Xiaomi Cila është MIX 3 ose a ndodh rrëshqitja sërish?

Lexuesit Rishikimi: 5 / 5

Yll është aktiveYll është aktiveYll është aktiveYll është aktiveYll është aktive
Xiaomi Cila është MIX 3 ose a ndodh rrëshqitja sërish? - 5.0 nga 5 në bazë të 1 votim

Pas thashethemeve shumë më të marrë, telefoni i ri i teknologjisë së lartë Xiaomi debutoi!

Xiaomi Mi Përzierje 3 4


hyrës

Xiaomi nuk ngadalësojnë iu afruar fundit të këtij viti, ka prezantuar kohët e fundit një anëtar të ri të Mix seri tonë, e cila tashmë 3. Gjenerata e fundit - Çfarë është Mix 2s ráncfelvarrott bit version i 2, updated vetëm telefonin tuaj. Me këtë pajisje nga prodhuesi tregoi edhe një herë se pse ai duhet të marrë ato më seriozisht, natyrisht, si prodhuesit e tjerë kinezë gjithashtu. Këtu ju nuk mund të thonë se nuk ka për telefonin tuaj celular bërë nga parimi copy-paste dhe másolnának prodhues të tjerë, ashtu siç bënë në fillim. Krijimi i 3 MIX prezantoi telefonin novator, i cili ringjalli një vështrim të gjatë-përdorur, unë natyrisht një rimendim pak.


hardware

Specifikimet e telefonit, unë mendoj se ju nuk mund të ankohen, as forcën brutale as mjetet e komunikimit në lidhje me të dhënat e tjera. Njësia qendrore ishte i njohur tashmë dhe provuar Snapdragon 845, 8-core është bërë ende, proces teknologji 10-nm. Tetë cores në praktikë bën 4 copë 2,8 GHz Kryo 385 Gold dhe katër pasardhësit 1,7 GHz Kryo 385 Silver. Përveç procesorit Adreno 630 (710 MHz) graphics përshpejtues ndihmon për të shfaqur përmbajtjen. Madhësia e magazinimit të brendshme (UFS2.1) mund 128 ose 256 GB kartë SD nuk është e mundur për këtë zgjerim. Një sasi të mjaftueshme të kujtesës në dispozicion në telefon, sepse ju mund të zgjidhni në mes madhësive të 6 dhe 8 GB, ky lloj LPDDR4.

Xiaomi Mi Përzierje 3 2

Wi-Fi 802.11 trajton standardet a / b / g / n / ac, dy kanale, e njeh MIMO. Versioni Bluetooth 5.0 (LE). Ne kemi mbështetjen e zakonshme për lundrim, përveç sistemit GPS, pajisja mbështet GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS satelitët, kështu që pozicionimi i shpejtë është i garantuar.

Repertori nuk ka mbetur NFC, kështu që është gjithashtu e mundur të bëhen pagesa pa kontakt, gjë që është më e sigurtë se pagesat paypass. Bateria e integruar dhe e vlefshme vetëm 3200 mAh mbështet Qëndrën e Ngarkimit të Shpejtë QC 4.0, kështu që bateria mund të riciklohet shpejt. Nëse ne nuk duam ta bëjmë këtë në mënyrën tradicionale, mund të kemi edhe mënyrën maksimale të tarifimit 10 Watt QI. Prodhuesi nuk ka munguar në ngarkuesin Standard 18W QC3.0, dhe si bonus ne marrim ngarkuesin pa tel me kabllo 10. Unë do t'ju kujtoja pak, prodhuesit e tjerë mund ta marrin këtë si një shembull.

xiaomi me mix 3 5

Xiaomi MIX 3 që kemi marrë nivelin e detyrueshëm të mënyrave të rrjetit me respekt, si ajo e mbështet në rrjetin B20-së, kështu që ju nuk duhet të jepni askujt një 4G pak nga çdo vend. Prodhuesi premton të ketë një version ndërkombëtar të telefonit, megjithëse di gjërat e detyrueshme që mund të përdoren kudo në botë. Lajm i mirë është se premtimi 5G-D version në fillim të vitit të ardhshëm, kështu që zhvillimi është me të vërtetë ecën me një ritëm të shpejtë me prodhuesin.


