Zgjidhni një faqe

Lenovo A5 - Jo edhe qindra! (tani me zbritje kuponi)

Lenovo A5 - Jo edhe qindra! (tani me zbritje kuponi)

Kohët e fundit, Lenovo ka relativisht pak për të thënë për ju, por pas A5, është e lehtë të ktheheni në fokus!

lenovo a5 nyito

hyrës

Sigurisht jo vetëm me ne, por me lexuesit tanë në botën e telefonave të mençur, shpesh ndodh që ata po shfletojnë ndonjëherë pajisjet e nivelit të hyrjes. Gjëja (kryesisht) është për shkak të faktit se ritmi i zhvillimit është mahnitës pa ekzagjerim, gjë që ishte vetëm një privilegj i blerësve me një portofol shumë të madh për disa vite që tani është në dispozicion për këdo. Këto mendime ishin pikërisht të njëjta kur pamë së pari parametrat kryesorë të Lenovo A5. Dhe pastaj, për një distancë të shkurtër, le të vazhdojmë këtë arsyetim.

Ne ju kërkojmë që të mendoni për një çast për sfidat me të cilat ballafaqohen zhvilluesit kur dizajnoni një pajisje për buxhetet me dy shifra - është e vështirë të zbuloni se ku keni qenë duke u përpjekur më parë në 314. Mos u keqkuptoni, ne nuk po synojmë që Lenovo të vendosë këtë segment në majë të kokës, por në dy pika tashmë shohim numra të mrekullueshëm: baterinë dhe kujtesën. Edhe nëse frikacakët e vegjël nuk janë aq të mirë sa të bëjnë gjëra, do të zbulohet më vonë.

Specifikim i plotë

Detajet e produktit

Modeli: Lenovo A5 (L18021)
SoC: CPU: MT6739 (1,5 GHz, quad, 28 nm 64-bit) dhe GPU: PowerVR GE8100 (570 MHz)
Sistemi operativ: Android 8.1 Oreo (gusht sigurimi i paketës, ZUI 3.0)
Memoria: 3 GB LPDDR3 RAM (667 MHz) dhe
16 / 32 GB ROM (Mbështetje Micro SD për 256 GB, vend i dedikuar)
Zgjerimi: Nano SIM + Nano SIM
Bateri: 4000 mAh (jo e zevendesueshme)
ekranMadhësia: 5,45 "(IPS), 76,7 cm² (Raporti 73,9% i panelit të panelit të përparmë)
Rezolucioni: HD + (720 × 1440 pixels)
Dendësia e piksel: 295 ppi
Njoftimi LED: po
Aparat fotografikBack kamera, 13 MP (f / 2,2 aperture, autofocus, LED ndihmuar dritë, 1080p @ 30fps)
Kamera e përparme 8 MP (fikse fikse, f / hapësira 2,2, blic LED)
rrjet4G FDD-LTE:
B1 FDD, FDD B20, B3 FDD, FDD B5, B7 FDD, FDD B8
3G WCDMA:
WCDMA B1, WCDMA B2, WCDMA B5, WCDMA B8
2G GSM:
850 MHz / 900 MHz / 1800 MHz / 1900 MHz
GPS dhe lidhjetGPS / A-GPS
Wi-Fi 802.11 b / g / n, WiFi drejtpërdrejtë, pikë e nxehtë

Bluetooth 4.2, A2DP, LE
Radio FM

sensoresensor dritë
Accelerometer
sensor afërsia
gjurmë gishtash

Dimensionet dhe pesha

146,2 × 70,9 × 9,8 mm dhe 160 gram

Përmbajtja e paketës

1 × Lenovo A5, 1 × Ngarkues i fuqisë së BE-së, 1 × Mikro USB Kabllo, 1 × Manuali i Përdoruesit të Gjuhës Angleze, 1 × SIM Gjilpërë

Nga të dhënat e mësipërme, është e qartë se sot, kjo pajisje po luan në dhomën e poshtme, por mund të shihet gjithashtu se hardware ka gjasa të arrijë minimumin e kërkuar.

