Válassza az Oldal lehetőséget

Egyszerű, mégis szeretem – H8 okoskarkötő teszt

Egyszerű, mégis szeretem – H8 okoskarkötő teszt

Ez az okoskarkötő az egyszerűbb darabok közé tartozik, ennek ellenére van néhány hasznos tulajdonsága, és ami talán még fontosabb, egyetlen olyan képessége sincs, ami bosszantó lenne.

A telefonunkkal Bluetooth kapcsolaton kommunikál. Jó tudni, hogy amíg nem tudjuk csatlakoztatni egy telefonhoz, addig használni sem tudjuk, mert például az időt a telefon órájával szinkronizálva lehet beállítani. Mielőtt megpróbáljuk kapcsolatra bírni le kell tölteni a hozzá tartozó szoftvert a megfelelő webáruházból. A Windows mobillal rendelkezőket el kell keserítsem, jelenleg nincs ilyen platformon futó szoftver a karkötőhöz, és azt hiszem nem fogok túl pesszimistának tűnni, ha azt merem mondani, hogy nem is lesz ilyen a későbbiekben sem.

 

 

h8 okoskarkoto belso

A karkötő működéséhez ezután nem szükséges a telefonnal történő élő kapcsolat, ám így elvesztünk a képességekből néhányat. Ilyen például a beérkező SMS-re vagy hívásra történő finoman rezgő figyelmeztetés. Pont annyira rezeg a kicsike, hogy még motorozás közben is érzem, ha cseng a telefonom.

Bár egész cikk alatt azt sulykolom, hogy a karkötő nem tud túl sokat, mégis, a képességek listája elég hosszúnak tűnik.

 h8 okoskarkoto screenshoth8 okoskarkoto screenshot 5 

Az alap természetesen, hogy mutatja az időt és dátumot. Számolja a lépésinket, ami persze nem teljesen igaz, azt feltételezi, hogy járás közben lengetjük a karunkat. Ez amúgy lényegében az összes lépésszámlálós eszközre igaz. A megtett lépésekből számol valami féle kalóriaégetést is. Én a fogyókúrámat biztos nem a H8-ra bíznám, de azért hosszú távon a monitorozó funkciónak hála annyit láthatunk, hogy mikor voltunk kicsit élénkebbek és mikor lustultunk el nagyon.

 h8 okoskarkoto screenshot 3 h8 okoskarkoto screenshot 4

Ha már monitorozásnál tartunk, a telefonos applikáció segítségével valami módon az alvásunk is monitorozhatóvá válik. Láthatjuk például mennyi időt töltünk mélyálomban. Gyanús, hogy ez is a karunk mozgásával van összefüggésben, mert olyan szenzort, ami mondjuk a lélegzésünket figyeli nem találtam a karkötőn. Még az lehet, hogy ezt a funkciót a telefonos app szolgáltatja úgy, hogy a párnánk mellé tett telefon figyeli a szuszogásunk.

 h8 okoskarkoto screenshot 1h8 okoskarkoto screenshot 2 

Lehet vele a telefonunk kameráját távirányítani. Ez hasznos funkció, hiszen nem kell időzítővel bajlódnunk, ha nem kartávolságból, hanem mondjuk néhány méterről szeretnénk magunkat fotózni. Ehhez is kell a “gyári” app, ezen belül találjuk a távirányítható fényképezőgép alkalmazást. Ezen az oldalon az utolsó képen látható ez a program.

Lehet vezérelni a telefonon a zene lejátszó programot. Ez is tetszett, bár én nem szoktam telefonról zenét hallgatni, azt azért el tudom képzelni, hogy annak, aki mondjuk futás közben szeretné megállítani a mjuzikot, vagy a következő számra lépni, sokkal egyszerűbb a csuklóján nyomogatni egy gombot, mint elővenni a telefont.

h8 okoskarkoto screenshot 6

Utoljára pedig itt van a rezgő figyelmeztetés. Sajnos csak SMS érkezésekor és bejövő híváskor rezeg. Ahogy tapasztaltam egyetlen üzenetküldő szolgáltatást sem kezel. A bejövő SMS vagy hívás esetén nem a hívó nevét írja ki, csak a számot, amiről hívnak, és azt is annyira apró számokkal, hogy még szemüveggel is nehezen tudtam elolvasni. A rezgés nem csak az üzenetekre és a hívásokra figyelmeztethet, hanem arra is, hogy ideje felkelni. a telefon appjában beállíthatjuk az ébredés idejét, és a karkötő finom rezgéssel tudatja velünk, ha itt az idő. Mondjuk első reggel ettől a finom rezgéstől is majdnem frászt kaptam, szokni kell a dolgot. Nálam szerencsére nem lett baj.

h8 okoskarkoto screenshot remote photo

Ahogy feljebb már említettem a H8 mellé letölthetünk appot is. Ezt Android és iOS rendszerű telefonokhoz találjuk meg. Androidból minimum 4.3-as, míg iOS-ból minimum hetes verzió kell neki.

A program tetszetős, a zöld szín kicsit erősíti bennünk az érzést, hogy ezt a karkötőt hordva egészségesebbek leszünk – ez amúgy nyilván nem igaz, ahhoz mozogni is kéne néha. A szoftver beállítása egyszerű, a két főbb felületen láthatjuk az elmentett adatokat a megtett lépésekről, az elégetett kalóriákról, illetve arról, hogy milyen minőségű az alvásunk. Ha igaz, amit a kütyü rögzített, akkor az enyém finoman szólva is vacak. Majd megpróbálok mélyebben aludni, talán egy sör lefekvés előtt segíteni fog.

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.