i jashtëm

Për premtimin tim, tani vjen jashtme, prandaj Xiaomi Mi MIX 3 meriton vëmendje të veçantë. Madhësia fizike e pajisjes është 157,9 x 74,7 x 8,5 milimetra, me peshë gram 218 që shoqërohet, kështu që telefoni nuk mund të thuhet të jetë i vogël apo i lehtë. Ka një parim për diçka këtu dhe, sinqerisht, i konsideroj këto madhësi tek prodhuesi, duke marrë parasysh atë që kanë krijuar.

Phones shkëlqeu edhe në telefonat e mëparshme seri janë ekuivalente e një shumë, vetëm se e kamera e përparme pozicionuar në brezin më të ulët, ose montuar prapa folësit ekranit. Zgjidhja e fundit është mjaft shumë probleme u ngrit, për fat të mirë prodhuesit dëgjuar për ankesat e përdoruesve, mësoi fajin e tij mësimin e vet, dhe ka përmirësuar pups vlerësuar këtë zgjidhje thjesht nuk mund.

Xiaomi Mi Përzierje 3 6

Telefoni nuk fillon me paraqitjen e panelit të përparmë, pasi ajo është atje - që nuk është gjetur në linjë fund. Le të fillojmë me telefon, nëse ju preferoni fytyrë! Në fakt, ne nuk kemi gjetur asgjë të pazakontë këtu, midline, të gjejnë një lexues gjurmë gishtash në harmadnál lartë, e cila ka punë me shpejtësi rrufe në titujt. Sigurisht, ajo është mbështetur nga të dyfishtë kamera image stabilizimin në pjesën e pasme, e cila është 12 megapixel (Sony IMX 363, f / 1.8) 12 megapixel kamera kryesore dhe (SAMSUNG S5K3M3 + f / 2.4) kamera ndihmëse, e cila mori një lente telefoto. Vendosur në mes të dy kamera LED flash. Të shtënat lehtëson inteligjencës artificiale, të tilla si më të shpejtë përpunimin e imazhit dhe modes inteligjente janë gjithashtu në dispozicion. Përzierje 3 103 pika e të dhënave DXOMARK (Official faqen Xiaomi 108 u përmend më lart) nga fotografisë, Videography dhe fusha ka 93 pikë. Nëse këto shifra nuk thotë shumë, vlen të përmendet një krahasim me rezultatet e të ngjashme P20 Huawei, Samsung Galaxy Note 9, dhe HTC + U12 marra. Kamera nuk mund të jetë pikat e ankesës në lidhje me atë që imazhet zyrtare të testimit ilustruar mirë.

Xiaomi Mi Përzierje 3 7

Watch videos qenë gjithashtu i fortë në lidhje me celular, celular për të kapur imazhe, kur është e mundur të 2160p @ 30 / 60fps, 1080p @ 30 / 60fps është regjistruar, por mund të jetë deri në 1080p @ 960fps szuperlassított regjistrimin si.

Natyrisht, vetëm tiparet kryesore, duke renditur të gjithë repertorin janë të vështira, të gjitha gjërat që zhvilluesit i kanë vënë në softuerin e kamerës. Por një shije të vogël të shtënat HDR, Panorama, skena e natës, portret (dy kamera) background blurring - kjo mund të bëhet ose në kohë reale ose retrospektive, mode bukuria (Kina kërkohet), njohjen e ngjarjes, diçka super ngadalshëm videon lëvizje si dhe ne ende mund të llogarisim.

Tastet e volumit në anën e djathtë të telefonit dhe butoni i energjisë në anën e majtë të ekranit janë në anën e djathtë të Asistentit Xiaomi Personal. Kjo është mënyra se si Xiao AI mund të thirret, por kompania ka kontaktuar Google me butonin e dedikuar në motorin e kërkimit në botimin ndërkombëtar. Kjo tingëllon e mrekullueshme, megjithëse nuk është përforcuar, kjo është vetëm thashetheme. Gjithashtu në këtë faqe është tabaka SIM, e cila mund të pranojë dy SIM nano, por ndryshe nga më e lirë, SIM e dytë nuk mund të zëvendësohet nga një kartë microSD.

