Zgjidhni një faqe

Seria Ulefone Armor - goditje dhe telefona të papërshkueshëm nga uji për përjetësinë

Seria Ulefone Armor - goditje dhe telefona të papërshkueshëm nga uji për përjetësinë

Në artikullin tonë, ne shikojmë në anëtarët aktualisht në dispozicion të seri nga të lirë në më të shtrenjtë.

mbuluar


hyrës

Në mesin e telefonave celularë, telefonat pa tela janë një zhanër shumë i veçantë. Ata janë bërë për një shtresë relativisht të vogël për shkak të avantazheve të tyre të shumta, të tilla si shoku dhe rezistenca ndaj ujit, ata gjithashtu kanë shumë të meta. Nga këto, vlen të theksohet mbulimi i trashë për shkak të rezistencës ndaj ndikimit, gjë që i bën këto telefona të trashë, më të rëndë dhe më të rëndë se mesatarja.

Pika është, pra, që këto telefona të kërkohen nga ata që janë të detyruar t'i përdorin ato për shkak të disa rrethanave të veçanta. Kjo mund të jetë një nevojë që vjen nga puna ose një hobi i rrezikshëm, për shembull, në rastin tim, blerja e një telefoni të lirë Telefona pa tela është bërë një çështje e automobilave.

Për të qëndruar me shembullin tim, aktualisht po drejtoj një motor turne sportiv (vetëm shkallë 10) dhe nuk mund të përdor një mbajtës konvencional i mbyllshëm i papërshkueshëm nga uji për shkak të dizajnit të timonit. Dhe telefoni duhet të jetë, sepse nëse nuk e përdor telefonin gjatë ngasjes, navigimi është thelbësor për udhëtime më të gjata. Pra, pika është se telefoni është i ekspozuar ndaj efekteve të mjedisit. Dielli është në zjarr, bie shi, dhe përndryshe i nënshtrohet dridhjeve të forta. Cila është zgjidhja? Natyrisht një telefon i zgjuar!

Ulefone me familjen Armor është provuar për vite me rradhë. Pajisjet e tyre tregtohen me pajisje të përshtatshme për moshën dhe, sipas reagimeve, ato vërtet po provojnë shumë jetë. Për këtë arsye, në këtë artikull ne do të paraqesim shkurtimisht telefonat mobil në dispozicion nga Armor, nga më e lirë në më të shtrenjtë.


Ulefone Armor X2

Anëtari më i lirë i familjes së armaturës është X2. Megjithëse hardware duket të jetë i dobët në krahasim me telefonat kryesorë, mendoj se do të jetë e mjaftueshme për sot, veçanërisht kur bëhet fjalë për një telefon që përdoret në mënyrë specifike për punë dhe jo për lojëra.

Ulefone Armor X2 3G inç Android Phablet 5.5 8.1 MT6580 Quad-core 1.3GHz 2GB 16GB RAM + ROM 13.0MP 5.0MP Rear Kamera gjurmë gishtash Sensor Built-in 5500mAh - Rose Gold Bashkimi Evropian

Në Armor X2, procesori Quad-Core 1,3 GHz i MediaTek punon me 2 GB RAM dhe 16 GB të integruar në ruajtje. Kjo fuqi, kjo shpejtësi për operacionet telefonike bazë, është e mjaftueshme, dhe sigurisht, ajo gjithashtu luan pa ndonjë softuer navigimi. Ne duhet të sigurohemi që ne nuk duam të kryejmë shumë programe në të njëjtën kohë, sepse memoria 2 GB do të jetë e ulët.

aftësitë e tjera të ndërmarrin plotësisht këtë celular, si 5,5 inç rezolucion x 1440 720 HD + ekranit dhe pixels, kamera mbrapa 13 5 + megapixel kamera-megapixel sensor dhe një 8 punuar në panelin e përparmë. Unë nuk do të them që kjo të ndërtohet në kategorinë e tij, por ai është tërësisht jashtë çmimit.

