Elephone U dhe U Pro detajuar tutorial - telefoni ishte gati për ju

Lexuesit Rishikimi: 5 / 5

Yll është aktiveYll është aktiveYll është aktiveYll është aktiveYll është aktive
Elephone U dhe U Pro detajuar tutorial - telefoni ishte gati për ju - 4.6 nga 5 në bazë të 11 vota

Pa thënë shumë, prodhimi i telefonit kinez ka arritur një moment historik.

Elefant UU Pro 7

Elefoni u themelua në 2006, Shenzhen. Gjatë tetë viteve të fundit, kompania ka investuar shumë në kërkime dhe zhvillime, dhe kompania dhe telefonat që ata kanë zhvilluar gjatë viteve të fundit kanë bërë gjithashtu përparim të jashtëzakonshëm. Vitin e kaluar, kemi pasur një pajisje që kemi marrë kokën lart, kjo ishte Elephant S8. Ajo u karakterizua nga një dizajn i bukur dhe hardware i fortë, i cili pushtoi shumë konsumatorë. Ndoshta kjo pajisje është për shkak të faktit se vëllimi i shitjeve të kompanisë e tejkaloi 10 milion njësi të shitura.

dëgjoi logon

Pas suksesit të Elephone S8 shumë njerëz janë duke pritur për vazhdim, dhe ajo gjithashtu filloi të arrijë në vjeshtë një iPad News ri, ku ai foli për si S8 Plus, ku si S9. Në lajme ishte një gjë interesante dhe e pabesueshme për të thënë, dhe kishte të bënte me marrjen e telefonit të ri që do të ishte një ekran i vërtetë i vendosur. Eshtë e panevojshme të thuhet, nuk e besuam atë, faktin se dukej si një rosë e lirë si një fakt novator. Pastaj disa javë më parë, dy telefona celularë të rinj filluan të fluturojnë, nuk quhet S8 Plus, jo S9, por Elephone U dhe U Pron. Në bazë të informacionit paraprak, ishte e mundshme që kompania po shtynte të mëdha, por sa mund ta dinim. Telefonat e rinj do të jenë një piketë e vërtetë, me të cilën Elefoni ka bërë kaq të lartë se, në rastin më të mirë, ato më të mëdhenjtë mund të kërcejnë. Me këto dy pajisje, kompania ka hyrë në një treg që prodhon prodhues si Xiaomi, Huawei ose OnePlus. Se ai nuk ishte i ekzagjeruar, ne mund të provojë atë, sepse ata e panë dritën e ditës në syze të hollësishme, imazhe dhe video të provojë se arriti në të reja, të përballueshme, aftësitë, por lejoi një unazë me i madh telefon kineze gjithashtu!

Gjëja interesante për dy pajisjet është se edhe pse ka shumë ndryshime hardware në hardware, ekrani i përdorur në pjesën e jashtme ose në telefon është i njëjtë me kamerat nuk gjejnë ndonjë ndryshim. Me këtë zgjidhje, Elephone ka bërë të mundur edhe për ata që blejnë telefonin më të fundit dhe më të bukur për ata që bëjnë më pak para për të. Ndërkohë, të dy pajisjet do të shfaqen veçmas për të parë që nuk po flisni me ajër. Le të fillojmë me versionin më të lirë, Elephone U.

Elephone U

Telefoni është i vendosur në një strehim 72,5 x 154 x 8,4 milimetër me një peshë totale prej 160 gram. Njësia qendrore është një pllakë e bërë nga MediaTek, Helio P23, i njohur edhe si MT6763. Nga kjo pllakë vitin e kaluar kemi shkruar një artikull më të detajuar që është i interesuar për detaje më të thella teknike, ITT lexoni shkrimin tonë.

Elefant UU Pro 1

procesor

MediaTek-2.jpg

Në një prezantim të përgjithshëm si ky, zakonisht përdorim procesorin, konvertimin e videos dhe menaxhimin e kujtesës, prandaj bëjmë tani. Procesori Helio P23 mund të trajtojë tetë fara, të cilat janë të vendosura në dy grupe. Grupi më i ulët i katër ARM Cortex-A53 punuar 1,5 GHz clock maksimale frekuencën, dhe grupi tjetër funksional përbëhet nga katër 2 GHz edhe ARM Cortex-A53. Ata shpesh na pyesin se sa e mirë është kjo në një procesor telefoni me shumë fara. Për fat të mirë, ne kemi një përgjigje të plotë për këtë pyetje pasi mund të lexoni një artikull të detajuar mbi këtë temë ITT.

