Një nga tabletët më të mirë në kuvertën e testimit është Lenovo Tab3 8 Plus

Lexuesit Rishikimi: 0 / 5

Yll nuk është aktivYll nuk është aktivYll nuk është aktivYll nuk është aktivYll nuk është aktiv

Është një makinë e mrekullueshme nga një prodhues me reputacion, pa kosto të lirë.

Lenovo Tab3 8 Plus 6

hyrës

Kohët e fundit kam blerë një tablet Teclast. Më pëlqente që ishte një makinë e mirë, ishte shumë e dobishme që Windows 10 dhe Android ishin në të sepse ishte e mirë për punë dhe argëtim. Rezolucion i shkëlqyeshëm dhe një masë e mjaftueshme e muskujve për punën e përditshme. Kishte një problem të madh, bateria, e cila tashmë ishte shumë e dobët në ditët e para. Ne kishim për të shpenzuar shumë kohë duke e përdorur atë ndërsa ne po akuzonim, dhe kjo ishte rezultat i një viti e gjysmë.

Ndërsa mendova për blerjen e një tabletë të lirë për projektin në shtëpi të zgjuar, vendosa të mos blinte një tabletë të përdorur, por një të re, dhe Teclast do të ishte mjaft e mirë për të kandiduar i zgjuar. Ishte e qartë se çfarë do të ishte tableti i ri. Duket mirë në letër, por duke e ditur statistikat e shitjeve që njihja, unë do të duhej të porosiste tabletin tim Lenovo. Një klient i tillë nuk mund të jetë i gabuar, në rrjetin shqyrtimet janë gjithashtu të shkëlqyera, për shkak të çmimit pasi që do ta shihni fundin e artikullit si një dhuratë reale, kështu që unë nuk mund të shkoj me të.

Csomagolás

Kuti Lenovo Tab3 8 Plus është mesatare por e fuqishme. Kartoni është mjaft i trashë dhe mbron bordin me "sirtarin" e brendshëm. Në pjesën e përparme mund të shihni makinën, dhe në anën e pasme ka dy stickers që na tregojnë për aftësitë kryesore. Sigurisht, unë do t'i shkruaj këto më vonë, kështu që tani nuk e shtoj numrin e fjalëve.

Lenovo Tab3 8 Plus 9

Kutia hapet në një sirtar të brendshëm tërheqës. Më poshtë gjeni dy broshura të mbushura me pikësim të thjeshtë kinez. Njëra është për të ngritur dhe tjetra është një libër garancie. Linja e aksesorëve është e shkurtër, vetëm një ngarkues standard kinez dhe një kabllo USB. Vlen të theksohet këtu se në webshop kemi konverter të lirë në ngarkuesin në fund të artikullit, unë do t'ju jap një lidhje për të mos blerë atë, por gjithashtu diçka që mund të përdoret.

Lenovo Tab3 8 Plus - E jashtme

Lenovo Tab3 8 Plus është një tabletë plotësisht e përshtatur 8. Nga ana e tij ndihet menjëherë se ne nuk po shtyjmë asnjë nga makinat në zhvillim. Materialet e përdorura janë të një cilësie shumë të mirë, nyjet janë të sakta, makina nuk bllokohet, nuk mund "të përkulem" pak.

Paneli i përparmë është krejtësisht qelqi me një kornizë shumë të hollë metalike. Ekrani është, sigurisht, më i vogël se paneli i përparmë, dhe ende nuk ka arritur në mani pa korniza. Në fund dhe një gjysmë, gjysmë faqe gjysma e kornizës aktuale.

Lenovo Tab3 8 Plus 5

Prapa është bërë prej plastike, sipërfaqja është e ngopur. Është e mirë për shenjat e gishtërinjve dhe nuk del, kështu që është një shans i vogël për ta hequr atë. Butoni i energjisë dhe kontrolli i volumit janë në buzë anësore, aty ku do të kërkojmë një telefon. Në pjesën e poshtme, ekziston një hapje e mikrofonit dhe një hapje e altoparlantit stereo, ndërsa pjesa e sipërme e lidhësit USB, një dalje e kufjeve dhe tjetri altoparlanti stereo janë në krye.

