Sot, fletoret nga Xiaomi janë më të lira në ditën e këngës!

Lexuesit Rishikimi: 5 / 5

Yll është aktiveYll është aktiveYll është aktiveYll është aktiveYll është aktive
Sot, fletoret nga Xiaomi janë më të lira në ditën e këngës! - 5.0 nga 5 në bazë të 1 votim

Familja Xiaomi notebook është zgjeruar ndjeshëm gjatë vitit të kaluar, ne kemi marrë një gamë të gjerë të katër varieteteve në një zbritje të rëndësishme.

Xiaomi MI-notebook-ajrit 12.jpg

Xiaomi Mi Notebook Air 13.3

Xiaomi Mi Notebook 13.3 Air 1

Xiaomi Mi Notebook Air 13,3 i Xiaomi Mi Notebook Air tani është në dispozicion në dy versione. Një tipar i përbashkët për të dy seri janë të pajisura me të fundit procesorë Intel Core i5-7200U, të cilat mund të gjenden pranë kujtesës 8 4 GB GB DDR256 dhe PCI Express shtetërore solid pajisjet e magazinimit për csatolójú. Ajo që ndryshon në to është përshpejtuesi i grafikës. Olcsóbbikban e integruar Intel HD Graphics al-620, më të shtrenjtë është NVIDIA GeForce MX-150 për të punuar me të.

Xiaomi Mi Notebook 13.3 Air 2

Me Xiaomi Mi Notebook Air, prodhuesi konkuron me makina Apple, sigurisht me Windows. Jashtëzakonisht i hollë, trashësi 1,48-inch dhe të ulët, në masë 1,3-kile këtyre makinave mundi të shpejtë çdo shitës droge tech dhe ultra-ekskluzive përdoruesit produktet zemrat. Ekran palosur Trashësia e këtyre makinave vetëm 5,59 milimetra, e cila në sajë të shtresë e jashtme e saj të gjithë-metalike ende mbetet e fuqishme.

Xiaomi Mi Notebook 13.3 Air 3

Ashtu si të gjithë fletoret Xiaomi, këto makina gjithashtu kanë çelësa të mëdhenj që bëjnë shtypjen më të lehtë. Elemente të tjera hardware janë të pazgjidhura. WiFi mbështet standardet 802.11 a / b / g / n / ac, Bluetooth 4.1. Ekrani është një panel IPS me rezolucion të madhësisë së plotë HD, 1920 x 1080 pixel. ndërtuar 5400 mAh bateri, jo më pak se 8 orë kohë të gatishmërisë në dispozicion, përveç një maksimum prej dy orësh të kalojë shpejt nga ngarkuar zero deri në të plotë. Cilësi të shëndosha është i shquar, shumë e çuditshme se sa të fortë dhe zë të qartë fliste për ta mbështetur nga bas theksuar teknologji Dolby Audio Premium Sorrund, sipas përvojës sime.

Xiaomi Mi Notebook 13.3 Air 4

Xiaomi Mi Notebook Air 13 versioni i chipit NVIDIA tani është në dispozicion nga magazina e Kinës GB $ XMLAPAIR01 duke përdorur një kod kupon për vetëm $ 759,99. Ofrimi i linjës së përparësisë së shërbimit dhe TVSH-së është i lirë Hungary!

Këtu do të gjeni: Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 - Kodi kupon: GB $ XMLAPAIR01


Xiaomi Mi Notebook Pro

Linja nuk përfundon atje, pasi Notebook Pro më i madh, i cili u lëshua vjeshtën e kaluar, është këtu.

Xiaomi Mi Notebook Pro 1

Notebook Pro Xiaomi është një fletore që unë mendoj se të gjithë dëshirojnë. Deri më tani, asnjë nga miqtë e mi e panë kërkuar menjëherë të dini se çfarë lloj makine është, në fakt, asnjëri prej tyre kanë urdhëruar tashmë tuaj. Unë nuk jam i habitur që kjo makinë është në kategorinë më të shtrenjtë dhe është shumë më e lirë se sa konkurrentët me aftësi abrazive në shtëpi. Makinë me procesor më të fundit Intel Core Series i5-8250U ose Intel Core është i7-8550U, favor, ose të gjejnë kujtesës 8- GB DDR16 4 256 GB dhe PCI Express SSDs csatolójú. Ekziston edhe një lidhës bosh PCI Express në makinë, kështu që më vonë, nëse nuk e gjejmë të mjaftueshme, mund të zgjerojmë hapësirën e magazinimit.

Xiaomi Mi Notebook Pro 3

Makina është çuditërisht e hollë, trashësia e saj është rreth 1.5 inç. Një nga të njohurit e mi më tha se freskuesi i fletore që ai përdorte është shumë më i trashë se fletoret e mia. Mbrapa e kapakut të magnezit është jashtëzakonisht i ngurtë, prandaj, përkundër dizajnit të hollë, ai nuk kapet ose nuk shtrihet. Çelësat këtu janë më të mëdhenj se zakonisht dhe janë të përshtatshme për të shkruar artikuj - kjo është ajo për të cilën po shkruaj.