Konektori i ziles mungon sipas tendencave të reja, më poshtë vetëm lidhësit USB Lloji C dhe mikrofonin. Xiaomi gjithashtu mendoi për ata me një kufje në kufje, në kutinë e fabrikës kemi një konvertues USB C-3,5mm.

Xiaomi Mi Përzierje 3 3

Paneli front është e dominuar nga një ekran që është për shkak të nesh është i madh, 6,39 "Madhësia (93,4% e mbulimit në panelin e përparmë), ju nuk e thyejnë pothuajse i detyrueshëm në ditët e sotme - dhe jo të dashur nga shumë - nivel. Ekran përcjell Samsung, duke marrë parasysh llojin panel AMOLED, rezolutë 1080 2340 pixel x është 19.5: raporti ekran 9 rezultat Series dhe 403 IÇP dhe pixel dendësia, e cila është e mjaftueshme për pamje të detajuar. Një tjetër fakt për t'u habitur është se skanim në telefon padobishme për të kërkuar për 'duhet të ketë kamera e përparme nuk është e vendosur në panelin e përparmë. Sigurisht, unë nuk e humbas telefon vetëm për inxhinierë dhe designers kanë marrë një dizajn të vjetër, dhe e fshehu nga sytë. Dhe është kjo kthesë në telefon dallohet nga zakonisht, pothuajse një-dimensionale që e bën fitues të qartë. panel front e telefonit rrëshqitje poshtë për të dalë nga kamerat, se cila 24 megapixel (SONY IMX576) szelfikamera dhe 2-megapixel (OmniVision OV02A10) sensor ndihmëse. E cila zbuluar thellësinë dhe mund të përdoret në mënyrë portret. Mbrapa rrëshqitje motor nuk është bërë, por duke përdorur magnet të fuqishme dhe binarët. Një zë i fortë click kur mbuluar mbrapa ka pozicionin e duhur. Mekanizmi është aq i sigurt nga prodhuesit për të garantuar 300 mijë off dhe të mbyllura. Ky përdorim është i bazuar në një tre-vjeçare cikle 274 hapje-mbylljes në ditë, e cila është pothuajse e sigurtë që ne nuk do të përfitojnë nga. Shpresojmë, përdoruesit do të verifikojë funksionimin e duhur të zgjidhjes dhe nuk do të ketë probleme me të.

Xiaomi Mi Përzierje 3 13

Pajisja është e disponueshme në katër ngjyra: Jade Green, Sapphire Blue, Onyx Black dhe Blue Forbidden City. Ky i fundit do të jetë një version i kufizuar me kujtesën 10 GB dhe një skrap dhuratë në paketim si një surprizë.


Szoftver

Telefoni tani përdor sistemin MIUI 9 bazuar në Android 10 (Pie). Kushdo që ka përdorur më parë MIUI nuk duhet ta tregojë atë. Personalisht, kam dashur për herë të parë që prej përshtatshëm strukturë, logjike, një shumë e programeve të dobishme dhe cilësimet në atë, version i 10 është menduar interface përsëri. Gone ishin çelësat e butë (për fat të mirë ai mund të kthehen), por kontrollues gjest është fokusi, e cila përdoret shumë mirë dhe ton-zilet reja arriti në ndërfaqen - Nature frymëzuar ata këndshme kjo tingëllon - dhe Perpunimet të tjera të vogla kanë bërë në telefon më të menaxhueshme. E fundit por jo më pak e rëndësishme, MIUI e di gjuhën hungareze, kështu që nuk do të ketë problem për askënd.


sugjerim

Xiaomi MIX 3 ishte një nga celularët më të mirë këtë vit, pasi ishte i pari që i përshëndeti ndarjet shumë të urryera. Përveç kësaj, nuk përdoren mekanizma të komplikuar për të fshehur dhe para detonuar kamerat e panelit të përparmë, për shembull, asnjë motor shtesë, që nxjerr në pah pamjen e kamerës. Ne mendojmë se është më me fat edhe për veshët, sepse nëse hapim aksidentalisht xhepin tonë, mund të shkaktojë galaktika serioze.