Karta e kujtesës dhe vendndodhja e kartës SIM janë të fshehura. Etiketa LENOVO në kapakun e pasmë mund të mbyllet në mënyrë të parakohshme dhe ekziston një tabaka tërheqëse e ngjashme me telefonat në të cilët mund të klikohen kartat.

Lenovo Tab3 8 Plus - Pajisje fizike kompjuterash

Kur pashë së pari këtë makinë në raftet virtuale të GearBest, gjeta se ishte një nga tabletat më të mirë të kohëve të fundit. Unë kam qenë i nevrikosur sepse sapo kishte filluar marketingun, kështu që nuk kishte përvojë praktike. Për arsyetimin tim, bazuar në informacionin e dhënë, ishte një makinë me një komponentë shumë të fortë, të balancuar dhe konkurrues.

Për fat të mirë, shpresa ime nuk mashtroi, siç tregojnë edhe shifrat e shitjeve. Për mua, është shumë e rëndësishme për një tabletë ose edhe një telefon për të bërë prodhuesi nuk duan të tregojnë shumë dhe japin pak për këtë. Shumë herë, një aparat ose një bateri shumë e mirë është futur në një pajisje, por çmimi është i ulët, kështu që pantallonat tërhiqen për pjesë të tjera. Pastaj dalin konfigurime të çuditshme. Është shumë më mirë nëse të gjitha pjesët e makinës përputhen me performancën. Në një makinë të nivelit të hyrjes, keni të gjitha pjesët në nivelin e hyrjes dhe në një nivel të mesëm në nivel të mesëm. Nëse po, atëherë do të garantojmë që të mos kemi ankesa për një ose një komponent tjetër.

gozhdoj 625 3

Për këtë Lenovo Tab3 8 Plus, ky bilanc ka ardhur në një gjendje të pacaktuar. Sa i përket komponentëve kryesorë të pajisjeve, është në thelb e njëjta si telefoni im i preferuar Xiaomi, Redmi 4. Njësia qendrore është një MSM8953, më i njohur si Qualcomm Snapdragon 625. Kjo nuk është një pllakë shumë e re, por më popullore, që gjejmë në shumë telefona të markës. Kjo nuk është çudi, pasi ajo ka fuqinë e duhur, megjithëse ka një qëndrueshmëri të moderuar të energjisë dhe aftësitë e saj bëjnë të mundur krijimin e pajisjeve të cilësisë së lartë përreth.

Snapdragon 625 14 është bërë nga gjerësia e brezit të nanometrit, me një procesor me bit 64 me tetë bërthama, fara e të cilit janë grupuar në dy grupime. Në secilën nga këto, ekzistojnë katër cores Cortex-A53 që mund të mbajnë orë deri në 2 GHz varësisht nga kërkesat e energjisë.

gozhdoj 625 1

Pranë procesorit, do të gjeni një kontrollues video të integruar që punon në Adreno 506 që punon në orët 650 MHz. GPU gjithashtu mbështetet nga një dekoder H.264 dhe HEVC, gjë që bën të mundur të luhen edhe videot 4K.

Çipi ka një kontrollues të kujtesës me dy kanale që mbështet memorin LPDDR3. Nga kjo, unë kam një 3 GB me një depo të ndërtuar në 16 GB për Lenovo, e cila është e natyrshme e zgjërueshme me një kartë kujtese që mund të ketë deri në 64 GB.

gozhdoj 625 2

Procesorë të imazhit gjithashtu janë integruar në çipun qendror për të akomoduar një kamera 24 megapixel dhe një kamera megapixel 13. Ne gjejmë modemin Cat-7 LTE për lidhjen LTE dhe standardin wifi 802.11ac.

Siç kam shkruar, ky çip nuk është i ri, shfaqja e tij zyrtare ishte rreth dy vjet më parë. Në të njëjtën kohë, performanca e saj e deritanishme është e kënaqshme për mesataren e të dy kompjuterave tabletë dhe telefonave.

