8 Gadgets ftohtë për të mbijetuar në mbrëmje dimri

Lexuesit Rishikimi: 0 / 5

Yll nuk është aktivYll nuk është aktivYll nuk është aktivYll nuk është aktivYll nuk është aktiv

Vjen dimri, natën e gjatë e të ftohtë të errët, ku bora po bëhet më e vogël, por marrim shumë pluhur dhe ngricat e vështira. Ne kemi bërë një listë të shkurtër të pajisjeve që mund të merrni me vete për të kaluar nëpër dimër.

winter_gadgets.jpg

1. Dorashka Xiaomi për telefona celularë dhe tableta.

xiaomi_kesztyu.jpg

Nuk ka asgjë më të keqe se kur keni nevojë të gjeni numrin e telefonit të dikujt në acar ose të filloni një aplikacion për të gjetur kur vjen treni ynë. Në këtë rast, ne jemi të detyruar të heqim dorën, të rrihemi në xhepin tonë, të ngrihemi midis dhëmbëve, të kontrollojmë celularin me një gisht të ngrirë. Epo, është e gjatë kur bleni një nga dorezat e Xiaomit. Gishtat e tre dorezave me ngjyra mund të zbulohen nga ekrani mobil, kështu që ju nuk duhet të merrni më shumë kur keni nevojë për të mobilizuar!

Shikoni këtu: Dorashka Xiaomi


2. Stacioni meteorologjik

idojaras_allomas.jpg

Në anën tjetër të dritares, era bërtet me ujqërit, arinjtë polare po bërtasin pas një vendi të ngrohtë dhe ju uleni në apartamentin e ngrohtë dhe ju jeni të habitur me minusin që shfaqet në stacionin e motit. Pra, dimri është i mirë, borë e dëborës është prapa dritares, dhe aromat më të bukura të Krishtlindjeve janë më të bukurat. Pra, mos dilni për të parë sa gradë është, të merrni një stacion meteor.

Le të themi, gjeni një këtu: Stacioni i motit në shtëpi


3. Batanije e ngrohur

futott_takaro.jpeg

Batanije e nxehtë është mënyra më e mirë për të shmangur ngrirjen e saj. Por seriozisht, largohu nga apartamenti, por imagjinoni nëse duhet të largoheni me një makinë dhe nuk ka ndonjë makinë tjetër për të notuar nëse ka probleme. Në këtë rast, një batanije e nxehtë mund të ruhet. Natyrisht, ajo nuk dëmton asgjë në shtrat, por supozojmë se të gjithë kanë ngrohje dhe ngrohje në shtëpi. Bëhu kështu! Ndoshta ju mund të blini një makinë të nxehtë në makinë, djalli nuk fle as në dimër, edhe nëse porta e ferrit ngriu!

Këtu është një për ju: 12 Volt Batanije e ndezur


4. game consoles

konzol.jpg

Çfarë mund të bëni për mbrëmjet e gjata të dimrit nëse nuk dëshironi të shikoni TV? Luaj! Gjeni disa televizorë të mirë ose tastierë dore, shtoni pajisje, pastaj nisni terren betejë në ujë në ajër ose thjesht dëshironi të shihni atë në tastierë. As nuk duhet të jetë shtëpia më e shtrenjtë e Playstation ose Xbox, gjëja kryesore për të luajtur me familjen, nuk ka asgjë më të mirë se çdokush të thotë!

Shkruani këtu: Kllapa dhe pajisje


5. Tuners TV

tv_box.jpg

Me tastet e Android TV mund të keni një dunë. Ka një mijë e një prej tyre në raftet e dyqanit, dhe ata janë të gjithë të aftë të tjerrin filma ose seri tona të preferuara nga bugyra neto ose nga kompjuteri ynë. Nuk ka nevojë për kabllo të pakëndshme dhe të gjata që kalojnë në banesë, vetëm një rrjet i zgjuar dhe një rrjet WiFi. Një avantazh tjetër i Gadgets Android është se ne mund të instalojmë ndonjë softuer Android në to, kështu që ne mund të luajmë edhe në televizor pa pasur edhe një tastierë! Me një sintonizues televiziv, hippy-hopping është mbrëmje e gjatë dimri, dhe ju do të jeni deri në pranverë!

Ja një shumë gjëra të Android: Tuners TV


6. Doreza të ngrohta

futott_kesztyu.JPG

Tani shumë njerëz janë në ballë, përse nuk e mendonit më parë? Dorezat e ngrohura janë një gjë e mirë, kështu që gishtat do të jenë të lumtur. A është kështu apo kështu? Ju nuk duhet të jeni asgjë tjetër përveç një jastëku të shkëlqyeshëm dhe një bateri të jashtëm luftarake, nga porti USB i radiatorit tonë të vogël fleksibël. Unë kam frikë nga dimri, sepse nuk kam frikë nga ju më, unë kam dorezat e mia të nxehta post!

Really cool këtë stuff: Doreza të ngrohta


7. Humidifier Mini USB

mini_usb_parasito.jpg

Ne të gjithë e dimë se ajri është i thatë në dimër. Është e ftohtë, drurët nuk i pëlqejnë të ftohtit dhe ajo precipiton kudo që të jetë e mundur. Por nuk mund të jetë në fyt tonë dhe në sytë tanë, kështu që ajri i thatë do të shkundë të dyja. Ju do, por vetëm nëse nuk ka humidifier USB. Thjesht shtyjeni shtrëngimin në portën USB në fletore ose kompjuter dhe ka edhe një grindje, madje aromatike, nëse ju pëlqen. thatësi e lulekuqe, grurë rëndë!

Këtu janë disa varietete: Humidifiers Mini USB


8. Një tenxhere inteligjente gatimi

xiaomi_rizsfozo.jpg

Imagjinoni veten një mbrëmje dimri! Çfarë shihni më parë? Gjyshja kalon një fjalëkryq, gjyshja e përkrah motorin e dy qindvjeçarit në televizor, ndërsa ju keni pesë vjet hapësirë ​​të sheshtë. Babi po mban vetëm një blic dhe i harxhon dhëmbët. Dhe ju, anëtari më i dashur i çdo familje, mom, çfarë po bën? Sigurisht që ju uleni në televizor dhe shihni Sulejmanin. Në duart tuaja, smartphone juaj është i verbër për cookware tuaj të zgjuar Xiaomi në kuzhinë dhe kontrollon procesin e gatimit në ekranin me prekje. Erë të bukura vijnë, stomaku nxitojnë, por nuk qëndroni në kuzhinë derisa të tjerët të pushojnë. A ju, a mendoni kështu? Nëse keni një folje, ju mund të lulëzoni këtë enë gatimi të zgjuar që reklamohet si një tenxhere me oriz, diçka që është e aftë të bëjë enët 3000 të orizit. Sigurisht, ka vetëm një krijimtari të vogël sepse nuk jemi kinez për të ngrënë oriz çdo natë!

Këtu ai është, më thurje e enëve: Xiaomi tenxhere zgjuar oriz

Unë shpresoj që ju pëlqeu lista e shkurtër dhe keni kuptuar se dimri nuk do të ishte aq i tmerrshëm nëse e armatosni atë me disa pajisje.

Jepni një koment!