Xiaomi Mi Notebook Pro 4

Me hardware, ne kemi aftësi thelbësisht të ngjashme me colos 13. Natyrisht, ekrani, i cili është këtu me kolonën 15,6, bazohet në teknologjinë Full HD dhe IPS. Bateria është më e madhe. Njësia e kapacitetit 8000 mAh mund të ngarkohet me një ngarkues me shpejtësi të lartë në portin USb Type-C. Koha e ngarkimit është një maksimum prej dy orësh, prandaj në këmbim, sipas përvojës sime, unë duhet të ngarkoj ngarkuesin e mjaftueshëm për ngarkuesin për përdorim normal.

Ju mund të lexoni një test të detajuar në këtë makinë, pasi unë e kam përdorur atë gati për një vit. Gjej këtë artikull këtu: Xiaomi notebook Pro - fletori më i mirë kinez për testim

Xiaomi Mi Notebook Pro 5

Siç thashë, këto makina janë çuditërisht të lira tani. Procesori i5 me memorie 8 GB dhe pajisje ruajtjeje 256 GB GBNB05 duke përdorur një kod kupon është aktualisht 791,99 dollar, ndërsa notebook me Intel Core i7 procesor, 16 GB memorie, dhe 256 GB SSD GBNB03 duke përdorur një kod kupon ju kushton $ 1008,99. Detyra dhe TVSH-free Priority Line ofrimit është falas Hungary!

Makinat janë këtu:

Notebook Pro Xiaomi Mi - Core i5, 8GB + 256GB DEEP GREY - Kodi kupon: GBNB05

Xiaomi Mi Notebook Pro - CORE I7 16GB + 256GB DUHUR GREY - Kodi kupon: GBNB03


Xiaomi Mi Notebook Ruby

Nëse ju nuk keni blerë një fletore Xiaomi para, sepse keni gjetur atë të shtrenjtë, atëherë ka ardhur koha juaj.

Xiaomi 15.6 inç 128GB SSD 1TB HDD 2

Unë përdor çdo forum për të promovuar Xiaomi Notebook Pro, pasi që ai ka funksionuar për mua për disa muaj tani, dhe unë kurrë nuk kam pasur asnjëherë një fletore të tillë të mrekullueshme! Natyrisht procesori Core i7 dhe ruajtja e 256 GB SSD duhet të paguhen dhe nuk është e lirë të prodhohen skelet magnez dhe zorrë alumini. Pra, makina nuk është e lirë, sigurisht nuk është vetëm në krahasim me fletoret e tjera kineze sepse është shumë më mirë me çmimet e brendshme.

Xiaomi 15.6 inç 128GB SSD 1TB HDD 1

Nëse ju pëlqeu makina, por nuk doni të paguani më shumë se $ 1000, atëherë mund ta hidhni atë për të sapoardhurin. Makina e re portative e Xiaomi ka pësuar disa prirje në aspektin e aftësive, por nuk është bërë ndonjë kërcim i rëndësishëm për të zvogëluar vlerën e përdorimit. Makina e re ka 15,6 colos ekran të plotë HD, procesori është një Intel Core i5, por nga brezi i tetë. Ka ende memorie 4 GB në makinë, por kjo mund të zgjerohet falë hapësirës së dyfishtë të memories. Sistemi operativ mund të ruhet në një makinë të integruar 128 GB SSD dhe ne mund t'i ruajmë skedarët tanë në një terabyt të hard disku konvencional. Makina gjithashtu mori një kontrollues të dedikuar VGA në pllakën NVIDIA MX110, e cila nuk do të jetë e mjaftueshme për lojëra serioze, por në nivelin bazë mund të shkosh edhe në makinë.

Xiaomi 15.6 inç 128GB SSD 1TB HDD 3

Natyrisht, fletorja e re është pak e çuditshme për Notebook Pro, por ky disavantazh është në një farë mënyre një avantazh, pasi kjo është për shkak të faktit se memoria nuk është ngjitur në motherboard. Hard drive gjithashtu kërkon një hapësirë, dhe masa e saj është më e madhe, ndër të tjera, makina e re është përafërsisht gjysmë pinte më e rëndë se shefi i saj më i shtrenjtë. Ajo që mbetet me këtë zgjidhje ftohje të ftohtë është se ajo është shumë e ngjashme me versionin Pro, por mund të jetë që të përfshihet e njëjta zgjidhje.

Xiaomi 15.6 inç 128GB SSD 1TB HDD 4

Lëvizja e re Xiaomi në këtë aksion është një GBNB04 kodin kupon duke përdorur dollarë 612,99, sigurisht, natyrisht ne marrim falas për ofrimin e linjave prioritare të detyrimeve dhe ardhjen falas të TVSH-së!

Makina e re e lirë është këtu: Xiaomi Laptop 15.6 inç 128GB SSD + 1TB HDD - Kodi kupon: GBNB04

Jepni një koment!