Heten si telefonat e keq, popullor pa doganë dhe TVSH

Lexuesit Rishikimi: 5 / 5

Yll është aktiveYll është aktiveYll është aktiveYll është aktiveYll është aktive
Heten si telefonat e keq, popullor pa doganë dhe TVSH - 5.0 nga 5 në bazë të 3 vota

Shikonim rreth telefonave kinezë, kështu që pas pushimeve.

vernee_thor_e_2.jpg

Ne jemi gjatë pushimeve, tregtarët dhe kompanitë ndërlidhëse më në fund e marrin frymën. Duket se urdhërat e BE-Express në fund të nëntorit janë përpunuar më në fund kështu që shpresojmë që të gjithë në 1-2 do të marrin paketën që ai ka shpresuar.

Për fat të keq, sipas informacionit aktual, modaliteti i shpërndarjes së EU Express nuk do të jetë i disponueshëm për telefonat për momentin. Është shpresa ime e vetme që dyqani im i preferuar do të hapë shumë depo evropiane në gjysmën e dytë të vitit të kaluar kështu që tani mund të zgjedhim nga depoja 8. Kjo është e mirë për dy arsye. Njëra është që këto pako po arrijnë shpejt, ndërsa ne e shpëtojmë rrugën nga Kina në BE dhe e dyta është që kur flasim për një depo evropiane, ne nuk duhet të paguajmë asnjë TVSH apo detyrim doganor në mënyrë që të mos flasim as për koston e zhdoganimit.

Në këtë artikull, ne kemi zgjedhur shtatë telefona që janë të njohura dhe nuk kushtojnë shumë më tepër sesa të porositen nga Kina. Pika këtu, pra, është të mbajmë sytë në depot e BE-së!

Vernee Thor E

thore.jpg

Vernee prodhon telefona më të mirë dhe më pak të mirë dhe shpesh akuzohet se i bën specifikimet e telefonit "aksidentalisht" të pasakta. Megjithatë, ekziston një telefon që ka qenë ndër pajisjet më të sofistikuara për muaj nën 30 për nën 1,000 dollarë. Ky telefon është Thor E, i cili nuk është rezultat i pajisjeve, por është rezultat i një hekuri të mirë-porositur dhe një bateri me kapacitet të madh.

vernee_thor_e.jpg

Telefoni Vernee është një blerje e mirë nga shumë aspekte. Së pari, për shkak se këto para janë gjetur në procesor tetë-core brenda, dhe së dyti për shkak se minimumi i rekomanduar i 2 GB RAM ose më shumë, me saktësi 3 GB në të, dhe së treti sepse kështu edhe me një çmim shumë të bukur, një trupmadh, bateri 5020 mAh është që do të thotë që ju mund të arrini një hapësirë ​​shumë më të gjatë se mbushja. Për fat të mirë për baterinë e madhe, ne gjithashtu kemi një funksion të ngarkimit të shpejtë! Në aspekte të tjera, ndërtimi i telefonit është mesatar. Pas jashtme klasike gjejmë një brendshme të mirë të koordinuar. Procesori është tetë-core, 1,3 GHz dhe ekspozimi është kolona 5 dhe rezolucion HD. Kamerat 5- 8 mega pixel dhe disa që janë krejtësisht të pranueshme në këtë kategori, kështu që çmimi i këtyre telefonave të vërtetë të presin një vjedhin!

Më shumë foto dhe informacion rreth telefonit këtu: Vernee Thor E

Xiaomi Redmi Shënim 4X

xiaomi_redmi_4x_2.jpg

Redmi 4X është një nga telefonat më popullorë të Xiaomi. Nuk është shumë e madhe, është vetëm ekran 5-inch, që është një klient shumë më tepër sesa një disavantazh, por procesori tashmë është tetë-core. Përveç kësaj, ekziston sistemi jashtëzakonisht popullor dhe i dashur i sistemit operativ të telefonave Xiaomi, softueri MIUI me bazë Android.

xiaomi_redmi_4x_3.jpg

Telefoni-in 435 Snapdragon, Qualcomm është e pajisur me procesorin tetë-core, përveç për të cilat nuk 505 Adreno graphics përshpejtues, 2 16 GB memorie dhe ruajtjen në masë GB. Bateria e integruar është 4100 mAh kështu që ne nuk do të kemi ndonjë problem! Shfaqja është kolona 5, rezolucion HD. Pajisja mund të gjeni një 5 13- dhe një aparat fotografik megapixel, GPS, A-GPS, GLONASS dhe mbështetje Beidou navigacion, si dhe një Accelerometer, xhiroskop dhe xhiroskop si. Bluetooth është standard 4,2, dhe sigurisht, ka wifi me standardet b / g / n.