23

Paketimi dhe jashtme

Mbulesa pastërtinë e saj me një përshtypje të sigurt si në qoftë se një armë të vërtetë të mëdha kanë qenë në posedim tonë, edhe pse ju nuk jeni. Shumë informacion nuk shpërndahet nga prodhuesi, të dhënat bazë nuk do të zbulohen derisa të futemi në paketim. Për fat të keq, Lenovo nuk ishte bujar me pajisje në lidhje me: Përveç A5 gjetur kokën akuzuar, kabllo microUSB, gjilpërë SIM ose User Manual Anglisht - nuk do të marrë një këllëf silikoni, por për fat të keq film mbrojtje ekran nuk është. Për fat të mirë, këto të meta janë të lehta për t'u zëvendësuar, duke plotësuar sendet, por duke futur me imagjinatë një pikë më të vogël të zezë.

1IMG 20181112 123344

Për disa vite, me siguri nuk do të kishim marrë një shumë të madhe parash në një smartphone me një ekran 5,45 me një tregues mesatar, por kjo është situata e betejës. 18: Raporti aspekt rezolutë ekran 9 shpenzojnë 1440 720 × piksel, 73,9 qind off panelin e përparmë (referuar Gearbest 80,3% respektivisht), e cila padyshim nënkupton jo për të shprehur "nuk ka kornizë". Sipas kushteve të sotme, kjo është pothuajse e çuditshme, e njëjta mentalitet ka fituar hapësirë ​​në ishullin sensor, kështu që shkoi në supë. Veshja na kujton epokën e telefonave të zgjuar, dhe në këtë drejtim mund të konsiderohet si një vend i ftohtë për shumë kafe të holla. Është një pjesë e këndshme bashkëkohore e një zgjatje fizike delikate që ne nuk kemi nevojë për ushtrime të gishtave për të përdorur një dorë të A5-it. Në këndin e sipërm të djathtë të frontit do të gjeni LED-në e njoftimit, në të cilin rast do të kemi dy komente. E para është se, sipas parazgjedhjes, pajisja parandalon që të ekzekutohet në sfond për çdo aplikim, gjë që pengon shfaqjen e njoftimeve, prandaj ne do të duhet ta kontrollojmë veçmas për lejet e aplikimit. Tjetër është se LED nuk ka efekte të lehta veçanërisht të forta, është relativisht e vështirë për të futur sinjalet nga distanca.

lenovo a5 tech

Një fanatik i ekzistencës është i rraskapitur më lart në thelb, pika tjetër ne do rendin ushtarak të gjërave: në të djathtë është butonin e pushtetit (padyshim ju keni tabaka SIM në anën tjetër), mbi kontrollet e vëllimit, në krye të pajisjes 3,5 mm jack lidhës dhe input microUSB në pjesën e poshtme. 8 kamera megapixel front rreth ka pasur disa shijshme të vogla, këtu ne gjejmë A5 një kryetar dhe të përparme LED flash - kjo është ende e mirë për të shkuar entuziastë vetë.

lenovo a5

Në kopertinën e pasme lexuesi i gjurmëve të gishtave, kamera 13 megapikselë dhe drita ndihmëse. Inxhinierët e vendosën duanin e fundit në këndin e sipërm të majtë, i cili është i mirë, sepse nuk ka të ngjarë që të klonohen kur të bëhet identifikimi biometrik. Në cilësinë e asamblesë nuk mund të gjejmë defekt, butonat anësore kishin një pikë presioni të lartë, vetëm paneli i pasmë mendonte se nuk kishte asnjë anije në duart tona. Të thuash justifikimin e "mantelit" të plastikës, është e paktë e sigurt për t'u kapur, jo nga raca e rrëshqitshme.

