Válassza az Oldal lehetőséget

Bemutatkozott a GeForce GT 520

 

Az NVIDIA szép csendben útjára indította a HTPC területre szánt friss újdonságát.

 

 

Az NVIDIA a mai napon hivatalosan útjára indította a GeForce GT 520 névre elkeresztelt videokártyáját, amely kifejezetten a HTPC tulajdonosoknak készült. A low-profile, azaz félmagas kialakítású újdonság a 40 nm-en gyártott GF118-as grafikus processzort alkalmazza, amely 48 CUDA maggal veszi fel a versenyt a konkurenciával. A GPU órajele 810 MHz-re lett beállítva, ez 1.620 MHz-es shader frekvenciát eredményezett. A fedélzeti memória szerepét DDR3 típusú lapkák tölthetik be, melyek 1.800 MHz-en ketyegnek. Az ajánlott mennyiség 1 GB, de ettől eltérhetnek a gyártók. A memóriabusz szélessége 64 bites, így a sávszélesség 14,4 GB/s.

Az újdonság természetesen támogatja PhysX-et, a grafikus API-k közül pedig a DirectX 11-et, valamint az OpenGL 4.1-et. Ahogy az korábban is említve lett, ez a produktum nem a teljesítményével, hanem multimédiás képességeivel szeretne hódítani. Erre gyakorlatilag minden esélye meg van, hiszen a H.264, VC-1, DivX/Xvid tartalmakat kitűnően gyorsítja, ezen felül az úgynevezett HD internetes tartalmakkal (Flash, WebGL stb.) is könnyedén megbirkózik. A 3D őrület hívői sem panaszkodhatnak, hiszen a hátlapra szerelt 1.4-es HDMI alkalmazásával problémamentesen élvezhetik a különleges élményt.

A GeForce 520 GT terhelés alatti maximális energiafelvétele mindössze 29 Watt, így nem igényel komolyabb hűtést, ami egyben azt is jelenti, hogy a különböző gyártópartnerek valószínűleg több passzív hűtéssel ellátott megoldással is elő fognak állni (a referencia változaton aktív hűtés található), valamint, hogy külön PCI-E tápkábel alkalmazása szükségtelen. A video-kimenetek között az említett 1.4-es HDMI mellett még egy D-Sub és egy DVI kapott helyet. A friss jövevényt a Radeon 6450 ellenfelének lehet tekinteni, az ajánlott fogyasztói ár 50 amerikai dollár körül tanyázik.

A szerzőről

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.

Exit mobile version