Válassza az Oldal lehetőséget

Hangfalak a Scythe-tól és egyéb finomságok

Cikkünk harmadik oldalát a hangkeltésnek szenteljük. Aki szokta figyelni a cég termékeivel foglalkozó írásainkat, annak nem meglepő a termékvonal, hiszen a Scythe már jelentkezett a piacon erősítővel, melyről ITT olvashattok.

A most bemutatásra kerülő csomag mégis más, hiszen nem csak erősítőt, hanem hangfalakat is tartalmaz. A Kama Bay AMP Kro a már bemutatott erölködő továbbfejlesztett változata. Lelke nem változott, továbbra is a Yamaha lapkája az, ami ellátja az erősítés feladatát. Érdemes előző cikkünkre visszatérni, hiszen ott Gábor kollegánk meglehetős részletességgel tárgyalta ki a digitális erősítés mibenlétét, és mutatta be magát az erősítőt is.

Ahogy feljebb már írtuk némi változás azért történt. Az erősítő tetejét lepattintva láthatjuk, hogy a nyomtatott áramköri lap kissé megnőtt. Az is észrevehető, hogy a kimenetek környékét tervezték át, találunk itt néhány plusz kondenzátort, és oldalanként egy plusz lapkát is, melyet azonban nem tudtunk a neten beazonosítani, így a feladatával sem vagyunk tisztában.

Ami biztosra vehető, hogy az erősítő rosszabb nem lett. Az egyetlen negatívum az előzőekben megismert előddel szemben annyi, hogy nem találunk plusz előlapot a dobozban, így itt és most be kell érnünk a fekete fronttal.

Ami viszont nem változott az a kivitelezés, amit nem győzünk a Scythe termékeinél dicsérni. Maradt a rendkívül pofás ház, maradtak a gumilábak is, ahogy természetesen a hátlapi csatlakozók is arany fénnyel csillognak továbbra is.

Amit az erősítő kapcsán fontos még kiemelni, hogy a gumi lábak révén a gépen kívül is használhatjuk, ilyenkor a szükséges tápellátást egy hátlapi kivezetésen keresztül oldhatjuk meg. Ha viszont az asztalon nincs elegendő hely, akkor marad a beépítés a gépbe. Ilyen esetben a két oldalsó takarólapot lecsavarozva 3,5 colos meghajtó helyre illeszkedik az erősítő. Ami miatt továbbra is hiányérzetünk van, az előlapi kimenet(ek) hiánya. Hely szűkében nem voltak a tervezők, ha line nem is, egy fejhallgató kimenet igazán elfért volna a dobozon.

Az erősítő ebben az esetben persze nem ér semmit magában, így gyorsan rákötöttük a hangfalakat is. Ezek doboza pozdorjából készült, így már valószínűsíthető, hogy nem lesznek túl rosszak, de legalábbis a berezonálás esélye minimális lesz. Ahogy Gábor anno leírta az erősítő az árához képest jó darab, és most mi sem tudunk mást írni a hangkeltőkről. A 10 wattos teljesítménnyel rendelkező dobozok hangzása átlagos, vagy annál valamivel jobb. A mély hangokkal volt a legkevesebb probléma, ami köszönhető annak, hogy a hátsó fronton meglehetős méretű, ám elhelyezkedését és formáját tekintve szokatlan reflexnyílásokat találtunk. Az adatok szerint a levegőt közvetlenül irányítják ezekhez a nyílásokhoz, így valamelyest javult a mélyebb hangok megszólalása.

Ahogy ezeknél a jobb minőségű, ám nem csúcskategóriás eszközöknél megszokhattuk a magas hangokkal is nagyjából rendben vagyunk, vagyis a cincogás is elégségesnek volt mondható, bár talán nem annyira, mint a mély hangok esetén. Ami viszont szinte teljesen hiányzott a középhangok tartománya.

Összességében tehát elmondható, hogy mind az erősítő, mind a hangsugárzók teljesítménye jóra értékelhető, de természetesen csak azokkal a korlátokkal, mik általában az ilyen kiépítésű szettekkel járnak. Ám az átlag sztereó hangfalpároknál mindenképpen jobban teljesítettek, és ami lényeges az anyagválasztás, és a kivitelezés területén ötöst érdemelnek. 

A szerzőről

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.

Exit mobile version