15355300083181061535530008110678

ekran

Megjithë ngjyrën e tij pak të kalibruar, kjo formë kompakte është e këndshme, dhe sot është pak e pazakontë nëse hasni diku në një përdorim me një dorë. Ndjeshmëria touch pad nuk është një ankesë, ashtu si kënd shikimin, shkëlqim, megjithatë, të jetë më i lartë, për shkak se ata kanë nevojë për rrezet e diellit për t'iu qasur sigurisht shumë fundin e slider, koha e përdorur për të marrë shikimit. Gjithashtu nuk ndihmon që kontrolli automatik të ruajë figurën. Ne duhet të sigurojmë mbrojtjen fizike të ekranit, kështu që vlen të rrokulliset një fletë qelqi. Rezolucioni i ekranit është në madhësinë maksimale të mundshme (SoC e mbështet këtë), 295 PPI ka provuar të jetë e mjaftueshme dhe ne mendojmë se është një vlerë optimale për panelet e tilla të mëdha.

i brendshëm

Widgets janë të mundësuar nga MediaTek MTK28 SoC në gjerësinë e shiritit 6739 nm. Çipi i sistemit është një produkt relativisht i ri (kuptohet që u njoftua një vit më parë), duke kombinuar katër bërthama të ARM Cortex-A53 CPU dhe PowerVR GE8100 IGPs - natyrisht, përveç shumë të tjerave. 64 GHz 1,50 bërthama zyrtare e procesorit janë 5 GHz (sipas Device Info HW, kjo është A570), madje edhe chip grafiku në 3.2 MHz. Vlen të theksohet se OpenGL 1.1, Vulkan 1.2, dhe OpenCL 264 mbështetje, dhe gjithashtu kanë një marrëdhënie të mirë me standardet H.265 dhe H.XNUMX / HEVC. E vetmja pikë e vërtetë e dobët e pllakës është kërkesa për energji, dhe ne ende po e bëjmë këtë plotësisht.

Sigurisht, jo vetëm që Lenovo ndërton për këtë chip, dhe pamje edhe më të mirë, mund të thuhet se ky segment është një SOC të njohura respekt për Alcatel 3x, Honor 7S, Cub Nova, HTC 12 Desire, Huawei Y5 2018, Leagoo M9 Pro etj Disa diferenca është ende atje për shkak se disa prodhues 1,30 GHz veprojë stuff e tyre, dhe natyrisht kjo nuk është një fenomen i përgjithshëm që 3 GB memorie të caktuar për të.

MediaTek Mt6739

Fuqia informatike u bazua në përvojat tona në nivelin e pritur, dhe aty kishte njëfarë surprize këtu e atje - më shumë për këtë më vonë. Rivalja e madhe Xiaomi Redmi 6A ka pak prapa, avantazh i saj vjen nga teprica minimale e orës. Megjithatë, në përgjithësi, gjuha e shkallëve mund të kthehet në Lenovo A5 sepse madhësia e kujtesës së sistemit është 3,0 GB, mel i foksuar zgjidhje e ngjashme punon me pak 2,0 GB. Madhësia e RAM mund të thuhet të jetë e pazakontë me një lloj vullneti të mirë, në këtë kategori çmimi, 2,0 GB është standardi - duket se ka 2018 në fund të këtij minimumi të ri. 16 GB ROM do të përfundojë në retë, me pak më shumë se 8,0 GB duke qenë hapësira e magazinimit të përdorshëm. Në mungesë të zgjerimit MicroSD, titulli i vitit me siguri do të ishte fituesi i titullit të vitit, por kjo nuk po ndodh sepse mund të përdorim deri në kartat 5 GB pa asnjë problem. Sigurohuni që nëse vendosni një kartë SD si një ruajtje të brendshme, ju kushtoni sa më shumë vëmendje të shpejtësisë sa madhësia.

PowerVR 8XEP LaunchEmbargo Jan17 PDF 18 575pxPowerVR 8XEP LaunchEmbargo Jan17 PDF 20 575px

Truri MTK6739 46 251 pikë scarred gjatë Antutu, i Geekbench kjo ishte një pikë yndyrë 1 859 (a core 657). Ne të drejtuar një çift të programit të matjes Web, SunSpider 1.0.2 gjithashtu nuk është një mënyrë të veçantë, ka rënë 2 037 ms prodhuar, ndërsa nën matjes AnTuTu HTML5 ka "rritën" Lenovo A5: 16 843 dot - këtë shembull. më mirë se Huawei P8 duke punuar me shpatën trevjeçare. Me MotionMark 1.1, ne kemi mbyllur linjën e testeve sintetike, të cilat gjithashtu na kanë konfirmuar që të mos kemi një rrotull hekuri të klasës së lartë nën mbulesën e pasme.