Le të shohim aftësitë e tjera!

Makina është e pajisur me një 8 colos teknologji IPS 1920 x 1200 ekran pixel rezolutë. Panelet SPI janë të njohura për këndet e tyre të shkëlqyera të shikimit dhe besnikëria e tyre me ngjyra është e mirë. Këto deklarata janë të vërteta për Lenovo Tab3 8 Plus, kështu që askush nuk do të humbasë ekranin.

Në fushën e radiove, është e rëndësishme të përmendim praninë e Bluetooth 4.0 dhe GPS. kjo gjithashtu do të thotë se ne mund të përdorim navigimin me tabletë. Në njësinë qendrore ekziston një modem LTE, kështu që ne mund të përdorim telefonin celular, por për fat të keq nuk e mbështet lidhjen B20 800 MHz, kështu që ende ka një shpejtësi të fortë 3G në Hungari.

Lenovo Tab3 8 Plus 4

Kamerat e integruara nuk janë shumë të pjerrta, por një tabletë nuk mund të ketë shumë më tepër se kaq. Njësia e panelit të përparmë është 5- dhe megapixelët e pasmë 8.

Cila është veçanërisht e rëndësishme për baterinë. Përveç ekranit, kjo makinë mund të konsiderohet si një telefon i vetëm, pasi që hardueri i përdorur në të është në thelb i njëjtë me atë që përdoret në shumë telefona celularë. Krahasuar me këtë, bateri 4250 mAh është i bollshëm dhe, në të vërtetë, gjatë përdorimit nuk u ndjeva e parehatshme me ngarkuesin e baterisë.

Testet Lenovo Tab3 8 Plus

Nuk më pëlqen testet sintetike sepse nuk kanë pothuajse asgjë për të thënë për mënyrën e përdorimit të një kompjuteri ose tabletë. Sidoqoftë, e pranoj, ka nevojë për një lloj krahasimi, kështu që sigurisht që nuk e kam lejuar veten t'i drejtoj disa, pothuajse saktësisht, dy programe. Njëra ishte tashmë një Antutu, dhe tjetra ishte versioni aktual i Geekbench.

Geekbench

Për rezultatet e fundit, mund të gjeni tabelat e të dhënave në internet këtu:

Ju mund të shihni rezultatet e Antutu në figurën më poshtë.

AnTuTu

Rezultatet tregojnë qartë se kjo makinë nuk ishte e destinuar kryesisht për lojëra. Për shembull, kjo nuk shkaktoi një problem të Asfaltit Nitro, kështu që të mos flasim për sagën popullore Candy Crush. Pra, në thelb do të jetë mirë edhe për lojën, por nganjëherë ne duhet të bëjmë një kompromis të vogël duke hequr grafika. Android 6.0.1 i instaluar në tabletin tuaj funksionon mirë. Natyrisht, të gjithë janë të lumtur për të marrë versionin më të fundit Android të harduerit që keni blerë, por ky version është i përsosur në këtë makinë. Duhet të shtohet se edhe pse nuk është sistemi më i fundit operativ, Lenovo nuk e ka harruar makinën kështu që dje kam ngarkuar një përditësim të 33 MB përmes OTA. Kjo është patjetër pozitive!

Unë nuk kam përjetuar ndonjë hiccups gjatë operacionit, unë nuk e kam përdorur edhe programet, as nuk ishte duke ecur mirë, ndërsa tryeza ishte scrolling. Instalimi i programeve është gjithashtu i shpejtë, por kjo pritet në thelb nga një procesor i madh Snapdragon tetë-core. Detyrat e multimedias po ecnin mirë, dhe Youtube dhe HBO Go ishin gjithashtu perfekte. Gjuha stereo nuk është HiFi, por siguron një performancë të mirë, edhe nëse dinamika e vërtetë mungon. Pra, nëse doni të dëgjoni muzikë, unë do të rekomandoj një vesh, por nëse keni një parti partie, folësit e tabletit tuaj do ta bëjnë më mirë.

