10 + 1 mund të përdoret si një smartphone nga Kina nën mijëra 33

Lexuesit Rishikimi: 4 / 5

Yll është aktiveYll është aktiveYll është aktiveYll është aktiveYll nuk është aktiv

Po bëhet më mirë dhe më e mençur me telefonët e nivelit të hyrjes!

mbuloni kapakun e telefonit

hyrës

Në fund të 2017 kam shkruar një përmbledhje të shkurtër të asaj që unë pres hardware për 2018 në kategoritë e ndryshme. Kështu që më pas duhet të them se parashikimet e mia në shumë raste nuk janë të vërteta ndaj realitetit.

Cubot Note Plus 4G Smartphone 5.2 inç për Android 7.0 MTK6737T Quad Core 1.5GHz RAM 3GB RAM 32MP Kamera e pasme Kamera e gjurmëve të gishtave të skanimit - Blu

Natyrisht ka disa arsye. Le të fillojmë me faktin se monedha vendase është dobësuar seriozisht në krahasim me dollarin, gjë që ka rritur ndjeshëm çmimin e telefonave. Ndërsa në fillim të vitit të kaluar 240 ishte një dollar, deri në fund të vitit kursi i këmbimit u rrit mbi 280. Kjo na ka sjellë, blerësit e thjeshtë të telefonave, që të fitojmë më pak, më keq. Për fat të keq, duke ditur qëllimet e qeverisë sonë, nuk ka gjasa që forca do të përmirësojë ndjeshëm pozicionin e saj, edhe pse nëse një rritje e normës së interesit bëhet e pashmangshme, ajo mund të jetë akoma një rritje.

E pra, le t'i lëmë çështjet ekonomike tani, le të kalojmë në çështjet teknike. Unë isha duke shpresuar se njësitë katër-core të njësive qendrore do të shtyhen përsëri në sfond, me 1 GB-enabled telefonat celular zhduken, dhe 3 GB do të jetë i përgjithshëm. Magazinimi në masë do të rritet, telefonat 8 GB do të vdesin, dhe për më tepër, 32 GB do të jetë më tipike, por natyrisht do të gjejmë edhe pajisje me ruajtje 16 GB.

Për fat të keq, parashikimet e mia erdhën vetëm pjesërisht. Opsioni i kujtesës 1 GB u zhduk ngadalë, por 3 GB thjesht nuk donte të vinte. Ky është gjithashtu rasti për pajisjet e magazinimit në masë, 8 GB është tashmë në celularët me të vërtetë të lirë, por 32 GB në Kanaan thjesht nuk donte të arrinte. Dhe nuk vlen të flitet për njësitë qendrore. Zhvillimet e reja thjesht nuk duan të sjellin fundin e procesit quad-core.

Cubot Note Plus 4G Smartphone 5.2 inç për Android 7.0 MTK6737T Quad Core 1.5GHz RAM 3GB RAM 32MP Kamera e pasme Kamera e gjurmëve të gishtave të skanimit - Blu

Për fat të mirë, diçka ndodhi në fund të vitit të kaluar, dhe në fillim të këtij viti, kështu që edhe pse do të jetë viti i një viti, ne mund të shohim një ndryshim. Siç do të shihni më shumë telefona me memorie 3GB dhe një pajisje ruajtjeje të pranueshme në artikull, përveç kësaj, shfaqja minimale e rezolutës HD + është bërë e zakonshme dhe në shumë raste tre kamera.

Në këtë artikull, u përpoqa të zgjidhja pajisjet më të mira të nivelit të hyrjes. Kufiri i sipërm i çmimit është tërhequr në 33 mijë forinti, një telefon që do të jetë nga disa qindra forta, prandaj i dhashë titullin e artikullit 10 + 1. Le të shohim se çfarë është me vlerë të rritet nëse nuk doni të shpenzoni pasuri në një celular të ri, por doni një pajisje që mund të përdoret për paratë tuaja!


1. UMIDIGI A3 Pro

Telefoni ynë i parë është një kampion çmimi real. Bazuar në pjesën e jashtme, ne mund të flasim për një telefon absolutisht të freskët dhe modern, shfaqja e të cilave natyrisht mund të humbas një nivel, i cili është ishull i sensorëve / kameras.