Le të flasim pak për përvojat tona, të cilat ndoshta janë më të rëndësishme sesa programet e ndryshme matëse. Lenovo A5 është gati të nxitojë derisa burimet e njësisë qendrore të jenë në dispozicion për një aplikim të veçantë. Në praktikë, kjo do të thotë se, për shembull, shfletimi mund të jetë i shkëlqyer për aq kohë sa nuk shfaqet në sfond asnjë aplikim i burimeve intensive - kjo mund të ndodhë në një përditësim të Google Play. Gjithashtu mund të shkaktojë një ngadalësim spektakolar për të drejtuar një program kompleks të matjes në Chrome; quad-core MTK6739 mund t'i plotësojë këto pritje vetëm nëse nuk është më i ngarkuar nga një drejtim tjetër gjatë atij operacioni. Pra, multitasking harruar këtë qasje, kujtesa e brendshme është e saktë (e cila është 1 000-1 500 MB të lirë) të jetë e mirë, megjithatë, se Apps janë relativisht të gjatë ata mund të mbeten në RAM. Recharges, natyrisht, nuk ndodhin, kështu që ne me të vërtetë nuk duan të mendojnë se çfarë jeta do të jetë si me 2,0 GB.

lojtar shpirt klientët e Lelik natyrisht që nuk vijnë në e tyre në telefon i zgjuar, por kjo nuk mund të quhet gjë tërësisht e pashpresë. E thjeshtë, 2-D lojë me siguri nuk do të ketë probleme në tre-dimensionale rekreacion do të tërhequr më shumë, veçanërisht në qoftë se ju doni të provoni një adresë të disa të reja - në të Vdekur këmbëz 2 nuk është një pengesë, më PUBG edhe eldöcög, edhe pse i madh ju falënderoj nuk është. tanke fansat Ne shërbejnë lajm fantastik, i hollë përshtatura në mënyrë specifike për World of Tanks Blitz sjell përvojën sirtar të lartë lojrave në pajisjen tuaj, kjo mund të ketë qenë koha për të goditur mirë! Vlen të përmendet se ngrohja chip sistemi nuk është aspak i prirur për të, ai nuk mund të átmelegíteni kapakun pas krye të procesorit përmes minuta të gjatë Run.

Paraqitja e ekranit 2018 11 17 12 32 03pjesëParaqitja e ekranit 2018 11 17 12 22 15

Szoftver

u la në këtë pikë në konkurs, Lenovo, roli i ngarkesave të sistemit operativ mund të jetë absolutisht deri në datën Android 8.1 (Oreo), e cila christened ndërfaqen e përdoruesit ishte Zui Emri 3.0 Turbo-ngarkuar. Ne kemi diskutuar tashmë faktin se sistemi robot nuk është vetëm për burime të pakufizuar, por ne rrallë kemi hasur më shumë serioze wriggling, dhe software është mjaft efikas me kuaj-fuqi. Ne themi nuk e kuptojmë mjaft pse mungesa e magazinimit të brendshëm është aq e shpërndarë nga prodhuesi, për fat të mirë, një pjesë e rëndësishme e tyre mund të fshihen për të rimarrë disa kapacitete. Fillimisht, aplikacioni 40 është shtypur pikërisht në ROM, përkatësisht:

 • Utility: Freezer, Clock, Shënime, Calculator, SIM Card Toolbox, File Manager, Settings, Së fundi të pastër, Truecaller;
 • Multimedia: Radio FM, Regjistrim zanor, Video Player, Muzikant;
 • Lojra: Asfalt Nitro, Bubble Bash 3, Little Big City 2, Pets Puzzle, vrapues i zërit, Spiderman
 • Të tjera: UC Browser, AppDaily, Syncit, Tema, Fitimi i Bukur, Faqet të Agregimit Inteligjent (më shumë për këtë më vonë)
 • Paketa e Google: Chrome, Hartat, Youtube, Drive, Fotot, Gmail, Duo, Muzikë dhe Filmat e luajtjes
123
456
789