Camera / s

Kjo specifikim ka përshkruar tashmë veçoritë e harduerit, kështu që tani vetëm pikëpamjet e imazheve mbeten prapa. Në kushte të mira ndriçimi, P8 bën fotografi absolutisht të pranueshme. Në rrethinën me diell, lenten e aperturës f / 2.2 jep dritë të mjaftueshme për sensorin, kështu që softueri është konfiguruar automatikisht ISO 100 është plotësisht i automatizuar. Ekspozimi ndaj Peizazhit është jashtëzakonisht i shpejtë por i afërt me fotot, por nuk është shumë i ngadalshëm, është e lehtë për të bërë një lexim të thellë. Vërtetë, kjo është automatike, ne nuk mund ta influencojmë atë, pasi kemi vetëm një aparat fotografik. Fotot e marra nuk janë vetëm në mes, por në skajet janë mjaft të mprehtë për të lavdëruar optikën. Në qoshet kjo nuk është më kështu, por nuk do të thoja as keq.

Lenovo Tab3 8 Plus 1

Në një mjedis të errët, situata është e ndryshme. Në regjimin automatik dhe natën, është vendosur edhe vlera 2400 ISO. Në rastin e parë, fotografia mbetet e qartë, por ekspozimi është aq i gjatë sa që është e pamundur të xhironi pa duar, ndërsa në mënyrën e fundit, shpejtësia e shkrehësit është më e shkurtër, por fotografia bëhet e padëgjuar.

Lenovo Tab3 8 Plus 10 Lenovo Tab3 8 Plus 11 Lenovo Tab3 8 Plus 12
Lenovo Tab3 8 Plus 13 Lenovo Tab3 8 Plus 14 Lenovo Tab3 8 Plus 15
Lenovo Tab3 8 Plus 16 Lenovo Tab3 8 Plus 17 Lenovo Tab3 8 Plus 18

Kamera e farës është një tjetër makarona. Sensori 5 megapiksel nuk jep shumë, por me lentën e montuar mbi të, ju mund të bëni vetë-portrete që janë mjaft të detajuara dhe me ngjyra të mira. Nuk dua të bëj peizazhe, jo për atë, dhe të rrjedh gjak gjatë detyrës.

Lenovo Tab3 8 Plus 19 Lenovo Tab3 8 Plus 20 Lenovo Tab3 8 Plus 21

përmbledhje

Lenovo Tab3 8 Plus nuk është vetëm një makinë letre, por edhe një makinë shumë e mirë në jetë. Proci tetë-core siguron kakao të mjaftueshëm, dhe unë nuk e ndjeja as kujtesën e 3 GB, kështu që nuk mund të ankohemi për performancën.

Lenovo Tab3 8 Plus 3

Makina është vërtet një copë me cilësi të mirë. Unë kam pasur disa tabs të lirë kineze në dorën time, diçka që e dinte të paktën këtë në pajisje, por ishte një botë krejtësisht e ndryshme. Këtu, plastika e përdorur është e kualitetit të përsosur, është mjaft e trashë, e tërë makina ndihet e fortë, nuk mendojmë se bie menjëherë në duart tona. Dizajni është si një tabletë. Ekran i madh përpara, prapa e pasme e madhe. E vetmja copë e vogël është disku që mban kujtesën dhe tabelën e kartës SIM, duke ju dhënë sa më shumë luajtshmëri të jetë e mundur, duke e bërë atë pak më ekskluzive.

Mund të shihni performancën e kamerës vetë. Ne mendojmë se është e pozicionuar në mënyrë të përkryer në një mjedis mjaft të ndritshëm, kështu që nëse kemi vetëm këtë makinë për të gërvishtur diçka të shpejtë, nuk duhet të turpërohemi për shkak të rezultatit.