Ndër aftësitë e telefonit është njësia qendrore quad-core me shpejtësi 1,5 GHz. Për fat të mirë, pavarësisht nga çmimi shumë i ulët, memoria e 3 GB tashmë ishte në dispozicion në konfigurim, por kjo depo ishte viktimë e një magazinimi masiv që ishte "vetëm" 16 GB. Për fat të mirë, ky nuk është një problem i madh pasi telefoni mund të përballojë kartat SD 256 GB, kështu që ju mund të merrni hapësirë ​​të mjaftueshme për të përfunduar një kartë me ruajtjen e integruar.

Ajo që nuk kemi thënë deri më tani është rezolucioni HD + (1440 x 720 pixels), kamerat e së cilës janë tre, 8 në pjesën e përparme dhe 12 + 5 në anën e pasme. Bateria e telefonit është pak më e madhe se kapaciteti mesatar 3300 mAh.

Në fund, çmimi që e bën këtë telefon me të vërtetë të shijshme. Aktualisht, ne duhet të paguajmë për 25 700, për të cilën përveç doganëve dhe TVSH-së falas, kushton vetëm 200. Natyrisht, telefoni është i pavarur nga ofruesit e shërbimeve dhe mbështet brezin B20 800 MHz LTE të përdorur në shtëpi.

Këtu mund të blesh: UMIDIGI A3 Pro


2. OVERHEAT C12 Pro

Ndoshta një emër që është më i mirë se një shkallë, por ndoshta kjo është arsyeja pse, pothuajse në çdo fushë, është një celular më i dobët me të njëjtin çmim.

C12 Pro është gjithashtu një celular modern i pajisur me ekran. Njësia qendrore është edhe orën MediaTek quad-core 1,5 GHz, bateria. Për fat të keq, ngjashmëria këtu mbaron me UMIDIGI A3 Pro. Memoria është vetëm 2 GB, megjithëse ekzistojnë tre kamera, ata kanë një rezolucion më të ulët (5 MP Front, 2 + 8 MP në pjesën e pasme) dhe rezolucioni i ekranit është vetëm 480 x 996 pixels.

Në tërësi, ky telefon nuk është i keq, por unë rekomandoj që të blini vetëm nëse jeni i lidhur me prodhuesin, përndryshe është më mirë të investoni në UMIDIGI A3 Pro.

Ju mund të blini telefonin tuaj për 25 700 për: OVERHEAT C12 Pro


3. CUBOT King Kong 3G

Ndonjëherë ka një celular që ne kërkojmë në disa dobësi, sepse ajo e di se çfarë konkurrent nuk ka për një çmim të ngjashëm. I tillë është King Kong Kuboti.

Është shumë e rëndësishme që ka një version më të lirë dhe më të shtrenjtë të këtij telefoni, dhe ka dallime të konsiderueshme mes të dyjave. Tani kemi të bëjmë me telefonin më të lirë, prandaj mos përzihuni me dy!

Ky telefon më i lirë është i pajisur me një proces quad-core, 1,3 GHz, memorie me 2- dhe ruajtje në masë me kapacitet 16 GB. Ekrani i telefonit është i vogël në krahasim me trendet e sotme, vetëm 5 inç, me një rezolutë të HD (1280 x 720 pixels). Ne kemi dy kamera, përpara 5-back 8 megapixels. Ndoshta pengesa më e madhe e telefonit është se ne mund të përdorim vetëm 3G mobile, radio LTE është humbur.

Pse e konsiderova këtë telefon të denjë për vëmendjen tuaj me shumë dobësi? Për shkak se është një nga IP68 telefonat më të lirë të ujit dhe pluhurit me pajisje që ende mund të përdoren. Kjo është, nëse dikush ka nevojë për një pushim dhe një grumbullim për një punë ose hobi për një celular të sigurt, merrni King Kongun me një çmim të mirë!

Tani mund të blesh falas një telefon pa tela për 28 600 falas, me Linjë Prioritarie pa TVSH dhe TVSH! Kliko këtu për të blerë CUBOT King Kong 3G


4. Vernee T3 Pro

Vernea është një nga prodhuesit e mi të preferuar. Edhe pse nuk mund të them se telefonat që kam pasur deri më tani kanë qenë të përsosur, ata ende japin një nga cilësitë më të mira në kategorinë e lirë.

Vernee T3 Pro sjell mesataren e një prej telefonave, aftësive dhe çmimeve të kompanisë me çmim më të ulët, kështu që nga kjo pikë e më shumë, është vetëm një çështje e shijes, nëse blini një ose një produkt konkurues. T3 Pro është mundësuar nga MediaTek MT6739 procija, e cila është quad-core, me një shpejtësi maksimale të orës së 1,3 GHz. Është kënaqësi që edhe memoria e 3 GB është përfshirë këtu, por më pak se magazinimi i integruar është vetëm 16 GB. Për fat të mirë, deri në kapacitetin 32 GB mund të përdoret si një kartë kujtese, kështu që ky kapacitet i 16 GB nuk do të jetë një problem.