Biskota pyes veten përafërsisht. gjysma e saj është ngulitur në kujtesë, pasi para ngarkimit reagimi i GUI është i mirë, me starters të ftohtë është e qartë se nuk është një Qualcomm Snapdragon 845 hedhur brenda stuff. ZUI është shumë më tepër se një Android i papërpunuar. Ky është një rast shumë i mirë për 99 si një përqindje e XNUMX (mungesa e pista e sipërme e aplikacioneve), prandaj këtu është një listë e shpejtë e aftësive më bindëse të sistemit:

 • Planifikuar (nga perëndimi i diellit në agim apo në çdo kohë) drita e natës;
 • Elektrik dore, regjimi i ndarjes së ekranit, widget për parashikimin e motit;
 • Opsionale, animimi midis ekraneve në shtëpi mund të modifikohet;
 • Aplikimi inteligjent i faqes (kërkimi me shumë funksione - lajme, aplikacione);
 • Ju mund të bllokoni aplikacionet në një ndërrues detyre (këto nuk do të lëshohen nga Android) ose duke takuar për të hapur faqen e tyre të informacionit.

News gjithsesi ne jemi me të vërtetë të pajisur mirë me: lëvizni majtas hírkeresője Google duket, edhe shkelën mbi faqen e djathtë dy të faqes lartpërmendur Inteligjente agregimit na tregon ngjarjet e botës. Është e rëndësishme të theksohet se Lenovo ka A5 Play Protect certifikim, kështu që:

 • Aplikacionet e licencuara nga Google në pronësi të Google;
 • kaloi me sukses testin e përputhshmërisë me Android.

Ndoshta dështimi më i madh i sistemit është se një pjesë e konsiderueshme e artikujve menu, ata janë duke kërkuar të paktën një e treta e gjuhës angleze, kështu lokalizimin gati për të vënë atë butë - ne shpresojmë se kjo do të ndryshojë në update ardhshëm. Paketa e sigurisë është gusht, por ende nuk ka version më të ri të kësaj dhe UI. Stabiliteti i sistemit operativ tashmë shembullore, pavarësisht burimeve të pakta gjatë testimit, asgjë nuk mbeti shtet nuk reagon, me durim e duhur çdo detyrë në këmbët e tij shtetërore undead.

1535530007942298

Aparat fotografik

Pika tjetër ku prerja e kostos nuk do të jetë kurrë pa dhimbje, dhe kjo nuk ndryshon tani. Le të fillojmë së pari me software mund të flashed repertor mjaft të këndshme: image Timelapse panoramike, watermarking, beautification fytyrës, të përparuar dhe mënyrën "AI", HDR. Ekziston edhe gjeo-etiketimi (duke dhënë fotografi me koordinatat GPS), dhe është gjithashtu një fenomen i gëzuar që aparati i panelit të përparmë gjithashtu ka një blic. Përpara se të përdorni për herë të parë, duhet patjetër të shfletoni përmes mundësive, për shembull. videot nuk janë bërë me cilësi më të mirë nga parazgjedhja, prandaj është më mirë që t'i ndryshoni ato.

Paraqitja e ekranit 2018 11 17 20 19 40Paraqitja e ekranit 2018 11 17 20 21 06
Paraqitja e ekranit 2018 11 17 20 20 48Paraqitja e ekranit 2018 11 17 20 19 53

Përveç kushteve optimale të ndriçimit, A5 është i aftë të prodhojë performancë produktive, por në errësirë ​​mund të prodhojë fenomenet paranormale. Gama dinamike është disi e kënaqshme, gjerësia e linjës nuk është domosdoshmërisht e njëjtë. Në përgjithësi, mund të zbulojmë disa mbipopullime, të gjitha në skajet e lentës me hije të kurorëzuar të syve. Fokusi i fokusit është mesatarja, dhe përafërsisht e njëjtë me materialin e përfunduar. Pra, për paratë, ne nuk mund të mbështetemi në cilësinë e imazhit të rrokullisur, sipas nesh, forma e letrës erdhi në këtë fushë. Ne gjithashtu kemi krijuar një video të shkurtër (rezolucion Full HD me 30 fps) për të gjykuar më mirë aftësitë e aparatit tuaj. Po, do të shihni gjithashtu se materiali është bërë me dorë dhe stabilizuesi i imazhit optik mungon.