Më shumë foto dhe informacion rreth telefonit këtu: Xiaomi Redmi Shënim 4X

Kuboti X18

x18_1.jpg

Për telefonin tuaj Cubot, ju duhet së pari të nxjerrë në pah pamjen. Ky telefon ndjek 6-7-8 formatin e Samsung Galaxy S, por natyrisht ka shumë më të lirë. Megjithatë, jashtë ishte e bukur, kështu që për një telefon të jetë e bukur, ky telefon do të ishte një blerje e mirë.

x18_2.jpg

Hardware e fshehur në vendet e telefonit X18 në nivelin e hyrjes në mes të hyrjes si procesori quad-core 1,5 GHz, memori 3 GB dhe ruajtja në masë 32 GB janë të mjaftueshme. Ky hekur do të hiqet nga shumë, por 1 - një vit e gjysmë më parë - do të kishte tërhequr disa gojë për të. Në ditët e sotme, 2 GB nuk është më një telefon, kështu që 3 GB është i mjaftueshëm për përdorim pa probleme. Magazinimi i ndërtuar në 32 GB është gjithashtu i mjaftueshëm, por nëse nuk e gjeni, mund të vendosni një kartë microSD 128 GB në telefonin tuaj, kështu që do të jeni të përshtatshëm për të gjitha fotot tuaja. Përveç kësaj, ka disa karakteristika të Cubot tuaj që nuk do të mbërthyer. Për shembull, megapixel 16 Sony sensor prapa dhe 13-megapixel kamera Samsung ndijor front, jo më pak se 5,7 inç, bazuar në teknologjinë IPS, HD, 1440 x 720 rezolucion pixel 2: ekran 1-së raport aspekt apo instaluar Android 7 sistem.

x18_5.jpg

Kur është në ekran, është e rëndësishme të theksohet se raporti 2: 1 është tendenca më e fundit në tregun e telefonave të mençur. CUBOT X18 e bën këtë me dizajnin pa korniza dhe një telefon që shokët tanë do të duken të habitur do të jetë gati. Dhe për më tepër, marrim gjithçka që vjen nga një telefon i tillë. Ne kemi n standard WiFi dhe Bluetooth 4.0, marrim GPS dhe shumë të rëndësishme, CUBOT X18 gjithashtu mbështet brezin B20 800 MHz LTE në Hungari, ku interneti më e shpejtë e lëvizshme është e disponueshme në vend ju do ta përdorni atë me një telefon!

Më shumë foto dhe informacion rreth telefonit këtu: Kuboti X18

Leagoo T5

leagoo_t5_4g_phablet_6.jpg

Leagoo është një emër gjithnjë e më i popullarizuar në treg, gjë që nuk është çudi, pasi sipas mendimit tim është padyshim deri në TOP 5 midis prodhuesve në zhvillim. Telefonat e tyre në T5 erdhën në raftet e dyqaneve verën e kaluar dhe luftuan celularët më të njohura menjëherë. Kjo nuk është çudi, pasi hardware serioze ka ardhur në të.

leagoo_t5_4g_phablet_3.jpg

Njësia qendrore është një zgjidhje tetë-core, bazë 1,5 GHz MTK6750T. Pranë SoC, nuk ka më pak se memorie të sistemit 4 GB dhe ruajtje 64 GB, të cilat mund t'i shtoni në 320 GB me një kartë microSD. Hardware Leagoo T5 prandaj është mjaft i fortë, por mund të përmirësojë më tej kënaqësinë. Shfaqja është 5,5 inç diagonale, me panelin me emrin Sharp IPS me një rezolucion 1920 x 1080 pixels, kështu që Full HD. Ka tre kamera në telefon. në anën e pasme, një aparat fotografik me megapixel 13 vjen me një sensor imazhi Sony, plus një zgjidhje premium 5 megapiksel për cilësi më të mirë. Veçanërisht interesante është fakti se edhe kamera e përparme, dmth Seiko, ka një rezolucion megapixel 13.