Ulefone Armor X2 3G inç Android Phablet 5.5 8.1 MT6580 Quad-core 1.3GHz 2GB 16GB RAM + ROM 13.0MP 5.0MP Rear Kamera gjurmë gishtash Sensor Built-in 5500mAh - Rose Gold Bashkimi Evropian

Cheapness është vetëm një moment për të ardhur, ju nuk keni nevojë të kërkoni këtë telefon nëse ajo mbështet B20 800 MHz band LTE, sepse nuk ka asnjë radio LTE në të gjitha. Kjo është, ne vetëm mund të enden me kullat që transmetojnë rrjetin broadband nga larg, dhe jo te tjetra.

Unë rekomandoj blerjen për ata që nuk kanë nevojë për rrjetin, ata vetëm duan të bëjnë një telefonatë, dhe natyrisht që të mos thyejnë ekranin herën e parë që ulen ose rrëzohen.

Çmimi aktual i telefonit është 31 403 për të cilin linja prioritare pa TVSH dhe TVSH është falas.

Këtu mund ta blesh: Ulefone Armor X2


Ulefone Armor X

Armatura X2 e diskutuar më parë është një version budalla i këtij telefoni, ose anasjelltas, Armor X është një version i përmirësuar i X2.

Nuk do ta diskutoj më këtë telefon. Ka vetëm tre dallime midis tyre, dy prej të cilave janë të rëndësishme! Një gjë është se edhe pse procesori është quad-core, ajo ka një chip më të fortë 1,5 GHz. E dyta është se ky telefon ka marrë tashmë radio LTE, i cili për fat të mirë mori mbështetjen e B20 800 MHz, kështu që celulari mund të shkojë atje në xhepin tonë. Ndryshimi i tretë, më pak i rëndësishëm është se versioni Bluetooth nuk është 4.1 por 4.2, por dyshohet se njësia qendrore (së bashku me procesorin) është më moderne.

Ulefone Armor X 4G inç Android Phablet 5.5 8.1 Oreo MT6739 Quad Core 1.5GHz 2GB 16GB RAM + ROM 13.0MP 5.0MP Rear Kamera gjurmë gishtash Sensor Built-in 5500mAh gri të errët

Nëse je një njeri celular i të cilit është i rëndësishëm, por ende nuk dëshiron të kalosh një muaj në celularin tënd, atëherë zgjidh X në vend të Armor X2. Edhe pse çmimi është më i lartë, mund të paguhet akoma!

Ju mund të blini telefonin Ulefone për 46 500 forints, dhe Linja Prioritare pa TVSH dhe TVSH është pa pagesë. Kliko këtu për të blerë: Ulefone Armor X


Ulefone Armor 5

Situata e çuditshme është se Armor 5, një nga telefonat më modernë në seri, është më poshtë Armor 2 dhe Armor 3. Natyrisht kjo është arsyeja jote, unë po ju them se çfarë.

Armatura Ulefone 5 është pak nga seri Armor. Ky telefon u reklamua si telefoni i parë në botë IP68, kështu që unë do të thosha një telefon modës së ashpër. Nga kjo mund të supozohet se ndonëse ka pasur shumë aftësi të vlefshme, disa kanë për të thënë lamtumirë, sakrifikuar në altarin e bukurisë.

Ulefone Armor 5G 4 5.85 inç Android Phablet 8.1 Oreo MTK6763 Octa Core 2.0GHz 4GB 64GB RAM + ROM 16.0MP 5.0MP Rear Kamera gjurmë gishtash Sensor Built-in Blue 5000mAh

Armatura 5 është ende e bukur në mënyrën e vet. Gumëzimi është vetëm në skajet, prandaj nuk është aq kompakt, mjaft i ngjashëm me telefonin. Çfarë ka mbetur nga pajtueshmëria më serioze e standardeve ushtarake, Armor 3 e di, counter hapi i përfshirë në versionin 2, monitoruesi i zemrës, matës i presionit dhe matësi i presionit të ajrit të përfshirë në dy dhe tre versione.

