Válassza az Oldal lehetőséget

Kipróbáltuk: Gigabyte Aivia Osmium, billentyűzet a minőséget kedvelőknek!

Jelen cikkünkben tehát egy olyan billentyűzetről írok, ami egyrészről játékosoknak készült, más részről egy igen minőségi darab.
A minőséget sokszor a termék tömegében is mérik a gyártók. Olyan ez, mint a tápegységek esetében. Megfogunk egy tápot, jó nehéz, akkor feltételezzük, hogy van benne anyag, magyarán jó a táp. Az anyagot ebben az esetben akár szó szerint is érthetjük, hiszen a sok fém, sok alkatrészt jelent, ami összefügg a minőséggel is.

4

Az Osmium esetén a tömeg, a doboz megemelése már előre jelezni kívánja, hogy itt bizony valami fajsúlyos dologra készülhetünk. Agyári adatok szerint a billentyűzet nem kevesebb, mint másfél kilót nyom. Ez elég komoly adat, nem nagyon vagyunk hozzászokva. A méretek persze már nem ennyire impozánsak, de mitől is lennének azok, az „csak” egy billentyűzet, aminek illik az asztalon elférnie. A 454 × 257 × 45 milliméter tehát nem mondható soknak, még akkor sem, ha a csuklótámasz a megszokottnál kicsit nagyobb. Ha már csuklótámasz, akkor érdemes megjegyezni, hogy ez az alkalmatosság igény szerint akár el is távolítható.

7

A doboz külső borítása alatt egy keményebb fekete kartont találunk, ennek fedelét felnyitva pillanthatjuk meg végre a GIGABYTE Aivia Osmiumot. A billentyűzet fekete, vastag szivacságyban fekszik. Sok tartozékot nem találunk a dobozban, csak egy billentyű kiszedő és négy darab piktogrammal ellátott gomb, ami felkeltheti figyelmünket.

5
A billentyűzetet kiemelve feltűnik, hogy a fenekéből kígyózó kábel kötege a megszokottnál vastagabb. Ennek oka, hogy ezen a kábelen, ami amúgy szövet borítást kapott, nem csak a billentyűzet működéséhez szükséges jelek közlekednek, de hogy mi még, arra később kitérek.

 
A billentyűzet kávája és gombjai is feketék, még pedig matt feketék. A káva és a csuklótámasz kapott egy minimális érdesítést is, így kevésbé maradnak meg az újlenyomatok, és a kezünk is nehezebben csúszik le róla.

A szerzőről

s3nki

A HOC.hu oldal tulajdonosa. Több száz cikk, és több ezer hír szerzője. A különböző online felületeken kívül írt a Chip Magazinba, és a PC Guruba is. Egy ideig saját PC-s boltot vezetett, éveken át dolgozott üzletvezetőként, szervizvezetőként, rendszergazdaként az újságírás mellett.