Telefoni ka një ekran HD + me 5,5 col, me rezolucion HD +, p.sh 1440 x 720 pixels. Tre kamera janë përdorur për këtë telefon celular dhe një çift megapixel 5 + 13 në panelin e përparmë. Natyrisht, ne marrim një sensor të radhës nga busulla nëpër xhiroskop për lexuesin e gjurmëve të gishtave, ka WiFi, Bluetooth dhe GPS. Sidoqoftë, duhet të theksohet se ky telefon ka një bateri që është më e madhe se mesatarja, me kapacitet 2 mAh, kështu që sasia mesatare e pajisjeve në të mund të përdoret për një dhe gjysmë ose dy ditë përdorimi me një pagesë.

Nëse ju pëlqeu Vernee T3 Pro, ju mund ta blini tani për 28 600, së bashku me ofrimin e linjave prioritare pa doganë dhe TVSH, vetëm për 195.

Këtu mund ta blesh: Vernee T3 Pro


5. Ulefone S9 Pro

Ky telefon nuk është një nga të preferuarat e mia, pak më shtrenjtë se sa është me vlerë, të paktën unë mendoj.

Në aspektin e paraqitjes, dizajni i mëparshëm mbështetet nga 5,5 col, rezolucioni HD +, por jo pothuajse i pambrojtur, vija nuk shkul syri në krye të ekranit. Nuk ka gjëra të mëdha për të bërë me hardware, proci është quad-core, 3 GHz, i përmendur në më shumë se një telefon dhe memoria është 2 GB në 16 GB. Në fushën e kamerave, situata është relativisht e mirë, dhe çifti megapixel 5 + 5 në anën e pasme të megapixelës së përparme 12, e cila është një tipar i shquar në klasën e tij. Bateria është pak më e madhe se mesatarja, me kapacitet 3300 mAh.

Ulefone është gjithashtu një emër i mirë, kështu që ndoshta ia vlen të mendosh për këtë në kamera. Për më tepër, ka shumë njerëz që preferojnë hartime më të vjetra, "klasike" sesa çmenduria më e fundit.

Çmimi i telefonit është aktualisht 29 700 forint dhe shpenzimet e dërgimit në 3400.

Këtu mund të blesh: Ulefone S9 Pro


6. Cubot Note Plus

Më pëlqen telefonat e Cubot si Vernee, dhe Note Plus është një nga të preferuarat e mia në kategorinë e hyrjes!

Shënimi Plus ndjek trendin një vit më parë, që është shumë më tepër një avantazh sesa disavantazh. Ekrani është 5,2 inç, por jo plus. Në këtë rast, kjo do të thotë se celulari i parë në këtë listë është jo HD, por një ekran FHD, i cili është një numerik 1920 x 1080.

Procesori i telefonit nuk është pjesa e mërzitur 1,3 GHz, por variacioni më i shpejtë 1,5 GHz. Numri i farave këtu është katër. Por, për më tepër, ky telefon nxjerr në pah 3 GB me ruajtje të integruar për memorien 32 GB. Në rastin e Cubot Note, unë duhet të tërheq vëmendjen tuaj në një dobësi, e cila është "e vetmja" bateri mesatare me kapacitet të 2800 mAh, ose që ka vetëm tre kamera me megapixel 13 në pjesën e përparme dhe të prapme. Pra, kjo është vetëm një dobësi relative, sepse asnjë telefon me këtë aftësi nuk ka qenë në telefon më parë.

Çmimi i telefonit nuk ka shkuar me hardware me të vërtetë të mirë, ata janë duke kërkuar 31 400 për të cilën tarifimi dhe TVSH-ja pa pagesë me Pagesa Prioritare kushton vetëm HUF 200.

Këtu mund të blesh: Cubot Note Plus


7. Xiaomi Redmi 6A

Çdo udhëtim çon në Romë dhe nuk ka telefonatë pa Xiaomi. Këto janë ligje që unë nuk mund të ndryshoj.