Pra, Armor 5 është një telefon i këndshëm, një telefon i fortë, një telefon i mirë, por është humbur nga telefoni. Nuk do të ketë ankesa për hardware, procesi 2 GHz tetë për qind është aq i mirë sa 4 GB RAM dhe 64 GB ROM janë të mjaftueshme. Ekrani është 5,85 inç, nuk është në mënyrë specifike një telefon LAN, rezolucioni i tij është HD +, që është 1512 x 720 pixels. Ka gjithçka që ju nevojitet, një sensor me pirg, standard wifi dhe një bateri me kapacitet 5000 mAh.

Ulefone Armor 5G 4 5.85 inç Android Phablet 8.1 Oreo MTK6763 Octa Core 2.0GHz 4GB 64GB RAM + ROM 16.0MP 5.0MP Rear Kamera gjurmë gishtash Sensor Built-in Blue 5000mAh

Unë rekomandoj këtë telefon për njerëz si unë. Kam nevojë për rezistencë ndaj ujit, nuk dëmtohet të thyhet nëse bie në thembra, por nuk kam nevojë për ndonjë aftësi telefonike brutale të telefonit. Në kthim, të jashtme ende mund të ndërmerren nëse e vendos atë në tavolinë në një gjykim.

Ka tashmë një çmim për një korrje të fortë, për të mos përmendur qindra mijëra. Për momentin duhet të lëmë 65 një mijë forintë në arkë, por të paktën këtu është ofrimi i linjës së lirë të linjave falas pa doganë dhe TVSH.

Ju mund të blini telefonin këtu: Ulefone Armor 5


Ulefone Armor 3

Ulefone Armor 3 është për ata që punojnë në kushte ekstreme.

Ky telefon nuk përputhet me IP68 por me një standard më të rreptë IP69K. Kjo do të thotë se mund të përballojë orë 2 në një thellësi prej 2 metra, dhe 24 orë nën një metër uji, si dhe duke u hedhur nga cent 120. Si shtesë e IP69K, jo vetëm që mbijeton operacionin nënujor, gjithashtu duhet të jetë në gjendje të përballojë presionin serioz të ujit edhe kur ajo shkarkohet në rreze. Operacioni është i garantuar në gradë 60 ose në lagështi 90 për qind. Pra, kjo mund të përdoret pothuajse kudo në tokë.

Ulefone Armor 3G 4 5.7 inç Android Phablet 8.1 Oreo P23 Helio (MT6763T) Octa Core 2.5GHz 4GB 64GB RAM ROM 21.0MP Rear Kamera gjurmë gishtash Sensor Built-in Orange 10300mAh

Ulefone Armor 3G 4 5.7 inç Android Phablet 8.1 Oreo P23 Helio (MT6763T) Octa Core 2.5GHz 4GB 64GB RAM ROM 21.0MP Rear Kamera gjurmë gishtash Sensor Built-in Orange 10300mAh

Përveç aftësive ekstreme, ka edhe funksione telefonike "normale" të tilla si barometri, busulla, monitorimi i zemrës, sensori i gravitetit dhe xhiroskopi, por asnjë nga ky telefon nuk ka humbur NFC.

Hardware është mjaft kombo, megjithëse tashmë është paksa pluhur. Njësia qendrore Helio P23 me tetë procesorë 2,5 GHz, 4 GB RAM dhe 64 GB ROM, wifi standardi n. Shfaqja nuk mund të ngarkohet nga akuzuesi, 5,7 col është diagonale, por rezolucioni është më i mirë ndonjëherë, 2160 x 1080 pixels. Ne gjithashtu marrim kamera, dhe në anën e pasme mund të marrim fotografi me një sensor 21 megapiksel në panelin e përparmë.

Ulefone Armor 3G 4 5.7 inç Android Phablet 8.1 Oreo P23 Helio (MT6763T) Octa Core 2.5GHz 4GB 64GB RAM ROM 21.0MP Rear Kamera gjurmë gishtash Sensor Built-in Orange 10300mAh

Pra Ulefone Armor 3 është një celular me aftësi ekstreme për ata që nuk e njohin kompromisin dhe të paktën të telefonave të tyre.