Elefant UU Pro 2

Helio P23 në lidhje me, dhe procesor brenda ne e dimë se 16 bërë nga gjerësi nanometer, udhëzim 64-bit të vendosur dhe mbështet ARMv8_A. Përveç proci, ne gjejmë GPU të integruar, i cili është hardware përgjegjës për përshpejtimin e operacioneve grafike. Në këtë rast një dual core, që vepron 700 MHz ARM Mali-lloj shenjë G71 MP2 zgjidhje që siguron një performancë plotësisht të kënaqshme në këtë SoC të klasës së mesme në pikëpamjen tonë. integruar dual-channel kujtesës kontrollues të LPDDR23X kujtesës në P4, në të cilën e telefonit në varësi të konfigurimit mund të gjendet ose të 4- ose 6 GB. Kujtimi Ora 1600 MHz. Telefoni tani ne kemi treguar ne mund të gjeni 6 GB të kapacitetit, si dhe jo më pak se 128 GB ndërtuar në çmim magazinimit?

ekran

Elefoni U ka një ekran që nuk është zbuluar ende në ndonjë telefon kinez. Edhe pse hardueri është mjaft i fortë, kjo është ajo që ne po themi është se ky telefon apo vëllai i madh është një moment historik në historinë e prodhimit të telefonave kinez.

Elefant UU Pro 6

Pajisja ka një ekran AMOLED, por jo vetëm çdo një, por një ekran i përkulur i vërtetë, ashtu si edhe telefonat Samsung shumë më të shtrenjtë. Pra, është e gjatë për magjinë, nuk do ta lexojmë telefonin pranë 2,5D dhe 3D, por të jemi një ekran i lakuar dhe i përkulur. Kjo është pikërisht ajo që ne kemi bërë me Samsung, dhe ajo rrëshqet poshtë në kornizë në të dy anët, kështu pixels reale të jetojnë në pjesën zbritëse.

Paneli vetë është një 5,99 colos 18: Raporti 9 aspekt me një rezolutë të FHD +, 2160 x 1080 pixels. Ekrani është i mbrojtur nga një qelq i lakuar i Gorilla Glass nga një botë e ashpër e jashtme, ku sipërfaqja e sensorëve mund të trajtojë në të njëjtën kohë prekjen e gishtit 10.

Elefant UU Pro 8

Ajo që ne dimë nga paneli i ekranit është se rezolucioni diagonal dhe i FHD + në madhësi prej gjashtë inç rezultojnë në dendësinë pixel të 403 ppi (pixel per inch). Thellësia e ngjyrës është bit 24, me numrin e ngjyrave të shfaqur 16 777 216. Shfaqja në këtë telefon zë përqindjen e 83,2 në panelin e përparmë dhe mbulimi i hapësirës së ngjyrave NTSC është 103. Këto janë të dhëna që tingëllojnë shumë mirë, por që kur flasim për ekranin AMOLED, nuk duhet të habitemi. Edhe pse nuk janë të habitur, ata kanë një dëshirë të fortë për ne që të mund t'i admirojmë ata në dorë.

Në fotot duket se kjo nuk është një ekzagjerim për të thënë Elephone është një hap gjigand përpara në marrjen e telefonit të tilla si Xiaomi ka bërë këtë e parë frameless suksesshëm telefonik Ne përzierje të erërave.

Cams

Elefoni U ju jep tre kamera për të shtënat. Ekziston një 8 në panelin e përparme dhe dy sensorë 13 megapikselë punojnë nën optikë. Këto vlera Optika aperture nuk ka marrë informacion të besueshëm, kështu që ne duhet të jenë të kënaqur me të dhëna që kamera front për të kryer është identifikimi i aftë të përballet dhe backplane gjërat mund se turbullira e vërtetë thellësi, HDR, bilanc të bardhë dhe settings ISO apo mundësinë e shkrepjes së vazhdueshme .

Elefant UU Pro 3

Nëse ka diçka që mungon nga aftësitë e kamerave, ekziston mundësia e regjistrimit me kornizë të lartë, e cila do t'ju lejojë të bëni lëvizje të ngadaltë të ngadalshme. Këto prona janë aktualisht një telefon të shtrenjtë të përbëjë më një risi të madhe, por ju do të shihni se ky telefon ka të gjitha tiparet dhe aftësitë që kushton shumë më pak se HUF 100 mijë amikről keni lexuar në lidhje!