Më shumë foto dhe informacion rreth telefonit këtu: Leagoo T5

Ulefone MIX

ulefone_mix_1_1.jpg

Ulefone nuk mund të qëndronte jashtë linjës, ata duhej të lëshonin një telefon të quajtur MIX. Kam shkruar disa herë që nuk e kuptoj logjikën, çfarë ka kuptim të kopjoni emrin, do të mjaftonte vetëm për të "dizajnuar" projektimin, ta shisnim pa emrin.

ulefone_mix_1_2.jpg

Telefoni është i bukur, ndjek rrugën e ngritur nga Xiaomi MIX dhe nuk mund të përdoret. Nuk ka problem me harduerin, pasi procesori tetë-core dhe 4 GB RAM dhe 64 GB ROM të ndërtuara në këtë anë janë shumë më tepër se kjo. Mjaft, por kryesisht në mënyrë që rezolucioni i ekranit të jetë "i drejtë" HD, kështu që proçesi në njësinë qendrore e drejton telefonin lehtë gjatë lojës. Nga telefoni kemi gjithçka që pritet në këtë kategori. Paneli front është një 8- në anën e pasme dhe një megapixel kamera 13 0,3 +, busull sensorë për të, sensor gravitetit dhe Xhiro, një radio dhe mbështetje për shtëpi përdorim B20 800 MHz LTE band.

Më shumë foto dhe informacion rreth telefonit këtu: Ulefone MIX

Blackview S8

blackview_s8.jpg

Siç sugjeron emri i tij, ky telefon është përsëri një klon Samsung Galaxy S8. Kjo në fund të fundit nuk është problem, jashtë duket e mirë, kjo pajisje është e bukur. Hardware në kategorinë e saj është mjaft e mesme për të fortë, në fakt ajo ka shumë ngjashmëri me copat e paraqitura deri më tani.

20171010120206_23540.jpg

Inç 5,7, 18: 9-së Raporti i pamjes, HD + rezolutë, në këtë rast pas 1440 720 x-pixel ekran është një tetë-core, që veprojnë procesor 1,5 MTK6750T GHz. Memoria është 4 GB, ruajtja në masë është 64 GB. Kamera e përparme është një aparat fotografik me megapixel 8 me një aparat fotografik megapixel 16 + 0,3 në anën e pasme. Është një fakt pozitiv i veçantë që ky telefon nuk do të jetë problem nëse duam të përdorim bendin B20 800 MHz LTE në shtëpi.

Më shumë foto dhe informacion rreth telefonit këtu: Blackview S8

HOMTOM S9 Plus

homtom_s9_1.jpg

Telefoni i HOMTOM nuk ka më 16: 9 por 18: 9 raport. Një telefon me një koloskop 6 është po aq i gjerë sa një colos tradicionale 5,5 në sajë të raportit të ri të pamjes. Përveç rezolutës së 720 ekran HD bit ngjyra duke përdorur teknologjinë IPS, 1440 24 x pixels me aftësinë për të shfaqur ngjyra 16 777 216, 269 IÇP pixel dendësia është.

homtom_s9_6.jpg

Në 2,5 tehe dhe lakuar panele qelqi dhe IPS-type tetë-core MediaTek MT6750T njësi procesor qendrore është e vendosur. Ora proc fara janë të vendosura në një grup të dy, në fund katër Cortex-A53 core vendosur 1 GHz clock sinjal, dhe grumbulli i lartë gjithashtu gjeti A53 Cortex-cores, por tashmë 1,5 GHz. Procesori 28 nanometrik i brezit të gjelbër natyrisht ka arkitekturën 64 bit. ARMv8-duke përdorur udhëzimet sërë CPU + 32 nga 32 512 KB fillor dhe të mesëm-KB cache. SoC gjithashtu përfshin një CPU pranë CPU, që është, një përshpejtues grafike. Kjo është një ARM Mali-t860 njësi MP2-tip, e cila punon orën 2 650 MHz core, dhe GB 4, 833 MHz menaxhon kujtesën LPDDR3. Ka tre kamera në telefon. Fronti Megapixels kamera 13, ndërsa e pasme një 16 5 + megapixel kamera punë çiftuar.

