Válassza az Oldal lehetőséget

Világítsunk okoségővel – Xiaomi Yeelight teszt sok titkos információval!

A Xiaomi Yeelight egy egyszerű fehér dobozban érkezik, természetesen úgy csomagolva, hogy a szállítás ne okozhasson kárt benne. Tartozékként csak egy apró füzetet kapunk, amiben csak és kizárólag kínai írásjeleket találunk. Köszönjük!

Xiaomi Yeelight 5

Az első beüzemelés nagyon egyszerű, de a részletekre most figyeljetek oda, néhány trükköt elárulok, amiket csak nehezen találtam meg a net bugyraiban.

  1. Töltsd le a telefonodra (iOS vagy Android) az égőhöz tartozó szoftver. Ne kövesd el a hibát, amit én, hogy felmész a telefonodhoz illeszkedő webáruházba, rákeresel és letöltöd. Nem lesz jó! A mellékelt füzeten ott a QR-kód, azt olvassátok be, arról linkről szedjétek le a programot, az működni fog!
  2. Kapcsoljátok fel a lámpát, nézzétek meg, hogy a telefon látja-e, de ne kapcsolódjatok hozzá. Indítsátok el a letöltött programot, keressétek meg, csatlakozzatok. Ha a program megtalálja az égőt, akkor adjátok meg a wifi hálózatot, amihez csatlakoznia kell, adjátok meg a jelszót, és katt a csatlakozásra. Ha szerencsétek van, akkor kapcsolódott és ugorhattok a négyes pontra. Ha nem, akkor ennek a cikknek a legfontosabb, legértékesebb sorait olvashatjátok most.
  3. A kapcsolódás nem sikerül. Ilyenkor az első dolgotok, hogy le kell resetelni az égőt. Mivel a leírás kínai, így nem tudjátok hogy kell, de elárulom. 2-3 másodperces szünetekkel le-fel kapcsoljátok a lámpát ötször. Ha elkezd mindenféle színben világítani megérkeztetek.Xiaomi Yeelight menu 7Az, hogy nem csatlakozik a hálózathoz NEM az égő hibája, hanem a router beállításáé. Ennek a tudásnak a megszerzése nekem két napomba került. Ne kezdjetek a neten keresgélni, nem kell a Xiaomi szerverét pingelgetni, egy dolgot kell megtenni. A DNS beállításoknál nem szabad a router saját IP címét használni, meg kell adni a Google DNS címeket! Tehát, ha eddig pl. az volt beállítva DNS-nek, hogy 192.168.0.1 vagy 192.168.1.1, akkor írjátok be helyette ezt 8.8.8.8 elsődleges DNS-nek, ezt, hogy 8.8.4.4 másodlagos DNS-nek. Az égő kapcsolódni fog a szerverhez és minden működik. Heuréka!
  4. Hozzatok létre egy Xiaomi accountot, erre a majd szükség lesz, később elmondom miért!
  5. Mehet a móka, lehet vezérelni az égőt!

Maga a program nagyon egyszerű. Igazából nem is ehhez az égőhöz készült, hanem a Xiaomi otthon smart eszközeihez. Az összes smart eszközünket felvehetjük, és irányíthatjuk a programból, akár távolról is. Itt az előző kérdésre a válasz, miért kell nekünk accountot létrehozni. Azért, mert a Xiaomi okoseszközei csak arra használják a wifit, hogy a netet elérjék. A vezérlés nem a telefonod és az okoségő között zajlik, hanem a kettő közé be van még iktatva a Xiaomi felhő szolgáltatása. Ezen keresztül, bárhol a világban, ahol van internet, tudod irányítani az otthoni eszközeidet. Ennek hasznára megint csak később térek ki!

Xiaomi Yeelight menu 1

A program tehát egyszerűen használható, egyértelmű jelzések segítenek minket. Az égőt több üzemmódban is használhatjuk. Az üzemmódok között egy közös pontot találunk, minden módban tudjuk a fényerőt változtatni.

Xiaomi Yeelight menu 2

Az első mód a fehér fény. Itt a fényerő mellett állítani tudjuk a szín hőmérsékletét is, gyakorlatilag az éles, szinte kékes fénytől a lemenő napot idéző narancssárgáig bármit választhatunk. Egészen jól lehet vele emulálni a hagyományos izzószálas lámpa fényét is!

Xiaomi Yeelight menu 4

A második mód a színes világítás. Mivel RGB LED-ek világítanak nem kevesebb, mint 16 millió színárnyalat érhető el. Ezt is a telefon kijelzőjén választhatjuk ki. Ahogy feljebb írtam, a 16 millió színhez bármilyen fényerőt rendelhetünk, így varázsolhatunk nappalinkból bordélyházat, film előhívó szobát vagy elmerülhetünk a nagy kékségben.

Xiaomi Yeelight menu 5

A harmadik mód a diszkó világítás. Értem ezalatt, hogy a lámpa automatikusan váltogatja a színét és/vagy a fényerőt. Szerintem rendkívül idegesítő, de például egy házibuliba tökéletes pszichedelikus élményt ad.

Xiaomi Yeelight menu 6

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.