Válassza az Oldal lehetőséget

Erős kihívót kapott a Xiaomi, itt az Alfawise M1 elektromos roller!

Az Alfawise a Xiaomi egyik legsikeresebb rollerét, az M365-öt vette célba, és a képek, videók, adatok alapján rendesen el is találta.

Erős kihívót kapott a Xiaomi, itt az Alfawise M1 elektromos roller!

Az elektromos rollerek világszerte egyre sikerebbek, sőt, sok helyen már túl sikeresek is. Nem is csoda ez, hiszen remek alternatívát jelentenek a városi közlekedésben az autóknak, de még a tömegközlekedésnek is. Fenntartásuk olcsó, otthon tudjuk őket tölteni, tárolásuk egyszerű, a legtöbb összecsukható, és akár autónk csomagtartójában is magunkkal vihetjük, ha esetleg valamelyik elővárosból ingázunk és csak a legközelebbi P+R parkolóig szeretnénk autóval közlekedni.

A Xiaomi M365 egy jól felszerelt roller közepes teljesítménnyel, így akár kezdők számára is alkalmas lehet. Köszönhető ez sok mindennek, például a jó fékeknek és a gyárilag szerelt lámpáknak. Ha valaki szeretné az M365-öt a trónról letaszítani, annak jól fel kell kötni a gatyát. Úgy tűnik, hogy az Alfawise mérnökeinek erős gatyamadzagjuk van, mert bele mertek vágni a kihívásba!

Az Alfawise M1 a képek alapján kiköpött Xiaomi, de azért nem teljesen egyezik meg a két roller. A forma, az összecsukhatóság, az akkumulátor elhelyezése azonos. Van rajta elől egy erős fényű LED-es lámpa, a hátsó kerék sárhányóján pedig egy piros lámpa, ami fékezésnél villogással figyelmezteti a körülöttünk haladókat. A fékrendszer itt is kvázi kétkörös, vagyis a hátsó keréken tárcsafék van, amihez a gyári adatok alapján valamiféle ABS megoldás is tartozik, míg az első keréknél a motor gurulás közben a kinetikus energiát alakítja vissza elektromos árammá, így eközben fékezi is az első kereket. Az Alfawise előnyére szól, hogy a Xiaomival szemben a kormányra épített visszajelző a sebességet is mutatja, hátránya, hogy telefonos app nincs hozzá, így az utak utólagos kiértékelése nem lehetséges. Mondjuk kicsit talán felesleges is, én legalábbis ezzel kevésbé foglalkoznék.

A két roller egyéb képességekben szinte hajszálra megegyezik. Az Alfawise motorjának névleges teljesítménye 380 watt, a Xiaomié 350. Az akkumulátor csomag 280 Wh-ás, az Alfawise tudjuk, hogy az LG18650 Li-ion akkumulátorait használja. Az egy töltéssel megtehető távolság 30 Km, a legnagyobb sebesség 25 kilométer óránként, a legnagyobb terhelhetőség 100 kilogramm.

Ahogy a bevezetőben írtam, az Alfawise egyértelműen az M365-öt támadja, de a sikeres támadáshoz elengedhetetlen a kedvező vételár. Nos, itt ezzel sincs baj, hiszen az Alfawise taligája nagyjából és akcióktól függően 60-90 dollárral van a Xiaomi alatt, ami forintban 18-26 ezer forint közötti árelőnyt jelent.

Az új Alfawise M1 tehát kimondottan jó vételnek tűnik, kezdőknek, de haladóknak is ideális városi közlekedési eszköz lehet a melegebb napokra.

A rollert itt tudjátok megvásárolni: Alfawise M1 elektromos roller

A roller az ingyenes Europe Railway Priority Mail szállítási móddal vám és ÁFA mentesen rendelhető!

 

A szerzőről

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.

Exit mobile version