Aftësi të tjera

Le të shohim se çfarë na jep Elephone U! Së pari, ka lidhje pa tel këtu. Telefoni ka WiFi të avancuar me dy kanale, e cila, përveç bendit tradicional 2,4 GHz, gjithashtu mbështet 5 GHz gjithnjë në rritje. Për fat të keq, ky opsion i fundit gjendet në shumë pak telefona kinezë, por këtu është! Sidoqoftë, kemi vetëm një version 4.0 të Bluetooth, por nëse shikojmë dallimet në krahasim me 4.1 më të zakonshme, do të shohim se nuk vlen të keqësoheni për këtë. Kam lënë një informacion shumë të rëndësishëm deri në fund, edhe pse gjetëm B20 800 MHz LTE, dmth. Lidhja me internet në brez, në telefon!

Elefant UU Pro 4

Telefoni ka një nga aftësitë e tij, ose ndoshta pak më shumë bateri. Njësia e kapacitetit 3620 mAh është teknologjia Lithium-Polymer. Mund të shkarkohet në një port të tipit C, i cili mund të arrihet përmes shkarkimit të shpejtë duke përdorur teknologjinë MediaTek Pump Express Plus. Veçanërisht interesante është fakti se nuk ka asnjë mundësi të tarifimit pa tel nga telefoni!

Celular mund të trajtojë dy karta Nano-SIM, ruajtjen në masë, nëse GB 128 është e pakët, me një kartë memorie maksimale me kapacitet 128 GB. Sa për aftësitë e tjera, sensorë, marrim atë që pritet nga një telefon i tillë. Ekziston një lexues i gjurmëve të gishtërinjve, nëse dëshiron të heqësh njohjen e fytyrës, marrim një xhiroskop, një busull dhe një sensor gravitacional.

Elefant UU Pro 5

Para se të shkojmë te vëllai më i madh në U Pro, ne jemi ende duke qëndruar me një gjë, dhe kjo është çmimi i pajisjes. Siç kam premtuar, telefoni është shumë më poshtë $ 100, që është për shkak të kursit aktual të këmbimit valutor të dollarit. Në veprimin hyrës, ne duhet të kemi dollarë 350, ose afërsisht 87, një mijë forinti. Meqënëse Gearbest është përsëri në dispozicion për ofrimin e shërbimit të BE-së, ky çmim është shuma përfundimtare, ne duhet të paguajmë vetëm koston e transportit, dmth. Për 1400 forints.

Telefoni juaj është këtu: Elefant 4G Phablet - 6GB RAM + 128GB

Elephant U Pro

Si ju lexuar në lidhje me sipër, të dy telefonat, U dhe U Pro ndryshojnë vetëm pjesërisht, kjo pjesë është njësia qendrore, e cila është mishëruar në shumë më e fortë se MediaTek Helio P23 meshë quajtur Qualcomm Snapdragon 660 MSM8976 Plus. Për këtë arsye, pjesë të tilla si ekrani dhe kamerat nuk diskutohen përsëri, pasi nuk ka dallime në këto. Të dy pajisjet janë identike në madhësi, ndryshimi i vetëm i vogël është se Pro version është 6 gram më e vështirë.

Elefant UU Pro 12

procesor

Qualcomm Snapdragon 660 MSM8976 Plus, si Helio P23 për të punuar tetë bërthama në procesor, por nuk e ARM-së, por Kyro cores punë. Kjo Snapdragon 660 gati të dini Qualcomm një midrange telefonat celularë, por ia vlen të ditur se, në sajë të përmirësimeve afrohet zgjidhjen kulmin e performancës së vitit të kaluar, Snapdragon 835 e pesë, të qëndrojë qoftë në 10-15 për qind! Me fjalë të tjera, mund të themi se ky SoC është shumë më këmbë të sakta, testet e përdorura nga pothuajse dyfishi se shpejtësia U Elephone nga Helio P23. Vërtetë, telefoni është më e shtrenjtë, por ne mendojmë se diferenca e çmimeve nuk është aq i madh sa diferenca të matshme në punën, kështu që është me vlerë të investimeve shtesë, në qoftë se keni kryer një kuletë.

gozhdoj 660 3

Snapdragon 660 ka tetë fara, të cilat janë gjithashtu të ndarë në dy grupe. Në grupin më të ulët, më të ngadaltë, katër 1,84 GHz dhe katër 2,2 GHz maksimale Kyro 260 punojnë në grupin e dytë më të shpejtë. Ky çip është bërë në gjerësinë e shiritit 14 të nanometrit, gjithashtu bit bit 64, dhe grupi i udhëzimeve të mbështetura është ARMv8. Përveç përshpejtuesit grafikë të integruar të procesorit, kjo kartë është e pajisur me një Adreno 512 për këtë telefon.

gozhdoj 660 2

Në telefonin e mëparshëm mund t'i referohemi një artikulli të mëparshëm ku kemi prezantuar Helio P23, por këtu nuk mundemi, prandaj le të hyjmë në hollësi për disa fjali!