Çmimi është aktualisht 74 500 forint, i cili shoqërohet me një ofertë pa pagesë të Prioritarisë falas pa doganë dhe TVSH. Kliko këtu për të blerë telefonin tuaj: Ulefone Armor 3


Ulefone Armor 2

Edhe pse telefoni është ende në dispozicion, nuk ka arsye për ta blerë atë. Pajisja është më e dobët se versioni i trefishtë, ne nuk mund të gjejmë rezistencën e ujit të IP69K as. Veç kësaj, hardware është gjithashtu i vjetëruar nga ekrani përmes procesorit në kamera, dhe kapaciteti i baterisë është më i ulët. I vetmi plus është hapësira në krahasim me tre, por mendoj se jemi mirë pa telefon.

Ulefone Armor 2 4G Smartphone për Android 7.0 5.0 inç Helio P25 Octa Core 2.6GB RAM 6GB ROM IP64 I papërshkueshëm nga uji NFC 68MP Kamera e pasme- Golden

Çështja është, sipas mendimit tim, që dëshironi të blini këtë telefon më së shumti nëse mbani formën për diçka dhe kjo është ajo që ju pëlqen. Përndryshe, qëndroni në versionin e trefishtë ose, nëse shpenzoni më shumë para në telefonin tuaj, lexoni përshkrimin e modelit aktual të lartë!

Nëse dëshironi të blini, ju mund të blini 77 për mijëra të anijeve të lirë. Këtu mund të gjeni: Ulefone Armor 2


Ulefone Armor 3T

3T është një telefon me të vërtetë të veçantë (emri i tij sugjeron që Armatura 3 është një version i rrokullisjes), kështu që çmimi i saj është i veçantë, por është akoma nën 100.

Ulefone Armor 3G 4 5.7 inç Android Phablet 8.1 Oreo P23 Helio (MT6763T) Octa Core 2.5GHz 4GB 64GB RAM ROM 21.0MP Rear Kamera gjurmë gishtash Sensor Built-in 10300mAh Zi

Le të fillojmë me ekstra! Le të fillojmë me faktin se ky telefon gjithashtu është në përputhje me standardin IP69K si Armor 3. Nuk do të merrem më me këtë. E dyta ekstra është se telefoni ka një funksion me valë radiofonike, kështu që nuk duhet të ngarkoni faturën tuaj të telefonit brenda 7-10 kilometrave. E treta është se bateria ka një bateri 10 300 shumë të fuqishme mAh, e cila, sipas përvojës sime, mund të rezultojë deri në një javë kohë të rrjedhjes me hardware dhe pajisje të tjera normale. Së katërti, funksioni NFC plotësohet nga zgjidhja për pagesën e Google Pay dhe i pesti është senzori 20 i Sony në kamerën e pasme.

Ulefone Armor 3G 4 5.7 inç Android Phablet 8.1 Oreo P23 Helio (MT6763T) Octa Core 2.5GHz 4GB 64GB RAM ROM 21.0MP Rear Kamera gjurmë gishtash Sensor Built-in 10300mAh Zi

Natyrisht, si në rastin e telefonave të mëparshëm, këtu janë të gjitha aftësitë e nevojshme. Pajisja është në përputhje me procesorin Helio P23, memorien 4 GB dhe hapësirën ruajtëse të 64 GB pasi nuk ka problem me ekranin 5,7 inch FHD +.

Ulefone Armor 3G 4 5.7 inç Android Phablet 8.1 Oreo P23 Helio (MT6763T) Octa Core 2.5GHz 4GB 64GB RAM ROM 21.0MP Rear Kamera gjurmë gishtash Sensor Built-in 10300mAh Zi

Unë e rekomandoj këtë telefon përsëri për ata që janë në kushte më të vështira, por ata kanë nevojë për fuqinë e pajisjeve, kapacitetin e madh të baterisë dhe tiparin e radio-dhënësve. Çmimi është i lartë, por është i kuptueshëm në aspektin e aftësive. 88 500 forint do të ngarkohet në arkë dhe ofrimi i linjës së përparësisë pa pagesë dhe TVSH është falas.

Ju mund ta gjeni telefonin këtu: Ulefone Armor 3T


Ulefone Armor 6

Armatura Ulefone 6 është anëtari më i ri, më i fuqishëm i serisë, di gjithçka dhe më shumë.

