Top 5 Smartphone kinez 30 Thousand Forints - 2017 shtator

Lexuesit Rishikimi: 4 / 5

Yll është aktiveYll është aktiveYll është aktiveYll është aktiveYll nuk është aktiv
Top 5 Smartphone kinez 30 Thousand Forints - 2017 shtator - 3.7 nga 5 në bazë të 3 vota

Faqja ime e preferuar ka prodhuar edhe një herë listën e 5 të 30 për mijëra telefona kinezë poshtë.

xiaomi_4x_3_1.jpg

1. Xiaomi Redmi 4A

redmi_4a.jpg

Produkti Xiaomi, i cili është i popullarizuar me ne, është gjithashtu vendi i parë. Ky aparat celular kompakt 5-inch përmban një procesor të fuqishëm Qualcomm Snapdragon 425, 2 GB RAM dhe ruajtje të brendshme 32 GB. Xmaomi Redmi 4A përmban një kamerë të pasme 13 megapixel me rezolucion të lartë, një kamerë automatike 5 megapikselë dhe një paketë baterish të 3120 mAh. Smartphone është në dispozicion në një version global, që do të thotë se mbështet 4 band 20G LTE (ndër të tjera), e cila është vendimtare në Evropë. Ndoshta i vetmi negativ në telefon është mungesa e një lexuesi të gjurmëve të gishtave.

Çmimi i telefonit tani është $ 99,99, ose rreth $ 26. Këtu do të gjeni më shumë informacione: Xiaomi Redmi 4A

2. AllCall Rio S

allcall_rio.jpg

Lista përfshin AllCall Rio S, një mjet që ka një performancë relativisht të mirë dhe një pamje shumë të bukur. AllCall Rio S përmban një ekran të madh 5,5 HD HD me 3D xham të lakuar. Ekzistojnë dy kamera në anën e pasme, një 8 dhe një megapixel 2, dhe kamera e përparme vetë është 2 megapikselë.

Nën kapakun, do të gjeni një procesor MediaTek MT6737 me 2 GB RAM dhe një ruajtje të brendshme 16 GB, të cilat mund të përmirësohen me një kartë microSD. Ne kemi mbështetjen 4G LTE në telefonin tuaj, duke përfshirë mbështetjen 20. Kapaciteti i integruar i baterisë është 3200 mAh.

Telefoni juaj është $ 90, ose $ 23. Këtu do të gjeni foto dhe informacione këtu: AllCall Rio S

3. Uhans Shënim 4

uhans_note_4.jpg

Ky telefon shpesh quhet Xiaomi Redmi Shënim 4 klon, jo rastësisht. Korrësi është më i dobët, por mund të jetë një telefon Xiaomi jashtë. Natyrisht, ju merrni Shënimin 4 nën një dollar të pakualifikuar të 100 kështu që nuk mund të merrni edhe në atë listë, pa marrë parasysh sa e duam.

Shënim i Uhans 4 5,5 ka një HD HD IPS ekran, MediaTek MT6737 1,3 GHz pro, 3 GB RAM dhe 32 GB magazinim i brendshëm (i zgjerueshëm). Në anën e pasme të telefonit ekziston një kamera megapixel 13 dhe një kamerë megapixel 5 në pjesën e përparme. Është e rëndësishme të theksohet se ka një bateri të madhe 4000 mAh në telefonin tuaj dhe versionin Android 7 të aplikacionit të instaluar. Mbështet rrjetin 4G LTE, përfshirë brezin 20.

Çmimi i telefonit është aktualisht rreth $ 100 ose afërsisht $ 26. Këtu ju gjeni: UHANS Shënim 4

4. Xiaomi Redmi 4X

redmi_4x.jpeg

Xiaomi Redmi 4X është ndoshta marrëveshja më e mirë në këtë çmim. Telefoni i mençur përmban një bateri 4100mAh me performancë të lartë, CPU Qualcomm Snapdragon 435, 2 ose 3 GB RAM, dhe ruajtje të brendshme GB 16 GB ose 32 GB. RedMix 4X mbart një ekran 5 IPS HD me një mbulesë qelqi të përkulur 2,5D. Është gjetur një 13, një kamerë megapixel 5. Versioni global i telefonit mbështet bende të rëndësishme B20 800 Hz LTE që ne jemi të rëndësishme për të! (Dollari 116 në këtë listë nuk është versioni global)

Ky telefon aktualisht është $ 116, pra vetëm disa qindra forona, por më i shtrenjtë se 30 mijëra forintë hungarezë. Këtu ju gjeni: Xiaomi Redmi 4X

5. Cubot Magic

cubot_magic.png

Në listë, e fundit është Cubot Magic - flluskë sapuni. Të gjithë skajet e pajisjes kanë një dizajn të lakuar plotësisht. Magic ka një ekran 5 inch HD, mbi këtë gjejmë xhamin e harkuar të 3D. Nën kopertinën, do të gjeni një procesor MediaTek MT6737, 3 GB RAM dhe një ruajtje të brendshme 16 GB (mund të zgjerohet me një kartë microSD). Telefoni i zgjuar ka një dizajn të dyfishtë kamera që përmban një sensor kryesor 13 megapiksel dhe një sensor sekondar 2 megapiksel. Rezolucioni i kamerës së përparme është megapixelë 5. Cubot Magic krenohet me një bateri 2600 mAh, funksionon me Android 7.0 Nugat dhe ka marrë mbështetjen LTE, duke përfshirë mbështetjen e grupit B20.

Telefoni ka çmim në $ 90, dmth. 23 mijë forintë. Mëso më shumë këtu: Cubot Magic

.

Jepni një koment!