Lenovo Tab3 8 Plus 2

Së fundmi, çmimi. Çmimi i kësaj, në mënyrë të veçantë versioni i vetëm me WiFi diku konvertuar lartësinë 38 HUF 500 të versionit LTE modem dhe është 45 mijë (jo i mbështetur B20-at), në qoftë se GearBesttől dhe aksioneve evropiane, 3-5 caktuar ditëve të punës Kohë për dorëzim . Edhe pse kjo makinë është në një institucion shtëpiak më pak të favorizuar, aktualisht 61, dhe versioni i modemit LTE është 71 në mijë forintë. Ky është një ndryshim i madh. Shëmtuar madje, se edhe ky tetë-inch Lenovo është më e lirë, e cila ka 1920 1200 x-pixel ekran, të tjerët të kushtojë deri në 80- 90 mijë forinta gjë është se dyqan të njohur shitësin.

Lenovo Tab3 8 Plus 7

Unë mendoj se të gjithë tani e kuptojnë pse unë guxoj të them se kjo tabletë është blerja më e mirë në kohët e fundit. Një pjesë e fortë, e shpejtë dhe e cilësisë nga një prodhues i mirë dhe çmimi i tij përputhet me Huawei MediaPad T1, konfigurimi i të cilit është treguar më poshtë. Mendoj se ne mund të themi sigurt se makina është një botë shumë e ndryshme, jo në kuptimin e mirë të fjalës.

Së pari, provoni këtë hyperlink, tani këtu është e lirë (2018.08.17) Lenovo Tab3 8 Plus

Versioni i Lenovo Tab3 8 Plus Wifi nga depoja evropiane me kohën e dorëzimit të ditëve të punës 3-5 është këtu: Lenovo Tab3 8 Plus Versioni Wifi

Lenovo Tab3 8 Plus LTE + version WiFi i magazinës kineze këtu: Lenovo Tab3 8 Plus LTE + WiFi

Ju mund të gjeni raste të lira dhe filma tradicionale dhe qelqi për tabletin tuaj këtu: Aksesore per Lenovo TAB3 8 Plus

Ne nuk duhet të paguajmë TVSH-në në tablet, pasi ne nuk duhet të paguajmë TVSH-në në magazinat e BE-së (depo GW), koha e dorëzimit është dita e punës 3-5! Nëse urdhëroni nga depoja e Kinës, kërkoni për opsionet e transportit Linja Prioritare - EU Express kështu që ju nuk duhet të paguani kostot shtesë, doganat dhe TVSH-në!

Tani stoku është deri në GBsale073 me kodin kupon vetëm 34 mijë forints këtu: Lenovo Tab3 8 Plus

Së fundi, tabela krahasuese, e cila tregon qartë se çfarë lloj tabletësh kemi sot për Lenovo TAB3 P8 Plus. Unë mendoj se numrat flasin për veten e tyre!

Lenovo Tab3 8 Plus

Huawei MediaPad T1
Shfaqja është diagonale 8 inç 8 inç
Rezolucioni i ekranit 1200 1920 x 800 1280 x
Njësia qendrore Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625 Qualcomm MSM8212 Snapdragon 200
Numri i procesorëve 8 4
Orën procesor cores 2 GHz 1,2 GHz
Kujtim 3 GB 1 GB
Vargjeve disk 16 GB 8 GB
Cams 5 megapixel front, 8 megapixel mbrapa 5 megapixel front
Sistemi operativ Android 6.0.1 (Marshmallow) Android 4.3 (Jelly Bean)

Version WiFi

Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac (2,4 dhe 5 GHz) Wi-Fi 802.11 b / g / n (vetëm për 2,4 GHz)
çmim 38 500.- 39 900.-

Hozzászólások

s3nki
Cito - Joci:
Thanks! ;-)

- Unë jetoj në një qytet të vogël dhe punoj në një fshat (ose unë jam një Vodafonos - disavantazhe të shumta :D ). Ishte 4G (B20) në vendin e punës vitin e kaluar, dhe nëse nuk ekziston, nuk ekziston 3G, vetëm Edge.
- Për telefonat me madhësi të vogël, mund të bëni 2 + 1, kështu që do të prisni vetëm me një Tab të tillë të madh.
- Aksi: Nuk është Thor-Em, dhe zgjidhja e saj 5k mAh nuk zgjat shumë nëse e përdorni siç duhet. Vërtetë, kjo është një gjë tjetër, por nuk konsumon shumë.