Në ditët e sotme, kompanitë prodhuese të centralizuara vënë theks të madh në fuqinë e parë të zhvillimit të aftësive multimediale. Kjo është arsyeja pse një çip i mesëm si Snapdragon 660 nuk mund të humbasë mbështetjen e avancuar të kamerës. Për këtë njësi të telefonave të ndërtuar mbi të, në qoftë se një aparat fotografik pasme është përdorur, ajo mund të marrë deri në 24 pixel sensor nën lente, por në qoftë se ju keni dy kamera, ju ende mund të vijnë deri në Megapixels 16, kamera kursit. është të gjendet në mes të aftësive në mbështetje të kamerave si GLV Zero qepen, kështu që nuk ka vonesë pasi të shkaktojë është presion, menjëherë foto është marrë, ne kemi marrë një fokus hibrid auto dhe zmadhim optik edhe ka, natyrisht, në qoftë se prodhuesi telefoni përdor këto Snapdragon meshë mundësitë potenciale.

gozhdoj 660 1

Snapdragon gjendje për të përzënë deri në 660 2560 1200 x-pixel ekran, përveç kësaj, video incizim është e mundur për të përshpejtuar 4 30 1080 120p FPS ose FPS. Këto janë aftësi serioze, sidomos nëse e dimë se ne jemi ende "vetëm" duke folur për një tjegull të mesit.

Elefant UU Pro 9

Për fat të keq, ne nuk mund të gjejmë asnjë nga aftësitë e mësipërme në Elephant U Pro, kështu që gjetja e saj do të jetë një provë e vërtetë.

Siç është treguar më lart, përveç njësisë qendrore midis dy pajisjeve, që është një dallim i rëndësishëm, nuk mund të gjendet asnjë ndryshim tjetër. Megjithëse këto sensorë, bateritë mbushen pa tela dhe me shpejtësi - nuk janë këtu MediaTek Pump Express - dhe ato kamera.

Nëse kjo është me vlerë të kostos shtesë për ju një procesor më të fuqishëm se ju duhet të vendosni se çfarë të themi se $ 420, 104 mijë forints çmimi që është afërsisht 20 mijë tepricë Forintë qenë në gjendje për të marrë një normë telefon pothuajse të dyfishtë. Pra, sipas mendimit tonë, kjo kosto shtesë do të shkojë mirë në përdorim.

Ju mund ta gjeni telefonin këtu: Elephant U Pro 4G Phablet

Mbyllja Vërejtje

Ne rrallë përdorim një prezantim të hollësishëm nga një telefon në shfaqje, le të themi se nuk është një lajm, është më shumë për të shkruar një artikull. Sigurisht që ekziston arsyeja që shpresojmë të shohim fotot që shihni. Një telefon u lind në seminarin e Elefit që kompania mund të jetë krenar. Me Elephone S8, kategoria më e lartë është shkruar, por U dhe U Pro kanë kërcyer në nivelin që kjo kategori e lartë është në mesin e telefonave kinezë.

Elefant UU Pro 11

Është një kënaqësi për kompaninë që të lëshojë telefona të rinj në dy versione, pasi ata mund ta përballojnë këtë pajisje të bukur për ata që nuk duan të shkojnë më lart se $ 100 kur blejnë një telefon.

Mendojmë se njësitë qendrore janë zgjedhje të zgjedhura mirë. Një nga copë më moderne të klasës së mesme të P23 Helio sot, Snapdragon 660 dhe, edhe pse performanca e vitit të kaluar është középkategóriának zgjidhjen pik, qasen performancën e Snapdragon së 835 së.

Elefant UU Pro 10

Ka dy gjëra të rëndësishme deri në fund. Njëra është se çmimet e listuara më lart janë të vlefshme për veprimin hyrës dhe jetojnë vetëm në një numër të kufizuar, prandaj i kushtoni vëmendje kësaj. Tjetri është se ju do të merrni edhe dhurata bonus tjetër për telefonat në këtë promovim hyrës, kupon 5- dhe dollarë 10 zbritje shtesë ose Elephone U nga një ekran mbrojtës të lirë, një U Pro anëtarësimi është falas 2 amp ngarkues shpejtë dhe fletë metalike. Është gjithashtu e rëndësishme që në Gearbest, duke zgjedhur ofrimin e Express të BE-së, ne nuk duhet të paguajmë TVSH ose TVSH në telefonin e porositur.