Para lëshimit, kemi dëgjuar thashethemet se MIX 3 do të marrë procesorin më të fundit të Gojës, por pasi ky lajm nuk është verifikuar. Do të ishte e çuditshme, pasi Snapdragon 855 do të paraqitet zyrtarisht më vonë. Tani ne presim që si me modelin paraardhës, më vonë do të marrim një version të rrudhosur, mund të shënohet përsëri S dhe kuvertën sigurisht me premtimin e së ardhmes me çipin 855 Snapdragon.

Xiaomi Mi Përzierje 3 11

Në Kinë, modeli bazë mund të blihet për 3299 juan, që është afërsisht e barabartë me 135.000. Pothuajse e pakonceptueshme që një çmim i tillë Xiaomi ne përzierje 3 marrë në Evropë, por është padyshim një shkak për shpresë se e preferuar e prodhimit nuk ka edhe përpjekje për të rrethuar nivelin e çmimeve të $ 1000 pajisjes pik Sete. Natyrisht, duke e ditur politikën e biznesit të kompanisë, kjo me të vërtetë nuk i habit askënd.

Ju mund të thoni që ju të merrni një telefon të menduar mirë dhe afatgjatë, i cili paguan çmimin e blerjes në vijim për të.

Telefoni mund të blihet në tri versione të GearBest. Çmimet mund të gjenden më poshtë!

Hozzászólások

s3nki
Quote - nagyistvaan:
Úgy fest, hogy decembertől (egyes oldalak december 1. dátumot említenek) a nemzetközi verzió is megvásárolható lesz. A kínai verzió is tudja a B20-at, de nincs benne Google szolgáltatás, valamint csak angol és kínai nyelven tud. A nemzetköziben lesz magyar nyelv is, és minden megszokott szolgáltatás.

Azért biztos ami biztos, nekem holnap jön a jelenlegi verzió. :)
nagyistvaan
Úgy fest, hogy decembertől (egyes oldalak december 1. dátumot említenek) a nemzetközi verzió is megvásárolható lesz. A kínai verzió is tudja a B20-at, de nincs benne Google szolgáltatás, valamint csak angol és kínai nyelven tud. A nemzetköziben lesz magyar nyelv is, és minden megszokott szolgáltatás.
Med1on
+1
Quote - nagyistvaan:
Merrni disa informacione të freskëta për këtë artikull. Mekanizmi u testua nga MiMix3 dhe në vend të mijëra premtimeve të 300 të premtuara nga prodhuesi, 600 1000 ishte i pasuksesshëm dhe përdoret pa asnjë problem. Kjo është një performancë e mirë : Lol:
Video në lidhje me testin: https://youtu.be/iBZ5D_BMcD4

Pra, për këtë arsye, askush nuk duhet të ketë një natë pa gjumë, stuff ka të ngjarë të mbijetojë edhe të zotit të tij. :D
nagyistvaan
+1
Merrni disa informacione të freskëta për këtë artikull. Mekanizmi u testua nga MiMix3 dhe në vend të mijëra premtimeve të 300 të premtuara nga prodhuesi, 600 1000 ishte i pasuksesshëm dhe përdoret pa asnjë problem. Kjo është një performancë e mirë : Lol:
Video në lidhje me testin: https://youtu.be/iBZ5D_BMcD4
s3nki
Cituar - Clean Head:
Hej të gjitha bugs fuckin në gojën tuaj. 8)

Së fundi, unë jam duke kërkuar për një korrektor, mish lope, dikush që korrigjon rregullat.
Koka e pastër
Ju lutem korrigjoni gabimet drejtshkrimore në tekst! 8)

Zgjidhur: Med1on :D