Ose Meta shumta;) Po, për fat të keq, në shumë vende pas Edge nuk e ka ndërtuar deri 3G ishte për shkak të asaj që erdhi menjëherë në vend të 900 800 Mhz Mhz B20 dhe me atë të 4G.
Joci
Thanks! ;-)

- Unë jetoj në një qytet të vogël dhe punoj në një fshat (ose unë jam një Vodafonos - disavantazhe të shumta :D ). Ishte 4G (B20) në vendin e punës vitin e kaluar, dhe nëse nuk ekziston, nuk ekziston 3G, vetëm Edge.
- Për telefonat me madhësi të vogël, mund të bëni 2 + 1, kështu që do të prisni vetëm me një Tab të tillë të madh.
- Aksi: Nuk është Thor-Em, dhe zgjidhja e saj 5k mAh nuk zgjat shumë nëse e përdorni siç duhet. Vërtetë, kjo është një gjë tjetër, por nuk konsumon shumë.
s3nki
Cito - Joci:
Unë kam qenë duke menduar për këtë, por këto janë një negativ i madh për mua:
- Mungesa e B20

- Të gjitha frekuencat e tjera LTE janë në qytetet më të mëdha me B3, ai e di plus 3G po shkon.

- 2. SIM vetëm në vend të kujtesës ekstra (unë nuk mund të imagjinohet pse një tab ka kjo madhësi nuk mund të bëhet në normale 2 + zgjidhje 1-es-tray, pse duhet të të detyrojë hibride 2 + 0 ose zgjidhje 1 + 1-së si një TELONI të vogël)

- As nuk e di një tabletë që do ta dinte këtë.

- është shkruar në shumë vende si negative, kështu që mund të jetë një plus i madh.

- Unë mendoj se bateria është mjaft e mirë. Vërtetë, nuk mund të shikosh filma me orë 24.

Çfarë nuk e keni shkruar për: OS tuaj (për të ditur se 6.0.1 është Android, por pika është përtej kësaj). Ju nuk thoni se ishte një Droid i pastër, apo aplikacionet e Lenovo (dhe sa dhe si). Sepse do të ishte gjithashtu një konsideratë e rëndësishme nëse do të ishte e mbushur me aplikacione 'të zakonshme' lenovo (spiun) (si një notë mesatare) apo jo. :-)

- Nuk ka sy të fabrikës


I shkruaja përgjigjet.
Joci
Pas një update, unë ua ktheva dhe pastaj, pa marrë parasysh se ku unë u përpoqa të hyni në, ajo lëshoi ​​mesazhin e gabimit se "Tokën e sigurisë nuk është e njëjtë". (Shënim: Unë kam hyrë brenda dhe kam kërkuar që të hyni përsëri pas postimit. "- kjo është ajo për të cilën është e gjitha. U arrit të rikthehem përsëri që ju kam dhënë një fjalëkalim të keq në hyrje, dhe më pas kam marrë një fjalëkalim të mirë pas" faqes së keqe ".)))
Joci
Unë kam qenë duke menduar për këtë, por këto janë një negativ i madh për mua:
- Mungesa e B20
- 2. SIM vetëm në vend të kujtesës ekstra (unë nuk mund të imagjinohet pse një tab ka kjo madhësi nuk mund të bëhet në normale 2 + zgjidhje 1-es-tray, pse duhet të të detyrojë hibride 2 + 0 ose zgjidhje 1 + 1-së si një TELONI të vogël)
- është shkruar në shumë vende si negative, kështu që mund të jetë një plus i madh.

Çfarë nuk e keni shkruar për: OS tuaj (për të ditur se 6.0.1 është Android, por pika është përtej kësaj). Ju nuk thoni se ishte një Droid i pastër, apo aplikacionet e Lenovo (dhe sa dhe si). Sepse do të ishte gjithashtu një konsideratë e rëndësishme nëse do të ishte e mbushur me aplikacione 'të zakonshme' lenovo (spiun) (si një notë mesatare) apo jo. :-)