pjesë të telefonit tonë për shembull nëse e kemi thyer ekranin. Pra, për pjesë, ky dyqan është shumë më i fortë.

banggood 1

Në Banggood, ata lavdërojnë mbështetjen, që është, shërbimi ndaj klientit, gjoja më mirë se GearBest. Kam takuar këtu në disa raste, prandaj nuk e ndaj këtë besim. Mbani në mend se, ashtu si me GearBest, problemet zgjidhen këtu, por ne duhet të bëjmë edhe një hap më shumë këtu.

Banggod gjithashtu ka depot evropiane, dhe është një avantazh mbi GearBest se ne mund të kërkojmë produkte në to veç e veç. Koprra Dyqani të gjitha kategoritë në pjesën e poshtme të menysë së zbritjes, mund ta zgjidhni Magazina e BE-së kështu që të gjitha produktet e gjetura këtu do të garantohen në depot e BE-së.

banggood 2

Sipërfaqja e Banggood është shumë e ngjashme me ndërfaqen GearBest, kështu që dikush që është këtu për të marrë është kapur. Kjo është arsyeja pse ne mund të shkruajmë pak më të shkurtër, por është e panevojshme dy herë për ta përshkruar atë. E vetmja ndryshim i madh është se ka një këtu Uroj ku mund të paketoni produktet tuaja të preferuara, ose më vonë, të blera.

Fillimi i blerjes së produktit është i njëjtë si në GearBest, dmth Buy it tani button për të nisur procesin e blerjes menjëherë Shtoni në të Shporta butonin për të vënë produktin në shportë dhe të zgjidhni nga. Duke zgjedhur këtë të fundit, mund të hapni shportën në krye të karrocës në të djathtë të sipërme.

banggood 3

Procesi i blerjes është i njëjtë, por faqja duket pak e ndryshme. Buy it tani në faqen tjetër Futni kodin kupon kuti, ju mund të shihni kodin kupon nën të Futni Pikët Tuaj dhe numrin e pikëve tona për t'u shitur. Edhe këtu është e vërtetë për atë që GearBest ka në lidhje me pikat.

Nëse është, atëherë a Vazhdoni të shikoni butonin për të hyrë në faqen ku mund të zgjidhet mënyra e dërgimit. Për Banggood, nëse blini nga një depo jo evropiane, atëherë a Posta Evropiane Direkt do të jetë e jona, me cilën detyrë dhe TVSH do të vijë me produktin e urdhëruar.

banggood 4

Nëse përzgjidhet mënyra e dorëzimit, mund të zgjidhni nëse Pay Pal ose një kartë bankare do të jetë mënyra e pagesës dhe pastaj mundeni Vendi Renditja button për të përfunduar blerjen.

Dyqani është këtu: Banggood


geek Blerja

geekbuying 1

Geekbuying është një dyqan i vogël në krahasim me dy të mëparshmet dhe mund të themi se është tronditëse. Ndoshta kjo është arsyeja pse ata janë të kujdesshëm në lidhje me trajtimin e ankuesve normalisht, dhe në vitet e fundit, disa produkte, të tilla si telefonat, kanë çmime amazingly mirë, më mirë se ato në dyqane të mëdha. Mos hezitoni të keni detyrë dhe TVSH të anijeve falas - Linja e Prioritetit HKEU - dhe ka edhe magazina europiane. Këto janë të vendosura në krye të menusë së djathtë në këtë dyqan Magazina lokale. Ka edhe dyqane spanjolle, gjermane, italiane dhe polake, nga të cilat produktet ofrohen më shpejt dhe më shpejt se dyqanet e mëparshme.

geekbuying 2

Ndërfaqja në Geekbuying është disi e ndryshme nga dy dyqane në të kaluarën. Për fat të mirë, nuk ka dallim të madh, kështu që nuk do të humbasim. Nëse në këndin e sipërm djathtas a Llogaria ime button, një menu do të shfaqet në të majtë për të gjetur informacion rreth blerjeve tona dhe aktivitetit të dyqanit tonë. Ndaroni shumën e fondeve të paguara tashmë (Pagesa u konfirmua), para-pagesa (i papaguar) dhe të dërguar (dërguar) urdhrat tona. Ne gjithashtu mund të hapim shportën tonë nga këtu (Shporta ime e shportës), ne mund të trajtojmë kuponat tona (Kuponat e mi) dhe listën e dëshirës (Lista ime e dëshirave). Në pjesën e poshtme të menysë gjejmë cilësimet tona (Cilësimet e llogarisë) dhe adresat e specifikuara të anijeve (trajtuar librin).