Për më shumë informacion në lidhje me veprimin hyrës, shih: Elephone U dhe U Pro veprime hyrëse

Hozzászólások

s3nki
Cituar - klarky:
"Është gjithashtu e rëndësishme që Gearbest të zgjedhë ofrimin e ofruesit të BE-së nuk duhet të paguajë TVSH ose TVSH në telefonin e urdhëruar!"

Nuk ekziston një opsion i tillë.

Të tjera Unë nuk e kuptoj nëse video tuaj show h mund të paguajnë për të, ka një mbishkrim funksional NFC, por ai nuk është dhënë përgjigje për pyetje askush midis syze nuk e bëjnë, kjo do të jetë h NFC.

A ka apo jo tani?


Ka një opsion të tillë të shpërndarjes:
Postë ajrore e paregjistruar (pa numër ndjekjeje)
10 - Ditë pune 25 $ 0.34
Posta Ajrore Regjistruar
15 - Ditë pune 20 $ 0.00
Prioriteti
16 - Ditë pune 27 $ 4.81
EU Express (Ju lutemi jepni adresën tuaj dhe qytetin me karaktere angleze) 16 - 27 ditë pune $ 4.81
Agjent i përshpejtuar
7 - Ditë pune 12 $ 6.91
Add Shipping Insurance për porosinë tuaj $ 8.00

Unë nuk mund të them NFC. Shumica e burimeve po shkruajnë NFC, por jo 1-2. Nëse më shumë është e vërtetë atëherë ka NFC.
klarky
"Është gjithashtu e rëndësishme që Gearbest të zgjedhë ofrimin e ofruesit të BE-së nuk duhet të paguajë TVSH ose TVSH në telefonin e urdhëruar!"

Nuk ekziston një opsion i tillë.

Të tjera Unë nuk e kuptoj nëse video tuaj show h mund të paguajnë për të, ka një mbishkrim funksional NFC, por ai nuk është dhënë përgjigje për pyetje askush midis syze nuk e bëjnë, kjo do të jetë h NFC.

A ka apo jo tani?
Joci
-1
Faleminderit për info! ;-)
s3nki
+1
Cito - Joci:
"Unë e kuptoj se është një motor me avull, por për çfarë është?" :-)
Me fjalë të tjera, unë e kuptoj se ekranit fleksibël se edhe bateria mund të përballojë një shkallë të përkulje, na por CPU, motherboard nuk do të jetë më e fortë pas disa kthesë parakohshme një dhe nuk mund të vazhdojë të veprojë? Për shkak se ata përfaqësojnë një teknologji pak më të ndryshme se sa tregon vetë janë 'TEGLA' në ekran tjetër për 'linjë fund "është (a TV bendable OLED se sa ato që nuk mund të jetë më e gjatë bend :-) ).

Unë jam duke kërkuar për solo përpara meje. Kur ka vetëm një "disk" të bendable, një telefon është në pjesën e pasme, këtu "vetëm" dy skajet e ekranit janë poshtë. :)
erbalee
+1
Cito - Joci:
"Unë e kuptoj se është një motor me avull, por për çfarë është?" :-)
Me fjalë të tjera, unë e kuptoj se ekranit fleksibël se edhe bateria mund të përballojë një shkallë të përkulje, na por CPU, motherboard nuk do të jetë më e fortë pas disa kthesë parakohshme një dhe nuk mund të vazhdojë të veprojë? Për shkak se ata përfaqësojnë një teknologji pak më të ndryshme se sa tregon vetë janë 'TEGLA' në ekran tjetër për 'linjë fund "është (a TV bendable OLED se sa ato që nuk mund të jetë më e gjatë bend :-) ).


Unë mendoj se ajo mori foto fillestare pak ndryshe (unë isha duke shpresuar: D). Por artikulli rezulton të jetë në thelb "i drejtë" si një ekran i vendosur në telefonat Samsung Edge.

Pra, nuk mund ta ktheni drejt telefonin tuaj, majtas dhe nuk do të rrokulliset mbi dore. Vetëm skajet anësore janë të përkulura :)
Joci
"Unë e kuptoj se është një motor me avull, por për çfarë është?" :-)
Me fjalë të tjera, unë e kuptoj se ekranit fleksibël se edhe bateria mund të përballojë një shkallë të përkulje, na por CPU, motherboard nuk do të jetë më e fortë pas disa kthesë parakohshme një dhe nuk mund të vazhdojë të veprojë? Për shkak se ata përfaqësojnë një teknologji pak më të ndryshme se sa tregon vetë janë 'TEGLA' në ekran tjetër për 'linjë fund "është (a TV bendable OLED se sa ato që nuk mund të jetë më e gjatë bend :-) ).