IMG 20181115 124337IMG 20181115 124954IMG 20181115 125149IMG 20181117 132817
IMG 20181115 125338 IMG 20181115 125502IMG 20181115 125821IMG 20181117 131605
IMG 20181115 165627IMG 20181115 165439IMG 20181115 130356IMG 20181115 170020

Videoja duket kështu:

Lidhjet, të tjera

Lenovo A5-tel plotë vendas 4G / LTE frekuencave band up mund të lëvizin (në 1800 MHz (B3), i 2600 MHz (B7) dhe 800 MHz (B20)), WiFi e ka fjalën natyrisht me pajisjet e tyre 802.11 b / g / n (në rangun 2,4 GHz) dhe mund të funksionojnë si pikë e nxehtë. Karakteristikat themelore janë Bluetooth 4.2, AGPS dhe GPS, por NFC nuk është një surprizë e madhe. Siç e kemi lexuar në lidhje me sipër, jack u la jashtë telefonit, atëherë ka edhe përmendet FM radio, ky nga ana e tij do të thotë fundin e një listë imagjinar. Është gjithashtu e vlefshme të dini se të dy SIM janë të disponueshme edhe kur karta SD përdoret për tre lojëra elektronike.

Ne nuk ishim plotësisht të kënaqur me sistemin e pozicionimit (GPS). Kërkimi satelitor u zhvillua me një shpejtësi të jashtëzakonshme, në këtë zonë me kapelë para A5, por saktësia la disa shpresa; Google Maps herë pas here brenda mureve të ndërtesave pozicionuar ne, në një rast një rrugë është e gabuar, kështu që në një armë saktësie armiqësie definitivisht nuk rekomandohet - nuk është një Paladin që ka humbur në të. Moduli WiFi ishte dukshëm më i mirë, i cili ishte i shkëlqyeshëm si në cilësinë e lidhjes (stabiliteti, kërkimi, etj.) Dhe shkalla e transferimit të të dhënave.

15355300096403091535530007552461

Lexuesi i gjurmëve të gishtave testohet mirë. Regjistrimi i gjurmëve të gishtërinjve ishte një procedurë mjaft e gjatë, por padyshim ishte e vlefshme për shkak se A5 kishte më shumë se efikasitetin e shpërbërjes 90% - në shkëmbim të testit jo vetëm me shpejtësi të lehtë. Është e vështirë të imagjinohet se kjo mënyrë e zhbllokimit nuk do të ishte për dikë tjetër, por nëse do të ishte kështu, atëherë ka ende mundësinë e zhbllokimit të fytyrës.

Kryetari gjithashtu plotëson edhe folësin kryesor, për Honor 7S. Cilësia e zërit ishte në rregull, por vëllimi është i kufizuar dukshëm - nuk shtrembëron, në këmbim nuk prodhon një rreze dëgjimi. Sigurisht, kjo shfaqje është mjaft e përkryer për thirrjet, por është e shkëlqyeshme për të dëgjuar muzikë.

15355300085353941535530008554818

Bateri dhe koha e funksionimit

Hekuri nuk është në mënyrë specifike të teknologjisë moderne të prodhimit (28 nm), por numri relativisht i ulët i pixels dhe kolonive kështu combos filluar për të ndihmuar: për të llogaritur një taksi mesatare e konsumit të përdoren ditë 2-3 dispozicion. sigurimi i jetës së shërbimit është marrë në shërbime të ndryshme ndihmëse (me një prekje optimization, frigorifer, kursimit të energjisë Mode), kombinimi i tyre, ose përveç automatike shkëlqim 10-12 minuta që po shfletojnë ngarkuar mjaftueshme 1 qind, YouTube 60 minuta 13-15% e kakao zemrës, pra poshtë atë ne mund të presim një pasdite të plotë që të sigurohemi që të nxjerrim sendet.