geekbuying 3

Kur ne fillojmë të pazar në faqen e produktit të zgjedhur vetëm një Shtoni në të Shporta butonin që mund të gjesh, i cili futet në shportën e produktit të përzgjedhur. Pastaj do të shfaqet një dritare në të cilën mund të zgjidhni një Shiko Shporta ime kështu që ne do të jemi në gjendje të fillojmë të paguajmë ose të zgjedhim një Vazhdo Blerje button për të vazhduar produktet e shfletimit.

geekbuying 4

Ne nuk mund të vendosim asgjë në faqen e parë të shportës, por ne mund të kontrollojmë produktet që janë në shportë. Të vazhdojë të Checkout butonin për të hyrë në faqen ku mund të zgjidhni mënyrën e dërgimit (Linja e Prioritetit HKEU), ose nëse ka një kod kupon për atë produkt, atëherë është Ju lutem Zgjidhni ose shkruani fushën e kodit tuaj kupon, dhe nëse kuponi është i gjallë atëherë atë Aplikoni butonin për të ulur çmimin. Natyrisht, ne duhet të japim të dhënat tona nëse nuk e bëjmë dot kur regjistroheshim, pasi nuk është problem për dyqanin e internetit të dinë se ku të porositni produktin e porositur.

geekbuying 5

Dyqani është këtu: geek Blerja


Këshilla të përgjithshme të mira!

Para së gjithash, me produkte më të shtrenjta, zgjidhni një mënyrë të anijeve me një numër ndjekjeje. Është mirë nëse e dimë ku është produkti i urdhëruar në botë. Në dyqanet, ju mund të gjeni shënues të tillë në faqet e pagesave: Sigurim. Kjo është një sigurim shtesë për paketat e humbura. Pra, nëse paguajmë disa dollarë, do të kemi më pak ngacmime, administratë më të lehtë.


Fizetés

Nëse mundeni, mund ta përdorni PayPal-in për të paguar. Kjo mund të bëhet në disa mënyra. Ne mund të ngarkoni të holla në llogarinë tonë me PayPal, ose të regjistroheni me pagesa me kartë krediti, kështu që dyqanet mund të paguani me Pay Pal rotors paratë në kartën tuaj, por ju nuk keni për të hyrë të dhënat e kartës tuaj çdo dyqan. Edhe një e fortë argument i PayPal shtesë, në rast të një kërkese, nëse tregtari nuk arrin të marrë kokë, për shembull, në rastin e bagazhit të humbur refuzoi të kthejë çmimin e blerjes, ju do të tërhiqen për të paguar Palin është një kërkesë në qoftë se ata gjejnë kërkesa të arsyeshme, ata do të kthehen paratë tona, dhe pastaj ata më vonë numërohen në uebfaqe.

Çfarë duhet të bëni nëse paketa është e humbur, produkti është dëmtuar dhe tregtari nuk dëshiron të kthejë paratë tona. Së pari, le të marrim veten tonë më të fuqishëm. Ndjehen të lirë për të kërcënuar tregtarin së pari me PayPal, nëse e kemi paguar atë, zakonisht është e mjaftueshme, do të ishte një humbje e madhe për secilin dyqan, nëse shumë ankesa e bëjnë PayPal një kontratë me ta. Për fat të keq, ka pasur një rast ku nuk ndihmoi - nuk binte me mua, por ndihmova në zgjidhjen e problemit - kishte një nevojë që marrësi të përmendte raportin e policisë në letrën e dyqanit. Duket e frikshme, por të gjithë kanë dëgjuar shumë raste të tilla në rastin e tregtarëve shtëpiak, por ne nuk guxojmë të shkojmë në dyqan qoshe për të blerë paketën e sallamit. Kjo është, shumica dërrmuese e blerjeve bëhen pa probleme, dhe as nuk dëgjojmë për to. Fragment, mund të themi se ankesat janë nën përqindjen e 1 dhe neto është me zë të lartë.