Ulefone Armor 6 4G Phablet 6.2 8.1 inç Android OS P60 Helio (MT6771) Octa-core 2.0GHz 6GB 128GB RAM ROM 8.0MP Front Camera Fingerprint Sensor Corning Gorilla Glass 5 5000mAh Built-in Black IP68- Bashkimin Evropian

Nëse ju nuk keni një shumë prej njëqind mijë çmimi për një telefon LAN, Armor 6 është shpikur për ju. Ky telefon ka gjithçka që mund të ndërtohet në të. Mbrojtja e tij është IP69K standarde, që do të thotë se i plotëson standardet ushtarake për rezistencën ndaj ndikimit, ujit dhe pluhurit. Megjithatë, duket e mrekullueshme! Ne nuk e marrim përbindëshin e vjetër të çalë për paratë tona, megjithëse është ende shumë më tepër se një telefon mesatar, Armor 6.

Ulefone Armor 6 4G Phablet 6.2 8.1 inç Android OS P60 Helio (MT6771) Octa-core 2.0GHz 6GB 128GB RAM ROM 8.0MP Front Camera Fingerprint Sensor Corning Gorilla Glass 5 5000mAh Built-in Black IP68- Bashkimin Evropian

Nuk do të ketë ankesa për hardware. Njësia e avancuar Helio P60, e cila përfshin një procesor të avancuar inteligjent, siguron performancë të mjaftueshme me orën tetë të saj bazë dhe 2 GHz. Ju nuk mund të ankoheni për kujtesën dhe magazinimin e integruar, pasi që i pari është 6-128 GB. Nga kutia, dalin 6,2 inç, 2246 x 1080 dhe tre kamera (16 + 8 MP, 8 MP) dhe kapacitetet kombinuese 5000 mAh. Ekziston edhe një NFC, një mori radio, e cila bën të mundur përdorimin e tokës në pothuajse çdo vend. Gjithashtu, mund të përdoren akuzat ekstreme të radios dhe testet UV, kështu që nëse dielli juaj nuk do të ketë, Ulefone Armor 6 me siguri do t'ju mbrojë nga djegiet nga dielli.

Ulefone Armor 6 4G Phablet 6.2 8.1 inç Android OS P60 Helio (MT6771) Octa-core 2.0GHz 6GB 128GB RAM ROM 8.0MP Front Camera Fingerprint Sensor Corning Gorilla Glass 5 5000mAh Built-in Black IP68- Bashkimin Evropian

Hardware që plotëson të gjitha kërkesat e sotme, një pasuri e aftësive, pajtueshmëri me standardin IP69K dhe e fundit por jo më pak, paratë e jashtme të bollshme, nuk është më pak. Për celularin, ne duhet të paguajmë 103 për mijëra dollarë, por nëse keni nevojë për një telefon të plotfuqishëm dhe një telefon të fortë, atëherë nuk do të duhet të humbasësh këto para.

Ju mund ta gjeni telefonin këtu: Ulefone Armor 6


Mbyllja Vërejtje

Siç është e dukshme nga sa më sipër, seri Ulefone Armor përbëhet kryesisht nga celularët kompromentues. Nga telefonat e vërtetë të rripit të gjakut që nuk do të thyejnë lehtë, ata nuk do të hyjnë dhe nuk do të shkatërrohen nga një rërë e shkretë. Mallrat janë pak më të larta me harduer të ngjashëm, por me telefona tradicional, por ato janë pak, kështu që nëse jeni duke kërkuar një telefon të ri dhe keni nevojë për mbrojtje IP68 ose IP69K, mos hezitoni të zgjidhni nga seria e Ulefone Armor !

Parathënie nga autori

s3nki

Pronar i HOC.hu. Autor i qindra artikujve dhe mijëra lajmeve. Përveç ndërfaqeve të ndryshme në internet, ai ka shkruar për Chip Magazine dhe PC Guru. Për një kohë, ai drejtoi dyqanin e tij të PC, punoi për shumë vite si menaxher biznesi, menaxher shërbimesh, administrator sistemi dhe gazetari.

Currency Exchange

Ndjekja e Paketave (1Kërkim)

partnerët tanë