Xiaomi Redmi 6A është niveli absolut i hyrjes për kompaninë, me një çmim më të ulët nuk mund të marrim një ndjenjë të madhe të Xiaomi. Krahasuar me pajisjet e mëparshme, ne mund të shohim ndryshime interesante të pajisjeve këtu. Në Xiaomin, ata mendonin se po shpëtonin në kujtesë, vetëm 2 GB erdhi në telefon, por në këmbim, kemi marrë ruajtje të integruar 32 GB, dhe më e rëndësishmja, një procesor më i avancuar se kurrë, i cili, megjithëse quad-core, mund të shkojë të paktën deri në 2 GHz. Kjo është, më shumë energji të para me më pak kujtesë për recetë.

Nuk ka kuriozitet të madh në aftësi të tjera. Ekrani është 5,45 inç, rezolucioni është HD +. Ka dy kamera, 5 në pjesën e përparme, 13 megapixel në pjesën e pasme dhe baterinë me kapacitet mesatar 3000 mAh.

Çmimi i këtij telefoni nuk varet nga diapazoni deri më tani, kështu që prodhuesi i besueshëm dhe natyrisht çmimi 30 400 është një nga telefonat më të mirë të rekomanduar në listë. Për Linjën Prioritare pa TVSH dhe TVSH, ne duhet të paguajmë Ft 500.

Këtu mund ta blesh: Xiaomi Redmi 6A


8. Lenovo A5

Edhe një herë, Xiaomi është një prodhues më i njohur. Ne kemi qenë edhe në testin Lenovo A5, kolegu im ishte i kënaqur me çmimin dhe aftësitë!

Fuqia e telefonit sigurohet nga proci i njohur MT6739, i cili përpiqet të kapërcejë pengesat me katër cores dhe një shpejtësi maksimale të orës së 1,5 GHz. Hardveri është ndryshe mesatar, RAM 3-ROM 16 GB, ekrani është HD + rezolucion. Ne marrim dy nga dhoma, këto janë 13 dhe 8 megapikselë. Ajo që qëndron jashtë është kapaciteti mesatar i baterisë, në këtë rast 3920 mAh.

Për më shumë detaje, ju lutem lexoni testin tonë: Lenovo A5 - Jo edhe qindra!

Çmimi i telefonit është 31 400 forint, linja prioritare pa doganë dhe TVSH është në dispozicion këtu, kostoja e së cilës është 50.

Kliko këtu për të blerë Lenovo A5


9. LeTV Le X526

Ky telefon është i preferuari i listës së sotme, por shumë njerëz hezitojnë ta blejnë atë, dhe jo pa arsye.

Ky telefon është produkt i një prodhuesi kryesisht jo-ekzistues. Kjo është e rëndësishme sepse përmirësimet e fabrikës nuk janë ende në dispozicion, por në këmbim të një sasie qesharake parash, mund të thuhet se hekuri është ende i fortë sot! Le të fillojmë tani, në këtë celular, i vetmi në listë është një procesor tetë-core, dhe gjithashtu Snapdragon. Kjo nuk është e mjaftueshme për 3 GB memorie, dhe vetëm 64 GB magazinimin në masë përsëri. Por ne mund të vazhdojmë me veçoritë e panumërta të ekranit, të cilat në këtë telefon nuk janë HD +, por FHD (1920 x 1080 pixels) ose kamera, prapa e të cilave është një copë megapixel 16, kështu që ne nuk shohim shumë para në faqe të tjera me çmim të ngjashëm.

Pra, pika është, nëse nuk keni parasysh që versioni zyrtar i Android është ende gjashtë, nëse nuk keni frikë se nuk do të merrni një përditësim zyrtar, atëherë ky telefon do të bombardohet me pajisje që do të dyfishojnë çmimin tuaj aktual pa ju bezdisur. ne do të paguajmë.

(Ju gjithashtu mund të gjeni 9 Android në telefon nga një faqe jozyrtare)

Çmimi i telefonit është aktualisht 31 400 forint, për të cilin ofrimi i linjës së përparësisë pa doganë dhe TVSH do të kushtojë HUF 330.

Ju mund të goditni telefonin këtu: LeTV Le X526


10. Lenovo K5 Luaj

Një telefon i ri Lenovo me një procesor ekzotik Snapdragon.