Lenovo A5 më shumë se gjysma e gatshme 2% një ditë të nivelin tuaj të energjisë ra, kështu që chip mund të ndërmerren për të shpëtuar prodhimin mode. fabrika-furnizuar ngarkues 5 të ushqyerit volt makine dhe 2-amp aktuale, kryen gamën ideal (30% të 80%) në më pak se minuta 55-60, kështu që në rastin më të keq, me siguri tërheq nivelin e telefonit përdorshëm në dy orë . Ne nuk u takuam gjatë nxehtësisë gjatë kohës që ne po ngarkonim, kështu që prapa ishte izoluar mirë.

1535530007960118

përmbledhje

Lenovo A5 është një shembull i shkëlqyer pse a kjo është paraja shprehje. Telefoni në përgjithësi nuk është pothuajse i përsosur, por një sasi e moderuar do të bëhej që ju të mos jeni në gjendje të gjeni një marrëveshje më të mirë në treg sesa kjo. Le të fillojmë së pari me futjen e 3 GB memorie të sistemit në këtë çmim është një fenomen shumë i rrallë, siç është lexues gjurmë gishtash, e cila është veçanërisht e dobishme anyway. Pastaj ka është mbështetur edhe nga një aparat fotografik para me flash, të aftë për të cilësisë së pranueshme për optimale shokët e mjedisit backplane gjithashtu asnjë gjyqtar të madhe të distancës, dhe WiFi nuk duan të harrojnë. 5,45-inch ekran është një lloj i mënyrës së mesme të artë mund të përdorin për shkak të madhësisë së tij, ndërsa 18: 9 për të lexuar atë, sepse ajo është një raport i mirë aspekt. Mirë, GPS mund të jetë më i saktë, dhe ndriçimi i pasmë mund të jetë pak më i fuqishëm - automa e parashtron pak - por këto janë gjëra me të cilat mund të jetojmë.

SoC MTK6739 A5 padyshim kufizon përdorshmërisë duhet të jetë i vetëdijshëm për këtë, por ky smartphone do të qëndrojë edhe një herë ju jeni foto në lidhje me kapacitetet e saj. Fëmijët e Lenovos kanë lindur për t'u përballur me sfida të thjeshta dhe të përditshme - shfletimi, menaxhimi i medias sociale, postimi, etj. të përshtatshme për këtë qëllim, që ju mund të merrni një shije e kësaj bote, sepse sistemi operativ deri më sot, burimet në dispozicion janë të mjaftueshme për të "gjithçka" ju mund të filloni për të të jetë në gjendje për të provuar shumicën e rasteve - tani pyetja tjetër është në çfarë kapaciteti. Nga kjo qasje, A5 mund të shihet si një hap i parë, një kartë e këndshme e hyrjes, dhe pastaj nëse kalojnë vitet, atëherë mund të vijë pasuesi i një pranimi të fshehur.

Në fund të testit, arritëm në përfundimin se pajisja me besim rrit kërkesat minimale të përdorshmërisë, kështu që ne mund t'ju ofrojmë një zemër të relaksuar nëse shikoni në këtë nivel çmimi. Për këtë arsye, kjo është një ofertë shumë e mirë, nëse planifikoni të blini më shumë para, atëherë sigurisht që do të gjeni zgjidhje më të mira, por Lenovo A5 nuk ka rëndësi se sa i drejtë, simpatik, i dashur!

Lenovo A5 është aktualisht në dispozicion në Gearbone (kliko në foto), çmimi i saj është $ 89,99. Nëse keni ndonjë pyetje, mos hezitoni të kërkoni.

Update!

A GBMPLOI8 Me një kod kupon, Lenovo A5 është për një kohë të kufizuar 85,99 dollarësh, prandaj është padyshim një ofertë unbeatable!

Parathënie nga autori

Currency Exchange

Ndjekja e Paketave (1Kërkim)

partnerët tanë