Lundrimi mbështetet nga GPS dhe mbështetja GLONASS. Me pajisje të tjera, mund të lidheni me Bluetooth me 4.0, ndërsa lidhni me rrjetin lokal me standardin 5 GHz standard të standardit WiFi WiFi. Qasja në Internet me brez të gjerë mbështetet nga prania e bendit B20 800 MHz LTE në Hungari. Në mesin e sensorëve, ne gjejmë më shumë rëndësi sesa lexuesit e gjurmëve të gishtave, sensorët e gravitetit dhe accelerometers. Gjithashtu është e rëndësishme të dini se bateria ka një bateri më të madhe 4050 mAh se zakonisht.

Më shumë foto dhe informacion rreth telefonit këtu: HOMTOM S9 Plus

Siç kam premtuar në fillim të këtij neni, referencat ndaj telefonave tregojnë për një depo evropiane. Ata janë të lehtë për t'u njohur në etiketën e BE-së. Nëse dëshironi të blini një telefon, sigurohuni që të zgjidhni një depo të BE-së!

Hozzászólások

s3nki
Cito - Joci:
Cito - Med1on:
Cito - Joci:
Féloff:
Unë mendoj se çmimet do të rriten ...
Lidhje sg.hu


Ende e mirë për të qenë 2021.

Pyetja është nëse ata do të përfshihen gradualisht në çmime (raktárasakba BE, në BE szállításosokba Express) që në të vërtetë do të vijë kur ligji do të jetë në gjendje për të thënë, 2021. Në janar 1, "nuk ka rritje të çmimeve në ne". Do të ishte një lëvizje tipike e tregtarëve, sepse ata e bëjnë këtë në shumë vende nëse ata parashikojnë një rritje të ngjashme të çmimeve.


Ka diçka për t'u sqaruar. Nëse blini nga një magazinë e BE-së, ju tashmë keni një detyrë dhe TVSH për produktet e lirë gjithashtu. Vetëm nëse ato dorëzohen drejtpërdrejt te klienti nën një kufi të vlerës. Unë mendoj se ...

Gjithsesi, kam frikë se do të ketë një ndryshim të rëndësishëm. Këtu do të ketë një depo në pothuajse çdo vend, ose do të jetë një vend i madh diku, atëherë ata do të na shërbejnë nga Kina. Është edhe më e lirë për të blerë prej tyre se sa në një shitës me pakicë të brendshëm.
Med1on
+1
Ju keni një shans të mirë për të thënë atë që keni thënë, dhe ne do të shohim se çfarë është jashtë diskutimit. Përndryshe, kam marrë një kat këtu:

"Çdo ditë ata vetëm 9 milionë dërgesa nga Kina dhe një e katërta e tyre arrijnë në Evropë."

Jo asgjë.
Joci
+1
Cito - Med1on:
Cito - Joci:
Féloff:
Unë mendoj se çmimet do të rriten ...
Lidhje sg.hu


Ende e mirë për të qenë 2021.

Pyetja është nëse ata do të përfshihen gradualisht në çmime (raktárasakba BE, në BE szállításosokba Express) që në të vërtetë do të vijë kur ligji do të jetë në gjendje për të thënë, 2021. Në janar 1, "nuk ka rritje të çmimeve në ne". Do të ishte një lëvizje tipike e tregtarëve, sepse ata e bëjnë këtë në shumë vende nëse ata parashikojnë një rritje të ngjashme të çmimeve.
Med1on
Cito - Joci:
Féloff:
Unë mendoj se çmimet do të rriten ...
Lidhje sg.hu


Ende e mirë për të qenë 2021.
Joci
Féloff:
Unë mendoj se çmimet do të rriten ...
Lidhje sg.hu
s3nki
Cito - DGT:
"... ndërsa po flasim për një depo evropiane, ne nuk duhet të paguajmë ndonjë TVSH apo detyrë, kështu që as nuk flasim për koston e zhdoganimit".


A është e sigurt?

Pyeta ... dhe unë nuk e mora atë përgjigje! :(

Dhe cila ishte përgjigja?
DPT
"... ndërsa po flasim për një depo evropiane, ne nuk duhet të paguajmë ndonjë TVSH apo detyrë, kështu që as nuk flasim për koston e zhdoganimit".


A është e sigurt?

Pyeta ... dhe unë nuk e mora atë përgjigje! :(