Ka shumë dallime midis K5 Play dhe A5, të cilat nuk ndryshojnë në çmim. Për këtë arsye, edhe pse e duam A5, Play mund të jetë bast më i mirë. Ky telefon ka një procesor Snapdragon që ka tetë bërthama, por shpejtësia e saj e orës është relativisht e ulët, vetëm 1,4 GHz. Megjithatë, mund të thuhet se është më mirë se një njësi qendrore quad-core MediaTek. Përveç kësaj, Luaj ka marrë memorien 3 GB dhe hapësirën ruajtëse 32 GB, kështu që nuk do të ketë ankesa në ato zona nëse e blejmë.

Ne as që kemi përmendur ekranin, i cili në këtë rast është rezolucion HD +, me 5,7 col. Ekzistojnë tre kamera në telefon, megapixel 8 në pjesën e përparme dhe një kombinim 13 + 2 megapiksel në pjesën e prapme. Natyrisht, kemi shumë sensorë, mund të përdorim një kartë kujtese për të zgjeruar hapësirën ruajtëse në masë, kemi një lexues të gjurmëve të gishtërinjve, kështu që ne mund të themi sigurt se ky telefon është një nga shanset sekrete të listës sonë sot. Nga një prodhues i njohur në një pajisje shumë më të lartë se mesatarja është me të vërtetë e përballueshme.

Çmimi i telefonit është 31 400 për HUF, dhe për Linjen Prioritare pa TVSH dhe TVSH ne duhet të paguajmë 120.

Ju mund ta gjeni telefonin këtu: Lenovo K5 Luaj


+1 UMIDIGI A3 Pro

Telefoni i fundit i artikullit tonë sot është më i shtrenjtë, me dizajnin më modern, më të fortë në disa zona, por në përgjithësi ishte më mirë.

Çështja është, nëse doni një telefon të fuqishëm, por jo jashtëzakonisht të fortë, por modern, duhet të sakrifikoni plus 2000 për A3 Pro. Procesori i telefonit është një markë MediaTek quad-core me një shpejtësi maksimale të orës së 1,5 GHz. Ajo ka 3 GB RAM dhe 32 GB ndërtuar në magazinë, kështu që nuk ka turp në këtë fushë. Ashtu si edhe me zonën e shfaqjes, për shkak se zgjidhja moderne e ekranit është HD +, ajo quhet me 1512 x 720 pixels.

Natyrisht, në fushën e sensorëve, ne kemi gjithçka që kemi nevojë, duke përfshirë një lexues të gjurmëve të gishtave. Kamerat janë veçanërisht të forta në këtë kategori, me një zgjidhje megapixel 8 në pjesën e përparme dhe dy kamera në anën e pasme, me megapixelë 12 dhe 5.

Në tërësi, ky telefon nuk është aspak i dobët në këtë fushë dhe është në ballë në aspektin e pamjes dhe kamerave, nëse jo më i miri. Duke pasur parasysh këtë, 33 400 fort kërkuar për atë nuk duket të jetë shumë, dhe Ftesë 200 kërkuar për doganore dhe TVSH falas Line Line ofrimit është me të vërtetë qesharake.

Ju mund të blini telefonin këtu: UMIDIGI A3 Pro


Mbyllja Vërejtje

Ky është fundi i rekomandimit të këtij muaji. Unë mendoj se zhytja në botën e telefonave të nivelit të hyrjes ka shkuar thellë, shumë pajisje mbeten në rrjetin tonë. Ata janë të dyja të ndryshëm, si jashtë dhe brenda, por në një gjë ata janë të njëjta, me vlerë të mallrave!

Është e rëndësishme që ne të listojmë vetëm telefonat që janë në përputhje me rrjetet celulare vendase, kështu që ata gjithashtu mbështesin frekuencën B20 800 MHz LTE për të shijuar 4G celularin e shpejtë.

CUBOT King Kong 3G Smartphone për 7.0 5.0 Inç MTK6580 Quad Core 1.3GHz IP68 I papërshkueshëm nga uji 4400mAh Bateri 2GB RAM 16GB ROM-E zezë

Një tjetër gjë e rëndësishme është se modaliteti i linjës së përparësisë është i disponueshëm për të gjitha telefonat, në shumicën e rasteve për penni. Nëse vendosni ta bëni këtë, do t'ju duhet të paguani për telefonin kur kërkoni atë në dyqan, nuk do të ketë kosto shtesë.

Natyrisht unë do të jem i lumtur të përgjigjem për çdo pyetje që mund të keni, nëse dëshironi të blini një telefon, por ju nuk e keni blerë atë nga jashtë, unë do t'ju ndihmoj. Lexoni artikullin tonë për herë të parë, duke e bërë më të lehtë për ju: Pra blini në dyqane të mëdha kineze