Pika. Tregtari në përgjithësi do të përpiqet të gjejë zgjidhjen më të mirë për të zgjidhur problemin si një zgjidhje të vetme. Mos e pranoni, qëndroni në këmbë!


transport

Ndër mënyrat e shpërndarjes, gjejmë të tre dyqanet që premtojnë një ardhje doganore dhe pa TVSH. kur urdhërimin e produkteve në BE apo depo të lirë kjo nuk është e rëndësishme, por në qoftë se ju të caktojë mbi ~ dollarë 20, ju duhet të zgjidhni këtë. Është e rëndësishme të dini zakonet dhe tekintetétben TVSH-së nuk e çmimeve të disa produkteve, por edhe vlera e paketës do të konsiderohet, çdo gjë që ne duhet të llogarisin koston e transportit është përfshirë gjithashtu. Nëse doni që paketa jonë të arrijë shpejt, mos e bëni të vështirë për tregtarin të anijes. Nëse produktet e shumta janë caktuar, dhe sidomos në qoftë se ata nuk vijnë në një magazinë, të gjitha produktet të hyjë në një urdhër të veçantë, kështu që nuk shkojnë në ditën nga produktet për paketën për nevojën tonë për të ndjekur për më shumë të ruajë deri në një feladhassák.Ráadás nëse vletlenül humbur paketa nuk do të humbasë paketën e tërë, vetëm serinë 1-1.

Dogana dhe TVSH anijeve të lirë:

supermarket Emri i modalitetit të dorëzimit
GearBest BE Express, Linja Prioritare ose Linja Prioritare e BE
Banggood Posta Evropiane Direkt
geek Blerja Linja e Prioritetit HKEU

Kodet kupon

Ne marrim shumë pyetje në lidhje me kodet dhe marrëveshjet e kuponave. Thuhet se të gjitha pazaret për torturën janë ato që nuk bëjnë. Kjo është një e vërtetë e madhe, por jo gjithmonë mbulon realitetin.

Çdo dyqan ka marrëveshje pa kupon dhe kupon. Të parat janë Flash Shitje, e dyta që shënohen si kodin kupon. Promovimet e Shitjes me Flash përgjithësisht zgjasin më shumë dhe pazaret janë edhe më të mëdha. Zbritje kodin kupon janë shpesh vetëm të zgjasë një ose dy ditë, por në qoftë se ju mbani atë shans të vogël që ne mund të gjeni produkte të lirë të falsifikuara për shkak të numrit të kufizuar të njësive. Megjithatë, para se të bleni produktin tuaj, kërkoni një kod kupon për gjithçka që dëshironi të blini.

Ne ofrojmë më shumë mundësi për blerjen e promovimeve dhe kodeve të kuponave. Nga njëra anë, kemi një buletin që ju abonoheni përmes e-mailit, ju do të merrni promovimet ditore të tre dyqaneve të mësipërme. Nga ana tjetër, lista jonë e veprimeve publikohet çdo ditë në faqen tonë.

Pra, atë që një grup i ngushtë i produkteve të rëndësishme mund të blihet në kodin kupon, prandaj, në shumë raste, të tilla si rajon Qendrore Evropiane do të 30-50 produkt promovuese nga rajoni në rajon, ai shpejt shkon jashtë. Në raste të tjera kjo ndodh në 1000-2000 copa veprim të vendosur, e cila është arsyeja pse unë kam shkruar që ju mund të dëshironi të dyqan rreth në mesin e kodeve të vjetra, si dhe fat. Për shembull, vitin e kaluar lëshoi ​​një kod kupon për MAVIC Pro GearBest Droni, i cili ishte ende gjallë në shkurt të këtij viti. Çdokush që ishte në dashuri dhe doli me kodin e shpëtoi dollarë 200, e cila nuk është pak para.

Nëse paketa është zbrazur duke kopjuar kodin kupon dhe Aplikoni button, faqet do të shtypen, sikur kodi i kuponit të gjetur në rrjet, për shembull, nuk mund të përdoret në rajonin tonë. Sigurisht, kodet që shfaqen në buletinin tonë ose në gazetën tonë janë lëshuar në rajonin tonë.

Pra, nëse doni kodet kupon, regjistrohuni për gazetën tonë këtu: GearBest, Geekbuying, Buletini Banggood kupon kod

Bashkohuni me grupin tonë të Facebook, që jo vetëm lajmet e kodeve të kuponave, por edhe promovime të tjera, dhe madje shet widgets të blera nga Kina: Veprimet kineze dhe unë blej dhe blej grupin Facebook

Ose shikoni në këtë faqe ku mund të gjeni një listë të promovimeve të fundit çdo ditë: Promovime GearBest, Geekbuying dhe Banggood, kuponat me përditësime të përditshme

Nëse keni ndonjë pyetje, keni një koment për sa më sipër, ju lutem shkruani, dhe ne jemi të lumtur për të përfunduar artikullin!